Наші проекти – найкращі!

Вже третій раз поспіль в рідному і улюбленому місті проводитися конкурс молодіжних студентських робіт «Харків – місто молодіжних ініціатив» під патронатом міра міста Геннадія Адольфовіча Кернеса. В рамках конкурсу студенти можуть представити свої проекти, направлені на рішення різних проблем міста. Адже зробити Харків краще можна, тільки працюючи в одній команді! Дуже приємно, що кращі проекти реально одержують так би мовити «путівку в життя» – їх допомагають реалізовувати відповідні департаменти. А переможці і призери також одержують грошові премії, які можуть витратити на реалізацію своїх проектів.

У 2018 році студенти кафедри хімічної техніки та промислової екології НТУ «ХПІ» взяли участь з своїми проектами в трьох номінаціях. Два проекти за підсумками заочного експертного оцінювання були рекомендовані для участі в другому очному етапі. Що з цього вийшло? А вийшло краще, ніж ми могли навіть розраховувати. А зараз – подробиці в студію!

Першої по хронології свій проект на суд строго, але справедливого журі, презентувала магістр кафедри Хімічної техніки і промислової екології Стадник вероніка. Її проект «Зелені бар’єри для дитячих майданчиків» брав участь в номінації «Рідному Харкову – стійкий розвиток». Проект присвячений екологічній безпеці дитячих майданчиків, розташованих біля магістралей нашого міста або недалеко від діючих будівництв. Всі дослідження вероніка проводила в рамках написання своєї дипломної роботи магістра. Особливо членам журі сподобалося, що досвід і знання, одержані під час стажування в Польщі, вероніка органічно трансформувала і перенесла на умови Харкова. Власне питань у журі майже не було. Основна теза їх виступу – а чому ми дотепер не турбувалися рішенням цієї проблеми, коли існує вже готове рішенні – висадити  по периметру майданчиків стійкі і не небезпечні чагарники і низькорослі дерева згідно запропонованому студенткою плану і критеріям відбору. Як підсумок – ДРУГЕ МІСЦЕ в номінації присудили Стаднік Верониці!

Другими свій проект захищали команда студентів третього курсу в особі Діани Крутоус і Олександра Панченко в номінації «Харків – місто творче, відкрите, толерантне». Їх проект «Stem camp «Твій екодень» орієнтований на школярів і по суті є підсумком трирічної роботи студентів і викладачів кафедри Хімічної техніки і промислової екології з школами у області екологічного виховання і розширення екологічних знань. Проект викликав жарку дискусію – частина журі була не згодна, що різні види занять з школярами поза школою проводять саме студенти, а не дипломовані педагоги. Але враховуючи, що ораторська майстерність Діани і Олександра вища за всякі похвали, вони змогли аргументовано довести, що принцип «рівний – рівному» (peer-education) може стати основним в новій українській школі. Очний етап відбувся в травні, а хлоп’ята змогли показати, скільки шкіл вже записалося для участі на червень в їх літній табір – саме це довело життєздатність ідеї і її затребуваність. І знову успіх – хлоп’ята також зайняли ДРУГЕ МІСЦЕ в своїй номінації!

– Наші студенти дуже відповідальні, – говорить науковий керівник обох проектів доц. кафедри, к.т.н., доц. Тіхомірова Т.С., – вони так переживали за проекти, з такою старанністю готували доповіді, вивчали сучасні тенденції презентації і подачі матеріалів, навіть консультувалися із стилістами на рахунок одягу! Всі разом найшвидше і привело до такого успіху – адже ми перший раз брали участь в конкурсі!

Урочистий прийом у міра відбувся 22 червня 2018 року, хлоп’ята одержали сертифікати (на фото) і букети від Геннадій Адольфовіча, зробили і пам’ятні фотографії.

Такі конкурси показують, що молодь міста готова працювати для поліпшення на благо Харкова, у них є ідеї, а не велика підтримка і увага з боку влади здатні вселити упевненість і не додати ентузіазму!