Вітаємо з перемогою студента кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей Мащенка Марка Андрійовича з групи ХТ-123св (ННІ ХТІ) та керівника роботи професора Борисенко Оксану Миколаївну!
25-26 квітня 2024 року в Національному університеті цивільного захисту України відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Цивільна безпека в умовах воєнного стану», науковий напрям «Хімічні технології, радіаційний та біологічний захист, нові речовини та матеріали». Студентські наукові роботи, представлені на Конкурс, були спрямовані на вирішення проблем цивільної безпеки в умовах воєнного стану, містити елементи наукової новизни та практичної цінності.
За підсумками Конкурсу наукова робота Мащенка Марка Андрійовича на тему «Пінобетон – екологічний теплоізоляційний конструкційний матеріал» була відзначена дипломом ІІІ ступеня.
В нашому університеті пройшов І Всеукраїнський фестиваль інновацій, організований Старп-центром «SPARK» НТУ «ХПІ» за участі МОН України, Українського фонду стартапів, ТОВ «Науковий парк НТУ «ХПІ» та Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти. В конкурсі брали участь здобувачі вищої освіти, наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв та коледжів України. Основними напрямками представлених стартапів були розробки для оборонно-промислового комплексу, високотехнологічної промисловості, енергетичної, продовольчої, екологічної та кібербезпеки, ІТ-технології, медичної та аграрної інженерії, а також транспортної та логістичної інфраструктури.
У фіналі конкурсу, який відбувся 29 квітня 2024 р., свої інноваційні рішення та досягнення презентували команди, які пройшли попередній відбір.Фіналістами конкурсу стала команда молодих науковців кафедри у складі Станіслава Лігезіна, Святослава Рябініна, Артема Захарова і студента Данила Гурового під керівництвом проф. Федоренко О.Ю. Хлопці представили свій проект «FireDefend», спрямований на створення інноваційної інтумесцентної вогнезахисної фарби на основі синтезу наноструктурованих матеріалів та продемонстрували результати випробувань розробки.
Використання вуглець-керамічної вогнезахисної фарби FireDefend дозволяє попередити швидке поширення відкритого вогню, локалізувати пожежу і збільшити час на її гасіння.
Поздоровляємо нашу команду, яка за свій стартап отримала приз в номінації «Вибір спонсорів»!
Вітаємо наших переможців І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2023-2024 р.
У напрямку «Матеріалознавство»:
Керівник – Захаров Артем Вячеславович
ХТ‒123в – Жирнов Владислав Романович
ХТ‒123св – Гуровий Данило Валерійович
У напрямку «Хімічні технології та інженерія»:
Керівник – Кривобок Руслан Вікторович
ХТ‒121св – Конєв Олександр Миколайович
ХТ‒123в – Лежавська Софія Володимирівна
Керівник – Борисенко Оксана Миколаївна
ХТ‒М123в – Левченко Микита Юрійович
Наші вітання переможцям та велика подяка їх науковим керівникам!
Вітаємо наших переможців 1 туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2022-2023 р.
У напрямку «Авіаційна та ракетно-космічна техніка»
Керівник – Кривобок Руслан Вікторович
ХТ‒Н122в – Гребенюк Олександр Олександрович
ХТ‒122в – Ємельяненко Ольга Михайлівна
У напрямку «Дизайн, образотворче мистецтво, декоративне мистецтво та реставрація»
Керівник – Тараненкова Вікторія Віталіївна
ХТ‒122в – Калайда Аліна Олександрівна
У напрямку – «Архітектура та містобудування»
Керівник – Федоренко Олена Юріївна
ХТ‒Н121в – Іголкін Володимир Максимович
ХТ-121св – Отрощенко Микита Сергійович
У напрямку – «Матеріалознавство»
Керівник – Захаров Артем Вячеславович
ХТ‒М122в – Гайко Андрій Валерійович
ХТ‒122в – Григорова Анна Миколаївна
Керівник – Федоренко Олена Юріївна
ХТ‒121св – Конєв Олександр Миколайович (на фото)
У напрямку – «Будівництво та цивільна інженерія»
Керівник – Тараненкова Вікторія Віталіївна
ХТ‒122в – Пятибрат Антон Олександрович
У напрямку – «Хімія»
Керівник – Федоренко Олена Юріївна
ХТ-М122в – Капко Вадим Олександрович
ХТ-119в Халіман Софія Юріївна
У напрямку – «Технології захисту навколишнього середовища»
Керівник – Тараненкова Вікторія Віталіївна
ХТ‒122в – Голець Христина Костянтинівна
ХТ‒122в – Дацюк Іван Олександрович
Наші вітання переможцям та велика подяка їх науковим керівникам!
