Розвиток ОПП та зустрічі зі стейкхолдерами
освітньо-професійної програми
«Енергоефективність і комп’ютерна хімічна інженерія»
першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
Модернізація освітньо-професійної програми “Енергоефективність і комп’ютерна хімічна інженерія” є природнім наслідком постійного самовдосконалення та прагнення до покращення фахової підготовки випускників. Основними помічниками Гаранта та робочої групи ОПП при цьому виступають стейкхолдери (представники роботодавців, промисловості, академічної спільноти, наукових та проєктних організацій, громадськості та просто небайдужі люди) та здобувачі освіти, які вже навчаються на кафедрі. Саме їхні поради, пропозиції та зауваження дають поштовх до нових позитивних змін та, як наслідок, покращення підготовки, а тому й підвищення конкурентоздатності здобувачів на ринку праці у майбутньому.
2025 рік
2024 рік
Наприкінці аудиторної частини осіннього семестру кафедра ІТПА вкотре провела зустріч з представниками наших стейкхолдерів-практиків. Цього разу ми спілкувалися з керівним та інженерним складом компанії, яка виробляє холодильне обладнання для торгівлі (ПрАТ «УКпостач»).
Фахівці поділилися своїм досвідом, висловили чимало думок щодо пріоритетів при професійній підготовці студентів та провели цікаву оглядову екскурсію для представників кафедри. На згадку ми залишили собі декілька світлин про виробництво та технологічне оснащення підприємства.
Чергова зустріч студентів та викладачів кафедри зі стейкхолдерами відбулася в рамках міждисциплінарної онлайн-школи-семінару «Зелена хімія для промисловості: інновації та інструменти для сталого розвитку», що проводився у партнерстві з Центром зеленої хімії та зеленої інженерії Єльського університету (США).
Фахівці Центру ресурсоефективного та чистого виробництва розповіли студентам та викладачам кафедри про сучасні промислові практики та технології, поділилися досвідом з найбільш проблемних питань та обговорили перспективи впровадження різних елементів енергоресурсоефективності у промислові процеси в Україні у найближчі роки.
Експерт з хімічного менеджменту д.т.н. Олександр Хохотва представив обширну головну доповідь заходу, присвячену низці аспектів використання досягнень зеленої хімії у сучасному вітчзняному та закордонному виробництві, розповів про безпечність різних широко вживаних речовин, оцінив наявні промислові технології великих компаній, розказав про процеси досягнення цілей Сталого розвитку, навів декілька цікавих вітчизняних рішень у цій галузі.
Програмна менеджерка Олена Табачук розповіла присутнім про бізнес-акселератор зеленої хімії, інноваційні програми та хакатони, окреслила умови подальшого розвитку цього напряму у нашій державі.
Черговий пізнавально-розважальний контент від нашого стейкхолдера-практика к.т.н. Є.В. Краснокутського був присвячений математичному опису процесів теплообміну за допомогою базових прийомів фізики та математики й з використанням комп’ютерно-інформаційних технологій.
Використовуючи прості, загальновідомі та зрозумілі усім правила та принципи, він розповів присутнім, яким чином відбуваються процеси теплопередачі, що є однією з основ для розуміння принципів енергозбереження не тільки у промиловості, але й у побуті.
Євген Володимирович наочно продемонстрував, як навіть базові знання з термодинаміки можуть стати у нагоді при вирішенні інженерних задач широкого спектру.
У рамках продовження співпраці зі стейкхолдерами-практиками галузі та взаємодії з потенційними абітурієнтами кафедри ІТПА для проведення ознайомчих лекцій-семінарів знову був запрошений фахівець з опису та ідентифікації складних гідродинамічних та термодинамічних систем, практикуючий програміст, Lead Machine Learning Engineer ТОВ “МК-Консалтинг” к.т.н. Є.В. Краснокутський.
Він провів для студентів молодших курсів, а також школярів та викладачів Ліцею №173 м. Харкова інтерактивний майстер-клас з обчислення характеристик потоків газів та рідин із застосуванням базових прийомів програмування та візуалізацією результатів.
