Вітаємо переможців другого етапу конкурсу CIG R&D Lab!

Вітаємо команду «HEV KIT» переможців другого етапу конкурсу CIG R&D Lab від Chernovetskyi Investment Group (CIG)!

04.11.2021 р. відбувся другий етап четвертого сезону проекту CIG R&D Lab від Chernovetskyi Investment Group (CIG). Так званий відбірний пітч проводився дистанційно в системі Zoom. Свої проекти презентували 16 команд від різних кафедр НТУ «ХПІ».

 

Проекти присвячені розробці технологій нейтралізації сірчанокислих стоків, мобільних газогенераторів для живлення стаціонарних енергоагрегатів, протезів для інвалідів та екзоскелетів для військових, мобільного додатку «KHPI in phone», створенню водневого генератора для покращення текучості еритроцитів в капілярах людини, сенсорів ультрафіолетового випромінювання, програмного забезпечення для імітаційного моделювання сигналів радіоелектронних засобів, розробці так званої «агропрарасольки» для захисту рослин від заморозків та шкідників, мобільного додатку для дітей «Pretty Ukraine», біодеградабельних полімерних матеріалів, техніки малювання на поверхні води з нанесенням на папір зображення, зменшенню вібрацій пральної машини.

Від кафедри ДВЗ  були представлені два проекти:

Об’єднана команда кафедр ДВЗ і АЄМС запропонувала проект «HEV KIT», присвячений розробці методології конвертації силової установки легкового автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння на гібридний силовий привід.

 

Керівники проекту: Олександр Осетров, завідувач кафедри ДВЗ та Богдан Воробйов, завідувач кафедри АЕМС. Виконавці: аспірант кафедри ДВЗ Микита Міщенко (1 курс, група А-2121); молодший науковий співробітник кафедри ДВЗ Богдан Чучуменко; студент кафедри ДВЗ Олександр Мирошник (4 курс, група Е-418б); студент кафедри АЕМС Ярослав Меркулов (4 курс, група Е-318а).

Об’єднана команда кафедр ДВЗ, фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики, автомобільного холдінгу «Соллі плюс» презентувала проект «Технологія SUN-energy». В проекті пропонується технологія використання сонячних батарей у вигляді плівки, яка наклеюється на основні поверхні електромобіля і включаються в його енергетичну систему.

Керівник проекту – проректор Геннадій Хрипунов. Виконавці: доцент кафедри ДВЗ Денис Мешков, директор автомобільного холдінгу «Соллі плюс» Ярослав Горячий, аспірант кафедри ДВЗ Едуард Божко (3 курс, група А-9-142).

Конкурсне журі визнало переможцями другого етапу конкурсу чотири проекти:

  • «TER-SAS» (присвячений розробці технологій нейтралізації сірчанокислих стоків);
  • «Мобільний додаток для дітей «Pretty Ukraine»»;
  • «HEV KIT» від нашої кафедри;
  • «Біодеградабельні полімерні матеріали.

Відібрані проекти отримають фінансування на реалізацію ідеї, а учасники проектів – стипендії. Протягом навчального року команди будуть працювати над детальною проробкою пропонованих рішень. У червні 2022 р. відбудеться фінал, у якому візьмуть участь команди політехнічних ВНЗ Харкова, Львова та Одеси. Фіналісти отримують подальше фінансування своїх Statr Up – проектів.

Вітаємо переможців другого етапу Конкурсу!