Науковцям ХПІ було вручено дипломи та нагрудні знаки лауреатів Премії Верховної Ради України. Нагороди були отримані на урочистому заході на честь Дня науки, який відбувся у Києві. Шість молодих вчених харківського Політеху стали володарями Премії за 2021 рік, один — за 2019-й. Зокрема серед них науковці нашої кафедри, Артем Захаров та Катерина Богданова. Під час урочистих заходів було організовано обговорення актуальних питань наукової сфери із заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Колебошиним та Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.
За роботу «Створення нових функціональних матеріалів для експлуатації в сильних електромагнітних полях» премію присуджено:
– Сергію Суровицькому — молодшому науковому співробітнику Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» МОН України;
– Леоніду Конотопському — кандидату фізико-математичних наук, науковому співробітнику Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» МОН України;
– Катерині Богдановій — кандидату технічних наук, науковому співробітнику Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» МОН України;
– Артему Захарову — кандидату технічних наук, заступнику завідувача науково-дослідної частини Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» МОН України.
20.04.2023 року згідно указу Президента України №809/2022 від 30.11.2022 р. відбулося нагородження лауреатів премії Президента України для молодих вчених 2022 року. До нагородження від м. Харкова та Харківської області було представлено лише одну наукову роботу «Функціональні мікро- і наноструктуровані багатошарові матеріали» колективу авторів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»:
МАЙЗЕЛІС Антоніни Олександрівни – доктора технічних наук, доцента кафедри технічної електрохімії НТУ «ХПІ»;
ПІНЧУК Наталії Володимирівни – кандидата фізико-математичних наук, наукового співробітника кафедри матеріалознавства НТУ «ХПІ»;
ВОЛОЩУК Валентини Василівни – молодшого наукового співробітника кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ».
Нагородження молодих вчених відбулося в Президії НАН України за участі заступника Міністра освіти і науки України КУРБАТОВА Дениса Ігоровича, президента НАН України, голови Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, академіка ЗАГОРОДНЬОГО Анатолія Глібовича, заступника голови Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки СТОГНІЯ Вадима Сергійовича, керівника Секретаріату Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки ЖДАНЕНКО Олени Іванівни та членів президії НАН України.
Відповідно постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 04 листопада 2022 р. №6, ВОЛОЩУК Валентині Василівні, молодшому науковому співробітнику кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, була призначена стипендія Кабінету Міністрів України!
За підсумками конкурсу випускних дипломних робіт магістрів НТУ «ХПІ» 2021 року студент нашої кафедри (гр. ХТ-Н118в) Микита Майстат посів 1-е місце. Поздоровляємо із заслуженою перемогою Микиту та його наукового керівника, завідуючого кафедрою ТКВСтаЕ, проф. Ярослава Миколайовича Пітака. Микита, ще у студентські часи виявив неабиякий інтерес до науки, у 2020 році виграв грант в конкурсі старт-апів, що проводився CIG R&D LAB від Chernovetskyi Investment Group, а по закінченню університету вирішив продовжити наукову роботу і у теперішній час як аспірант кафедри продовжує поглиблено займатися дослідженнями. Бажаємо Микиті успіхів у досягненні поставлених цілей!
Завідуючий кафедрою ТКВСтаЕ, професор Ярослав Миколайович Пітак та аспірант кафедри Микита Майстат
Олексій Шевцов (на знімку другий праворуч), випускник нашої кафедри, у 2017 році отримав повний грант Уряду Китайської Народної Республіки на 4-річне навчання в аспірантурі Харбінського політехнічного університету, який включає безкоштовне навчання, проживання та стипендію. Сьогодні Харбінський інститут технологій, заснований в 1920 році – це мультидисциплінарний виш і дослідний інститут, який охоплює технічні, природничі, управлінські, гуманітарні та юридичні науки. Він входить до складу Ліги університетів С9 (дев’ять елітних університетів Китаю). Відповідно до рейтингу US News університет входить в 10 кращих інженерних вузів світу. Викладачі нашої кафедри завжди з теплотою згадують Льошу, цікавляться його справами.
ДАМО СЛОВО ОЛЕКСІЮ: “Доброго здоров’я, дорогі політехівці! Хочу передати великий привіт викладачам моєї рідної кафедри і науковцям лабораторії функціональної кераміки і захисних композиційних покриттів. За той час, поки я перебуваю в КНР на навчанні (програма для post graduate students), мені вдалося істотно поліпшити свій рівень володіння іноземними мовами (китайська та англійська), я набув досвіду життя і навчання в іншій країні, знайшов нових друзів. Зараз я вивчаю китайську мову на підготовчому факультеті. Перший семестр у мене був досить простий, пар було не багато, але всі вони проходили на китайськомій мові (у нас на потоці серед 60 слухачів лише 3 іноземця). Спочатку я нічого не розумів, доводилося після занять все перекладати і зубрити мову. Але тепер іспити позаду. Зараз я інтенсивно продовжую вивчати китайську, беру додаткові уроки. Дається мені китайський важко, але на елементарні теми я вже можу спілкуватися. І хоча це нелегко, але дуже цікаво!
Мій науковий керівник Y. J. Wang займається розробкою нових керамічних і композиційних матеріалів, зокрема в область його наукових інтересів входять тугоплавкі суміші з металевою матрицею, ультра- високотемпературної кераміка, композити, що містять нітрид бору. Окремий напрямок представляє низькотемпературна підготовка і термічна обробка композиційних матеріалів. Я хочу займатися високоентропійнимі оксидними сумішами і науковий керівник мене підтримує в цьому прагненні. У мене є можливість працювати в лабораторіях, обладнаних за останнім словом техніки, про що мріють багато вчених. Я вже кілька разів брав участь у міжнародних форумах, конгресах, що дає можливість спілкування з представлниками наукової спільноти світу.
І все це завдяки тому, що в мене були чудові вчителі і закінчив в НТУ «ХПІ» кафедру технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей. Саме тут я отримав неоціненні досвід і знання, які мені вже не раз стали в нагоді. Це були прекрасні студентські роки, які я ніколи не забуду! »
24 червня 2020 року в НТУ «ХПІ» відбувся фінал другого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG R & D LAB від Chernovetskyi Investment Group (CIG). Учасники фіналу (шість студентських команд, відібрані з 33 заявлених на початку сезону) представили експертній комісії свої стартапи. За підсумками презентацій проектів, журі визначило два кращих стартапи: чат-бот психолог зі штучним інтелектом «Elomia» і проект «Space Ceramic» (технологія виробництва елітної будівельної кераміки з декоративним металевим покриттям), в якому взяли безпосередню участь студенти та викладач нашої кафедри проф. Щукіна Л.П. Команди-переможці отримають від CIG інвестиції в розмірі 250 000 гривень на подальший розвиток своїх стартапів. Вітаємо переможців та бажаємо якнайшвидшого втілення їх блискучих ідей!
Вітаємо Ветвицьку Софію, студенту групи ХТ-117В, з перемогою у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт студентів 2020 р. Робота на тему «Декороване скло як елемент дизайну в будівництві» була виконана під керівництвом вченого зі світовим ім’ям – д.т.н., проф. Брагиної Людмили Лазарівни. Наукова праця, представлена в секції «Дизайн архітектурного середовища» (спеціальність 191 Архітектура та містобудування), посіла 3 місце, залишивши позаду 15 конкурентів з різних українських Вишів. Це ще одне підтвердження якісної підготовки кафедрою студентів, які демонструють високий клас навіть за межами основної спеціальності. Так тримати!!!
Студенти нашої спеціалізації (161.04 «Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів») здобули заслужену перемогу в Міжнародному конкурсі студентів інженерних спеціальностей ICAMES 2019в Стамбулі!
Вітаємо студентів нашої кафедри Ірину Тимошенко і Павла Корекяна, а також їх наукового керівника доцента Тараненкову В. В., які посіли 1 місце в Міжнародному конкурсі студентів інженерних спеціальностей ICAMES 2019 (International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students)! Конкурс, як і завжди, проходив в Босфорській університеті (м Стамбул, Туреччина) під егідою Інженерного суспільства ENSO (Engineering Society).
У 2018 році команда НТУ «ХПІ» стала першою українською командою, яка взяла участь в конкурсі ICAMES, який щорічно запрошує близько 100 студентів з різних країн. У минулому році запрошення і грант від організаторів для участі в ньому здобула команда Інституту хімічних технологій та інженерії НТУ «ХПІ» в складі і студентів кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей Катерини Чуприни і Оксани Радецької (гр. ХТ-33мп (Н) ) під керівництвом доцента кафедри Вікторії Віталіївни Тараненковой. Представлена ними робота була присвячена розробці нових видів екологічно ефективних будівельних матеріалів на основі доломітового в’яжучого для «Зеленого Будівництва». На презентації проекту також було продемонстровано зразки отриманих матеріалів. За підсумками конкурсу наша команда, вперше брала в ньому участь, зайняла друге призове місце в категорії конкретних проектів.
