Без 5-ти хвилин фахівці

Середина червня на нашій кафедрі – час захисту дипломних проектів. Захищаються всі – магістри і бакалаври денного і заочного відділень, фахівці заочного відділення – всього біля 150 чоловік кожне літо.

P1090601

Захисту фахівців, які вчилися на заочному відділенні, – завжди особливі. Немає метушні, немає забутих дипломів і втрачених доповідей, немає помилок на плакатах і в доповідях – відразу видно професіонали. Адже на заочному відділенні на нашій кафедрі вчаться, як правило, ті люди, яким освіта потрібна саме у зв’язку з роботою.

P1090599«Багатьом заочникам дуже не просто вчитися, – говорить Білоконь Ліля, староста «харчовиків», адже майже всі і працюють, і дітей виховують, і вчаться одночасно. Що б було легко, ми з мужом пішли на одну кафедру, але різні спеціальності – ділитися хитрощами Ліля»

«Але треба віддати належне співробітникам кафедри, – втручається в розмову студент гр ІТЗ-48 Ткачук Володимир, – нам дуже допомагають. Колектив кафедри, від простого інженера до завідувача дуже лояльно і доброзичливо відносяться до нас, заочників. Я б сказав, що кафедра упроваджує в життя новий підхід до навчання заочників. Наприклад, викладачі дуже відкриті і комунікабельні, при цьому використовують сучасні засоби спілкування – завжди є можливість зв’язку як по телефону, так і по електронній пошті, а з багатьма і в соціальних мережах. Завжди можна подзвонити, взнати, уточнити, попросити пояснити або обговорити щось у будь-який час навчального року, а пораду з роботи можна отримати взагалі завжди. Це дуже полегшує життя – коли ти не повинен відриватися від роботи серед дня, щоб наприклад, звірити якісь розрахунки по завданнях або дипломі. Адже не секрет, що за коротку установну сесію всі деталі не з’ясуєш»

P1090617 P1090606

Захисти фахівців-харчовиків і фахівців механіків заочного відділення прошли цього року дуже успішно.

«Треба відзначити високий рівень дипломних робіт, – говорить завідувач кафедрою Шапорев В.П., – багато в чому це стало можливим тому що, ми дозволяємо студентам самим вибирати теми для дипломів виходячи з того, де і ким вони працюють. Якщо звичайно, працюють за фахом. Цього року всі роботи дійсно без натяжок заслужили на оцінку «відмінно». Слід зазначити прекрасні креслення і якісні розрахунки. І дуже важливі, сучасні теми у сфері виробництва харчових продуктів.»

P1090614 P1090605

«Звичайно, нам трішки сумно розлучатися з цим потоком, адже за 6 років навчання вони нам стали кимось на зразок улюблених балуваних племінників, – говорить проф. кафедри Зінченко Марина Георгіївна, яка останні два роки викладала гр. ІТЗ-48 спеціальні предмети, -они ж як діти – їх і похвалити треба, і посварити, і чаєм напоїти після 4-х пар. Але я сподіваюся, що сьогодні ми дали путівки в життя фахівцям з великої букви.»

P1090612
На фотографіях – студенти гр. ІТЗ-48 і 18 до захисту дипломів і безпосередньо під час захисту.