Життя наших іноземних студентів

Аннет

Якось Махатма Ганді, видатний політичний та громадський діяч Індії, сказав: «Вчіться так, ніби будете жити вічно». Так, здається, сприймає життя й дівчина, що приїхала навчатися до України з далекої африканської країни Камерун.
Тож знайомимось. Її звуть Аннет. Насправді, її ім’я довше – Нго Іссок Епсе Кембу Агустин Аннет. Вона народилась та виросла у столиці Камеруну – Яунде. Там же вступила до католицького університету і отримала 2 бакалаврських диплома: з маркетингу та соціальних наук. У пошуках роботи Аннет переїхала до міста Дуалу – економічної столиці Камеруну. Там вона влаштувалась до компанії Jumia, що спеціалізується на онлайн-комерції, де вона 5 років працювала менеджером по роботі з клієнтами. У 2018 році приїхала до Харкова, щоб вступити до Політехнічного університету і вивчати економіку. Зараз вона навчається на факультеті міжнародної освіти, щоб вдосконалити свої знання з англійської мови, бо її рідна мова – французька, а вона збирається отримувати освіту саме англійською.
Це лише факти. А насправді ми бачимо молоду тендітну дівчину, завжди привітну, відкриту та щиру. На заняттях вона – найуважніший та найактивніший студент. З такого ставлення до навчання стає очевиднbv, що вона має сильний характер та волю і прагне постійно вдосконалюватись. Її амбітні плани – отримати ступінь магістра з економіки, а потім і докторський ступінь, щоб, повернувшись на батьківщину, викладати економічні науки в університеті. І це не тільки тому, що вона бажає зростати особисто. Важливішою причиною, за її словами, є те, що в її країні багато молодих людей не можуть знайти роботу, і тому її мета – навчити їх створювати і розвивати власний бізнес.
Чому саме Україна і Харків? По-перше, це порада старшої сестри Аннет, яка вивчала медицину в Україні та вподобала й саму країну, і людей, яких зустріла. А, по-друге, Аннет вважає, що навчання за кордоном – це ще один виклик, який вона має подолати.
Ми спитали Аннет про її мрії поза навчанням. «Навести мости між Україною і Африкою. Не так вже це й далеко – всього 8 годин літаком». Дійсно – It’s a small world.