Цього року ICAMES проходив в 24-й раз, і після ретельного розгляду заявок, що надійшли, знову запрошення і грант для участі в ньому отримала єдина команда з України – студенти кафедри технологи кераміки, вогнетривів, скла та емалей Ірина Тимошенко (капітан команди) і Павло Корекян, а також їх науковий керівник доц. Тараненкова В.В.
Поїздка була здійснена за підтримки Асоціації випускників НТУ «ХПІ». Особливу подяку за надану допомогу наша команда висловлює ректору Євгену Івановичу Соколу, проректору Андрію Петровичу Марченко та начальнику НДЧ Георгію Вікторовичу Лісачуку, без особистої участі яких наша поїздка б не відбулася.
Всього в конкурсі взяло участь 13 команд (80 студентів, 12 університетів) з 11 країн Європи, Азії, Африки і Південної Америки.
Всі презентації і доповіді представлялися на англійській мові. Беруть участь проекти оцінювалися за такими критеріями: науково-технічний рівень роботи, оригінальність проекту, якість презентації та демонстрації.
Наша команда представила роботу, присвячену розробці нового виду функціональних матеріалів – жертовних в’яжучих для пасивних систем захисту атомних електростанцій. Цікава і креативна презентація, підготовлена нашими студентами, викликала величезний інтерес учасників і організаторів конкурсу. У презентації були проаналізовані причини та наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, а також запропоновані нові матеріали, що забезпечують ефективну роботу пасивних систем захисту АЕС третього і четвертого покоління, які дозволять уникнути катастроф подібних Чорнобилю і Фукусімі. За дивним збігом обставин, проект був представлений 5-го травня, а 6-го травня було розпочато прем’єрний показ резонансного американського телесеріалу «Чорнобиль», визнаного кращим в історії, що ще більше підкреслило актуальність і значимість представленої роботи.
Наша робота отримала високу оцінку академічного комітету конкурсу за свою актуальність, науковий внесок і практичну цінність. У зв’язку з широтою розглянутих проблем, а також різноманітністю запропонованих підходів до їх вирішення, проект отримав перше призове місце і нагороду “Multidimensional Award” (за багатовимірність та багатоспрямованість).
ICAMES – це захід тривалістю 1 тиждень, що включає церемонію відкриття, дні презентації проектів, різні соціальні заходи, такі як вечір культур і вечір турецької культури, екскурсії та церемонію нагородження.
Цього року церемонія відкриття проходила в одному з наймальовничіших місць Стамбула, в ресторані на березі Босфору.
Презентації проходили впродовж двох днів в корпусі Інженерного факультету Босфорського університету. Університет є найстарішим вузом Туреччини і, мабуть, одним з найкрасивіших, і знаходиться на березі Босфору, звідки відкриваються чудові краєвиди на протоку.
Вечір культур – це одне з найцікавіших і веселих заходів конкурсу, на якому учасники в неймовірно теплій і дружній атмосфері представляють традиційні костюми і блюда національної кухні, знайомлять з звичаями і традиціями своїх країн. У минулому році ми познайомили учасників з головним українським делікатесом – салом домашнього приготування і нашим особливим чорним хлібом з житньої муки. В цьому році ми представили різну смакоту з курки, яловичини, а також нашу перцівку (іноземні учасники прозвали її спайсі горілка) і найкращими закусками для неї – оселедцем з маринованими огірочками, які мали шалений успіх.
Один із днів організатори обов’язково виділяють на знайомство з кампусами університету. У минулому році ми відвідали новий кампус Босфорської Університету в Кіліосе, що знаходиться на Чорноморській краю Босфорської протоки. Кампус побудований з урахуванням екологічних вимог та передових «Зелених Технологій». Наприклад, комплекс, що включає навчальні корпуси, гуртожиток, їдальню, спорткомплекс, а також науково-дослідні лабораторії, повністю енергоавтономні, завдяки використанню відновлюваної енергії. Крім того, ми ознайомилися з роботою лабораторії з отримання біопалива з морських водоростей. Зустрілися з провідними викладачами та керівниками науково-дослідних лабораторій. В цьому році ми провели campus day в Південному кампусі університету, спілкуючись з учасниками та командою організаторів конкурсу, а в завершенні дня потрапили на рок-концерт.
