Умови вступу

Шановні абітурієнти!

Кафедра «Електричні апарати» здійснює підготовку здобувачів вищої освіти (Бакалаврів, Магістрів та Докторів філософії) за спеціальністю G3 Електрична інженерія (попередня назва 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка) по спеціалізаціям:

  • Електричні апарати
    Електричні апарати – це спеціалізація, яка охоплює величезну групу електротехнічних пристроїв, призначених для розподілення електричної енергії між споживачами; керування електроприймачами; захисту електричних мереж та електроприймачів від надструмів і перенапруг за неприпустимих або аварійних режимів роботи; захисту людей, майна і довкілля від згубної дії електричної енергії; регулювання, вимірювання та контролю електричних і неелектричних параметрів різних пристроїв, машин, механізмів тощо в процесі виробництва, передачі, перетворення, розподілення та споживання електричної енергії.
    Спеціалізація «Електричні апарати» є однією із найбільш затребуваних й перспективних, оскільки сучасні електричні апарати являють собою надзвичайно потужну індустрію та динамічний ринок, які весь час розвиваються та потребують висококваліфікованих фахівців з даного напрямку.
    Термін підготовки бакалаврів: 3 роки 10 місяців – для випускників шкіл, гімназій, ліцеїв; 2 роки 10 місяців (скорочена форма) – для випускників технікумів та коледжів.
    Термін підготовки магістрів: 1 рік 4 місяці – за Освітньо-професійною програмою (орієнтація на інженерну підготовку); 1 рік 9 місяців – за Освітньо-науковою програмою (орієнтація на дослідницьку підготовку).
    Спеціалізація «Електричні апарати» пов’язана з проєктуванням, розробкою, дослідженням, виробництвом, експлуатацією та маркетингом сучасної електричної апаратури з використанням комп’ютерних та інформаційних технологій. Студенти набувають також компетентностей з експлуатації, організації та управління, інженерно-економічної, екологічної та комерційної діяльності, науково-дослідної роботи, вивчають комп’ютерне моделювання і комп’ютерну графіку, системи автоматизованого проектування, способи і методи економії електроенергії, автоматизовані системи керування технологічними процесами з використанням сучасних мікроконтролерів в промисловому виробництві, енергетиці на транспорті, в комунальному секторі, в побутовій сфері. Кафедра «Електричні апарати» має потужний науково-педагогічний потенціал та оснащена найсучаснішою електричною апаратурою, цифровим вимірювальним обладнанням, мікропроцесорною, комп’ютерною та мультимедійною технікою, що забезпечує підготовку високоосвічених фахівців.
    Здобувач вищої освіти, який пройшов підготовку за освітньою програмою «Електромеханіка» та отримав диплом бакалавра, може продовжити навчання у вищих навчальних закладах України та за кордоном на другому рівні вищої освіти для отримання кваліфікації магістра.
    Здобувач вищої освіти, який пройшов підготовку підготовку за освітньою програмою «Електромеханіка» та отримав диплом магістра, може продовжити навчання у вищих навчальних закладах України та за кордоном на третьому рівні вищої освіти для отримання освітньо-наукового ступеня доктора філософії (Philosophy Doctor, PhD). Кафедра «Електричні апарати» має плідні наукові та академічні зв’язки з низкою європейських університетів та електротехнічних компаній, зацікавлених у навчанні, стажуванні та працевлаштуванні кращих випускників нашої кафедри.
    Можливості працевлаштування. Наші випускники працюють фахівцями із налагодження виробничої лінії акумуляторних батарей для електричних автомобілів у компанії SAMSUNG, міжнародній транснаціональній компанії Прогрестех-Україна, фахівцями з високовольтного електротехнічного обладнання, приладів та систем для випробувань та діагностики електротехнічного обладнання, пересувних електротехнічних лабораторій, а також обладнання для пошуку місць ушкоджень кабелів в ТОВ «ХарківЕнергоПрилад», фахівцями сервісного центру в компанії ТОВ «Пульсар Лімітед», яка займається джерелами безперебійного живлення, інверторами, стабілізаторами, акумуляторами, сонячними генераторами, портативними електростанціями тощо, фахівцями в електротехнічній лабораторії комплексу водопідготовки «ДНІПРО» комунального підприємства КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ», в ТОВ «ГРІД-ІНЖИНІРИНГ» , що займається виробництвом сучасних шаф релейного захисту та автоматики, шаф АСУТП та телемеханіки, щитів оперативного струму, щитів власних потреб, шаф релейного захисту зовнішнього встановлення та іншого обладнання, та в інших державних і приватних установах України та всьому світі, зокрема США, Канада, Ангола, Сирія, Німеччина, Ліван.
