Українсько-американська конференція UAUS з комерціалізації науково-технічних розробок та досліджень

Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол взяв участь в українсько-американській конференції UAUS з комерціалізації науково-технічних розробок та досліджень. Вона відбулася 27 січня у стартап-центрі Spark НТУ «ХПІ».

👥 Серед гостей заходу: міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, представники міської та обласної влади, ректори провідних університетів, директори науково-дослідних інститутів, представники міжнародних венчурних фондів, інженерних та стартап-компаній, а також американських університетів, зокрема Массачусетського технологічного університету та Університету Берклі.

💬 «Ця конференція робить перший, але дуже важливий крок у зміні підходів до організації наукової роботи, пов’язаною з комерціалізацією інтелектуальної власності. На жаль, ми усі перебуваємо на тому етапі, коли були вимушені і мали такі системи, як госпдоговірні роботи, держбюджетні роботи, але світ давно вже йде іншим шляхом і нам треба вчитися. І залучення іноземних інвесторів, залучення стартап фонду України, справді, дають нам упевненість у тому, що, якщо рухатися вперед, можна досягти значних результатів», — ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол.

Захід проводив «eō Business Incubators», інкубаційна програма з надання менторської підтримки стартапам, яка є частиною Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», та НТУ «ХПІ» спільно з Міністерством освіти і науки та Національною академією наук України.

🧾 Крім того, щоб створити більше можливостей для розвитку стартапів та закріпити співпрацю харківський Політех, провідні українські організації та eō Business Incubators підписали партнерський меморандум.