Міжнародна діяльність

Міжнародне співробітництво є важливою складовою підготовки сучасного спеціаліста-маркетолога. Участь в міжнародних освітніх та наукових проектах, програмах академічної мобільності надає можливість студентам та викладачам ознайомитися з найкращими світовими практиками організації бізнес-процесів, зав’язати корисні ділові стосунки, вдосконалити знання іноземних мов та й поширити світогляд у цілому.

Завдяки своєму наполегливому навчанню, а також відмінним знанням англійської мови деякі студенти кафедри отримали змогу закінчити весняний семестр в європейських університетах з міжнародною стипендією за програмою Еразмус+.

Наші студенти у м. Мішкольц, Угорщина: https://www.youtube.com/watch?v=JBqTtcucmzs

Наші студенти у Магдебургському університеті «Отто фон Геріке» (Німеччина): https://www.youtube.com/watch?v=KVLxQ8UMoeg

Здобувачки 2 курсу спеціальності 075 “Маркетинг” Затинайченко Анастасія (група БЕМ-920а) та 4 курсу Сушко Єлизавета (група БЕМ-918а) закінчили весняний семестр (2021/2022 н.р.) у Магдебургському університеті «Отто фон Геріке» (Німеччина).

Наші студенти поділилися своїми враженнями про навчання в Європейських університетах.

Затинайченко Анастасія, 2 курс: «Здається, що все своє усвідомлене життя я хотіла навчатися в одному з європейських університетів та бути в оточенні студентів із різних країн світу!І ось моє бажання здійснилося. Перше враження про Магдебург можна вмістити в одному слові «Вау». Дуже красива архітектура та сучасність міста, велика кількість дерев та усміхнені люди – викликали радість. Нас поселили в гуртожиток, я вперше зіткнулася з такою різноманітністю національностей та мов, з початку було «трохи моторошно», але мені вдалося познайомитись із яскравими особистостями, які розповіли про життя у Магдебурзі. Поступово звикаючи до життя в новому місті, почала насолоджуватися активним життям студента.

У кожному корпусі є сучасний інвентар для ведення лекцій та практик, на дошці писали рідко – переважно пари вели за допомогою презентацій. Викладачі були раді допомогти з питаннями, якщо вони були. Ми самі вибрали собі предмети та склали свій розклад – це дуже зручно, на предмети потрібно було записуватись на спеціальних платформах. Для нас зробили окремий курс з англійської мови (мій рівень англійської оцінили як В2) і він дуже допомагає мені підвищувати рівень моєї англійської.

Університет влаштовував різноманітні заходи для студентів. На заходи також треба було реєструватися, але це за бажанням.

На закінчення, хочу сказати велике спасибі НТУ «ХПІ», дирекції ННІ ЕММБ, кафедрі Маркетингу за можливість брати участь у програмі Erasmus+ – це дуже цінний досвід для майбутньої роботи. І дякую університету «Otto von Guericke» за можливість навчатися в них, сподіваюся, що набутий досвід у Німеччині допоможе мені в майбутньому».

Сушко Ліза, 4 курс: «Мрія поїхати навчатися закордон з’явилася в мене ще у школі. Насамперед це пов’язано з любов’ю до пізнання чогось нового. Перше, на що я звернула увагу, після приїзду в Магдебург – велика кількість парків та гармонійне поєднання природи та міста. У місті дуже тихо та спокійно, ніхто нікуди не поспішає. Щоправда, потрібно звикнути до кількості велосипедів та правил поведінки на тротуарах. Увечері місто дуже красиве, немає ніяких світломаскувань, можна насолоджуватися красивими видами нічного Магдебурга.

В університеті нас протестували на знання англійської мови, мій рівень англійської оцінили як С1 та дали згоду на вивчення ще однієї іноземної для мене іноземної мови, а саме німецької. Я вважаю, що це дуже добре, коли знаєш дві іноземні мови – у тебе відкривається більше можливостей у майбутньому.

Перед тим як почати навчання в університеті, нам необхідно було вибрати предмети для вивчення які нам цікаві. Також університет влаштовував різноманітні заходи для студентів. Одне з таких заходів було «Вишибали», це додаткова можливість попрактикуватися у вільному володінні іноземної мови та придбати нових знайомих. Інші заходи ми поки що не встигли відвідати. На закінчення хотілося б сказати, що я вдячна НТУ «ХПІ», дирекції ННІ ЕММБ, кафедрі Маркетингу за можливість навчатися тут. Це просто безціний досвід, який допоможе мені стати кращою».

Професор кафедри, доктор економічних наук, Косенко Олександра Петрівна, в рамках педагогічної мобільності міжнародної програми Еразмус+  в квітні 2022 року пройшла стажування в Угорщині, місто Мішкольц. Під час стажування провела кілька зустрічей з науковцями та видатними викладачами Мішкольцкого університету, провела лекцію та відвідала заняття інших викладачів (Сабольч Нагі, Маріанн Шомоші, Андреа Губік), підготувала у співавторстві з угорськими вченими наукову статтю до публікації в міжнародному виданні.

Животченко Тамара на третьому курсі протягом семестру (2020 р.) вивчала міжнародний менеджмент в Університеті прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт (FHWS). Стажування проходило в рамках програми академічної мобільності ERASMUS +. Метою поїздки було поліпшення своїх мовних навичок, вивчення нових предметів та знайомство з життям в Німеччині.
В процесі стажування Тамара познайомилася з людьми з різних країн світу, з якими досі підтримує зв’язок. І, головне, вона добре покращила свою англійську і, тепер добре розмовляє німецькою. Вона вважає, що це був відмінний досвід, тому що отримала нові знання не лише в галузі економіки, а й менеджменту.
Незважаючи на те, що її рівень англійської був дуже високий, спочатку їй було складно налаштуватися, бо в НТУ “”ХПІ” вся термінологія українською мовою, тому перші дні довелося посидіти і повчити нові слова, необхідні для подальшого навчання. Звичайно, знання, отримані в НТУ “ХПІ”, допомагали: вона легко розуміла зміст дисциплін, і підтримувала дискусію в Німеччині.
Тамара відразу потрапила в компанію, де були люди з різних країн світу. У зв’язку з цим, вона була змушена розмовляти тільки англійською мовою, що вважає величезною перевагою. Також, вона багато подорожувала по Німеччині і встигла багато чого подивитися. Наприклад, записалася в клуб WurzburgNetwork, де для іноземних студентів влаштовували різноманітні екскурсії. Подія поїздки, яка найбільше запам’яталася — Biergarten: такі неформальні зустрічі, де студенти можуть поговорити з будь-яким викладачем, деканом, ректором на рівних та дізнатися всю необхідну їм інформацію.

В рамках міжнародного співробітництва здійснювалися навчальні візити студентів до Талліннського технологічного університету (Естонія), Університету Бредфорда (Великобританія).

Студенти кафедри
Сержантов В. і Ткачов О.
під час візиту до
Талліннського технологічного
університету (Естонія)
Студентки кафедри
Карасик К. і Пастбіна К.
під час візиту до
Університету Бредфорда
(Великобританія)


Завдяки розвиненим міжнародним зв’язкам викладачі кафедри та студенти проходили і мають можливість у подальшому проходити стажування й навчання у зарубіжних університетах. Для кращої адаптації студентів і випускників кафедри в зарубіжному просторі частина професійних дисциплін викладається англійською мовою.