Шановні абітурієнти 2022 року!!!
Кожен з вас має унікальний шанс увійти в історію та стати студентом Харківського Політеху — одного з сьоми університетів України, визнаних у світі за рейтингами QS та THE World University Rankings 2022. У ХПІ ви отримаєте фундаментальну професійну підготовку та станете фахівцями світового рівня. Для вас відкриється світ можливостей — користуватися найсучаснішою лабораторною базою, відвідувати великий спортивний комплекс та Палац студентів, брати участь у всеукраїнських конкурсах наукових робіт та олімпіадах, міжнародних навчальних програмах та грантах, академічному обміні студентів, студентському самоврядуванні, пройти практику в найкращих компаніях, підприємствах. ХПІ є одним з лідерів із впровадження дуальної форми освіти в Україні за кількістю спеціальностей. Вже сьогодні ви маєте шанс отримати ІТ-освіту нового покоління в Інноваційному кампусі на базі НТУ «ХПІ». Все це ви можете здійснити під керівництвом видатних викладачів Харківського Політеху. Разом з вами ми побудуємо майбутнє! Бажаємо успіхів та чекаємо вас у ХПІ!
Інформація про напрями навчання та умови вступу до НТУ “ХПІ”
Пропонуємо вам ознайомитись з переліком спеціальностей та новими правилами прийому у 2022 році та (якщо ви зацікавились) написати МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА
На цей час мотиваційні листи збирають викладачі нашого університету і передають їх до Центральної приймальної комісії НТУ «ХПІ», працівники якої встановлять з вами зв’язок.
Вся необхідна інформація про спеціальності, за якими проводиться навчання, та інші необхідні матеріали містяться тут:
Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій (КН)
Інститут механічної інженерії і транспорту (МІТ)
Інститут соціально-гуманітарних технологій (СГТ)
Інститут хімічних технологій та інженерії (ХТ)
Інститут комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики (ІКМ)
Інститут енергетики, електроніки та електромеханіки (Е)
Інститут економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу (БЕМ)
Відповіді ректора НТУ “ХПІ” на актуальні питання абітурієнтів та їх батьків
Якщо ви зацікавлені у навчанні у НТУ «ХПІ», надсилайте свої мотиваційні листи за адресою: kgn.fmo@gmail.com
Абітурієнтам 2022 року!
Шановні абітурієнти 2022 року!
Пропонуємо вам ознайомитись з умовами вступу до одного з найкращих технічних університетів України – Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Пропонуємо вам ознайомитись з переліком спеціальностей та новими правилами прийому у 2022 році та (якщо ви зацікавились) написати МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА http://surl.li/bzngw
На цей час мотиваційні листи збирають викладачі нашого університету і передають їх до Центральної приймальної комісії НТУ «ХПІ», працівники якої встановлять з вами зв’язок.
Вся необхідна інформація про спеціальності, за якими проводиться навчання, та інші необхідні матеріали містяться тут:
Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій (КН)
https://drive.google.com/file/d/1T4XO1_1peVY2sPInNOnRlSRt0Wm57zbm/view?usp=sharing
Інститут механічної інженерії і транспорту (МІТ)
https://drive.google.com/file/d/1sM85vZNcnTlaly7UjVKvV9BT0TaTyAjn/view?usp=sharing
Інститут соціально-гуманітарних технологій (СГТ)
https://drive.google.com/file/d/1vlHA-YCZ4PgXibb5kIbAfYY_8vJOURFE/view?usp=sharing
Інститут хімічних технологій та інженерії (ХТ)
https://drive.google.com/file/d/1yDPu1-xosz5ky9GifMOOR8hpesxjXzUC/view?usp=sharing
Інститут комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики (ІКМ)
https://drive.google.com/file/d/1VVkFMqzHO8QCtCl3vTyLh7trd4fpT2r7/view?usp=sharing
Інститут енергетики, електроніки та електромеханіки (Е)
https://drive.google.com/file/d/1_zsIhI_Fech4hg5F9bK9awX0eFYrUelp/view?usp=sharing
Інститут економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу (БЕМ)
https://drive.google.com/file/d/17BczcnH_tJeiOe5eN7tnlkLBe4iDbjw6/view?usp=sharing
Відповіді на актуальні питання абітурієнтів та їх батьків
Мотиваційний лист
Якщо ви зацікавлені у навчанні у НТУ «ХПІ», надсилайте свої мотиваційні листи за адресою: kgn.fmo@gmail.com
Заняття онлайн
Згідно з наказом НТУ «ХПІ» № 110 ОД від 19.03.2022, кафедра гуманітарних наук розпочала онлайн-заняття з іноземними студентами з 28.03.2022.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Заняття онлайн
Кафедра гуманітарних наук під час карантину здійснює навчальний процес дистанційно. Викладачі проводять заняття з мови професійного навчання (англійської) та мови професійного навчання (української) зі студентами з різних країн світу.