  • Електропобутова техніка
    Електропобутова техніка – це спеціалізація, яка охоплює величезну групу електротехнічних пристроїв що використовуються в побуті і призначені для полегшення домашніх робіт та створення комфорту в повсякденному житті людини. До електропобутової техніки відносяться кухонні прилади для приготування, механічної обробки та зберігання їжі, кліматична техніка, техніка санітарно-гігієнічного призначення, техніка для механізації робіт у побуті тощо, а також інтелектуальні системи розумного дому.
    Спеціалізація «Електропобутова техніка» в рамках спеціальності G3 Електрична інженерія (попередня назва 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка») є однією із найбільш затребуваних і перспективних, оскільки сучасна електропобутова техніка являє собою надзвичайно потужну індустрію та динамічний ринок, які весь час розвиваються та потребують висококваліфікованих фахівців з даного напрямку.
    Термін підготовки бакалаврів: 3 роки 10 місяців – для випускників шкіл, гімназій, ліцеїв; 2 роки 10 місяців (скорочена форма) – для випускників технікумів та коледжів.
    Термін підготовки магістрів: 1 рік 4 місяці – за Освітньо-професійною програмою (орієнтація на інженерну підготовку); 1 рік 9 місяців – за Освітньо-науковою програмою (орієнтація на дослідницьку підготовку).
    Спеціалізація «Електропобутова техніка» пов’язана з проєктуванням, розробкою, дослідженням, виробництвом, інсталяцією, експлуатацією, сервісним обслуговуванням, ремонтом та маркетингом сучасної електропобутової техніки та систем розумного дому з використанням комп’ютерних та інформаційних технологій.
    Бакалаври набувають компетентності з експлуатації, організації та управління, інженерно-економічної, екологічної та комерційної діяльності, науково-дослідної роботи, розробки та програмування мікропроцесорних пристроїв, вивчають комп’ютерне моделювання і комп’ютерну графіку, системи автоматизованого проектування, способи і методи економії електроенергії, автоматизовані системи керування технологічними процесами з використанням сучасних мікроконтролерів в побутовій сфері та в промисловому виробництві.
    Магістри також набувають компетентності з експлуатації, організації та управління, охорони праці, інженерно-економічної, екологічної та комерційної діяльності, науково-дослідної роботи, новітніх методів пошуку та обробки інформації, правового регулювання інноваційної діяльності, інформаційного та авторського права, вивчають комп’ютерне моделювання і комп’ютерну графіку, системи автоматизованого проектування, системи автоматичного керування електропобутовими приладами, інтелектуальні системи розумного дому та ін..
    Кафедра «Електричні апарати» має потужний науково-педагогічний потенціал та оснащена найсучаснішою електричною апаратурою, цифровим вимірювальним обладнанням, мікропроцесорною, комп’ютерною та мультимедійною технікою, що забезпечує підготовку високоосвічених фахівців.
    Здобувач вищої освіти, який пройшов підготовку за освітньою програмою «Електромеханіка» та отримав диплом бакалавра, може продовжити навчання у вищих навчальних закладах України та за кордоном на другому рівні вищої освіти для отримання кваліфікації магістра.
    Здобувач вищої освіти, який пройшов підготовку підготовку за освітньою програмою «Електромеханіка» та отримав диплом магістра, може продовжити навчання у вищих навчальних закладах України та за кордоном на третьому рівні вищої освіти для отримання освітньо-наукового ступеня доктора філософії (Philosophy Doctor, PhD).
    Кафедра «Електричні апарати» має плідні наукові та академічні зв’язки з низкою європейських універси­тетів та електротехнічних компаній, зацікавлених у навчанні, стажуванні та працевлашту­ванні кращих випускників нашої кафедри.
    Можливості працевлаштування. Випускники працевлаштовуються на провідних підприємствах України, у державних та приватних компаніях, що спеціалізуються на розробці, виробництві, інсталяції, сервісному обслуговуванні, ремонті й продажу електропобутової техніки, систем розумного дому та іншого електротехнічного обладнання.
    Наші випускники працюють у НВО «Вертікаль», ДП завод «Електроважмаш», НТЦ «Харківрелекомплект», ПАТ «Харківметропроект», ВАТ «Електромашина», ВАТ «ХТЗ», ДП «Південна залізниця», ПАТ «Укртелеком», ЗАТ «Струм», ЗАТ «Електрощит», ТОВ «Євроіндастрі», ОКБ комплектних пристроїв «ЕЛКОР», «МакДональдз Юкрейн Лтд» тощо.

