UNIT.City – новий проект НТУ «ХПІ» та українського мільйонера

На сьогоднішній день кожному очевидно, що освіта не може існувати саме по собі, у відриві від реальних умов зовнішнього середовища. Саме тому провідні українські ВНЗ входять в кооперацію з успішними підприємствами, тим самим вирішуючи відразу кілька цілей: коректуючи навчальні плани відповідно до реальних потреб ринку праці та забезпечуючи своїх студентів тими знаннями, і компетенціями, які затребувані в реальному бізнесі.

Цим тенденціям відповідає дуальний підхід до освіти на старших курсах, який реалізується на кафедрі ПІІТУ НТУ «ХПІ» з 2016 р, а починаючи з нового навчального року кафедра буде активно задіяна ще в одному проекті – створенні і розвитку інноваційного парку UNIT.City, який надасть сучасну інфраструктуру для бізнесу в сфері високих технологій. Даний проект ініційований головою Наглядової ради НТУ «ХПІ», першим віце-президентом Українського союзу промисловців і підприємців, засновником фонду K.Fund, українським мільйонером Василем Івановичем Хмельницьким.
Сам Василь Іванович упевнений в необхідності створення подібних проектів: «Наше завдання, завдання бізнесу, створювати нові робочі місця, створювати підприємства. Щоб студенти, які закінчили університет, отримали гідну роботу у нас, в Україні. При будь-якому університеті повинні бути свої практичні лабораторії. Наше завдання на найближчий час знайти компанії, у яких є професійних досвід в тій чи іншій сфері і які будуть працювати з університетом і створювати нові лабораторії. У студента повинна бути можливість швидко впроваджувати свої теоретичні знання в життя, навіть якщо він помиляється. Це не важливо. Важливо, що він отримує практичний досвід ».

https://www.youtube.com/watch?v=BDEA3JSGbsc

Ректор НТУ «ХПІ» Євген Іванович Сокол також впевнений, в тому, що сьогоднішні випускники повинні вміти ефективно використовувати ті теоретичні знання, які вони отримали, а це неможливо без сучасного обладнання. Саме тому НТУ «ХПІ» та кафедра ПІІТУ як провідний центр ІТ-освіти готує спільний пілотний проект, пов’язаний з трансформацією вітчизняної інженерної освіти в області IТ-технологій, враховуючи можливості К.Fund і IТ-школи UNIT Factory, а також потенціал студентів кафедри.