В гостях у кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна – один з видатних вчених ХХ століття В’ячеслав Олександрович Кудін

2 листопада 2016 року в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» пройшли «Академічні читання», присвячені темі вищої школи в реалізації концепції сучасної освіти.

З цієї актуальної для нашого соціуму теми виступив заслужений працівник культури України, критик і кінознавець, лауреат Республіканської премії в галузі літературно-художньої критики, доктор філософських наук, професор В’ячеслав Олександрович Кудін. Міжнародний біографічний інститут (США) назвав цю людину одним з 500 видатних вчених ХХ століття, які внесли значний вклад в розвиток людського суспільства.

img_1879

В’ячеслава Олександровича представив присутнім завідувач кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна, доктор педагогічних наук, професор Олександр Георгійович Романовський. У своїй промові він зазначив: «В’ячеслав Кудін – багатогранна людина. Він розвивав великі ідеї Добра, Краси і Культури в процесі формування особистості у вітчизняній освіті. Видатний культуролог, мистецтвознавець, який все своє творче життя присвятив саме вихованню і актуалізації кращого, прекрасного в Людині».

Під час свого виступу В’ячеслав Олександрович підкреслив, що запорукою успішної сучасної освіту є постійний особистісний розвиток, як учня, так і вчителя, а завданням сучасної освіти повинна стати підготовка професійно і особистісно розвиненого фахівця. Вчений зазначив, що будь-який розвиток ґрунтується на активному внутрішньому прагненні до істини, добра, краси, осмисленні цілісності світу і його гармонійного устрою.

Після «Академічних читань» В’ячеслав Олександрович взяв участь у зустрічі з колективом викладачів кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна, поділився цікавими подробицями своєї приватної і творчої біографії. В’ячеслав Олександрович – учасник Другої Світової війни. У 1942 році підлітком був відправлений на каторгу до Німеччини в концтабори Вайсенбург, Форшгейм (близько Дахау), звідки втік до України, пройшовши через всю Європу. Нагороджений орденом Червоної Зірки та іншими медалями.

Ми щиро бажаємо В’ячеславу Олександровичу міцного здоров’я і довголіття та впевнені в нашій подальшій плідній співпраці на ниві розвитку вітчизняної освіти.