Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо інформацію про майбутнього випускника, а зараз – магістра деного навчання кафедри (група Е-Н223б, випуск 2025 року)  Георгія Ламаша.
Мене звати Ламаш Георгій, родом з Маріуполя. У 2019 р. я вступив на кафедру «Електричні апарати». З самого початку, з першого курсу я вчив німецьку мову в НТУ “ХПІ”, а саме – у Освітньому центрі «Німецький технічний факультет», і до 4 курсу вивчив німецьку досить непогано. Темою мого дипломного проєкту бакалавра у 2023 р. був”Аналіз функціональних особливостей електронних реле захисту трифазних асинхронних електродвигунів”. Захист відбувався онлайн, а на той час я вже рік перебував у Німеччині за програмою академічного обміну Еразмус+, а саме у Баварії у Technische Hochschule Wurzburg-Schweinfurt (THWS ) – Технічний університет прикладних наук Вюрцбурга-Швайнфурта. Це технічний університет у Німеччині, який був заснований у 1807 році та є одним із найкращих університетів прикладних наук у Німеччині. Окрім навчання в цьому університеті я там і працював як студент-помічник у лабораторії. 

На даний момент я також навчаюсь за програмою подвійних дипломів DSG2 (Deutschsprachige Studiengange 2) для бакалаврів від нашого Політеха, але вже в університеті Otto-von-Guericke Universitat у місті Магдебург. З наступного семестру продовжуватиму навчання вже як повноцінний студент. Оскільки навчання відбувалось при кафедрі електроприводу та силової електроніки, ми мали можливість на базі лабораторії займатись проєктами саме з силової електроніки. Я був “прикріплений” до одного з інженерів, і разом з ним власне і виконував проєкти, набираючись такого необхідного досвіду. Наприклад, одним із моїх проєктів була розробка змінного пульсуючого джерела струму, що симулює паразитні підшипникові струми для електроавтомобіля. За фактом, за цим проєктом мені необхідно було розробляти і моделювати різноманітні схеми, моделювати струми, підбирати значення частот тощо. Також я проводив випробування котушок індуктивності за допомогою Network Аnalyzer для визначення імпедансу та взаємоіндуктивності котушок на високих частотах, а потім власноруч монтував і збирав ці схеми. Досвід і знання, отриманні під час навчання на кафедрі “Електричні апарти”, стали фундаментом для мого подальшого розвитку і працевлаштування”.

Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!

Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо інформацію про випускника бакалавра нашої кафедри (група Е-219св, випуск 2022 року)  Микити Дейниченка.
“Я працюю молодшим інженером із налагодження виробничої лінії акумуляторних батарей для електричних автомобілів в компанії SAMSUNG в околицях міста Будапешт (Угорщина).
Мене звати Дейниченко Микита, у 2019 р. я вступив на кафедру «Електричні апарати». Вступав я з розумом саме на цей напрямок, тому що ще до вступу зрозумів, що тут я отримаю знання з усіх напрямків в електроенергетиці та електротехніці.
Вчитися часом було складно, але цікаво. Нудних пар точно не було ніколи! Професорсько-викладацький склад кафедри складався як з викладачів ще «радянської школи», так і з їх молодих послідовників і учнів. Вони завжди допомагали та знаходили індивідуальний підхід до кожного студента. У випадку якихось проблем можна було завжди звернутись за допомогою до куратора. Викладачі кафедри завжди йшли назустріч та заохочували нашу участь у житті університету.
Лекції були насичені багатьма прикладами з реального життя, практики та досвіду викладачів. Лабораторні заняття проходили у сучасних лабораторіях та аудиторіях із застосуванням мультимедійного обладнання. Майже всі заняття супроводжувалися інтерактивними матеріалами. Дійсно, під час навчання ми дізналися про роботу електроустаткування від «А» до «Я» – від електричних станцій до розеток у квартирах.
Ще одним плюсом у моєму навчанні було те, що більшість хлопців із нашого факультету жили у студентських гуртожитках, де вони допомагали один одному засвоювати складний матеріал. Крім цього, все навчання на бакалавра супроводжувалося також насиченим і веселим поза навчальним життям, яке включало в себе різноманітні заходи, конкурси, спортивні змагання.
Ще під час навчання я знайшов можливість працювати у вільний від навчання час, набиратись досвіду, поєднуючи роботу та навчання, і на практиці відпрацьовувати отримані знання та самовдосконалюватись.
Після закінчення університету і отримання диплома бакалавра я знайшов можливість працювати в компанії SAMSUNG в околицях міста Будапешт (Угорщина) молодшим інженером із налагодження виробничої лінії акумуляторних батарей для електричних автомобілів. Теоретичні знання, практичні навички та вміння, які я отримав під час навчання у НТУ «ХПІ» на кафедрі «Електричні апарати» допомогли мені потрапити до однієї з найсильніших компаній у цьому напрямку.
Дуже вдячний за розуміння всім викладачам, я не шкодую про свій вибір, за ті знання та відношення до викладання предметів – за все, що дали нам наші наставники, залишиться зі мною на довгі роки.
Сюди однозначно варто вступати на навчання, щоби зробити перший крок до успішного майбутнього!
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!

Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо інформацію про майбутнього випускника, а зараз – магістра заочного навчання кафедри (група Е-М222зб, випуск 2023/24 року)  Руслана Ємельянова.
“Я працюю електромонтером 5-го розряду на Південноукраїнській АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом».
Працюю в електроцеху та займаюсь обслуговуванням агрегатів безперебійного живлення систем безпеки на блоках та за територією АЕС на об’єктах загальностанційних споруджень. Також виконую роботи по контролю, налагодженню, ремонту такого обладнання, як: випрямлячі, щити постійного струму, інвертори, шафи живлення споживачів або комутаційних тиристорних пристроїв на системах безпеки, а також випрямлячі для магнітів головного циркуляційного насоса.
Я почав свій шлях в атомну енергетику після 9-го класу, після цього закінчив міський ліцей та влаштувався на АЕС. Дуже пощастило що потрапив вчитись саме у НТУ “ХПІ”! На роботі старші колеги мені порадили саме цей університет і в нас багато хто вчився тут – в основному старші майстри і начальники цехів. Знання, що я отримав в НТУ “ХПІ” допомогли мені краще зрозуміти всі електротехнічні процеси, механічну роботу частин. Особлива допомога і подяка викладачам кафедри, які і зараз відповідають на питання в складних ситуаціях і дають поради з покращення роботи обладнання.
Тому хотів би і вас, дорогі абітурієнти, запросити на навчання в НТУ “ХПІ”! Не важливо де ви продовжите свій шлях після закінчення навчання, наша родина кафедри електричних апаратів завжди допоможе!”
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!

Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо інформацію про майбутнього випускника, а зараз – магістра заочного навчання кафедри (група Е-М222зб, випуск 2023/24 року)  Дмитра Бодрого.
“Я працюю електромонтером 4-го розряду на Південноукраїнській АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом».
Я працюю безпосередньо в електроцеху та займаюсь ремонтами та обслуговуванням комплектних розподільних пристроїв (КРП) напругою 0.4 кВ. Виконую роботи по ремонту вимикачів А3700, Е-16, Schnider NSX, Masterpact та інших, трансформаторів 0,4 кВ, магнітних пускачів, контакторів, роз’єднувачів різних типів тощо.
Я почав свій шлях в атомну енергетику після 9-го класу, після цього закінчив міський ліцей та влаштувався на АЕС. До НТУ “ХПІ” потрапив за порадою свого керівництва, і не шкодую про свій вибір! Талановиті викладачі допомогли більш глибоко розібратись в усіх процесах, що відбуваються в різному обладнанні, як під час нормальної експлуатації, так і під час аварійних ситуацій. Пройшовши весь шлях від студента першокурсника до випускника магістратури, можу вам відверто порадити вступати саме до НТУ “ХПІ”, якщо хочете справді розбиратись в своїй професії!”
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!

Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо інформацію про випускника кафедри 2014 року групи ЕМБ-28А Дмитра Чехлатого.
“Я працюю інженером-конструктором ІІ категорії у м. Київ у міжнародній транснаціональній компанії Прогрестех-Україна“.
Працюю на проектах Боїнга в області електричної інженерії. Маю ролі дизайн-інженера, проектного інженера. Виконую роботу як по проектуванню нових деталей, їх сертифікації і установці, так і по контролю графіків виконання і вирішення питань, виникаючих в команди під час роботи”.
*для довідки:
Компанія Прогрестех-Україна, що заснована провайдером інтелектуальних сервісів PT-Americas (Х’юстон, штат Техас, США), розробляє інженерні й ІТ рішення для підприємств високотехнологічних секторів економіки. Має у своєму штаті майже 1000 інженерів і програмістів.
Прогрестех-Україна є найбільшим у Східній Європі постачальником послуг для компанії Boeing. Входить до складу міжнародного холдингу Progresstechgroup, котрий консолідує інженерні центри в Європі й Північній Америці та має 14 офісів по всьому світі.
Компанія спільно із провідними університетами втілила комплекс освітніх проектів і програм дуального навчання для фахової підготовки кваліфікованих інженерів та їхнього працевлаштування в Україні.
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!

Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо відгук та інформацію про випускника кафедри 2016 року групи ЕМБ-20Б В’ячеслава Кісіль.
“Всім доброго дня, друзі! Хотів би поділитись з Вами своєю думкою щодо навчання в НТУ “ХПІ” та зокрема – на Електромашинобудівному факультеті (після реорганізації факультет входить до Інституту “Енергетики, електроніки та електромеханіки”) за спеціальністю «Електропобутова техніка». Після закінчення 11 класу, як і мабуть більшість школярів, не знав точно куди точно хочу поступати і що саме вивчати. У НТУ «ХПІ» потрапив, можна сказати, випадково, але жодного разу про це не пошкодував! Подавав документи до різних вишів Харкова і став чекати на результати вступної кампанії. Після того, як дізнався, де проходжу, а де ні, став обирати де власне навчатимусь далі, і вибір спочатку був зроблений на користь ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, але після розмови із деканом Електромашинобудівного факультету доц. Войновим В.В. думка змінилася, і я вирішив спробувати, як це бути «Політехніком». В силу того, що електротехніка є в кожному будинку, то вирішив, що дана спеціалізація буде актуальна ще протягом багатьох років. І ось навчання почалося – настав час навчатися, перші курси пройшли важкувато, але надалі, на старших курсах, стало трохи простіше. Крім основного навчання в “Політеху”, є ще дуже багато варіантів проведення дозвілля: є чудовий спорткомплекс з басейном і тренажерами, Палац студентів, в якому проходять концерти творчих колективів, КВК, який ми з одногрупниками неодноразово відвідували і багато іншого. Колектив факультету та кафедри –  прекрасні люди, чудові керівники, які завжди увійдуть у Ваше становище та допоможуть у складній ситуації. За час навчання було дуже багато позитивних моментів, які запам’ятаються надовго. З негативного, напевно, лише заняття до восьмої вечора на другій зміні на перших курсах, і відсутність трав’яного покриття на стадіоні (до речі, його вже замінили!), а так один позитив! “Політех” мене навчив вникати і розбиратися в технічних питаннях, що допомагає не лише на роботі, а й у житті. Знання, здобуті у НТУ «ХПІ», допомогли і при влаштуванні на роботу. До речі на співбесіді при вступі на роботу питання було за законами Кірхгофа!). На даний момент я працюю у КП «Харківський метрополітен» електромеханіком дистанції кабельних мереж та освітлення”.
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!

Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо відгук та інформацію про випускника кафедри 2005 року групи ЕМБ-29Б Леоніда Щетенко.
“Мене звуть Щетенко Леонід Володимирович, я закінчив НТУ ХПІ, кафедру Електричні апарати, група ЕМБ-29Б.
Місцем моєї роботи став ТОВ «ХарківЕнергоПрилад» – молоде підприємство нашої країни, найбільший виробник високовольтного електротехнічного обладнання, приладів та систем для випробувань та діагностики електротехнічного обладнання, пересувних електротехнічних лабораторій, а також обладнання для пошуку місць ушкоджень кабелів. Тут знають і поважають ХПІ, не раз переконувалися у наданні інститутом освітніх послуг. Роки навчання пролетіли непомітно: за цей час було багато цікавого, з’явилися нові знайомі та друзі, заняття змінювалися сесіями, канікулами, веселими святами – загалом життя в інституті кипіло завжди! Тут відчувалася позитивна енергія розвитку, було приємно вчитися серед здатних, креативних людей, отримувати знання від педагогів високого класу. В інституті нас навчали головному – мислити та діяти. У мене ніколи не виникало сумнівів у правильності вибору навчального закладу, у тому, що моя освіта відповідає часу і завжди буде потрібна на ринку праці. Можливо, від того, що думки про майбутнє працевлаштування не нависали наді мною, подібно до дощових хмар, ці часи й були такими радісними. Зараз я цілком розумію, що вибір був зроблений правильно, своєю освітою та своєю професією я цілком задоволений. Велике привіт одногрупникам, викладацькому складу кафедри, особливо заступнику декана по роботі зі студентами, кандидату технічних наук, доценту кафедри Чепелюку Олександру Олександровичу та завідувачу кафедри, д.т.н., професору Борису Клименку!!!
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!

Наші випускники – це наша гордість!
Пропонуємо відгук та інформацію про випускницю кафедри 2013 року групи ЕМБ-27А Світлану Герасименко.
“Вітаю! Хочу поділитися з Вами своєю думкою з приводу навчання у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”.
Я навчалася у групі ЕМБ-27А на кафедрі “Електричні апарати”. Коли вступила, то дуже хотілося бути старостою групи і так вийшло, що кафедра без мого повідомлення призначила саме мене :-). Інститутські роки в ХПІ – це найяскравіший і веселий спогад! Викладацький склад кафедри завжди підтримував та давав поглиблені знання. Мій дипломний проект вів Гречко Олександр Михайлович, завдяки якому я закінчила університет з червоним дипломом. А на прийомі на роботу це було одним із важливих факторів. Знання, отримані в університеті, дуже допомогли у подальшому працевлаштуванні та роботі, тому що я працюю менеджером з продажу електротехнічного обладнання та електроустановної продукції в торгово-промисловій групі
 ElectroTorg (electrotorg.biz.ua).”
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!