Про результати конкурсу на написання есе з ОЕТ

Наприкінці весняного семестру 2013-2014 навчального року доцент Т.В. Рябова запропонувала студентам електроенергетичного та інженерно-фізичного факультетів застосувати на практиці теоретичні знання, отримані при вивченні курсу «Основи економічної теорії», проявити свій рівень економічного мислення та проаналізувати реальну економічну ситуацію в Україні, написавши есе на актуальну тему «Фактори економічного зростання в Україні».

Всього на цей конкурс було представлено 38 робіт. Особливо активні були студенти електроенергетичного факультету. Автори кращих робіт проявили відмінні знання протягом семестру і змогли узагальнити основні напрямки подальшого розвитку економіки України, сформулювавши свою думку з найбільш актуальних проблем її розвитку. Це студенти електроенергетичного факультету: Кущ О. (Е-12), Мірошник К. (Е-22), Золотарьов Д. (Е-52), Ільченко К. (Е-42), Безкостний П. (Е-22), Оспіщева О. (Е-52), Оленич В. (Е-12).

Серйозний аналіз різних факторів росту з урахуванням монетарної і фіскальної політики на основі фактичних даних провели Кущ О. та Золотарьов Д.; економічні проблеми в Україні в історичному аспекті та їх сучасні особливості досліджували Мірошник К., Ільченко К.., Горелков С.; необхідність стимулювання підприємництва та платоспроможного попиту населення, зростання вартості робочої сили виділив Безкостний П.; про шляхи підвищення інвестиційної привабливості економіки України, конкурентоспроможності та стимулюванні експорту написали Оспіщева А. і Межіевський А. (Е-62). Діденко Д. (Е-62) підкреслив роль модернізації енергетичного сектора в Україні в забезпеченні економічного зростання.

Також цікаві роботи, що характеризують проблеми розвитку окремих галузей економіки та містять обґрунтовану власну думку представили студенти інженерно-фізичного факультету: Головач І. (І-22б) – про роль людського фактора та необхідності підвищення вартості робочої сили, Сало Д. (І-22б) – про більш ефективне використання економічного потенціалу України, Демченко Э. (І-32)  акцентував увагу на аграрному секторі і можливості його подальшого розвитку; Томчук А. (І-12б) виділив проблеми впровадження інноваційних технологій, реформ у сфері енергетики, боротьби з корупцією та тіньовою економікою.

У більшості робіт студенти проявили не тільки розуміння складності економічних проблем, що стоять перед Україною й зацікавленість у їх вирішенні, а й почуття економічного патріотизму.

 

Доцент кафедри загальної економічної теорії Рябова Т.В.