Технологія мінеральних вод та безалкогольних напоїв

Традиції, наукові відкриття та винаходи, що поєднують минуле, сучасне і майбутнє

Харків здавна мав славу як місце походження мінеральних вод. Що змінилося з тих часів? На вас чекають корисні та цікаві відомості про виробництво мінеральної води, а також ви станете свідками експериментальних досліджень хімічного складу води та інших напоїв, адже завжди цікаво дізнатись – що ми п’ємо?

Дата та час: 13.04.2019, 11:00 – 14:00.
Місце: НТУ «ХПІ». Технічний корпус, 2-й поверх. Кафедра технології жирів та продуктів бродіння.
Освітній проект: «Світ харчових продуктів»
Формат заходу: Майстер-клас, дегустація
Шкільні предмети яким відповідає захід: Хімія, Біологія.
Вік аудиторії: Від 12 до 17- ти років
Тривалість: 3 години.
Організатор (кафедра): Технології жирів і продуктів бродіння
Відповідальна особа/лектор : Доц. Матюхов Д.В.,

dmliamge@gmail.com

0992879160

Розширений опис:

Не знати чи не хотіти знати нічого про воду  – таке просто неможливо собі уявити, настільки важлива вона для кожного. Однак, цих знань ніколи не буває забагато. Навколо води точиться і завжди буде точитись безліч суперечок і «сенсацій»: “жива” і “мертва” вода , чудодійні системи очищення…  Але що каже сувора наука? Що спочатку слід вивчити абетку води.

Разом з вами в лабораторії ми визначимо загальну жорсткість колірність та водневий показчик води, вміст заліза та сполук хлору.

Дистильована вода – найголовніший реактив хіміка. Чому? Чи достатньо звичайної перегонки, щоб отримати ідеально чисту воду? Також Ви дізнаєтесь про сорбційне очищення води, катіоніти, аніоніти, і яку роль відіграє водопідготовка на харчових підприємствах.

Вода – основа всього і в першу чергу для наших улюблених напоїв. Ми ближче познайомимо вас із іншими їх компонентами: цукрами та кислотами, вітамінами. Ми продемонструємо нашим відвідувачам, як перевіряють соки та нектари на сухі речовини, кислотність та вміст вітаміну С.

Так, наука – це важливо, але не забуваймо, що попри все, напої ми обираємо головним чином за їх органолептичні якості.