Прийом заявок з: 27-10-2015
Термін подачі до: 17-02-2016
Напрям досліджень.
Арктика є театр глибокої трансформації. Зміна клімату робить істотний вплив на ступінь і товщину морського льоду, снігового покриву на танення материкового льоду, на танення вічної мерзлоти і на морські і наземні екосистеми. Ці зміни принесли з собою як ризики, так і можливості, і інтегрована і мульти-дисциплінарна система спостереження в Арктиці стає необхідним для вивчення, прогнозування та оцінки змін в підтримку сталого розвитку регіону. Поліпшення координації та поточні можливості для оцінки і прогнозування змін в екологічної Арктиці вимагають надання даних по ряду ключових змінних арктичної метеорології, кліматології, океанографії, екосистем і забруднення в різних масштабах. Моніторинг та покращення розуміння арктичного кліматичної системи та її далеких кореляційних зв’язків, а також зміни екосистем і соціально-економічних впливів на морських операцій, нових судноплавних маршрутів, гірничі роботи, туризм і т.д., є важливими передумовами для ефективної оцінки адаптації до зміни клімату і пом’якшення стратегії в Арктиці й в інших місцях.
Область застосування.
Вбудовані в Арктиці системи спостереження повинні закрити критичні прогалини інноваційних рішень, а також поліпшити інтеграцію і функціональну сумісність існуючих систем спостережень, а також з метою асиміляції даних в моделі. Діяльність повинна бути заснована на співпраці між існуючою європейською та міжнародною інфраструктурою (на місці та дистанційно, включаючи космос) і моделювання громад, за активної участі відповідних зацікавлених груп.
Фінансування.
Прийнятна пропозиція на фінансування досліджень складає з до 15 мільйонів EUR. Тим не менш, це не виключає можливості подання та відбору пропозицій з проханнями про інші суми.
Проекти, що фінансуються під цією темою, будуть за замовчуванням брати участь у Пілоті на Відкритих Даних досліджень в Горизонт 2020.
Очікувані результати.
- Збільшення тимчасового і географічного охоплення та корисності даних спостережень в Арктиці з метою підвищення оцінки і прогнозування потенціалу Арктики і планетарних змін.
- Підтримка стандартизації та калібрування / перевірка діяльності і поліпшення функціональної сумісності даних спостережень в Арктиці.
- Покращення сталої інтеграції в космосі і в місці арктичних спостережень в моделі процесу і прогностичних систем, що показують користь послуг моніторингу Copernicus.
- Сприяння довгостроковому поліпшенню арктичних систем спостереження та пов’язаних послуг.
- Інтеграція з існуючою пан-Арктика мережою моніторингу, щодо створення додаткових потужностей і додавання параметрів моніторингу в поточні програми.
- Покращення економічної ефективності збору даних в підтримку Арктики, пов’язаних економічних і соціальних заходів.
- Привести до більш обґрунтованих рішень і краще документованих процесів в ключових секторах (наприклад, місцеві громади, доставка, туризм, рибалка);
- Підтримка міжнародних оцінок глобальних проблем, таких як зміна клімату, дефіцит природних ресурсів і масштабів глобальних небезпек;
- Зміцнення суспільної та економічної ролі арктичного регіону і підтримка стратегії ЄС для Арктики і пов’язання морських та екологічних політик [[COM(2008) 763 of 20 November 2008; JOIN(2012) 19 of 26 June 2012]].
- Внести внесок у «GEO Cold Region Initiative» та «Transatlantic Ocean Research Alliance»;
- сприяйте продовжуючимся та можливим наступним діям OSPAR в арктичних водах.
- сприяйте Sustaining Arctic Observation Networks (SAON) процесу.
- сприяння WMO за програмою Року Полярноuj прогнозування (YOPP) [[http://www.polarprediction.net/yopp.html]].
- покращення професійних навичок та компетенцій для тих, хто працює і навчається працювати в цій предметній області.
Тип діяльності.
Дослідження та інноваційна діяльність.