Клуб юного еколога

Кафедра хімічної техніки та промислової екології НТУ «ХПІ» запрошує школярів 7-11 класів взяти участь у роботі клубу юного еколога «Я –ЕКОЛЮДИНА».

Головними цілями клубу є:

  • формування екологічної свідомості і культури школярів;
  • привернення уваги школярів до екологічних проблем міста і шляхів їх вирішення;
  • виховання дбайливого ставлення до навколишнього середовища та природних ресурсів;
  • підвищення екологічної відповідальності.

В рамках роботи клубу юного еколога заплановані відкриті безкоштовні інтерактивні лекції для учнів на кафедрі хімічної техніки та промислової екології (на території НТУ«ХПІ») за наступними темами:

Ландшафти та міста майбутнього – Ландшафти майбутніх міст, устрій міст, видимість і населених пунктів.  Штучно створені споруди в різних галузях промисловості і сільського господарства. Що це дасть людству і можливі сценарії розвитку нашої цивілізації.

Проблема ГМО – міф чи реальність. Наукові факти ЗА та ПРОТИ генної інженерії

Сміття : хто кого? – Що таке побутове сміття. Скільки сміття ми виробляємо. Склад твердих побутових відходів в Україні і в інших країнах. За який проміжок часу розкластися пакетик та інші види сміття. Що робити із сміттям. Як виробляти менше сміття.

Надзвичайні озера нашої планети – На планеті Земля стільки дивовижних озер з абсолютно інопланетними ландшафтами і нереальними властивостями. Ця лекція саме про них.

Природні ресурси України:  багатство країни та його збереження – Розглядаються основні природні ресурси (ПР) України. Аналізуються напрямки сталого споживання ПР в Україні та негативна дія на ПР зміни клімату.


Аутекологічні дослідження школяра – Матеріально-технічні умови вітчизняної дійсності дають можливість провести комплексне і водночас вичерпане дослідження на прикладі своєї особистості завдяки виготовленим плакатам та виміру довжини тіла школярів. Визначаються рівні короткочасної, оперативної «образної» пам’яті, оцінюється рівень вибіркової уваги та розраховується індекс скелії школяра.

Заповідні території України – Можливість ознайомитися з неповторними краєвидами України, флорою та фауною з метою  збереження для теперішніх та майбутніх поколінь заповідних теріторій.

Головні екологічні проблеми держав Європи – Старіння населення і викликана цим соціально-демографічну криза.  Повсюдне поширення наркотиків. Тести на вроджену схильність до наркоманії та алкоголізму. Очікуване зниження напруженості магнітного поля Землі. Кислотні дощі. Забруднення поверхностних водоймищ, і викликана цим підвищення вартості очищення питної води.

Радіоактивні речовини та їх роль у розвитку живих організмів – У лекційному матеріалі розповідається про вплив на біологічні організми радіоактивних речовин. Висвітлюються з’явлення, “життєвих шлях” деяких хімічних елементів, та що вони можуть розповісти сучасним дослідникам

Фрактальна геометрія природи – В лекціях аналізуються синергетичні основи формування екологічних систем на різних рівнях організації: від мікробних популяцій до біосферних комплексів. Крім того, розглянуто генезис природно-технічних систем.

З питань участі в лекціях та погодження часу та дати їх проведення (для кожної школи час і дата узгоджується індивідуально) просимо звертатися до координатора:

Тихомирова Тетяна Сергіївна  (тел. 050-6 – 081-081).

Завантажити версію для друку Lectorium