Наказ №48 ОД вiд 26 сiчня «Про органiзацiю освiтнього процесу пiд час епiдемiчної небезпеки»
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті»
Старші викладачі кафедри гуманітарних наук Дмитрик А.Ю. та Мирошниченко М.П. з взяли участь у ХIX Міжнародній школі-семінарі «Сучасні педагогічні технології в освіті» (02–04 лютого 2022 року).
![]() |
![]() |
На зимових канікулах
На зимових канікулах студенти гр. А3 разом із куратором (Н. Картун) відвідали боулінг клуб, де цікаво та весело провели час за грою у боулінг, а також поспілкувалися за чашкою чаю у дружній атмосфері.
![]() |
![]() |
Екскурсія до зимового парку
31.12.2021 р. студенти групи А6 (куратор – Суханова Т.Є.) відвідали Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького. Студенти також побачили головну Новорічну ялинку м. Харкова на площі Свободи.
![]() |
![]() |
![]() |
Заняття онлайн
Кафедра гуманітарних наук під час карантину здійснює навчальний процес дистанційно. Викладачі проводять заняття з мови професійного навчання (англійської) та мови професійного навчання (української) зі студентами з різних країн світу.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
День Турецької Республіки
29 жовтня на факультеті міжнародної освіти відбувся концерт, присвячений Дню Турецької Республіки. Викладачі кафедри гуманітарних наук разом зі студентами підготували цікаві номери – пісні, вікторину, фокуси, показали короткий фільм про Туреччину. У святково прикрашеній залі панував гарний та піднесений настрій.Дуже важливо підтримувати іноземних студентів далеко від їхніх родин, відзначати їхні національні свята.
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |
Екскурсія до парку
27.10.2021 р. студенти групи А4 (куратор – Дмитрик А.Ю.) та студенти групи А1 (куратор – Мирошниченко М.П.) відвідали Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького. Спробували львівські круасани у Lviv Croissant та пограли в “Аліас”, де студенти повинні були пояснити якнайбільше слів англійською мовою протилежній команді. Студенти насолодилися прогулянкою у парку та спілкуванням із одногрупниками.
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Студент з Турції розповідає про навчання в НТУ «ХПІ»
Студент з Турції Кіліч Саліх Беркай (група А1, куратор – ст. викладач А.Ю. Дмитрик) розповідає про навчання в НТУ «ХПІ».
https://drive.google.com/file/d/1j5LPBmW7TidxVcsp_RFOPGvIRAXiQms0/view?usp=sharing
Студент з Китаю розповідає про навчання в НТУ «ХПІ»
Студент з Китаю Доу Кай (група 12, куратор – ст. викладач О.В. Криволапова) розповідає про навчання в НТУ «ХПІ».
https://drive.google.com/file/d/1j5LPBmW7TidxVcsp_RFOPGvIRAXiQms0/view?usp=sharing
Новий навчальний рік
Розпочався новий 2020-2021 навчальний рік. На факультет міжнародної освіти НТУ “ХПІ” приїхали іноземні студенти з Турції, Лівану, Китаю, Японії. Зараз на кафедрі гуманітарних наук вони старанно вивчають мови професійного навчання – українську та англійську. Студенти кажуть, що це нелегко, але цікаво!
