Наука на факультеті

Кафедра «Автоматика і управління в технічних системах»

_______Кафедра «Автоматика і управління в технічних системах» в своєму складі налічує 5 штатних наукових співробітників, 13 викладачів займається науковою діяльністю.
_______Науковцями кафедри в поточному році завершена робота над прикладною держбюджетною темою М3514 «Розробка програмно-алгоритмічних засобів аналізу та перетворення динамічних об’єктів»; наук. керівник – Качанов П.О., д.т.н., професор, лауреат Державної премії, завідувач кафедри АУТС НТУ “ХПІ”.
_______Під час виконання роботи М3514 створено підґрунтя для математичного та програмного забезпечення тренажерних комплексів транспортних засобів. Розроблено математичні моделі складних динамічних об’єктів, методи перетворення геометричних образів для тренажерних  комплексів у просторі та часі, методи побудови рельєфів місцевості для тренажерних  комплексів  транспортних засобів. Результати роботи передано  для використання в ХКБМ ім. О.О.Морозова. Якість наукових робіт  відповідає світовому рівню.
_______В 2012 році в межах спеціалізованої вченої ради Д64.050.14 було проведено захист 2-ох докторських та 5 кандидатських дисертацій. Прийнято до захисту 3 докторські та 3 кандидатські дисертації.
_______Отримані під час досліджень наукові результати впроваджуються в навчальний процес.

 

Кафедра «Інформаційно-вимірювальні технології і системи» (ІВТС)

_______Кафедра має 17 викладачів, серед яких 2 доктора наук, професори, 2 кандидата наук, професори НТУ «ХПІ», 6 докторів, кандидатів наук, доценти НТУ «ХПІ», 3 аспіранта (в т.ч. 2 поступили до аспірантури в 2011р.)
_______На кафедрі розвивався науковий напрямок «Методи підвищення точності автоматизованих систем керування, управління та вимірювання в робочих режимах в умовах невизначеність з урахування можливості їх самоконтролю». В межах цього напрямку виконувалась одна держбюджетна тема (М6107). Всі викладачі кафедри приводять держбюджетну наукову роботу в межах другої половини дня.
_______За останні три роки захистили: докторську дисертацію проф. Щапов П.Ф. (н. кер. проф. Кондрашов С.І.); кандидатські дисертації: доц. Григоренко І.В., доц. Чуніхіна Т.В. (н. кер. проф. Кондрашов С.І.), доц. Тверитникова О.Є. (н. кер. проф. Бесов).
_______Проведена робота до видання 1 підручника, 2 навчальних посібників з грифом МОН у 2013р.
_______Участь у виставках у 2012 році:
1. ХVІ Міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні 2012» (м.Київ, 15-17 лютого 2012р.);
2. Міжнародна виставка-презентація «Сучасні навчальні заклади 2012» (м.Київ, 1-3 березня 2012р.);
3. Міжнародна виставка «Освіта та кар‘єра» (м. Київ, 29-30 березня 2012р.);
4. Виставка-презентація Харківської області в рамках загальнодержавної виставкової акції  «Барвиста Україна» (м. Київ, 14-17 серпня 2012р.);
5. Міжнародний науково-практичний форум «Наука і бізнес – основа розвитку економіки»  (м.Дніпропетровськ, 11-12 жовтня 2012р.);
6. ІV Виставка-презентація «Інноватика в освіті України» (м. Київ, 16-18 жовтня 2012р.);
7. Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар‘єра» (м. Київ, 15-17 листопада 2012р.).

 

Кафедра «Радіоелектроніка»

_______Кафедра «Радіоелектроніка» веде підготовку студентів за двома спеціальностями: «Радіофізика і електроніка» та «Спеціалізовані комп’ютерні системи». Основні напрямки підготовки фахівців: розробка радіотехнічної та радіофізичної апаратури, обслуговування складних радіотехнічних систем, розробка та обслуговування складних електронних систем, створення системного і програмного забезпечення, розробка спеціалізованих обчислювально-інформаційних комп’ютерних систем, оптимізація існуючих комп’ютерних систем загального призначення.
_______Основні пріоритетні наукові напрями кафедри: фізика іоносфери, дослідження хвильових збурень і ефектів магнітних бур у геокосмосі, експериментальні дослідження параметрів іоносферної плазми за допомогою радара некогерентного розсіяння, обробка експериментальних даних радара НР, розробка нового програмного забезпечення отримання іоносферної інформації.
_______Кафедра має 24 науково-педагогічних працівників серед яких 4 доктора наук та 8 кандидатів наук.
_______Студенти, молоді вчені та аспіранти кафедри виконують науково-дослідну роботу, беруть участь в роботі секції «Радіофізичні дослідження іоносфери» Наукової ради з проблеми «Радіофізика та НВЧ електроніка»  при Відділенні фізики і астрономії НАН України, а також в наукових конференціях та семінарах.
_______Особливо слід відзначити участь 4 аспірантів і молодих вчених в наукових школах та семінарах під час проведення стажування в університеті м. Тромсьо і його обсерваторії EISCAT (Норвегія), та участь у семінарі «Seminar on Development of the ionospheric NeQuick model» (Італія).

 

Кафедра «Теоретичні основи електротехніки»

_______Кафедра теоретичних основ електротехніки має у своєму складі 15 науково-педагогічних працівників (із них 2 у відпустці по догляду за дитиною до трьох років); серед них 2 доктора технічних наук, 3 професора (один з них к.т.н.); 8 к.т.н.  із них 2 професора НТУ «ХПІ» 3 – доцента, та 1 с.н.с.; 2 аспіранти (вступили до аспірантури у 2012 р.)
_______На кафедрі виконувалась одна держбюджетна тема М7301 «Розробка методів створення нелінійних керамічних діелектричних середовищ з поліпшеними імпульсними електромагнітними властивостями», прикладна, керівники:  Резинкін Олег Лук’янович к.т.н. с.н.с.; Борисенко Анатолій Миколайович, д.т.н., проф. Всі викладачі кафедри проводять держбюджетну наукову роботу в межах другої половини дня.
_______Крім того на кафедрі виконували госпдоговірну роботу «Повірка омічного дільника напруги ОДН-1,2 і ємнісного дільника напруги ЄДН-1,2». Договір № 73288 від 17.07.12 р. В ній приймали участь   Резинкін О.Л. к.т.н. с.н.с.; Борисенко А.М., д.т.н. проф. та аспірант Ревуцький В.І.
_______Результатом ознайомчої поїздки  зав. кафедри Резинкіна О.Л. до Північної Кореї  стала домовленість з  Institute of Machinery and Materials (KIMM) про застосування високовольтної імпульсної техніки у екології.
_______За останні три роки захистили: докторську дисертацію проф. Борисенко А.М. (2010 р.), тема дисертації «Теорія та практика комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем для управління і діагностики дизель-генераторів» та Резинкін О.Л. (2013 р.),  тема дисертації «Нелінійні електрофізичні процеси в твердих діелектриках під дією сильних електромагнітних полів».
_______Особливо слід відзначити участь  аспірантів і молодих вчених в наукових конференціях, семінарах та наукових дослідженнях кафедри.
_______За останні 3 роки були видані такі посібники: Трофименко Е.С. Энергетические преобразователи в измерительной технике.– Харьков: НТУ «ХПИ», 2012.– 204с. навчальний посібник, без грифа МОН.