(Навесні 2024 року к.т.н. Краснокутський Є.В. був запрошений приєднатися до штату кафедри ІТПА на посаді доцента)
Завідувач кафедри ІТПА, гарант освітньо-професійної програми “Енергоефективність і комп’ютерна хімічна інженерія” К.О. Горбунов провів зустріч з онлайн-трансляцією для зацікавлених студентів та наших абітурієнтів на підприємстві, керівник якого виступає стейкхолдером ОПП (Донець Олександр Анатолійович, операційний директор ПрАТ «УКпостач»).
У відповідь на екскурсію по лабораторній базі нашої кафедри, яка відбулася місяцем раніше, підприємці показали сучасне теплообмінне та холодильне торгівельне обладнання, до проектування якого й планується залучати спеціалістів, що матимуть освіту у галузі розробки та застосування енергоефективних технологій.
Олександр Анатолійович відзначив важливість фундаментальної підготовки з циклу дисциплін, пов’язаних з процесами проектування різних промислових апаратів на основі розуміння фізичних явищ, які у них відбуваються.
2023 рік
Стейкхолдер освітньої програми Lead Machine Learning Engineer ТОВ “МК-Консалтинг” к.т.н. Євген Володимирович Краснокутський провів для першокурсників та школярів випускних класів популярну лекцію про геліоенергетику та розрахунок параметрів сонячних панелей.
Презентація була присвячена тому, як сучасні інформаційні технології та мови програмування використовуються при розрахунку складних явищ і процесів. Окрім того, Євген Володимирович звернув увагу на те, які саме курси є в університеті профілюючими для більш глибокого розуміння представленої теми.
Директор ТОВ «Науково-виробничої компанії «Квадрат» Сергій Шевченко на запрошення члена робочої групи ОПП, в.о. завідувача кафедри ІТПА А.М. Миронова провів ознайомчу лекцію-семінар для викладачів та студентів одразу кількох кафедру університету.
Сергій Володимирович детально розповів про своє підприємство, його історію та виробничий профіль, а також основні товари та інжинірингові послуги. Він також ознайомив усіх присутніх з новітніми розробками у галузі та надав здобувачам освіти цінні рекомендації щодо того, чому їм слід надавати найбільшу увагу при навчанні.
На запрошення колективу кафедри ІТПА до когорти стейкхолдерів освітньо-професійної програми “Енергоефективність і комп’ютерна хімічна інженерія” приєднався кандидат технічних наук, Lead Machine Learning Engineer ТОВ “МК-Консалтинг” Євген Володимирович Краснокутський.
Ми поєднали на одній зустрічі студентів першого курсу та школярів 10-11 класів і викладачів Ліцею №173 м. Харкова. Цей досвід забезпечив усім присутнім формування кращого уявлення про те, якими є прикладні результати сучасної освіти.
Обговорення результатів доробку робочої групи на чолі з Гарантом Горбуновим К.О. у 2022-2023 навч. році.
Запрошеним спікером виступив випускник кафедри, нині начальник промислово-технічного відділу ПНВФ «Анкор-Теплоенерго» Вадим Долгов. Після короткої презентації стейкхолдер наголосив на необхідності підняття рівня практичних навичок у студентів, зокрема у питаннях наявності уміння програмувати прості алгоритми та знати основи переробки та взаємодії речовин у хімічних реакторах та теплообмінному обладнанні.
2022 рік
Обговорення результатів доробку робочої групи на чолі з Гарантом Горбуновим К.О. у 2021-2022 навч. році.
Аналіз поточного стану ОП «Енергоефективність і комп’ютерна хімічна інженерія», планування подальшої роботи, обговорення зі співробітниками кафедри результатів перегляду освітньої програми та порівняння окремих дисциплін зі спорідненими освітніми програмами.
Винесення рішення щодо пропозицій студентів першого курсу відносно модернізації курсу “Вступ до спеціальності” в бік збільшення практичної частини ознайомчої підготовки для спрощення подальшого формування індивідуальнимх освітніх траєкторій.