На фото: Заняття ведуть викладачі кафедри гуманітарних наук: завідувачка кафедри, доц. Надія Северин, доц. кафедри Юрій Романов, ст. викл. кафедри Марія Мирошниченко.
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Засідання кафедри
29 травня 2020 р. відбулося засідання кафедри гуманітарних наук; зустріч проведено дистанційно у форматі Google Meet.
![]() |
Навчання онлайн триває
Карантин в Україні
![]() |
![]() |
Карантин продовжено до 22 травня 2020 року.
Цирк на воді “Waterland. Таємниці Атлантиди”
29 лютого 2020 року студенти груп 13 і 14 (куратори – ст. викл. кафедри гуманітарних наук О. В. Криволапова і О.М. Віктор) побачили шоу Цирк на воді “Waterland. Таємниці Атлантиди”.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Великий футбол
20 лютого 2020 року студенти групи 13 (куратор – ст. викл. кафедри гуманітарних наук О. В. Криволапова) відвідали матч Ліги Європи за участю команд «Шахтар» і «Бенфіка».
![]() |
![]() |
Круглий стіл «Видатні вчені світу»
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Cтудентське дозвілля
Колектив кафедри не тільки проводить навчання іноземних студентів, а й організовує їх дозвілля. У вільний час студенти разом з кураторами груп відвідують театри, цирк, насолоджуються класичною музикою на концертах в Харківській філармонії.
12 лютого 2020 року студенти групи 12 (куратор – зав. кафедри гуманітарних наук доц. Северин Н.В.) відвідали ХНАТОБ, де із задоволенням прослухали оперу Дж.Верді «Набукко», а 25 лютого 2020 року слухали музику великого польського композитора Фридерика Шопена в Харківській філармонії.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
День відкритих дверей в НТУ «ХПІ»
23 лютого 2020 року НТУ «Харківський політехнічний інститут» провів перший в цьому році День відкритих дверей і Фестиваль науки «Science is FUN!». Для іноземних студентів, які проходять довузівську підготовку в нашому університеті, цей захід став дуже важливою незабутньою подією. Іноземні студенти мали унікальну можливість познайомитися з першим технічним внз Харкова, його напрямками, освітніми програмами, поспілкуватися з викладачами, керівництвом Політеху, взяти участь в різноманітних майстер-класах та воркшопах, відвідати військову виставку танкового інституту ХПІ та інші івенти!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Студенти грають в шахи
З листопада 2019 року по лютий 2020 року в групі А2 (куратор – доц. Романов Ю.О.) проходив шаховий турнір. Студентам дуже сподобалася ця древня гра. Переможець турніру – студент з Лівану Саад Мохамад.
XVII Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті»
З Новим роком!
https://drive.google.com/open?id=12ZIpb0wKXjcM3ZDEN_xgHBvZD1q1HIN3
Новорічний концерт
Зустріч з випускниками
22 жовтня 2019 року в НТУ “ХПІ” відбулася зустріч викладачів кафедри гуманітарних наук з колишніми студентами, які навчалися на підготовчому факультеті в “ХПІ” та інших вишах України багато років тому. Всі вони приїхали до Харкова з Марокко, де створили Асоціацію випускників. Ідея створення Асоціації, за словами колишніх студентів-“харків’ян”, виникла завдяки щорічним зустрічам в Марокко з метою спілкування російською мовою, організації спільного дозвілля і теплих спогадів про студентські роки.
Мета їхньої нинішньої поїздки – відвідати Україну і Харків, побачити місця, де минула їхня юність, зустрітися з викладачами підготовчого факультету, які навчали їх російській мові та іншим предметам, познайомили з культурою і традиціями України. Весь цінний багаж знань, тепло, турботу і любов викладачів підготовчого факультету вони пронесли з собою через багато років. Завдяки отриманим знанням і дипломам харківських інститутів всі випускники досягли великих успіхів – стали директорами підприємств, зайняли високі державні пости, відкрили свої фірми, заснували холдинги. З великою любов’ю та вдячністю вони згадували Україну, Харків і своїх улюблених викладачів, які вклали в них не тільки знання, а й любов до мови, культури і праці.
