Iнтегрованi технологiї та хiмiчна технiка (ІТ)

Нацiональний технiчний унiверситет "Харкiвський Полiтехнiчний Iнститут"

Iнтегрованi технологiї та хiмiчна технiка (ІТ) - Нацiональний технiчний унiверситет "Харкiвський Полiтехнiчний Iнститут"

Спеціалізація “Комп’ютерно-інтегровані енерготехнологічні системи та комплекси” (кафедра ІТПА)

Підготовку проводить кафедра “Інтегровані технології, процеси та апарати”.

Тел.  (057)707-65-89,

адреса сайту – http://web.kpi.kharkov.ua/itpa/

e-mail: ved@kpi.kharkiv. ua

Кафедра знаходиться у 3-му лабораторному корпусі.

Завідуючий кафедрою: професор, доктор технічних наук, лауреат Державної премії, Заслужений діяч науки і техніки Товажнянський Леонід Леонідович.

Виконуючий обов’язки завідуючого кафедрою: професор, доктор технічних наук Ведь Валерій Євгенович, тел.: (057) 707-65-89, 707-61-99, 707-60-96.

Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, спеціаліст.

Випускникам надається кваліфікація:

на рівні бакалавра: бакалавр з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій;

на рівні спеціаліста: інженер з комп’ютерно-інтегрованих технологічних процесів та виробництв.

Спеціалізація: інтегровані технології та енергозбереження.

Основні навчальні дисципліни: Основи енерго- та ресурсозбереження. Технічні засоби обробки текстової та графічної інформації. Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії. Замкнені технології та процеси. Методи інтеграції основних хіміко-технологічних процесів (Пінч-аналіз). Програмне забезпечення методів інтеграції теплоенергетичних процесів. Системи теплопостачання та теплові мережі. Комп’ютерно-інтегровані технології енергозбереження. Проектування енергоефективних технологічних систем. Проектування та розрахунок теплообмінного обладнання.

Можливості працевлаштування: Випускники кафедри можуть працювати на підприємствах, що використовують хіміко-технологічні способи виробництва товарної продукції й переробки вихідних компонентів: у нафтогазодобувних компаніях, та таких що переробляють нафту, на об’єктах металургійної, хімічної, харчовий, молочній, цукровій промисловостей та заводах будматеріалів, а також у дослідницьких, конструкторських і експлуатаційних організаціях, що вирішують проблеми тепло-, ресурсо і природозбереження.