БакалаврМагістр Доктор філософії (PhD)

Бакалавр

Вступ на основі ПЗСО* (після 11 класів) або рівня НРК5 (після коледжу, технікуму) Вступ на основі  рівня НРК5 (після коледжу, технікуму)
*ПЗСО – повна загальна середня освіта; **НРК5 – освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, освітній ступінь молодшого бакалавра
Інститут:
Галузь знань: G Інженерія, виробництво та будівництво
(попередня назва 14 Електрична інженерія)
Спеціальність: G3 Електрична інженерія
(попередня назва 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка)
Освітня програма: «Електромеханіка»
Спеціалізації:
Тривалість навчання: 3 роки 10 місяців 2 роки 10 місяців
(скорочена форма)
Форма навчання: денна, заочна денна (скорочена форма)
Вид фінансування: Бюджет, Контракт
Інструкція по вступу: Вступ на 1 курс 2025 року Вступ на 2-3 курс та 1 прискорений 2025 року
Характеристика національного мультитесту НМТ 2025 року
Проєкт Порядку прийому до вишів у 2025 році
Для вступу до вишів діятимуть результати НМТ 2022-2025 років
Дорожня карта вступника

Магістр

Вступ до Магістратури на основі ступеня Бакалавр (НРК6)
Інститут:
Галузь знань: G Інженерія, виробництво та будівництво (попередня назва 14 Електрична інженерія)
Спеціальність: G3 Електрична інженерія (попередня назва 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка)
Освітня програма: «Електромеханіка»
 Спеціалізації:
Ступінь вищої освіти: Магістр (освітньо-професійний рівень)  Магістр (освітньо-науковий рівень)
Тривалість навчання: 1 рік 4 місяці 1 рік 9 місяців
Форма навчання: денна, заочна
Вид фінансування: Бюджет, Контракт
Інструкція по вступу: Вступ до магістратури у 2025 році: основні положення та новації
Для вступу в магістратуру діятимуть результати ЄВІ 2023-2025 років
Особи, які можуть не складати ЄВІ та ЄФВВ для вступу в магістратуру
Дорожня карта вступника
Найчастіші запитання

Доктор філософії (PhD)

Вступ до Аспірантури на основі  ступеня Магістр (спеціаліст) (НРК7)
Інститут:
Галузь знань: G Інженерія, виробництво та будівництво (попередня назва 14 Електрична інженерія)
Спеціальність: G3 Електрична інженерія (попередня назва 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка)
Освітня програма: «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
Конкурсна пропозиція:
Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі 4 роки
Форма навчання: денна, заочна
Вид фінансування: Бюджет, Контракт
Інструкція по вступу: Допуск до вступу в аспірантуру в 2025 році : єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з філософії науки
Новий іспит із знання філософії науки при вступі в аспірантуру

Вступ в аспірантуру НТУ “ХПІ” 2025  

Детальніше про порядок вступу до аспірантури читайте на сайті відділу аспірантури НТУ “ХПІ”

Порядок прийому до аспірантури
Відділ аспірантури НТУ «ХПІ»

За більш детальною інформацією щодо умов вступу, порядку і терміну подачі документів, переліку предметів ЗНО, вартістю контрактного навчання, а також будь-яку іншу інформацію щодо процедури вступу на кафедру «Електричні апарати», ви зможете знайти на сайті “Абітурієнт” НТУ “ХПІ” та на сайті “Вступ.ОСВІТА.UA”.

Приймальна комісія навчально-науковому інституті енергетики, електроніки та електромеханіки (ННІ ЕЕЕ) НТУ«ХПІ»:
Корпус У-2 (червоний 7 поверховий корпус) , цокольний поверх, тел. +38(098)-519-62-45

 

Наші контакти: +38 067 359 46 96
Гречко Олександр Михайлович
наш сайт:  web.kpi.kharkov.ua/ea
наша група:fb.com/groups/elapparaty
e-mail: a.m.grechko@gmail.com, oleksandr.grechko@khpi.edu.ua

Корисні посилання



buklet-2025_сайт