Третя лекція професора Литовської військової академії Миколи Добржинського!

17.11.2021 р. в дистанційному форматі для студентів НТУ «ХПІ» (в тому числі курсантів Інституту танкових військ) і НАУ «ХАІ» відбулася третя лекція професора Литовської військової академії Миколи Добржинського.
Лекцію було присвячено дослідженню характеристик роботи двигунів у складних умовах.
На лекції були присутні 25 студентів, аспірантів і викладачів НТУ «ХПІ» і НАУ «ХАІ». Крім цього, в Інституті танкових військ було організовано дві аудиторії, де лекцію слухали 15 офіцерів і службовців збройних сил України, а також 50 курсантів факультету Озброєння і військової техніки закладу.

Професор розглянув кліматичні характеристики регіону та інші природні фактори, такі як сонячне випромінювання, температура поверхні Землі, температура і відносна вологість повітря, альбедо Землі, рівні опадів, швидкості вітрів, тиск і густина повітря, наявність домішок у повітря, частота піщаних штормів, різноманітні біологічні фактори. Навів дані щодо ранжування ступеня впливу різних природних факторів на надійність роботи двигунів, оцінено вплив сукупності сезонних кліматичних умов на надійність. Дослідив вплив пори року на дорожні умови, зокрема коефіцієнт сумарного дорожнього опору, інтенсивність роботи двигунів. Розглянув вплив кліматичних умов та природних факторів на самопочуття та працездатність обслуговуючого персоналу, що є одним з важливих чинників забезпечення надійної роботи техніки.

В ході та наприкінці лекції вже традиційно питання задавали професори кафедри Володимир Пильов та Ігор Парсаданов. До них приєдналися декілька студентів. Професор Микола Доржинський надав цікаві неформальні відповіді. Професор Володимир Пильов поділився цікавою інформацію щодо експлуатації машин в умовах Афганістану.

Відзиви студентів:

Аспірант 1-го курсу Микита Міщенко, гр. А-2121: «Очень интересная и познавательная лекция профессора Добржинського, чувствуется большой практический опыт. Особый интерес вызвала тема, связанная с особенностями эксплуатации автомобилей в сложных климатических условиях»

Студент 1-го курсу Володимир Альохін, гр. Е-421б: «Лекция мне понравилась. Было весьма интересно узнать про двигатели, используемые во время афганской войны, логистику топлива и так далее. Так же хочу отметить информацию про способы вождения машин в Афганистане. За эту информацию стоит благодарить Пильова Владимира Александровича. Хотелось бы узнать ещё больше на следующих лекциях».

Студент 3-го курсу Артем Суботін, гр. Е-419б: «Спасибо за отличные лекции. Очень интересно слушать. Есть как уже и известные факты, так и множество новых. Презентации подробные, с большим количеством фотографий, графиков. Несмотря на то, что презентации на английском, всё понятно, т.к написано всё несложным языком. Так же внимания достоин уровень работы с аудиторией. Лектор часто отвечает на вопросы».