На світовому ринку робототехніки зараз лідирують Японія і Німеччина – ці країни виробляють більше половини всієї роботизованою продукції в світі. Говорити про якісь серйозні досягнення України в цій галузі поки рано, але все ж дещо у нас роблять: є і промислові виробники, і стартапи. Стрімко розвивається освітній сегмент.

План курсу «Робототехніка»
1-й рік навчання

 1. Ознайомлення з спільнотою Arduino.
 2. Вивчення середовища програмування Arduino IDE, вивчення функцій цифрових входів Arduino, створення першої програми.
 3. Вивчення функцій аналогових входів Arduino, створення програм з ШІМ-регулюванням.
 4. Основи схемотехніки, закон Ома, створення програм, перспективних різних варіантів застосування закону Ома.
 5. Датчики, сенсори та інші цифрові периферійні пристрої, створення програм взаємодії Arduino і датчик DHT-11.
 6. ЖК-екран LCM1602 з I2C до Arduino.
 7. Ознайомлення з принципами введення / виведення інформації на платах Arduino, створення прототипу простий мобільного погодної станції.
 8. Поглиблене вивчення роботи з аналоговими портами Arduino, підключення аналогових датчиків, написання програм для роботи з аналоговими датчиками (ч.1, ч.2).
 9. Поглиблене вивчення роботи з цифровими портами Arduino, підключення цифрових датчиків, написання програм для роботи з цифровими датчиками (ч.1, ч.2).
 10. Ознайомлення з різними принципами підключення і управління моторами (крокові двигуни, сервоприводи і т.п.), написання програм для керування моторами (ч.1 – ч.4).
 11. Ознайомлення з поняттям структурних схем, розробка структурних схем пристроїв взаємодії датчиків і моторів, написання програм, що реалізують дана взаємодія (ч.1 – ч.4).
 12. Проектування і створення найпростішого робота-машинки, що працює під управлінням Arduino, написання керуючої програми (ч.1 – ч.5).