У планах Асоціації випускників – відновити зв’язки з Україною, сприяти відбору студентів Марокко для навчання в НТУ “ХПІ” та інших вишах України.
В знак подяки і поваги до викладачів кафедри гуманітарних наук випускники присвятили їм вірші Омара Хайяма…
Как хочется сказать хорошие слова…
Пусть снег идёт, а с ним и обновленье.
Что жизнь прекрасна и добра!
Цени все эти милые мгновенья!
Ведь из таких мгновений наша жизнь.
И если верим мы в такое чудо…
Душа поёт, и сердце рвётся в высь…
И не страшна нам злая вьюга!
Не существует зависти и лжи.
А лишь покой, тепло и вдохновенье.
Мы на земле для счастья и любви!
Так пусть продлится это миг свеченья!
https://www.youtube.com/watch?v=QzQKE4sZY9k&feature=youtu.be
Відвідування Галереї АВЕК
Студенти груп A-1, 11, 21 відвідали виставку в Галереї АВЕК.
Зустріч з американською астронавткою
9 жовтня 1919 року НТУ «ХПІ» відвідала американська астронавтка українського походження Хайдемарі Стефанишин-Пайпер. Візит був приурочений до Всесвітнього тижня космосу. На зустрічі побувала група іноземних студентів, які навчаються на факультеті міжнародної освіти (куратор групи 11 – ст. викл. кафедри гуманітарних наук Седойкіна Тетяна Миколаївна).
Презентація книги «Світло і свобода»
17 вересня 2019 року викладачі кафедри відвідали презентацію книги «Світло і свобода. Роздуми про прагнення до щастя», яка заснована на роботах третього Президента Америки Томаса Джефферсона. Її редактор – американський юрист Ерік Скотт Петерсен – прочитав лекцію на тему «Історична і філософська спадщина Томаса Джефферсона в сучасному світі». Учасниками заходу стали студенти, викладачі, а також гості Політеху.
Дякуємо тобі, рідний факультет!
https://www.youtube.com/watch?v=HexAHCJvqG8
https://www.youtube.com/watch?v=wjiV6Vyf8Zo
Конференція MicroCAD-2019
16 травня 2019 року в рамках проведення XХVІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я» (MicroCAD-2019) відбулося засідання секції 24 “Міжнародна технічна освіта: тенденції та розвиток”. На засіданні з доповідями виступили зав. кафедрою гуманітарних наук проф. Т.О. Снігурова, доц. Ю.О. Романов та доц. В.В. Гайворонська. На засіданні також були присутні члени кафедри: проф. Н.І. Нагайцева, ст. викл. Т.М. Сєдойкіна, викл. М.Є. Шелестіна і викл. І.В. Міхньов
https://youtu.be/gzSpKxvGHLo
Сертифікати учасника конференції вручає заст. декана факультету міжнародної освіти доц. Ю.Р. Гаврилюк.
Екскурсія до Екопарку
8 травня 2019 року студенти груп 12 і 13 відвідали Екопарк. Організатори екскурсії – ст викл. О.В. Криволапова та Т.С. Квашина.
Гурток української культури для студентів-іноземців «Вишиванка»
Конференція «Роль науки у розвитку суспільства»
18 квітня 2019 року на факультеті міжнародної освіти відбулася міжвузівська студентська науково-практична конференція «Роль науки у розвитку суспільства»
На світлині: організатори (декан ФМО доц. Кудій Д.А., доц. Хрипунова А.Л.) і модератори конференції (ст. викл. Ралітная І.А., студент гр.11 Толга Догру).
На світлині: зав. кафедри гуманітарних наук проф. Снігурова Т.О. і ст. викл. Седойкіна Т.М., Криволапова О.В.
