В НТУ «ХПІ» пройшла конференція, присвячена підготовці сучасних лідерів

19 жовтня в НТУ «ХПІ» пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Психолого-педагогічні аспекти розвитку лідерського потенціалу сучасної молоді: теорія і практика». Завдяки сучасним інформаційним технологіям конференція пройшла в дистанційному режимі, проте одна з секцій провела свою роботу в традиційному форматі.

Секція, присвячена формуванню та розвитку лідерського потенціалу особистості в сфері фізичної культури і спорту, провела своє засідання в Центрі лідерства НТУ «ХПІ».

Відкрив роботу секції завідувач кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, професор, доктор педагогічних наук Олександр Георгійович Романовський. Він розповів про складові, необхідні для формування справжнього лідера: комунікативні компетентності, емоційний інтелект, креативність, здатність до адаптивного управління, розвиток пам’яті, мислення та інтелекту, засадт конфліктологічної і риторичної культури. У своєму виступі Олександр Георгійович підкреслив, що лідерство не можна розглядати, як статистичний стан, до нього слід ставитися як до динамічного процесу, не забуваючи про постійний саморозвиток.

Також Олександр Георгійович розповів про проект, в рамках якого організовано і веде свою роботу Центр лідерства – “ELITE” – «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту». Саме для реалізації цього проекту кафедра педагогіки і психології управління соціальними системами отримала грант за програмою Tempus.

Не менш цікавими були й інші доповіді секції. Геннадій Абрамович Махновський, тренер Національної збірної команди України з бадмінтону та Михайло Борисович Стерин, тренер юніорської збірної команди України з бадмінтону, заслужені тренери України, розповіли присутнім про особливості лідерства в індивідуальних видах спорту, їх роль у становленні успішного спортсмена; Валентин Дмитрович Кулібаба, заслужений тренер України, головний тренер баскетбольного клубу «Політехнік» розкрив тему лідерства в баскетболі, позначивши його спрямованість і шляхи формування.

Підводячи підсумки роботи секції, кандидат педагогічних наук Артем Олександрович Тиняков підкреслив важливість взаємодії психологів і спортивного співтовариства, які спільними зусиллями можуть допомогти формуванню справжніх спортсменів-лідерів, здатних підкоряти нові спортивні горизонти і завойовувати престижні нагороди.