Соціальні активності конкурсу включають цікаві екскурсії не тільки по історичних місцях Стамбула, а й в різні музеї. У минулому році таким місцем став музей техніки Рахмі Коча. У музеї можна побачити, наприклад, еволюцію дитячої коляски, механізм роботи різних технічних пристроїв і приладів, перші паровози, унікальну колекцію автомобілів, і навіть справжній підводний човен.
В цьому році ми відвідали Стамбульський акваріум, який знаходиться на березі Мармурового моря. Неймовірне за красою і привабливості місце, в якому забуваєш про все, розглядаючи чудеса підводного світу.
І, звичайно, завжди знайдеться час на самостійне відвідування стамбульських пам’яток. Наприклад, поштовхатися в штовханині багатолюдних вулиць, а потім зайти в музей турецької живопису, який знаходиться в султанському палаці Долмабахче, щоб подивитися найбільшу, і, мабуть, найкращу колекцію картин Айвазовського. А ще посидіти на березі Босфору, спостерігаючи через палацову грати рух кораблів, або самим проїхатися по Босфору від Мармурового моря до Чорного, милуючись чудовими краєвидами.
І, звичайно ж, відправиться в гастрономічний тур, щоб спробувати на смак турецький фаст-фуд.
До речі, дістатися до всіх визначних пам’яток було дуже зручно, оскільки за традицією організатори розміщують учасників в хостелах в районі Таксим. Тут є метро, фунікулер, автобус, а також багато бюджетних кафе, магазинів з демократичними цінами, нічні клуби і дискотеки, тому на Таксимо завжди багато молоді. У минулому році організатори розмістили учасників в хостелі Chambers of Bohemia. Це дуже незвичайне чарівне місце, обстановка в якому витримана в стилі початку 19-го століття, в той час як в цьому році ми оселилися в недавно відкритому хостелі “BUNK” з модним дизайнерським рішенням в дусі мінімалізму. Як виглядає “BUNK” зсередини можна побачити в передачі «Орел і решка. Перезавантаження. Стамбул », в ньому зупинялася ведуча програми Настя Івлеева. До слова, як і Настя, ми потрапили в Стамбул в священний для мусульман місяць Рамазан, і нас, так само як і її, о другій годині ночі будили барабанщики, що сповіщає про те, що потрібно встигнути поснідати перед світанком, оскільки до заходу сонця ортодоксальні віруючі дотримуються суворого посту.
Завершується конкурс турецьким ввечері в мейхане – традиційному закладі, повністю витриманому в національному стилі з типовими місцевими стравами. Це можливість не тільки познайомиться з колоритною місцевою кухнею, а й подякувати турецьких організаторів за душевну теплоту, гостинність і неймовірне дружелюбність.
Величезна подяка нашим турецьким друзям, які підтримували нашу команду і допомагали на кожному етапі конкурсу: Бурак Ерсой (президент ENSO), Озгюр Аканай (віце-президент ENSO), а також нашим справжнім ангелів-охоронців Ірем Улутас і Сервету Кочак.
Дорогі друзі, ми запрошуємо всіх потенційних і нинішніх студентів приєднатися до нашої команди. У вас є можливість познайомитися з вашими однолітками в інших країнах, відвідати один з найкрасивіших мегаполісів світу і стати частиною всесвітнього співтовариства студентів інженерних спеціальностей.
Вступайте до нас вчитися! Мрійте і втілюйте свою мрію, займайтеся наукою, вчіть іноземні мови. І тоді, як наші студенти, як наприклад, Катя і Оксана – дівчинки з маленького міста Бахмут, ви зможете поїхати до Стамбулу, що називають містом душі.
Вітаємо призера ХIIІ-го Харківського регіонального конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних робіт – студентку групи 2.ХТ104п.8 Регеда Наталю, а також їх наукового керівника, професора Федоренко Олену Юріївну!
Науково-дослідницька робота студентки на тему «Розробка легкоплавких склокерамічних зв’язок для алмазно-абразивного інструменту», яка брала участь в конкурсі за напрямом «технічні науки», відзначена дипломом II ступеня. Журі конкурсу відзначило актуальність поставленої задачі і перспективність розробки алмазно-абразивних інструментів саме на керамічних зв’язках, що забезпечують стабільний режим шліфування, надійне алмазоутримання і раціональне самозагострювання інструменту, що виключає необхідність використання штучних методів відновлення їх робочої поверхні.
Ще раз вітаємо Наталю з перемогою і бажаємо впевнено йти до отриманню магістерського диплому з відзнакою!
