ПОБАЧИВ СМІТТЯ – ПРИБРАВ!

А вам слабо встати в суботу о 8 ранку майже добровільно? А нам – ні! А вам слабо витратити гроші на рукавички й сміттєві пакети замість морозива й чіпсів? А нам – ні! А вам слабо організувати для добровільного збирання чужого сміття 70 студентів? А нам – ні! І знаєте чому? Тому що ми не просто студенти й співробітники кафедри хімічної техніки та промислової екології, по суті просто екологи, а ще й люди з активною життєвою позицією. Можна скільки завгодно нити й обурюватися, що хтось залишив після себе сміття, хтось “організував і підтримує в робочому стані” стихійний смітник, хтось клеїть оголошення, де йому заманеться, хтось виганяє собака/ кішку на вулицю…….Але змінити що-небудь самостійно беруться одиниці, хоча ні – нас тепер таких вже 70 чоловік. Саме тому ми прийняли рішення взяти участь в акції «Зробимо Україну чистою-2015» (яка проходить у рамках всесвітньої акції Let’s do it, world!) і зібрали сміття на території Саржиного Яру. Як говоритися, самі вирішили, самі й вирішуйте всі супутні проблеми. Нам не звикати – знайшли старі рукавички або купили спеціальні будівельні, притягли з осель старі сумки й пакети для сміття, купили трохи величезних нових, виготовили з підручних ціпків і цвяхів пристрій для наколювання пластикових пляшок і дрібного сміття, захопили перекус і сонні, але об’єднані однією ідеєю зібралися в точці збору раннім ранком 25-го квітня.

Почати вирішили із приємного, тому першою справою вишукувалися для історичної фотографії. Результат перед вами. Потім розділилися й почалося…….чого ми тільки не знаходили, від високовольтних дротів до старих черевиків, від гумових чобіт до майже цілого стільця…..і ціла сумка з порожніми пляшками, акуратно залишена під кущем.

Відповідно до умов акції ми сортували сміття, скло й пластикові пляшки потім вивіз наш помічник у пункти прийому вторинної сировини. Зібрали ми 4мішки ПЕТ тари й 20 мішків скла. Багато це або мало? Не знаю, але стало явно чистіше, а це головне!

“А нам і самим хотілося зробити Саржин Яр чистіше, – говорить студентка першого курсу Аліна Маркова, – адже ми, ті, хто живе у гуртожитку, часто ходимо сюди за водою й за гарними фотографіями”.

01“Боялися, що загубимо когось, – згадує один з організаторів доцент кафедри ХТПЕ Олеся Миколаївна, – але нічого, студенти виявилися «слухняними», ніхто самовільно не тікав. Прикро звичайно, що деякі шукали різні приводи піти раніше, залишивши найважчу роботу своїм друзям, але…..друзі їх самі покарають”

“Зате мене особисто приємно здивувало участь в акції до самого кінця нашого “донецького десанту”, – говорить заступник декана ІТ-факультета Биканов Сергій Миколайович, – адже ця трійця (див.фото) зовсім недавно приїхала до нас. Їм складно, і я не знаю, чи став для них Харків рідним – навряд чи, але от подяка до нашого міста в них явно є”

02Було весело, погода була гарна, сміття був багато, тому для відпочиноку ми не жарили сардельки й шашлики, а брали активну участь у вигаданих фотофлешмобах на “антисміттєву тему”. Хто придумав сюжети? Так усе по троху, ідеї запропоновані Тетяною Сергіївною, трансформувалися й змінювалися за 10 мінут у такі, про які вона навіть не думала, а в підсумку виходило зовсім щось нове. Тепер допрацьовуємо фото й починаємо відкрите голосування.

Місце збирання на наступний рік вже майже обрали, справа за малим – зібратися ще більшим складом і вигадати ще більш божевільні сюжети!