Шлях до науки: перші кроки
Студент факультету міжнародної освіти Толга Догру (куратор – доц. Романов Ю.О., наук. керівник – доц. Лісачук Л.Н.) виступив з доповіддю на XVIII міжвузівській науково-практичній конференції “Шлях до науки: перші кроки” іноземних студентів підготовчих факультетів і відділень України, що відбулася в Національному фармацевтичному університеті.
Під час занять
Заняття зі студентами-іноземцями проводить проф. Т.О. Снігурова
https://youtu.be/mzNFlGghHig
Дистанційний курс «Debut. Russian for beginners»
Дистанційний курс «Debut. Russian for beginners» (автори: проф. Снегурова Т.А., доц. Романов Ю.А. і ст. викл. Парамонова В.Ю.) отримав сертифікат Проблемною лабораторії дистанційного навчання НТУ« ХПІ »та активно використовується у навчальному процесі.
Методичний семінар
На кафедрі гуманітарних наук відбувся методичний семінар «Позааудиторна робота як форма організації навчально-виховного процесу».
Доповідає: ст. викл. Віктор О.М.
День відкритих дверей НТУ ”ХПІ” та Фестиваль науки ”Science is FUN! ”
День відкритих дверей НТУ ”ХПІ” – визначна подія у житті студентів-іноземців, які прибули навчатися в Україну з багатьох країн світу.
НТУ ”ХПІ” – це 42 спеціальності, 89 кафедр, 4 місце у рейтингу ТОП-200 вишів України, ТОП-1000 у рейтингк QS World University Rankings.
Студентів вразило розмаїття інженерних спеціальностей, за якими проводиться підготовка у НТУ «ХПІ», якість стендів, проведення різноманітних дослідів, наявність яскравих буклетів та доброзичливість співробітників кафедр НТУ «ХПІ». Студенти отримали необхідну інформацію про підготовку за тими напрямами, до яких вони виказали зацікавленість, а саме – «комп’ютерна інженерія» та «електричні станції».
Багато цікавої та різноманітної інформації студенти отримали з виступу ректора НТУ «ХПІ» – проф. Сокола Є.І., а також під час особистої зустрічі студентів з проректором НТУ «ХПІ» – проф. Хрипуновим Г.С. і деканом факультету міжнародної освіти доц. Кудієм Д.А.
Студенти також мали змогу подивитись яскраві виступи учасників спортивного гуртку, циркової студії, послухати виступ рок-гурту.
День відкритих дверей НТУ ”ХПІ” справив неабияке позитивне враження на іноземних студентів та зміцнив їхнє бажання продовжити своє навчання у НТУ «ХПІ».
Новорічний концерт
На факультеті міжнародної освіти відбувся традиційний святковий концерт, під час якого студенти в костюмах Діда Мороза і Снігуроньки вітали учнів і викладачів факультету з наступаючим Новим роком; учасники концерту читали вірші, співали пісні. Свої вітання і найкращі побажання студентам висловив проректор з науково-педагогічної роботи проф. Г.С. Хрипунов.
Студентське життя
Ось і пройшли перші місяці навчання на факультеті міжнародної освіти. Студенти розповідають про себе, про свої друзів, про навчання у Харкові.
Студенти групи 13.
https://www.facebook.com/valeria.paramonova.7/videos/1768803219837385/
Студенти групи 12.
https://www.facebook.com/groups/1784765931750052/permalink/2278386802387960/
Студент групи 22 Хуссейн Тавбе (Ліван) розповідає про себе і про те, чому він приїхав до Харкова.
https://www.facebook.com/groups/1784765931750052/
Міжнародний науково-практичний семінар
У роботі семінару також брала участь ст. викл. О.М. Віктор.
МОВНЕ СТАЖУВАННЯ ДЛЯ ТУРЕЦЬКИХ СТУДЕНТІВ І ВИКЛАДАЧІВ
Згідно договору між НТУ «ХПІ» та Стамбульським Айдин університетом кафедра гуманітарних наук ФМО з 13-го червня по 13 липня 2016 р. проводить мовне стажування для турецьких студентів і викладачів.