Наша кафедра взяла участь в освітньо-стипендіальній програмі CIG R & D Lab 2018-2019 НТУ «Харківський політехнічний інститут». За результатами конкурсу проектів команда студентів, яка представляла «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» отримала головний приз від CIG – інвестиції для подальшого розвитку проекту – 400 тис. Грн.
Вітаємо Карину Белогубкіну, Карпутіна Бориса і Регеда Наталю із заслуженою перемогою! Так тримати, друзі!
У відбірковому етапі освітньо-стипендіальної програми від Chernovetskyi Investment Group CIG R & D LAB на 2018/2019 рік боролися 22 команди молодих вчених, аспірантів і студентів НТУ «ХПІ». Оцінки стартап-проектів здійснювала комісія в складі експертів CIG і викладачів НТУ «ХПІ».
Команда студентів групи ХТ-34н у складі Бориса Карпутіна, Белогубкіной Карини і Регеди Наталії під керівництвом старшого наукового співробітника Кривобока Руслана Вікторовича представила проект «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки». До другого туру пройшли 14 команд з найбільшою кількістю балів, і ми в їх числі!
Другий тур проходив в форматі захисту проектів перед комісією по CIG R & D Lab 9 жовтня в Науково-технічній бібліотеці НТУ «ХПІ».
З 14 представлених проектів відібрано п’ять найцікавіших і перспективних. І знову наші студенти були в числі кращих! За результатами другого туру наша команда отримала стипендію для реалізації проекту.
Через рік напруженої роботи, протягом якого студенти отримували стипендію, а також експертну та менторську підтримку від Chernovetskyi Investment Group (CIG), учасники конкурсу представили результати своєї роботи на розгляд комісії і широкої аудиторії.
Учасниця команди першого проекту-переможця студентка ХПІ Карина Белогубкіна розповіла, що розробку можна буде використовувати, наприклад, в парках, скверах, які не освітлюються вночі.
«Особливість проекту в тому, що ми не просто робимо тротуарну плитку, ми зайняли нову нішу на ринку. Це плитка, яка в темний час доби буде світитися. Продукт по своїй стійкості набагато краще, ніж існуючі аналоги, в технології яких використовують поверхневий люмінесцентний шар, яке з часом стирається. Наша плитка може використовуватися роками, оскільки вона здатна витримувати і високі навантаження, і морози, і будь-які кліматичні умови».
За підсумками презентації проектів комісія визначила дві кращі роботи – «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» і «Реконструкція та модернізація теплоенергетичного сектора Харкова». Команди-розробники отримали від CIG інвестиції для подальшого розвитку проектів. Наша команда отримала головний приз ‒ 400 тис. грн.
За словами завідувача Науково-дослідної частини ХПІ Георгія Лісачука важливість таких програм в тому, що вони показують перспективу для студентів. Учасники можуть відчути «смак» роботи над проектом, що вони не кинуті, адже є організації, які їх можуть підтримати, куди можна звернутися і отримати фінансову допомогу.
Подяки:
Команда дякує за допомогу аспіранту Чефранову Є.В., проф. Шабанової Г.Н., доценту Тараненковой В.В., проф Лісачуку Г.В. за консультації, допомогу і підтримку.
В особі Chernovetskyi Investment Group ми дякуємо компанії і фонди, готові підтримувати стартапи молоді, старанно працює над їх реалізацією. Сьогодні наші студенти мають можливість працювати на іноземні компанії, однак дуже важливо, щоб свої чудові ідеї вони реалізовували в Україні.
Вітаємо переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2019 р.
студентів групи ХТ-34н: Білогубкіну Карину, Пугач Валентину, Бузник Оксану!
Вітаємо з високою нагородою та бажаємо подальших творчих успіхів!
10-12 квітня 2019 року у ДВНЗ УДХТУ відбулась Підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Хімічні технології та інженерія».
На підставі попереднього рецензування, до участі в підсумковій конференції були допущені 28 студентських наукових робіт з провідних вищих навчальних закладів України ІІІ-IV рівнів акредитації.
Участь у фіналі конкурсу приймали студенти 14 українських університетів, зокрема:
- Національного авіаційного університету,
- Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського”,
- Національного університету цивільного захисту України ( м. Київ),
- Національного університету “Львівська політехніка” (м. Львів),
- Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, (м. Харків),
- Дніпровського національного університету ім. О. Гончара,
- Національної металургійної академії України,
- Державного вищого навчального закладу “Український державний хіміко-технологічний університет” (м. Дніпро),
- Сумського державного університету (м. Суми),
- Шосткинського інституту Сумського державного університету ( м. Шостка),
- Черкаського державного технологічного університету (м. Черкаси),
- Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса)
- Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Сєвєродонецьк).
