Стажування

РОЗВИТОК МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Викладачі кафедри соціології та політології

д.соц.н., доц. Клименко О. Ю. та к.політ.н., доц. Доля І. М.

на запрошення Дослідного центру
Словацької Асоціації Зовнішньої політики (SFPA),
в рамках реалізації проекту
«Sharing know-how for better management of the Schengen Border between Slovakia / Ukraine and Norway / Russia»,
CBC 01018, CBC 01014
з 27 березня по 14 квітня 2017 p.

проходили стажування в країнах ЄС
Міста візиту: Пряшів, Кошиця, Братислава, Відень.

При плідній співпраці з головою Пряшивського відділення Дослідного центру Словацької Асоціації Зовнішньої політики Володимиром Бенчем та президентом Центру стратегічного партнерства Андрієм Крижевським було організовано й проведено низку зустрічей з провідними науковцями та політиками Республіки Словакія щодо актуальних питань євроінтеграції України і перспектив подальшого розвитку системи вищої освіти.

Декан філософського факультету Пряшівського університету пані Ірена Дудінська познайомила з структурою університету та розповіла про специфіку роботи філософського факультету та кафедри політології, а професор Владислав Дудінський, завідуючий кафедрою соціальних наук Інституту політології розповів про ключові напрямки наукової роботи та визначив можливі сфери двосторонньої міжнародної співпраці між НТУ «ХПІ» та Інститутом політології, зокрема, щодо підготовки наукових статей українськими науковцями для публікації у журналі «Annales Scientia Politica». Під час зустрічі з доцентом кафедри загальної теорії Інституту політології Пряшівського університету – пані Хеленою Мелкусовою та студентським науковим активом було презентовано результати магістерських досліджень.

Керівник Центру ромів при Пряшівському університеті, пан Олександр Мужинка, розповів про особистий науковий експеримент та інновації при проведенні включенних спостережень на прикладі життя у середовищі етнічних ромів, в селі Свині.

У результаті зустрічі з доцентом кафедри політології філософського факультету Університету Павла Йозефа Шафарика в Кошиці – паном Томасом Козіком, було визначено актуальні напрямки наукової співпраці університетів, зокрема, відбувся взаємний обмін запрошеннями до участі у міжнародних конференціях та співпраці щодо публікації у міжнародних наукових журналах (словацького – «Кошицькі політологічні діалоги» та українського «Сучасні суспільні проблеми у вимірі соціології управління»). Також, були обговорені питання можливостей міжнародної співпраці у двостороньому режимі, зокрема за програмою ЕРАЗМУС. В результаті зустрічі з викладачем кафедри політології паном Олександром Онуфріяком вдалося детально обговорити особливості міграційної політику Словаччини та її ближніх сусідів з Вишеградської четвірки – Угорщини та Чехії в контексті міжнародних норм Європейського Союзу та домовленостей у Дубліні.

Майор митної служби Республіки Словачини пан Петер Тупта на практиці охарактеризував деталі роботи прикордонників Євросоюзу та зорієнтував щодо особливостей національного захисту кордонів держави в контексті посилення нових хвиль мігрантів й збільшення потоків контробанди в контексті характеристики можливих ризиків євроінтеграційної політики.

В офісі Міжнародної міграційної служби відбулася зустріч з Володимиром Сламою, координатором Міграційного інформаційного центру, який ознайомив із статистикою трудової міграції українців до Словаччини, розповів про процедуру соціального захисту дітей мігрантів. Окремо, на його прохання було презентовано наші дослідження щодо соціально-економічного положення «внутрішньо переміщенних осіб» з Криму та внаслідок військово-політичного конфлікту на Донбасі.

Представник Європейської організації з питань безпеки біженців Міжнародної організації з міграції – пан Марек Чоманич розповів про організацію роботи з мігрантами в ЄС та послуги які надаються центром для біженців, а також познайомив з ключовими нормами законодавства.

Голова Соціологічної асоціації Словаччини пан Мілослав Бахна розповів про структуру організації, пріорітетні напрямки досліджень словацьких соціологів, окремо обговоривши перспективи впливу на соціально-економічне життя Словакії введення безвізу для Грузії та України.

Під час зустрічі з директором головного офісу Дослідного центру Словацької Асоціації Зовнішньої політики Олександром Дулебою було обговорено питання подальших перспектив трудової міграції з України до Республіки Словакії, інтеграції мігрантів із мусульманських країн до слов’янського соціокультурного простору, а також проблему курдської державності та майбутні перспективи взаємовідносин ЄС і Туреччини.

 

This entry was posted in Без рубрики. Bookmark the permalink.

Comments are closed.