Перша полева практика

Поки гарна погода, поки світить сонце і можна насолоджуватися початком осені – доцент Філенко Олеся Миколаївна вирішила провести польову практику в рамках вивчення курсу «Ландшафтна екологія» для студентів третього курсу гр. ІТ-22.

«Така практика передбачена учбовим планом, – говорить Олеся Миколаївна, – але зазвичай ми її проводимо в кінці весняного семестру, а цього року помінялися учбові плани і предмет вивчається восени. Не хотілося в грудні ходити по мокрому і холодному лісу, адже снігу в цей час в Харкові майже ніколи немає, а ось простуда і руки-ноги, що мерзнуть, – є. Тому цією восени ми пішли в лісопарк і студенти змогли провести всі дослідження, насолоджуючись прекрасною вересневою погодою»

DSC_0552

Що студенти лише не робили – спочатку згідно завданню знаходили необхідну ділянку лісу, потім вимірювали його площу, рахували дерева, вимірювали їх діаметр, прикидали висоту, шукали нори і кубла мешканців нашого лісопарку, фіксували назви рослин і попутно збирали гербарій. В кінці практики – традиційне вогнище в спеціально обладнаному місці і теплі посиденьки із смаженими сардельками.

Потім, коли похолодає, і ми займатимемося в приміщеннях, наші студенти будуть узагальнювати отримані матеріали, проведуть всі необхідні розрахунки і в грудні проведуть прилюдну презентацію звітів по польовій практиці. А зараз у нас попереду ще відвідини інших «зелених» зон Харкова.

DSC_0549

«Ура, – діляться враженнями студенти гр. ІТ-22, – нарешті доросла, справжня практика. І хай це лише початок, адже ми всього на третьому курсі, але вже можемо з упевненістю сказати – ми будемо успішними і такими, що зажадалися, адже кафедра дає нам окрім теорії найнеобхідніше – практику!»

На фотографіях – наші студенти в лісопарку.