Про проєкт

Assistive and Biomedical Engineering Hub (ABME hub)

Концепції створення та пілотування

Місія

Створення інноваційного центру компетенции в галузі біомедичної та реабілітаційної інженерії, який має координувати об’єднання інженерів, освітян, студентів, місцевого бізнесу, медичних експертів для вирішення проблем інклюзії, підтриvки реабілітації військових ветеранів та цивільних постраждалих внаслідок війни.

Ціль

Розробки та впровадження інноваційних рішень та технологій у сфері реабілітаціqної інженерії, ортезування, протезування та імплантації, сприяти обміну знаннями та співпраці між різними стейкхолдерами, зокрема впровадження світового наукового досвіду в Україні.

Задачі

  1. Освітня складова – ABME hub надає сервіси інженерного консалтингу та експертну підтримку медичним працівникам, які задіяні у сфері реабілітації, ортезування та протезування, а також фахівцям в галузі інженерії щодо предметної області біомедичних застосувань. Серед елементів освітньої діяльності – курси підвищення кваліфікації, формування навчального контенту.
  2. Формування партнерської мережі в Україні – ABME hub має стати місцем обміну проблем, ідей та особливостей щодо впровадження інженерних рішень в галузі медичної практики, а також підтримуючої інженерії для задач реабілітації та інклюзії
  3. Інфраструктурне забезпечення лабораторії сучасним обладнанням, прототипів технологій та програмних засобів, його технічна та експертна підтримка

Структура

ABME hub – фізичного представляє собою лабораторію для навчання та пошуку інноваційних технічних рішень в галузі реабілітаційної інженерії, ортезування, протезування. Інженерні рішення охоплюють задачі біомеханіки, біороботіки, біомедичного сенсорінгу та носимої вбудованої електроніки.

В центрі задіяні інженери – фахівці

Створення та початкова діяльність ABME hub планується реалізувати через пілотний грантовий проєкт, щодо розвиnку компетенцій команди ABME hub та передачі відповідних гарних практик у сфері реабілітаційної інженерії для студентів та медичних працівників.

Етапи Пілотного Проекту

  1. Адаптація
    • Адаптація матеріалів для українських слухачів.
    • Визначення потреб українських фахівців у реабілітаційній сфері.
  2. Створення Курсу
    • Розробка практичного курсу на основі американських лекцій та лабораторних робіт.
  3. Набір та Проведення
    • Набір груп для медиків та реабілітологів.
  4. Оцінка та Виправлення
    • Аналіз результатів та фідбеку.
    • Внесення коректив для подальшого вдосконалення.
  5. Сертифікація
    • Видача сертифікатів учасникам пілотного курсу.