Окремим напрямом фестивалю «Чарівний камертон» є концертно-просвітницькі заходи. Головна мета проектів такого формату – поєднання різних за віком та музичною освітою виконавців в реалізації різноманітних за тематикою концертних програм

 

   Крім традиційних засобів концертної практики застосовуються сучасні технології, зумовлені сьогоденням та глядацьким попитом.

Важливу роль у побудові наших музичних проектів складає просвітницький вектор, направлений на ознайомлення різновікової слухацької аудиторії з основними напрямками та тенденціями музичного мистецтва, зокрема інструментального. Популяризація живої музики різних жанрів через «активне слухання» та розвиток музичного аматорства є важелями впливу на розвиток високоінтелектуального суспільства та запорукою збереження надбань національної та світової культури.

За багатолітньою фестивальною традицією  взимку відбувся прем’єрний показ  музичного проекту «FOLK VIOLIN HISTORY».

Поєднання в цьому інструментальному PERFOMANSI професійних виконавців-віртуозів та музикантів–любителів, інтерактивний формат,, ексклюзивні музичні твори та ще багато цікавого побачили слухачі та здійснили цікаву подорож ….ІРЛАНДІЯ, МЕКСИКА, ІСПАНІЯ….і не тільки…

 

  У затишній камерній залі «LOCUS LUDI» Палацу студентів НТУ «ХПІ» Концертно-просвітницька програма «VIOLIN TRADICIONS» наживо познайомила своїх слухачів з інструментами струнно-смичкового сімейства.

Слухачі на власні очі побачили, та ,навіть, потримали в своїх руках справжні інструменти ¬ від маленької дитячої скрипочки, до самого великого представника – контрабаса, а також дізналися цікаві факти про їхнє походження.

Були виконані скрипкові твори А. Вівальді, Й. С. Баха, Ф. Мендельсона, П. Шольца та ін. У програмі прийняли участь діти-солісти. Вік виконавців – від 8 до ….. Особливе місце в програмі займає Сюїта «Capriol» англійського композитора Пітера Уорлока у виконанні Камерного оркестру «Крещендо».  Салонна атмосфера допомогла стати трохи ближче один до одного слухачам та артистам. Було тепло та затишно, незважаючи на заверуху, що розгулялась за вікнами.