Рекордна кількість студентів ХПІ пройде стажування в Німеччині

Німецький освітній центр НТУ «ХПІ» провів в онлайн форматі щорічну конференцію з відбору студентів для проходження навчання та стажування в Німеччині зі стипендією DAAD (німецької служби академічних обмінів). Учасниками були майже 80 студентів з НТУ «ХПІ», НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», ДонНТУ. За результатами оцінок журі — професорів Магдебурзького університету ім. Отто-фон-Геріке і лекторів DAAD — було відібрано 22 представники харківського Політеху.

Конференція проходила протягом трьох днів. В онлайн форматі студенти 3-4 курсів виступили перед експертною комісією зі своїми презентаціями, крім того члени журі провели співбесіди з усіма учасниками (студентами 2-4 курсів). Конкурсантами від ХПІ були представники різних факультетів вишу, які також є слухачами Німецького освітнього центру ХПІ і його програми «Німецькомовний інженер», де вивчають німецьку мову.

За підсумками відбору, проходити мовну практику в Німеччині поїдуть одинадцять другокурсників ХПІ, виробничу практику — сім студентів 3-го курсу, і четверо політехніків відібрані для навчання у магістратурі за програмою подвійних дипломів у Магдебурзькому університеті ім. Отто-фон-Геріке.

До списку студентів-переможців увійшли:

  • програма мовної практики:

студенти II курсу ХПІ: Сергій Захарчук, Вероніка Родіонова (Навчально-науковий інститут хімічних технологій та інженерії), Богдан Декалін, Ернест Зарічний, Ігор Безсудний, Георгій Ламаш, Денис Гладченко, Данило Подрез (Навчально-науковий інститут енергетики, електроніки та електромеханіки), Ольга Савченко, Ксенія Попова (факультет соціально-гуманітарних технологій), Поліна Верешко (Навчально-науковий інженерно-фізичний інститут);

  • програма виробничої практики:

студенти III курсу ХПІ: Владислав Сідельников, Даниїл Білоус, Анатолій Чиж (Навчально-науковий інститут енергетики, електроніки та електромеханіки), Володимир Стасов, Марія Громовик, Анастасія Кузнєцова (Навчально-науковий інститут хімічних технологій та інженерії), Микола Райваховський (Навчально-науковий інженерно-фізичний інститут);

  • програма подвійних дипломів і навчання в магістратурі:

студенти IV курсу ХПІ: Лизавета Гавенко (Навчально-науковий інститут хімічних технологій та інженерії), Богдан Кожарін і Антон Швець (Навчально-науковий інститут енергетики, електроніки та електромеханіки), Любомир Суховой (Навчально-науковий інженерно-фізичний інститут).

Довідка:

Конференція проходила протягом трьох днів — з 11 по 14 травня 2021 року.

Німецький освітній центр працює в НТУ «ХПІ» з 2016 року. Його завдання — координувати роботу університету з німецькими та австрійськими вишами, навчати студентів харківського Політеху німецької мови, консультувати з питань навчання в Німеччині та Австрії. Лекторами Центру є викладачі НТУ «ХПІ», представники німецької служби академічних обмінів DAAD та австрійської служби академічних обмінів OeAD.

Освітня програма «Німецькомовний інженер» від Німецького освітнього центру НТУ «ХПІ» передбачає поглиблене вивчення німецької мови студентами 1-4 курсів інженерних спеціальностей. На старших курсах передбачено вивчення технічної німецької.

Детальніше про роботу центру можна дізнатися на його сторінках в соц. мережах: група в Facebook (www.facebook.com/groups/DeutschesAusbildungsZentrum), сторінка в Instagram (https://www.instagram.com/daz.khpi/).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *