Четверта лекція професора Литовської військової академії Миколи Добржинського!

18.11.2021 р. в дистанційному форматі для студентів НТУ «ХПІ» (в тому числі курсантів Інституту танкових військ) і НАУ «ХАІ» відбулася четвертя лекція професора Литовської військової академії Миколи Добржинського.

Лекцію було присвячено дослідженню особливостей процессу згоряння палива F-35/F-34 при різних умовах.   

На лекції були присутні 20 студентів, аспірантів і викладачів НТУ «ХПІ» і НАУ «ХАІ». Крім цього, в Інституті танкових військ було організовано дві аудиторії, де лекцію слухали офіцери і службовці збройних сил України, а також курсанти факультету Озброєння і військової техніки закладу.


Професор розглянув особливості постачання палив в умовах військових дій, переваги та недоліки використання керосинового палива, фізико-хімічні властивості палив для дизелів, що використовувалися в Афганістані. Навів відомості щодо впливу фракційного складу палива на роботу двигунів 1DH–FTE, GM 6.5L, OM 366LA, описав проблеми, які при цьому виникають.

В ході та наприкінці лекції докладні питання задавали професори кафедр двигунів внутрішнього згоряння, офіцери факультету Озброєння і військової техніки Інституту танкових військ.  Професор Микола Доржинський надав вичерпні відповіді.

Відзиви студентів:

Аспірант 1-го курсу Богдан Чучуменко, гр. А-2121: «Профессор Доброжинский провёл лекцию на доступном языке как для студентов , так и для преподавателей университета. Во время лекции  использовал презентацию, что повышало качество восприятия излагаемого материла. Все изложенные данные были добыты практическим опытом так, что это попросту не могло не заинтересовать. Также коммуникация в ходе лекции на высшем уровне, профессор отвечает на все возникшие вопросы исходя из своего практического опыта пребывания в Афганистане»

Студент 3-го курсу Валерій Валієв, гр. Е-419б: «Лекция довольно интересная, узнал много нового. Вот только презентация на английском языке: хоть это не мешает пониманию предмета, но лично мне немного не комфортно. Видно, что над лекцией провели хорошую работу».