Відбірковий етап Української олімпіади з лінгвістики

05 грудня 2021 р. буде проведено в онлайн форматі
перший тур IХ Української олімпіади з лінгвістики
для учнів 6—11-х класів
.

Участь в олімпіаді безкоштовна. Усім бажаючим необхідно зареєструватися для участі на сайті олімпіади ling.kh.ua. Реєстрація буде відкрита з 01 листопада 2021 р.

Учнівська лінгвістична олімпіада є відносно новим видом змагань для школярів, хоча й проходить у Харкові вже протягом кількох років. Від учасника такої олімпіади потрібні передусім вміння логічно мислити та розуміти закономірності, притаманні людським мовам; знання ж іноземних мов або поглиблений рівень володіння рідною мовою для успішного виступу бажані, але не обов’язкові. Типова задача з лінгвістики виглядає таким чином: учню дають речення незнайомою йому мовою разом із перекладами, а також іще кілька речень без перекладів, які потрібно перекласти самостійно, спираючись виключно на матеріал, поданий в умові задачі.

Переможців першого туру олімпіади буде запрошено на другий та третій тури змагання, що пройдуть у кінці січня та 13 березня 2022 р. в онлайн форматі. У перспективі школярі зможуть представити Україну на Міжнародній олімпіаді з лінгвістики.