Стартапи

Старт-ап – це унікальна можливість монетизувати свої наукові розробки. Участь у конкурсі старт-ап проектів дозволяє викладачам, аспірантам та студентам кафедри в першу чергу отримати оцінку своєї ідеї з точки зору інвестиційної привабливості, побачити слабкі сторони свого старт-апу, почути влучну критику та змінити наступного разу все на краще.

Колектив кафедри починаючи з 2019 року приймає активну участь у старт-ап конкурсі від фонду CIG R&D LAB (https://m.facebook.com/CIG-RD-LAB-854432768058476/?refid=18&__tn__=%2As-R), мета якого надати всебічну фінансову підтримку кращим науковим проектам, які мають суспільну користь, потенціал для виходу на ринок та можуть бути приносити прибуток у майбутньому.

У 2019 році, приймаючи участь вперше, студенти кафедри Кочетов М.С. та Стогній Д.С. не пройшли навіть відбірковий етап, але отримали безцінний досвід та дізналися про три свої найбільші помилки у оформленні та просуванні ідеї.

Вже у 2020 році студенти кафедри Стогній Д.С.  та Сухарева М. вийшли до очного етапу оцінювання проектів з старт-ап ідею про комплексну технологію утилізації кавової гущі. Зовсім трішечки голосів їм не вистачило для виходу у фінальну частину конкурсу.

Детальніше про це за посиланням

https://facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/1236185740092261/?m_entstream_source=permalink

У цьому ж 2020 році аспірантка кафедри Оксана Гетта у складі команди вийшла в фінал конкурсу від CIG R&D LAB , отримала стипендію на продовження дослідів та у підсумки стала переможцем  з проектом Opty team (генератор озону для знезараження поверхонь і об’єктів від коронавірусної інфекції COVID-19) та отримала фінансування (250 тис грн.) на виготовлення приладу та його вихід на ринок. 

Детальніше  за посиланням

https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/2021/06/30/startapy-hpi-cig-2021/?fbclid=IwAR3w2WsNrnhQX4t-xLrb6FQ7Dwrz_RUNh94nyYwskWKPQHK7F6eftM2Qq-k

У 2021 році на конкурс стартапів фонду Чернівецького було подано 3 проекти, Команда кожного складалась з студентів та керівника від кафедри. Відбірковий етап жоден проект не подолав.

У 2022 році було подано два проекти, команда одного з них вперше складався повністю з аспірантів. Відбірковий етап жоден з проектів не подолав.

Під час участі у старт-ап конкурсах стало зрозуміло, що як будь-яка діяльність, створення старт-апів потребує фундаментальної підготовки. З метою опанування навичок створення, оформлення, презентації, просування своїх старт-ап проектів молоді викладачі кафедри у 2021\2022 навч році взяли участь у школі-семінарі «Стартап інтенсив для викладачів» на базі старт-ап центру SPARK. Навчання було успішно завершено та ас. Гетта О.С., ас. Грубнік А.О., ст. викл. Баранова А.О. отримали сертифікати школи семінару, безцінні знання та вже знають, як наступного разу використати їх на практиці.

Детальніше про навчання можна прочитати за посиланням

https://facebook.com/groups/kafhtpe/permalink/1560426657668166/?m_entstream_source=permalink

https://facebook.com/groups/kafhtpe/?tsid=0.5680380535342595&source=result

https://web.kpi.kharkov.ua/htpe/sertifikati-startap-tsentru-spark/

У 2023 році на конкурс було подано два проекти, в команді кожного був аспірант, студент та керівник від кафедри. Така співпраця виявилась доволі успішною, адже проект, який пов’язаний з темою дисертаційної роботи Крючкової Валерії (Eco made in U) пройшов у наступний етап та був представлений на пітчі десятки кращих проектів у м. Харків. Й у трійку кращих проект не потрапив, але команда на чолі з доцентом Сакун Антоніною отримала шалений досвід роботи над старт-ап проектом.

Eco made in U

Наш другий проект 2023 (Eco Synevir) )року вкрай нетиповий для нашої кафедри та присвячений виготовленню БАД препаратів з українських лікарських трав, які ростуть у чарівних Карпатах поблизу озеру Синевир. Такий проект з’явився завдяки магістру кафедри Мисик Ярині, яка займається питаннями екологічної ситуації як раз поблизу озера Синевир та популяризує еко культуру навколо озера. Ви маєте можливість ознайомитися з презентаціями цих проектів.

ECOSynevir1