7-а координаційна нарада проекту ТЕМПУС

                24-28 березня  на базі Вільнюського технічного  університету ім. Гедімінаса було проведено 7-у координаційну нараду проекту ТЕМПУС CENEAST. Програма відповідала плану діяльності по розробці і використанню віртуального міжвузівського мережевого освітнього центру, а також передбачала навчання, лекції і гостьові візити. Присутні на  нараді  прослухали лекції учасників проекту з Солфордського університету  (Великобританія) – проф. Діланті Амаратунги і Річарда Хея про стійкість забудованого середовища і стихійні лиха.  Проф. Бьянчи Массимо, що представляє Болонський університет (Італія), зробив доповідь, що стосується аспектів практики управління в сучасному суспільстві.

                Значна увага при проведенні наради приділялася вивченню передових практичних досягнень у сфері забудованого середовища і їх впровадженню в модулі магістрів, фахівців, бакалаврів, а також програми аспірантів. З цією метою учасниками наради були прослухані і обговорені доповіді  фахівців  з містобудування  Вільнюса, в яких розглядалися питання генплану міста, збереження і стійкого розвитку Старого міста Вільнюса як спадщини ЮНЕСЬКО, а також актуальних територіальних перетворень колишніх виробничих територій. Муніципальним стратегіям в реставрації міста була присвячена гостьова лекція проф. Франчині Терези (університет  Сан-Пабло, Мадрид).

            Учасники наради відвідали одну з найсучасніших в Центральній і Східній Європі компаній – BOD GROUP. Її виробничі і адміністративні площі розташовуються у величезній будівлі, побудованій з використанням зелених і високих технологій. На виробничій лінії цієї компанії виробляється виготовлення  кристалічних сонячних елементів, використовуваних в поновлюваних джерелах енергії. Значний інтерес в присутніх на нараді представників університетів викликали відвідини асоціації InfoBalt, де про її діяльність, проекти і перспективи розповіла В.Місиуконієне. Після завершення  відвідин учасники наради провели дискусію про використання отриманої практичної інформації для розробки учбових модулів.

28 березня  у ВГТУ була проведена міжнародна наукова конференція «Економіка, оцінка і управління нерухомістю і природними  ресурсами», доповідачами якої сталі представники університетів-партнерів проекту.