Спеціалізація “Хімічна технологія рідкісних розсіяних елементів та матеріалів на їх основі” – 8.05130109

Ліцензійний обсяг прийому – 25 місць,

з них за рахунок держбюджету – 12 місць. 

По даній спеціалізації кафедра готує фахівців в галузях техніки:

Виробництво і контроль благородних металів

gold-1Виробництво золота, срібла і платиноїдів з руд, відходів вторинної сировини. Розробка технологій одержання чистих благородних металів і сплавів у ювелірній і електронній техніці. Контроль складу і якості ювелірних виробів у пробірному нагляді, банківській справі і радіоелектроніці.

Медицина, біологія

cell-1Застосування сполук рідкісних, розсіяних, благородних елементів у медицині, біології і сільському господарстві. Розробка нових технологій із застосуванням рідкісних елементів для забезпечення ефективної роботи імунної, кровоносної і ферментної систем людини. Використання нових типів добрив на основі неодиму в сільському господарстві.

Металургія

metal-1Технології виробництва тугоплавких і розсіяних елементів, благородних металів, прецизійних сплавів для авіаційної, космічної і медичної техніки, сучасних транспортних систем, потужних магнітів з унікальними характеристиками, надтвердих матеріалів, аморфних сплавів («металевих стекол») з високою хімічною стійкістю, сплавів-накопичувачів водню.

 Джерела струму й енергетика

hit-1Використання рідкісних і розсіяних елементів у новітніх хімічних джерелах струму, накопичувачах енергії, іоністорах і суперконденсаторах. Виготовлення літій-іонних акумуляторів, стартерних акумуляторів підвищеної ємності з мікролегованих сплавів, перетворювачів сонячної енергії і промислових геліоустановок для розвитку альтернативної екологічно безпечної енергетики.

Екологія

ecol-1Створення нового покоління каталітично-активних матеріалів для нафтопереробної, хімічної і харчової промисловості, автотранспортних засобів і захисту навколишнього середовища від токсичних техногенних викидів. Розробка технологій переробки вторинної сировини, що містить рідкісні і розсіяні елементи.

Побутова техніка

kam-1Розробка нових систем енергоживлення для слабкострумової побутовий електро- і радіотехніки (комп’ютерна і офісна техніка, стаціонарні і мобільні засоби зв’язку), випуск оптики високої якості (фото- і відеозйомка, освітлювальні й оптоелектронні пристрої, високотехнологічне приладобудування).

Фахівці цієї спеціалізації працюють в більшості галузей техніки, медицинській та фармацевтичній галузях України.