На кафедрі «Деталі машин» здійснено перше (1955 р.) в СРСРвидання атласу деталей машин.

 Автори: Дашкевич Б.П., Дьяченко С.К., Столбовой С.З.

Наступні видання атласів вийшли у 1958, 1959, 1963, 1965 р.р. У 1961 р. атлас деталей машин виданий у Китаї. У 1960, 1964 та 1968 р.р. тими ж авторами були видані учбові посібники: «Детали машин. Курсовое проектирование»  та  «Расчет и проектирование деталей машин».

 У 1983 р. професорами Устиненко В.Л., Киркачем М.Ф., Баласаняном Р.А. видано учбовий осібник  «Основы проектирования деталей машин», а у 1988 и 1991 р.р. професори Киркач Н.Ф. та Баласанян Р.А. видали учбовий осібник «Расчет и проектирования деталей машин». У 1996 р. професор Р.А. Баласанян  видав «Атлас деталей машин».       

Автори: Дашкевич Б.П., Дьяченко С.К., Столбовой С.З.

Автори: Устиненко В.Л., Киркач М.Ф., Баласанян Р.А.

У 2000 р. професором Гапоновим В.С., доцентами Калініним П.Н., Галетою В.О., Жережоном-Зайченко Ю.В видано учбово-методичний посібник «Дослідження та проектування електромеханічних приводів», у 2001 р. доценти Гайдамака А.В., Галета В.О., Столбовой А.С., Жережон-Зайченко Ю.В. видали «Методичний посібник до виконання проекту за курсом «Деталі машин», у 2005 р. Гапонов В.С., Гайдамака А.В., Галета В.О., Столбовой А.С. видали «Учбовий посібник для наскрізної підготовки курсантів за напрямком «Інженерна механіка».

Автори: Гапонов В.С., Гайдамака А.В., Галета В.О., Жережон-Зайченко Ю.В., Калінін П.М., Столбовой А.С.

Значний внесок в учбово-методичну скарбницю кафедри вніс професор Л.В. Курмаз: учбовий посібник «Детали машин. Проектирование», що видано в Польщі (1994 р.) та Біларусі (2001 р.), учбовий посібник «Основи конструювання деталей машин», що виданий в Україні у 2010 р.

Автор: Курмаз Л.В.

У 2003 р. доцент Гайдамака А.В. видав учбовий посібник «Текст лекцій з курсу деталей машин», а у 2007 р. − учбовий посібник «Підшипники кочення». У 2014 р. вийшов підручник «Деталі машин» колективу викладачів НТУ «ХПІ» (Гапонов В.С., Гайдамака А.В., Столбовой А.С.), НТУУ «КПІ» (Панов С.Л.), Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (Дубінець О.І.), Чернігівського технологічного університету (Пилипенко О.І.), Одеської національної академії харчових технологій (Архангельський Г.В.), Івано-Франківського технологічного університету (Воробйов М.С.).

Автори: Гапонов В.С., Гайдамака А.В., Столбовой А.С.

За результатами теоретичних і експериментальних робіт з підшипників ковзання доцент Дьяченко Степан Кузьміч і доцент Богданов Олег Іванович видали у 1966 році монографію «Расчёт опор скольжения». Результати робіт школи гідродинаміків кафедри представлені довідниками Квитніцького Е.І., Киркача М.Ф., Полтавського Ю.Д. «Расчёт опорных подшипников скольжения» (1979), Воскресенського В.А., Дьякова В.І. «Расчет и проектирование опор скольжения. Жидкостное трение» (1980), Воскресенського В.А., Дьякова В.І., Зилє А.З. «Расчет и проектирование опор жидкостного трения» (1983).

     

Автори: Квитніцький Е.І., Киркач М.Ф., Полтавський Ю.Д., Воскресенський В.А., Дьяков В.І., Зилє А.З., Рудницький В.І.