На урочистому відкритті до учасників з привітанням звернувся голова конкурсної комісії, ректор університету, д.т.н., професор Олександр Андрійович Півоваров.
Він побажав учасникам натхнення, творчих успіхів та перемоги найкращому!
У межах культурної програми відбулося відвідування університетського музею, співробітники якого розповіли присутнім про шляхи становлення та розвитку УДХТУ.
Від нашої кафедри на конкурс були представлені наукові роботи студенток групи ХТ-34н Білогубкіної Карини (науковий керівник роботи д.т.н., проф. Федоренко Олена Юріївна) та Бузник Оксани (науковий керівник роботи д.т.н., проф. Шабанова Галина Миколаївна). Робота Білогубкіної К.В. була присвячена розробці радіо прозорих керамічних матеріалів на основі системи BaO-ZnO-Al2O3-SiO2 для виготовлення головних обтікачів літальних апаратів. Робота Бузник О.О. спрямована на розробку складів білого портландцементу з використанням сировини України.
Дівчата на високому рівні презентували результати своїх наукових досліджень. Їх доповіді викликали жваве обговорення та зацікавленість конкурсної комісії.
11 квітня, після тривалої роботи конкурсної комісії, було оголошено підсумки. Вручення Сертифікатів учасникам, Грамот у номінаціях та Дипломів переможцям відбулось у святковій та дружній атмосфері.
Наукові і практичні результати роботи були високо оцінені членами конкурсної комісії з врученням:
- Білогубкіній Карині ‒ Диплома 1 ступеня та почесної грамоти у номінації «За актуальність наукової роботи та високий рівень досліджень».
- Бузник Оксані ‒ Диплома 2 ступеня та почесної грамоти у номінації «За практичну цінність роботи для розвитку вітчизняного виробництва».
Щиро вітаємо Карину Білогубкіну і Оксану Бузник, а також їх наукових керівників проф. Федоренко О.Ю. і проф. Шабанову Г.М. з високою нагородою та бажаємо подальших творчих успіхів!
Щиро вітаємо студента нашої кафедри Артема Александрова (гр. ХТ-33мп(Н)) та його наукового керівника доцента Вікторію Віталіївну Тараненкову з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» (на фото з ліва направо: заступник директора ІХТІ з наукової роботи професор Г.М. Шабанова, А. Александров, доцент В.В. Тараненкова)!
Наукова робота Артема «Глиноземний цемент з використанням низькосортних бокситів різних родовищ» була нагороджена дипломом І ступеня. Журі конкурсу відзначило високий науковий рівень та актуальність роботи, оскільки наразі в Україні відсутнє виробництво глиноземного цементу.
Артем тривалий час займається на кафедрі науково-дослідною роботою, результати своїх наукових досліджень доповідав на Міжнародній науково-практичній конференції, а також має публікації у фахових виданнях. Тому недивно, що рішенням вченої ради НТУ «ХПІ» за досягнення у науковій діяльності Артем був визнаний кращим учасником НДР студентів університету.
Коли на зустрічі «Ярмарок вакансій 2017» зі студентами нашої кафедри представники «ЮГцемент» групи ПрАТ «Dyckerhoff Cement Ukraine» італійської корпорації «Buzzi Unicem», що звернулася до нашого ВНЗ щодо співпраці з питань учбової практики та подальшого працевлаштування студентів за напрямком підготовки «Хімічні технології тугоплавких неметалевих та силікатних матеріалів», запропонували Артему стажування на підприємстві впродовж літніх канікул (причому студенти під час стажування отримували заробітну платню та забезпечувалися житлом), він з радістю скористався нагодою одержати такий цінний виробничий досвід.
