МЕЖДУНАРОДНЫЕ СВЯЗИ

map_edit1

Международное сотрудничество в институте:

 
Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg: OVGU  (Magdeburg, Germany)
RWTH Aachen University (Aachen, Germany)
Technical Universuty of Stuttgart (Stuttgart, Germany)
Military University of Technology (Warsawa, Poland)
Riga Technical University (Riga, Latvia)
Institute of Mechanics, Bulgarian Academy of Sciences (Sofia, Bolgaria)
University of Strathclyde (Glasgow, Scotland)
McGill University (Montreal, CANADA)
Technion Israel Institute of Technology (Haifa, ISRAEL)
University of Illinois (Urbana-Champaign, USA)

USERN — Міжнародна науково-освітня дослідницька мережа при ЮНЕСКО. Під час конгресу ключові спікери зустрічаються з молодими вченими. Фестиваль є святковою частиною заходів і служить платформою для святкування високих досягнень молодих вчених.ХПІ із задоволенням бере участь у конгресі USERN, — звернувся до учасників конгресу ректор професор Євген Сокол. — Зараз на USERN представлені переважно результати досліджень з соціології, психології, медицини. Маю велику надію, що на наступному конгресі своє гідне місце займуть напрямки з технічних наук».

Після зустрічі з керівництвом ХПІ ключові спікери USERN виступили з доповідями і взяли участь у панельних дискусіях. Зокрема, українські вчені поспілкувалися з канадським біологом Даніелем Паулі. Він очолює всесвітній проект «Світ навколо нас», вивчає вплив діяльності людини на Світовий океан. Також на II Міжнародному конгресі USERN в ХПІ результати своїх наукових досліджень представили молоді вчені вишу:

доктор технічних наук, професор кафедри динаміки та міцності машин Олексій Ларін — «Probabilistic modelling for reliability prediction of engineering designs» («Імовірносне моделювання для прогнозування надійності елементів машинобудівних конструкцій»);

кандидат технічних наук, доцент кафедри вищої математики Тетяна Шматко — «The R-functions theory. Application to the problems of plate and shallow shell theory» («Теорія R-функцій. Застосування до задач теорії пластин і пологих оболонок»)

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Михайло Кіріченко — «Hybrid Solar Generating Module» («Гібридний сонячний генераторний модуль»).

Головним підсумком конгресу стало нагородження п’яти лауреатів USERN —молодих вчених, які подавали свої роботи для участі в заході та внесли значний вклад у розвиток науки. Кожен з них отримав премії у розмірі 5 тис. доларів. Один з переможців в галузі фізичних наук — Марія Магдалена Тітірісі була учасником панельних дискусій та лекцій в НТУ «ХПІ», де виступала з доповіддю на тему: Гідротермальна карбонізація: водний підхід до утворення вуглецю з біомаси (Hydrothermal carbonizsation: An aqueos approach to making carbon from biomass).

Головна мета конгресу — спілкування молодих науковців України і світу з провідними іноземними дослідниками, які представляють фізичні, соціальні, біологічні та медичні науки.

У рамках міжнародного заходу проведуть III Міжнародний фестиваль малюнків дітей-пацієнтів, а також підіб’ють підсумки робіт молодих учених, які зробили значний внесок у розвиток науки.

перша десятка, до якої на рівні молодих науковців зі всього світу увійшли й випускники НТУ «ХПІ», отримає тревел-ґранти до провідних університетів світу.

Під час Конгресу ключові спікери зустрічаються з молодими ученимиФестиваль є святковою частиною заходів і слугує платформою для відзначення високих досягнень молодих учених.

Контактні особи: Голова Ради молодих учених Куфтеріна Наталя Сергіївна, тел.: +38 067 18 96 847

 

В мае 2016 г. прошла научная стажировка в Магдебургском университете им.Отто фон Герике заведующего кафедрой динамики и прочности машин Г.И.Львова, декана факультета В.Н.Конкина и доцента Д.В.Лавинского. На фото проф. Львов Г.И. и Конкин В.Н. вместе с выпускниками инженерно-физического факультета профессором Магдебургского университета К.Науменко и сотрудником фирмы Siemens AG  Е.Костенко.

Фотографии 068

Кафедра компьютерного моделирования процессов и систем в течение двадцати лет сотрудничает с космическими учреждениями и предприятиями Китайской Народной Республики в области совместных научных разработок и подготовки студентов и аспирантов.
China delegation_3

Делегация Пекинского исследовательского института автоматического космического управления в НТУ «ХПИ», апрель 2016.

 

 

 

 

 

 

Представители кафедры технической механики Магдебургского университета и кафедры КМПС в университете Мак-Гилл (Монреаль).

Montreal_2