ПЕРШИЙ КОНКУРС ЭКОПЛАКАТІВ

– ПЕРШИЙ, ТОМУ ЩО НАЙГОЛОВНІШИЙ!

Стереотипом нашого часу залишається те, що навчатися у Вузі нудно – тільки лекції і іноді практика, де особливої різноманітності теж не спостерігається – або реферат пишемо, або задачки вирішуємо. О, ще є лабораторні роботи – але якісь дуже застарілі.

Наша кафедра вже давно заслужила славу «новаторської» і «цікавої» саме завдяки різноманітним інноваційним методикам навчання, які ми активно впроваджуємо. Наші лабораторні роботи – в ігровій форм, виконуються на персональних комп’ютерах, у рамках практичних занять ми не тільки ходимо в ліс, але і дивимося і активно обговорюємо навчальні фільми, переймаючи світовий досвід, а лекції завжди розбавлені «прикладами з життя» і жартами, що дуже допомагає у засвоєнні матеріалів.

В осінньому семестрі 2014/2015 навчального року ми вирішили піти далі – і в рамках курсу «Ландшафтна екологія» наші молоді викладачі – доц. Філенко О. Н. і асс. Тихомирова Т. С. змогли реалізувати давню ідею. Вони провели перший конкурс екоплакатов. Наші студенти повинні вміти все, в тому числі і привернути увагу до проблеми за допомогою наочних засобів.

«Щоб полегшити студентам життя, – говорить доц. Олеся Миколаївна, – на перший раз ми самі вигадали теми, яким повинні бути присвячені екоплакати. Студентам тільки залишалося розбитися на команди»

«В рамках цього проекту, – згадує асс. Тетяна Сергіївна, – я два практичних заняття присвятила навчанню студентів основним принципам створення екоплакатів, а також показала найпростіші дизайнерські комп’ютерні програми»

Сподобалася ідея самим студентам? Запитаємо у них.

«Спочатку всі зажурилися – адже малювати вміє не кожен, – каже студентка гр. ІТ-23 Вікторія Гачок, – але потім Тетяна Сергіївна показала нам, як самі «безрукі» можуть намалювати шедеври за допомогою комп’ютерних програм»

«Ідея сподобалася відразу, – каже студентка гр. ІТ-23 Вероніка Стадник, – та цікаві теми, і нове можна дізнатися, а головне – не нудно, хоча ми все боялися не встигнути в строк»

Майже всі брали участь. Студенти позитивно оцінили конкурс, тільки самі ледачі і неактивні сказали «навіщо?». Нам дуже хочеться вивести цей конкурс на новий рівень. У наступному році ми залучимо всіх студентів кафедри і можливо факультету. А в принципі, в ХПІ багато талановитих і різнобічних студентів, проблеми екології стосуються кожного, тому наш конкурс екоплакатів, можливо, буде проводитися на рівні НТУ «ХПІ».

P1100849

Переможців ми визначали прямим голосуванням, яке проходило в нашій соціальній групі. Кожна команда стала кращою в своїй категорії, а переможцем стала команда, яка присвятила свій плакат проблем накопичення поліетиленових пакетів на звалищах України і альтернативному рішенню – впровадженню біоразлагаємих пакетів. На фото – саме команда переможців!