На факультеті заснована наукова школа «Нові технологічні процеси й обладнання хімічних і переробних виробництв та промислова екологія» за участю кафедр хімічної техніки та промислової екології (ХТПЕ), автоматизації технологічних процесів та екологічного моніторінгу (АТC та ЕМ) , інтегрованих технологій. процесів і апаратів (ІТПА). Засновник школи і її керівник – Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки, д.т.н., проф. Товажнянський Л.Л. Відповідно на кафедрах, що входять до складу школи керують напрямками д.т.н., проф. Шапорев В.П.(ХТПЕ), д.т.н., проф. Подустов М.О.(АТС та ЕМ), д.т.н., проф. Ведь В.Е.(ІТПА).
Науковий потенціал школи – 12 докторів, професорів, 50 к.т.н., доцентів
Основними результатами діяльності кафедр є:
розробка нової апаратурно-технологічної схеми виробництва кальцинованої соди і нового високо продуктивного обладнання, які впроваджені на усіх содових заводах СНД і України. За виконання цих досліджень у 1999 році д.т.н. проф. Товажнянському Л.Л. і проф. Ткачу Г.А. була присуджена державна премія у галузі науки і техніки України;
розробка і впровадження пластинчатих теплообмінників і агрегатів на їх основі, зокрема:
– модульні теплоустановки ТS, призначені для використання у системах теплопостачання (гарячого водопостачання. опалення по незалежної схемі), системах кондиціювання, утилізації тепла вторинних енергоресурсів промислових підприємств, то що. Впровадження дозволяє знизити енерговитрати на 25-40%, викиди шкідливих речовин (СО2) та теплових викидів у навколишнє середовище. Установка може бути розміщена в існуючих приміщеннях.
– електричний пластинчастий теплообмінник-нагрівач, розроблений на основі електричних нагрівників з розвиненою площею теплообміну. Можливий діапазон теплового навантаження – от 1 кВт до 10 МВт.
розробка нових методів аналізу теплотехнічних систем і хімічних технологій;
розробка і впровадження технології дифузійного карбідного поверхневого легування (ДКПЛ) металів. Нова технологія поверхневої обробки металів і готових виробів забезпечує їх надійний захист від корозії у високоагресивному середовище та зміцнення і зносостійкість інструменту. У 1989 р. результати цієї роботи були визнані відкриттям № 368 “Закономерность изменения коррозионной стойкости черных металлов» (автори Г.А. Ткач, І.І. Заец).
розробка методів утилізації відходів виробництв:
– технологія біологічної переробки відходів тваринництва в біогаз та органічні добрива. Впровадження біогазової установки, зокрема, на фермі з поголів’ям 3000 свиней та переробка продукційного біогазу в когенераторі дозволяє отримати 158 квт∙ч електричної і 1,2 Гкал теплової енергії на добу.
– енергозберігаюча технологія переробки ТПВ в органо-мінеральні добрива. Для впровадження установки у місті з населенням 500 тис. потрібні інвестиції у розмірі 50-60 млн. дол. США; строк окупності установки складе 2,5-3,5 р.
На усіх кафедрах постійно виконуються НДР:
– по госпдоговірній тематиці об’єми фінансування в середньому складають 180-190 тис. грн. на рік;
– по держбюджетної тематиці – 500 тис. грн. на рік;
– проекти по Європейським програмам TEMPUS-TACIS (1997-2004) з загальним обсягом 960 тис. евро, TEMPUS1-2012-1 LT-TEMPUS-JPCR (2012 г.- 2015) загальним обсягом 803 тис. евро.
За останні 20 років на кафедрах випущено:
15 фундаментальних підручників, 60 учбових посібників з грифом МОН, 20 монографій, опубліковано більше 1000 робіт у фахових журналах, в тому числі 100 робіт за участю студентів, за кордоном опубліковано 60 робіт у фахових виданнях Росії, Польщі,США,Італії,Чехії,Великобританії, за 20 років на кафедрах здобуто 40 патентів України.
Також факультетом був отриманий диплом в галузі наукових відкриттів в області закономірностей зміни корозійної стійкості чорних металів.