Унікальна база практики

Не багато кафедр нашого ВУЗу можуть похвалитися власними структурними виробничими одиницями, де студенти можуть пройти реальну практику, а магістри та аспіранти випробувати свої нові розробки. Нашій кафедрі ціною неймовірних зусиль вдалося зберегти таку базу. Її назва “Экомаш” (дивися фото).

IMG_20150528_114501 IMG_20150528_112857 Тут наші майбутні спеціалісти і магістри в області обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів кожну весну проводять цикл практичних занять в рамках курсу “Машини і апарати хімічних виробництв”. Вже майже випускники – адже ця дисципліна читається на 5-му курсі – наші студенти з цікавістю вивчали пристрій тих апаратів, про які слухали лекції.

Їх цікавило буквально все – від марки двигуна до способу зниження споживання електроенергії, від пристрою клапана до можливості встановлення датчиків для автоматичного регулювання різних параметрів середовища, від новітніх розробок для підвищення ефективності роботи до марок матеріалів для виготовлення окремих особливо навантажених деталей.

Віддамо належне нашому керівництву, яке ні разу починаючи з 1992 року не дозволив розпродати, реорганізувати, розформувати таке унікальне підприємство. Зараз Экомаш виконує різні договори – підряду, займається удосконаленням наявного і встановленого на різних підприємствах обладнання і по суті “сам заробляє гроші на свої потреби”, залишаючись при цьому нашою унікальною науковою і виробничою базою. Такою базою по праву може пишатися весь політех!

IMG_20150528_112657 IMG_20150528_111424