Контрольне дослідження ефективності чат-бота Elomia щодо зниження схильності до депресії і тривоги

У травні 2020 року колектив дослідників кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами НТУ “ХПІ” під керівництвом д.пед.н., проф., член-кореспондента НАПН України Романовського Олександра Георгійовича закінчив проведення клінічного контрольованого дослідження з перевірки ефективності чат-бота Elomia. Дослідження проводилося в три етапи та тривало близько 2 місяців.
У дослідженні прийняли участь 82 особи у віці від 19-23 роки. Всіх учасників об’єднували загальні психологічні проблеми – підвищена схильність до депресії та тривожності. Учасники були поділені на 2 групи. Юнаки та дівчата, що увійшли до першої групи мали можливість 4 тижні користуватися чат-ботом Elomia, а ті, хто увійшли до другої групи – читати керівництво з психологічної самодопомоги.
У результаті дослідження було виявлено, що у користувачів Elomia рівень тривожності знизився на 31%, а рівень депресивності на 28%. В групі, що користувалася керівництвом з психологічної самодопомоги зміни залишилися у межах статистичної похибки. Якщо порівнювати отримані результати з основними конкурентами, то Elomia виявилася на 16% більш ефективною у зниженні депресії ніж Woebot, на 11% більш ефективною у зниженні тривожності, ніж Wysa. Щодо таких додатків як Replika, Youper, Headspace та Calm, то згідно досліджень вони є ефективними в зниженні ситуативного стресу та підвищенні соціальної залученості користувачів. Їхня ефективність щодо зниження рівню тривожності та депресії залишається не доведеною.
Отримані результати вказують на унікальність чат-бота Elomia і широкі перспективи його подальшого розвитку та застосування.