Велику роботу в галузі теорії та практичного використання муфт для приводів виконував професор М. Ф. Киркач. В напрямку, що повязаний з розробкою і дослідженням нових конструкцій муфт у 1962 р. разом з Дьяченко С.К. опублікована монографія «Предохранительные муфты». Методики розрахунків зубців на втомну міцність при згині і дослідження впливу технології нарізання зубців представлені в монографія Загребельного В.М. «Конструирование, расчет геометрии и технология производства зубчатых конических колес центральных передач тракторов» (2001). За результатами теоретичних та експериментальних досліджень з розраху нку та прискорених випробувань підшипників кочення Гайдамакою А.В. у 2011 році опублікована монографія «Роликоподшипники букс вагонов и локомотивов: моделирование и усовершенствование».

Автори: Киркач М.Ф., Воскресенський В.А., Дьяков В.І., Загребельний В.М., Гайдамака А.В.

У 2017 році кафедра деталей машин поповнилась викладачами кафедри гідропневмоавтоматики та гідроприводу і новими виданнями в галузі гідравлічних машин, гідроприводу і гідропневмоавтоматики.
Це навчальні видання професорів Гладкого П.М., Крутікова Г.А., Андренко П.М.
У навчальному посібнику П.М. Гладкого «Оптимальне проектування гідропневмосистем і їх елементів» який вийшов у 2003 р., викладені питання опти-мального проектування різних гідропневмосистем: гідроприводів, насосів, гідромоторів, гідророзподільників і т.і. Призначається для студентів і аспірантів вищих навчальних закладів напрямку «Інженерна механіка».
У 2014 році для студентів напряму «Інженерна механіка» видані такі навчальні посібники: З.Л. Фількінштейн, П.М. Андренко, О.В. Дмитрієнко. «Експлу-атація, обслуговування та надійність гідравлічних машин і гідроприводів» в якому описано методи прикладної теорії надійності систем гідро- і пневмопри-водів, розглянуто фізичні та аналітичні моделі відмов гідравлічних і пневматичних елементів, машин та пристроїв, наведено методи розрахунку і прогнозування показників їх надійності, а також зв’язок надійності з економічною ефективністю, розглянуто організацію їх технічного обслуговування та експлуатації, особливу увагу приділено системам регенерації і фільтрації робочих рідин, підготовки стисненого повітря, зменшення шуму та вібрації;
П.М. Андренко «Гідравлічні пристрої мехатронних систем» у якому описані
гідромеханічні процеси, які відбуваються в структурних елементах гідравлічних пристроїв мехатронних систем, наведено рівняння для розрахунку їх характеристик, розглянуто особливості конструктивного виконання і побудови математичних моделей робочих процесів у гідравлічних пристроях мехатронних систем, дано рекомендації щодо розрахунку їх основних параметрів і характеристик.

  

 

 

 

 

Автори: П.М. Гладкий, З.Л. Фількінштейн, П.М. Андренко, О.В. Дмитрієнко 

У навчальному посібнику Крутікова Г.А., Стрижак М.Г. «Системи гідроприводів», який видано у 2015 році, наведено методику розрахунку і проектування розімкнених і замкнених гідроприводів; розглянуто приводи з дросельним, релейним, а також з широтно-імпульсним керуванням; докладно відображено питання динамічного аналізу та синтезу приводів.
У 2016 році видано навчальний підручник авторів П.М. Андренко, А.Ю. Лебедєва, М.С. Свинаренко «Технічне діагностування гідравлічних приводів». Описано основи технічного діагностування систем гідравлічних приводів, розглянуто методи контролю технічного стану гідроагрегатів і статистичні методи розпізнавання технічного стану гідроприводів та їх агрегатів. Наведено методику прогнозування зміни технічного стану агрегатів в процесі експлуатації. Запропоновано рекомендації що до оптимізації контролю технічного стану гідравлічних приводів. Ці підручники призначені для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика» та для студентів напряму «Інженерна механіка», а також можуть бути корисними для аспірантів та інженерно-технічного персоналу.

 

 

 

 

 

 

Автори: Г.А. Крутіков, М.Г. Стрижак, П.М. Андренко, А.Ю. Лебедєв, М.С. Свинаренко