Про програму

Кафедра менеджменту ЗЕД та фінансів  факультету бізнесу та фінансів НТУ “ХПІ” запрошує  абітурієнтів 2016 року
на навчання для здобуття ступенів бакалавра, спеціаліста та магістра
зі спеціалізації “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” спеціальності 073 “Менеджмент”.

Як зробити успішну кар’єру менеджера у міжнародному бізнесі?

Враховуючи, що Україна сьогодні має високий рівень відкритості економіки, зовнішньоекономічна діяльність є важливим чинником її економічного розвитку. Нещодавній вступ в дію угоди про асоціацію з ЄС вимагає виходу вітчизняних підприємств на нові зарубіжні ринки збуту, а також створює передумови для залучення зарубіжних інвестицій в економіку України. Нині в країні відчувається гостра потреба у кваліфікованих менеджерах, готових працювати в різних сферах зовнішньоекономічної діяльності. Багато українських підприємств розвивають ділові зв’язки із закордонними партнерами і створюють у своїй структурі спеціальні відділи, які відповідають за міжнародну співпрацю та просування продукції компанії на світовому ринку. Також значна кількість підприємств планує розпочинати або розширювати зовнішньоекономічну діяльність найближчим часом. Міжнародних менеджерів потребують спільні підприємства, компанії з іноземними інвестиціями, підприємства, що виходять зі своєю продукцією на зовнішній ринок, транснаціональні корпорації.

conectare-internet

Фахівець у сфері зовнішньоекономічної діяльності – професія, актуальна не лише для сучасного світу, вона користуватиметься попитом і в майбутньому, оскільки завжди існуватиме ділова співпраця України з іншими державами. При чому випускники матимуть можливість обирати саме ті галузі, де існуватиме максимальна в них потреба. Зараз, наприклад, це IT. В майбутньому це можуть бути інші галузі, де активізуватиметься міжнародний бізнес. Це саме стосується і географії працевлаштування. Потреба в фахівцях у галузі міжнародного бізнесу існує в найрізноманітних куточках України. Наші випускники працюють за спеціальністю і за кордоном, наприклад, – в США, Австрії, Німеччині, Швейцарії. 

Що пропонує наша програма навчання?

Кафедра менеджменту ЗЕД та фінансів спеціалізується на підготовці фахівців в галузі зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного бізнесу, починаючи з 1992 року. Сотні наших випускників вже працюють в міжнародних компаніях в Україні та за кордоном. 

З 2007 року нами запроваджено викладання на англійській мові. Додатково до груп з українською мовою навчання почали формуватися англомовні групи. Це дозволило розширити можливості інтернаціоналізації програми – не тільки направляти студентів для навчання та стажування до зарубіжних партнерських університетів за програмами мобільності ERASMUS+, але й приймати студентів з інших європейських країн, залучати до навчального процесу іноземних викладачів та спікерів. Адміністратори та викладачі програми підтримують партнерські зв’язки з університетами Австрії, Німеччини, Польщі, США та Швеції. Ці контакти постійно розширюються.

student-contest-2012

На рівні бакалаврата програма передбачає навчання за спеціальністю 073 “Менеджмент” зі спеціалізацією в сфері менеджменту зовнішньоекономічної діяльності. Це дозволяє поєднати загальну фундаментальну підготовку в галузі управління та адміністрування, професійну підготовку менеджера та спеціалізовану підготовку до зовнішньоекономічної діяльності. Підготовка на рівні бакалаврату спрямована на розвиток здатності випускників розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми менеджменту у галузі міжнародного бізнесу та зовнішньоекономічної діяльності.

visiting-professor-lecture-

Випускники, які отримали диплом бакалавра, можуть продовжити навчання в магістратурі, яка повністю присвячена менеджменту зовнішньоекономічної діяльності. При цьому, крім обов’язкових дисциплін, студентам пропонуються блоки за вибором – міжнародні фінанси або міжнародна економіка. На цьому рівні освіти студенти набувають компетентності до виконання професійних завдань, які передбачають проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог.

На всіх рівнях навчання програма орієнтована на широку співпрацю з бізнесом, що дозволяє максимально адаптувати студентів до майбутньої професійної діяльності.

company-visit-2015

Переглянути, яким чином відбуваються заняття, захист дипломних проектів та проектів за участю бізнесу, відбір на навчання до університів-партнерів за програмою подвійних дипломів та Erasmus+ можна на нашій сторінці у Facebook

Більшість студентів саме англомовних груп навчання знаходять своє перше місце роботи ще у процесі навчання. Цьому є просте та очевидне пояснення – ринок праці Харківського регіону потребує кваліфікованих спеціалістів із вільним володінням англійською мовою та професійною лексикою. Зокрема, це – представництва або філіали мультинаціональних компаній, таких як SunInBev, Philip Morris, Danone. Крім того, останні декілька років зростає роль високотехнологічного бізнесу в Харківському регіоні та Україні загалом. Тому випускники програми достатньо легко стають інтернами, а потім співробітниками IT-компаній. Основні посади в IT-компаніях, які займають наші випускники, пов’язані із управлінням проектами (project managers), бізнес-аналітикою (business analyst), управлінням персоналом (human resource managers), управлінням продажами (sales managers).

Як поступити до нас? 

Вступники для здобуття ступеня бакалавра зі спеціалізації “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” спеціальності 073 “Менеджмент” на основі повної загальної середньої освіти на денну форму навчання повинні мати результати ЗНО з:

  • української мови та літератури,
  • профільної дисципліни – математики, а також,
  • на вибір – історія України, географія, іноземна мова, фізика.

Вступники подають заяви тільки в електронній формі, крім осіб, які складають вступні іспити або мають право на вступ поза конкурсом. Такі особи подають заяви в паперовій формі.

При вступі на бюджет абітурієнт має право подати 15 заяв на 5 спеціальностей до будь-якої кількості ВНЗ. Тому першим етапом є подання заяви, де в найбільшому пріоритеті вам треба вказати спеціальність 073 «Менеджмент» в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».

Слід пам’ятати, що згідно Правил прийому до вищих навчальних закладів 2016 року 1 серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’ятнадцяти спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 5 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 5 серпня включно не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Вступники, які отримали рекомендації до зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), повинні виконати вимоги до зарахування не пізніше 10 серпня 2016 року.

Увага!

Спеціалізації та мови навчання по спеціальності 073 «Менеджмент» в НТУ «ХПІ» є вибірковими.

Для того, щоб бути зарахованим саме на спеціалізацію «Менеджмент зовнішньоекомічної діяльності» спеціальності 073 «Менеджмент», необхідно вказати про це в заяві при поданні оригіналів документів до приймальної комісії факультету бізнесу та фінансів. Якщо ви бажаєте навчатися на англійській мові, про це теж слід вказати в заяві. Зробіть правильний вибір!

company-visit-2014

Шановні вступники!

Якщо у вас виникли питання або ви вже вирішили поступати до нас, радимо заповнити контактну форму. Це дозволить приділити вам окрему увагу та надати інформаційну підтримку на всіх етапах процесу вступу.

Бажаємо успіху у здійсненні ваших мрій!

Корисні посилання

Офіційний сайт НТУ “ХПІ” Факультет бізнесу та фінансів Кафедра менеджменту
ЗЕД та фінансів