Наша кафедра має давні та міцні зв’язки з цим підприємством, багато наших випускників працює на ньому. Молодим фахівцям там завжди раді і надають перспективи особистого розвитку, в усілякий спосіб сприяють їх кар’єрному зростанню, проводять безкоштовні мовні курси, відправляють на закордонні стажування, пропонують різноманітні корпоративні активності, безкоштовні виїзди на екскурсії та морське узбережжя. Наприклад, наш випускник Максим Шаповалов всього за п’ять років від закінчення НТУ «ХПІ» досягнув посади начальника виробництва. Артем з великою цікавістю та користю для себе пройшов стажування у якості інженера-лаборанта у виробничій лабораторії та відділку технічного контролю «ЮГцемент». Лабораторія підприємства має новітнє обладнання і посідає третє місце у світовому рейтингу серед 80-ти відповідних лабораторій (ви можете побачити Артема під час стажування у промо-роліку підприємства на нашому сайті). У вільний час стажисти могли відпочити на березі Південного Бугу або Чорного моря, куди їх відвозив безкоштовний автобус. Про успішне стажування нашого студента вийшла публікація «Шукаємо «свої» майбутні кадри» у корпоративному журналі «Dyckerhoff Today». На підприємстві постійно цікавляться успіхами Артема у навчанні та науці і вже чекають на нього після закінчення університету.
Вітаємо переможців ХІІ-го Харківського регіонального конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних робіт – студентів групи ХТ-32м(Н) Марію Головій та Рустама Крупка, а також їх наукового керівника, доцента Тараненкову Вікторію Віталіївну. Наші студенти отримали дипломи ІІ ступеня за перемогу у конкурсі за напрямом «технічні науки» за науково-дослідну роботу, присвячену одержанню нових будівельних матеріалів на основі доломітового в’яжучого.
Наші переможці вже були фіналістами (учасниками ІІ-го туру) минулорічного Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Будівництво та архітектура», брали участь у Міжнародних науково-практичних конференціях і впевнено прийшли до отримання магістерського диплому з відзнакою.
Ще раз вітаємо з перемогою и щиро бажаємо і надалі впевнено йти своїм життєвим шляхом!
Вітаємо переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2017/2018 навч.року за спеціальністю “Хімічні технології та інженерія”, що відбувся на базі Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро) 22-23 березня 2018 року.
Наші студенти (Чуприна Катерина Володимирівна і Радецька Оксана Олександрівна) представили комплексну наукову роботу “Енергозберігаюча технологія магнезіальних в’яжучих з використанням вітчизняної сировини” і стали срібними призерами конкурсу.
Дякуємо науковому керівнику – Шабановій Галині Миколаївні за підготовку переможців!
Вітаємо наших студентів, що підкорюють вершини навчання та науки, з перемогою в конкурсі бакалаврських дипломних робіт!
Серед переможців:
Радецькая Оксана, студент групи ХТ-33м(Н), зайняла I місце (керівник доц. Тараненкова Вікторія Віталіївна).
Тема диплому: «В’яжуче на основі доломіту Завадівського родовища (Дніпропетровська обл.) Ч.2. Високоміцне доломітове в’яжуче»
Гребенюк Андрій, студент групи ХТ-33м(Н), зайняв II місце (керівник проф. Пітак Ярослав Миколайович).
Тема диплому: «Кераміка на основі титанату стронцію»
Дякуємо учасникам за кропітку творчу працю.
Бажаємо всім натхнення та можливостей для реалізації нових проектів!
Вітаємо!
Какуріну Ліну Валеріївну, студентку групи Н-30м, що зайняла I місце в регіональному конкурсі 2016 року науково-дослідницьких студентських робіт в номінації “Технічні науки” (керівники: проф. Шабанова Галина Миколаївна і доц. Тараненкова Вікторія Віталіївна).
на фото (зліва направо): 1 – Бабічев Анатолій Валерійович (Директор Департаменту науки і освіти ХОДА), Какуріна Ліна, Бакіров Віль Савбанович (Голова Ради ректорів вищих учбових закладів III-IV рівнів акредитації Харківської області); 2 – Шабанова Галина Миколаївна (проф., керівник), Лісачук Георгій Вікторович (начальник НДЧ НТУ “ХПІ”), Какуріна Ліна, Тараненкова Віктория Віталіївна (доц., керівник); 3 – перможці Конкурсу науково-дослідницьких студентських робіт 2016 р.
Приткіну Марію Сергіївну і Чефранова Євгена Вікторовича, студентів групи Н-30м, що зайняли II місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт в напрямку “Хімічні технології” (керівник д.т.н., проф. Федоренко Олена Юріївна). м. Київ, 2016 р.
на фото (1) (зліва направо): Чефранов Євген, Федоренко Олена Юріївна (д.т.н., проф., керівник), Приткіна Марія
Михайловського Максима Юрійовича – переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за 2015/2016 навч.р. (Диплом II ступеня) в номінації “Будівництво і архітектура”.
Дякуємо учасникам за кропітку творчу працю.
Бажаємо всім натхнення і можливостей для реалізації нових проектів!