Ламаш Георгій Віталійович

Ламаш Георгій
Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо інформацію про майбутнього випускника, а зараз – магістра денного навчання кафедри (група Е-Н223б, випуск 2025 року)  Георгія Ламаша.
Мене звати Ламаш Георгій, родом з Маріуполя. У 2019 р. я вступив на кафедру «Електричні апарати». З самого початку, з першого курсу я вчив німецьку мову в НТУ “ХПІ”, а саме – у Освітньому центрі «Німецький технічний факультет», і до 4 курсу вивчив німецьку досить непогано. Темою мого дипломного проєкту бакалавра у 2023 р. був «Аналіз функціональних особливостей електронних реле захисту трифазних асинхронних електродвигунів». Захист відбувався онлайн, а на той час я вже рік перебував у Німеччині за програмою академічного обміну Еразмус+, а саме у Баварії у Technische Hochschule Wurzburg-Schweinfurt (THWS ) – Технічний університет прикладних наук Вюрцбурга-Швайнфурта. Це технічний університет у Німеччині, який був заснований у 1807 році та є одним із найкращих університетів прикладних наук у Німеччині. Окрім навчання в цьому університеті я там і працював як студент-помічник у лабораторії.
На даний момент я також навчаюсь за програмою подвійних дипломів DSG2 (Deutschsprachige Studiengange 2) для бакалаврів від нашого Політеха, але вже в університеті Otto-von-Guericke Universitat у місті Магдебург. З наступного семестру продовжуватиму навчання вже як повноцінний студент. Оскільки навчання відбувалось при кафедрі електроприводу та силової електроніки, ми мали можливість на базі лабораторії займатись проєктами саме з силової електроніки. Я був “прикріплений” до одного з інженерів, і разом з ним власне і виконував проєкти, набираючись такого необхідного досвіду. Наприклад, одним із моїх проєктів була розробка змінного пульсуючого джерела струму, що симулює паразитні підшипникові струми для електроавтомобіля. За фактом, за цим проєктом мені необхідно було розробляти і моделювати різноманітні схеми, моделювати струми, підбирати значення частот тощо. Також я проводив випробування котушок індуктивності за допомогою Network Аnalyzer для визначення імпедансу та взаємоіндуктивності котушок на високих частотах, а потім власноруч монтував і збирав ці схеми. Досвід і знання, отриманні під час навчання на кафедрі “Електричні апарти”, стали фундаментом для мого подальшого розвитку і працевлаштування”.Георгій Ламаш

Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру «Електричні апарати»!

Поділитись: