До уваги Абітурієнтів і Студентів!

Кафедра ІВТС бере участь в програмі DAAD, в рамках якої формуються групи з поглибленого вивчення німецької мови. Після закінчення програми бакалаврату (4 роки навчання) студенти з високими показниками успішності в рамках діючого з 2003 року проекту Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та програми Європейського союзу ERASMUS+ із стипендіальною підтримкою направляються на включене навчання до ВНЗ Німеччини (Магдебург, Дрезден, Вюрцбург-Швайнфурт та ін.). У 2016/17 навчальному році 22 студента НТУ “ХПІ” перебували на навчанні в Магдебурзькому університеті Отто фон Геріке.

З 2016 року в НТУ «ХПІ» працює Німецький освітній центр НТФ, який координує роботу університету з німецькими та австрійськими вишами, безкоштовно навчає студентів німецькій мові, консультує з питань навчання в Німеччині та Австрії. У центрі, зокрема, працюють німецький лектор DAAD та австрійський лектор OeaD (Австрійська служба академічних обмінів).

Новий договір DAAD, укладений між Магдебурзьким університетом ім. Отто-фон-Геріке (OVGU), НТУ «ХПІ» та НТУУ «КПІ» у 2018 році, передбачає для студентів гарантовані місця зі стипендією (від 750 до 850 Євро на місяць) та наступні можливості:

— проходження мовної практики в Магдебурзі (для студентів 2 курсу),

— проходження виробничої практики в Магдебурзі (для студентів 3 курсу),

— включене навчання в магістратурі з підготовкою і захистом диплому в Німеччині (для студентів 4 курсу).

DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) — німецька служба академічних обмінів, яка пропонує стипендії для студентів, аспірантів, викладачів і науковців. Офіс DAAD В Україні працює з 1998 року і знаходиться на території НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського”. Завдання компанії: інформування та консультація про систему вищої освіти в ФРН, можливості навчання в Німеччині і отримання стипендії; організація і проведення конкурсу на отримання стипендій DAAD; робота з колишніми стипендіатами DAAD; співпраця з німецькими та українськими вишами, консультації в рамках міжвузівського партнерства; співпраця з Посольством ФРН та іншими представництвами німецьких організацій в галузі освіти; співпраця з лекторами DAAD, які працюють в Україні.

В результаті реалізації програми академічних обмінів випускники мають можливість отримати крім диплома НТУ “ХПІ” диплом про закінчення ВНЗ Німеччини, що значно посилює їх конкурентоспроможність на європейському ринку праці.