Кафедра «СІ», ННІ комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ», НТУ «ХПІ»

Національний тиждень молоді в компаніях “Job Shadowing Week”!

Протягом останніх двох днів студенти ЗВО мали змогу познайомитись із діяльністю компаній та краще зрозуміти, як виглядає кар’єрний шлях у різних сферах.

Подія організована за підтримки Career Hub та Фонда Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України. Ініциатором події в ХПІ була доцент кафедри “Системи інформаціїї” Ганна Завололько.

Від закладу освіти: НТУ “ХПІ”  була зареєстрована одна невеличка група студентів 1 курсу  спеціальністі “Телекомунікації та радіотехніка” кафедри “Системи інформації ” чисельностю 10 осіб на віртуальну екскурсію від компанії lifecell.  Завдяки куратору групи – старшиму викладачу Ірині Яценко – збір групи зайняв короткий час навіть в умовах карантину.

Далі в процесі спілкування з організаторами було дозволено розширти склад активних студентів:  до заходу приєднались студенти спеціальності 123  “Комп’ютерна інженерія” кафедри “Систем інформації ім. В.О.Кравця”; 122 “Комп’ютерні науки” кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем ; студенти спеціальності 153 “Мікро- та наносистемна техніка” с кафедры фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики. Загалом группа зросла в рази.

Студенти відвідали  онлайн екскурсію лайфселом в рамках ініціативи від Центру КСВ Національний тиждень молоді “Job Shadowing Week”. Вони прослухали від фахівців лекцію про будову мобільної мережі. Загалом екурсія студентам cподобалась. В результаті опитування студентів після заходу було з’ясовано, що вони бажають розвивати впродовж наступних 4 років навички програмування щоб побудувати кар’єру у цій сфері. Їм  потрібно розвинути навички проектування, для цього їм бракує метнорів у цій сфері. У ролі метрорів вони бачуть людей з досвідом проектування та викладачів, але вони не можуть обгрунтовано обрати додаткові курси/лекції/програми/заходи щоб краще познайомитись із цією сферою та розвинути необхідні навички. Вони пологаються на досконаліть освітніх програм, але вони впевннні, що бажають займатися розробкою програмного забезпечення.

Дякуючи к.ф-м.н., Ксенії Мінаковій каф. фізики та к.т.н. Володиміру Мєтєльову каф. комп’ютерного моделювання процесів та систем ця подія стала оперативно маштабнішою та продуктивнішою в раках НТУ “ХПІ”.

Загалом до статті додається прямам мова студентів.

 

#jobshadowingweekua.