Експрес-інформація

В рамках фестивалю науки, що пройшов в НТУ «ХПІ», кафедра «Автоматизовані електромеханічні системи» представила свої розробки: перший в Україні електромобіль з суперконденсаторною батареєю, комп’ютеризований електромеханічний комплекс «Танцюючий страус», автономні мобільні роботи. Особливий інтерес у гостей фестивалю викликали проекти, створені студентами 1-го курсу. Олександр Анан’єв, Марина Воронцова, Ілля Калашник з перших днів навчання займаються розробкою і створенням унікальних мехатронних систем, а також є учасниками клубу програмування «RoboDev АЕМС», який функціонує при кафедрі.


Курси програмування
3 15 березня 2019 року на кафедрі “АЕМС” починають працювати курси по програмуванню в технічних системах (стосовно мехатронних систем електромобіля та роботів)

Умови прийому:
 • на курси програмування запрошуються учні 10-11 класів шкіл Харкова і області. Для оформлення на курси бажаючі повідомляють на кафедру “Автоматизовані електромеханічні системи” про свій намір;
 • відвідування курсів для школярів безкоштовне;
 • передбачена можливість вибору тем занять, які цікавлять.
Цілі навчання:
 • відвідування курсів дозволяє абітурієнтам визначитися з вибором пріоритетних спеціальностей при вступі;
 • отримати цілісне представлення про мови програмування, програмні засоби, мікропроцесорні пристрої, прилади електроніки, елементи і системи електроприводів, мехатронних і робототехнічних пристроїв, а також практичні навички роботи з обладнанням.
Слухачі курсів отримують:
 • сертифікат курсів, який враховується при виборі спеціалізацій кафедри;
 • навички програмування на різних мовах і практичний досвід з програмування мехатронних систем створеного на кафедрі АЕМС першого в Україні електромобіля з суперконденсаторною батареєю;
 • навички написання програм для управління роботами на базі платформи NI LabVIEW Robotics Starter Kit та платформи Mr. General Robot Kit;
 • при навчанні на курсах проводяться консультації з математики та фізики, пов’язані зі здачею тестів ЗНО.

Розклад занять: щоп’ятниці о 16:00, початок з 15 березня 2019 р

Повна програма курсів


ВІТАЄМО
команду студентів кафедри «АЕМС», які посіли 2-е місце на Всеукраїнській олімпіаді з електромеханіки в 2018 році:

 • Дем’янець Сергій (ЕМБ-54б)
 • Ладатко Олексій (ЕМБ-54б)
 • Собченко Виталій (ЕМБ-54б)
 • Остроушко Андрій (ЕМБ-54б)

Студент Собченко Віталій зайняв 2-е місце в особистому заліку. В олімпіаді брали участь 60 студентів з 15 вищих навчальних закладів України.


До уваги випускників технікумів і профтехучилищ
З 2017 року кафедра “Автоматизовані електромеханічні системи” приймає випускників на прискорене навчання на ступінь бакалавра за спеціальністю 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”.
З подальшою підготовкою в магістратурі за спеціалізаціями:
– Електромеханічні системи автоматизації та електропривод;
– Мехатроніка та робототехніка.


Презентація електромобіля
17 липня 2015 року в НТУ “ХПІ” пройшла презентація створеного викладачами, співробітниками та студентами кафедри “Автоматизовані електромеханічні системи” першого в Україні електромобіля із суперконденсаторною батареєю для навчальних і наукових цілей.

Розроблений вченими кафедри електропривод з мікрокомп’ютерним керуванням був установлений на автомобілі Daewoo Lanos замість бензинового двигуна. Електропривод забезпечує повернення енергії руху при зниженні швидкості, русі на спусках і зупинках електромобіля. У процесі створення електромобіля відпрацьовані технології заміни на діючих автомобілях двигуна внутрішнього згоряння на мікрокомпьютерно-керований електропривод.
Випускники кафедри отримують можливість працювати на фірмах, підприємствах і СТО по переустаткуванню автомобілів в електромобілі, програмуванню бортових комп’ютерів, діагностиці мехатронних систем електромобілів, їх ремонту та експлуатації. На думку світових експертів до 2020 року на дорогах по всьому світі буде їздити близько 5 мільйонів електромобілів.


У листопаді 2016 року завідувачу кафедри АЕМС проф. Клепікову В.Б. була вручена Державна премія України в галузі науки і техніки, як учаснику авторського колективу по роботі “Енергоефективні електромеханічні системи широкого технологічного призначення”.


ВІТАЄМО
команду студентів кафедри «АЕМС», які посіли 1-е місце на Всеукраїнській олімпіаді з електромеханіки в 2016 році:

 • Роман Калуженов (ЕМБ-52а)
 • Іван Пальчик (ЕМБ-52а)
 • Андрій Ротару (ЕМБ-52б)
 • Павло Хомченко (НТ-52)
Студент А. Ротару став абсолютним переможцем в особистому заліку. В олімпіаді брали участь 56 студентів з 15 вищих навчальних закладів України.


В рамках участі кафедри «АЕМС» в міжнародному проекті Євросоюзу TEMPUS «iCo-op» вперше була створена віддалена лабораторія на базі обладнання компанії National Instruments (США).
Дистанційна лабораторія дозволяє дистанційно виконувати реальні експерименти на обладнанні з таких курсів:

 • Теорія електроприводу;
 • Теорія автоматичного управління;
 • Моделювання електромеханічних систем;

Створена на кафедрі АЕМС віддалена лабораторія має зв’язок з ВУЗ-ами Німеччини, Іспанії, Румунії, Австрії, Грузії, Вірменії. Розробка пройшла апробацію і отримала високу оцінку фахівців.


З 10 по 17 травня 2016 року кафедру АЕМС відвідав Arnaldo Sanchez – керівник проекту Технологічного університету Суинберна (Австралія) з розробки електроавтобуса.
Мета приїзду: інтерес зарубіжних вчених до досвіду кафедри АЕМС зі створення першого в Україні електромобіля з суперконденсаторна батареєю.
За результатами візиту було підписано протокол про взаємну співпрацю.


Comments are closed.