Раді вітати Вас на сайті кафедри «Радіоелектроніка»!

Здобуваючи свою майбутню професію наші студенти навчаються роботі з такими пакетами прикладних програм, як Matlab, SolidWorks, Arduino Studio, Multisim та ін.,  займаються комп’ютерним моделюванням, вивчають  мови програмування та інструменти: C++, C#, Python, Assembler, JavaScript+Html, CSS, SQL, MySQL, Open Server, Git, WordPress та ін.

Кафедра радіоелектроніки готує бакалаврів, магістрів та спеціалістів за такими освітніми траєкторіями: «Інженерія радіоелектронних систем», «Прикладна фізика та наноматеріали для електроніки, енергетики і медицини».

Навчальні плани, що пропонуються кафедрою, передбачають глибоку теоретичну і практичну підготовку в наступних галузях знань:

– фізика, теорія електричних і магнітних кіл;

– аналогова і цифрова електроніка;

– програмування мовами високого рівня;

– розробка математичних моделей об’єктів, систем керування;

– мікропроцесорна техніка;

– цифрова обробка сигналів та ін.

Дізнатися більше про дисципліни кафедри

Студенти мають можливість глибоко вивчити дисципліни та набути практичних навичок в комп’ютерній лабораторії із сучасним обладнанням.

На основі знань і навичок, набутих в ході навчання та практичної підготовки, студенти готують до захисту дипломні проекти і роботи бакалаврів та магістрів.

Широкий профіль підготовки пояснює великий попит на випускників кафедри, особливо з боку підприємств, що розробляють комп’ютерну та мікропроцесорну техніку, а також системи зв’язку. Випускники кафедри «Радіоелектроніка» одержують запрошення та успішно влаштовуються на роботу на провідні підприємства радіоелектронної та електротехнічної промисловості, в науково-дослідні інститути та організації, підприємства зв’язку, енергопостачання та багато інших. Особливий попит на спеціалістів з комп’ютерної інженерії спостерігається з боку IT-галузі (інтернет-провайдери, розробники комп’ютерних мереж тощо).

Тісну та продуктивну співпрацю кафедра «Радіоелектроніка» підтримує з Інститутом іоносфери НАН та МОН України. Найкращі студенти кафедри запрошуються на науково-дослідну роботу в Інститут іоносфери, або можуть продовжити навчання в аспірантурі НТУ «ХПІ» для започаткування наукової кар’єри. Науково-дослідна робота здійснюється за результатами спостережень навколоземного космосу на унікальному радарі некогерентного розсіяння, створеному в НТУ «ХПІ».

Разом з навчальною діяльністю кафедра «Радіоелектроніка» бере активну участь в науковому, освітньому, суспільному та культурному житті університету, в науково-дослідних і грантових програмах, а також співпрацює із вченими зарубіжних університетів. Такий підхід дає унікальну можливість працювати з досвідченими науковцями з різних інститутів та сприяє подальшому співробітництву.