Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ»

DEPARTMENT OF TOURISM AND HOSPITALITY BUSINESS

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» - DEPARTMENT OF TOURISM AND HOSPITALITY BUSINESS

Новини та оголошення

ЗДОБУВАЧІ КАФЕДРИ ВІДВІДАЛИ ВІДКРИТУ ЛЕКЦІЮ «ВІРТУАЛЬНИЙ ТУРИЗМ. НОВИЙ ВИД НІШЕВОГО ТУРИЗМУ» ВІД ПРАКТИКА-ПРОФЕСІОНАЛА ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ ОЛЕНИ ЧЕРНЕГИ

 

20 березня 2024 року викладачі та здобувачі кафедри туризму і готельного бізнесу отримали унікальну нагоду поспілкуватися з лідеркою віртуального туризму, докторкою філософії, експерткою з туризму та практикинею з формування туристичного продукту та цифрового туристично-культурного продукту, репутації та брендингу території, засновницею ГО «Цифровізація туризму та культури» – ОЛЕНОЮ ЧЕРНЕГОЮ.
Зустріч надала розуміння того, що віртуальний туризм – це нова та захоплююча галузь, яка має потенціал для широкого розвитку. За останні роки віртуальний туризм став все більш популярним серед людей, які хочуть подорожувати без покидання дому, а тому розвиток віртуальної технології, такої як розширена реальність (AR) та віртуальна реальність (VR), сприяє створенню більш реалістичних туристичних досвідів. Саме зараз віртуальний туризм відкриває нові можливості для туристичних компаній та майданчиків для залучення клієнтів.

Галерея:

УЧАСТЬ МАГІСТРАНТКИ КАФЕДРИ МАРІЇ КУРКУРІНОЇ У МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ “BLACK SEA SCIENCE – 2024”

Магістрантка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу (гр. БЕМ-М2523а) Куркуріна Марія взяла участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science – 2024». Конкурс проводиться за ініціативи та на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Міністерства освіти і науки України і міжнародних організацій Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association. На конкурс було представлено наукову роботу «Improving the technology of special purpose galets» під науковим керівництвом доцента Катерини Вікторівни Куниці. За результатами конкурсу наукова робота отримала 80 балів зі 100 можливих.

Кафедра туризму та готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Марію Куркуріну та її наукового керівника Катерину Вікторівну Куницю з вагомим науковим здобутком та бажає подальших наукових звершень та перемог! 

Галерея:


ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ 241 ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА та 242 ТУРИЗМ І РЕКРЕАЦІЯ

Шановні здобувачі освіти!
З 18 по 29 березня 2024 року на кафедрі проводиться І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ІЗ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ 241 ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА та 242 ТУРИЗМ І РЕКРЕАЦІЯ.

Запрошуємо до участі усіх здобувачів освіти!

Інформаційний лист олімпіади можна завантажити за посиланням.

Галерея:


ЗАПРОШУЄМО УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ НА KAHOOT-ВІКТОРИНУ «ПОДОРОЖУЙ УКРАЇНОЮ І СВІТОМ!»

Запрошуємо учнів загальноосвітніх закладів й усіх, хто мріє пов’язати власне майбутнє з індустрією туризму та гостинності, полюбляє географію та мандрівки, захоплюється подорожами на онлайн-вікторину Kahoot «Подорожуй Україною і світом!», яка відбудеться 28 березня 2024 р. о 17:00 на платформі Zoom.

Учасники матимуть можливість отримати сертифікати участі, а переможці гри – пам’ятні ПОДАРУНКИ від кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ».
Для отримання сертифікатів та призів учасники мають попередньо зареєструватись у формі за посиланням:

https://tinyurl.com/mykontakt

Доєднатись за посиланням Zoom:
https://us05web.zoom.us/j/86561089767?pwd=QbAiNGjWdU6q5GMXFfOLSZgY0qJN0O.1
Ідентифікатор конференції: 865 6108 9767
Код доступу: 2024

Чекатимемо кожного з Вас!

 


ЗДОБУВАЧІ ОП 241 «ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА» ВІДВІДАЛИ ВЕБІНАР «ПОРТЬЄ: РОБОТ ЧИ ЧАРІВНИК»

Сьогодні, 15.03.2024 року, здобувачі освіти першого та другого рівня вищої освіти спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» мали нагоду відвідати ВЕБІНАР «ПОРТЬЄ: РОБОТ ЧИ ЧАРІВНИК», спікером якого стала ОЛЕНА НЕМОДРУК, керівник служби приймання та розміщення готелю «Оптіма Кропивницький» готельно-ресторанної мережі «Optima Hotels & Resorts».

Це був насичений на професійну інформацію та мотивуючий захід, який дозволив здобувачам освіти ознайомитися з тонкощами роботи портьє. Олена вміло та із захопленням ознайомила присутніх зі структурою готелю «Оптіма Кропивницький», детально пояснила обов’язки портьє, вимоги до його поведінки та спілкування з гостями готелю. Цікавим стало занурення здобувачів до специфіки автоматизації роботи портьє. Олена продемонструвала спеціалізоване програмне забезпечення – SERVIO Готель. Провела операцію бронювання номера, пояснила ключові функціонали SERVIO Готель, які щоденно використовує у роботі.

Не оминула Олена і питання розвитку soft skills, які мають бути у працівників готелю, чим надихнула здобувачів освіти до самоосвіти та самовдосконалення, підкреслила важливість формування навичок командної роботи, формування лідерських якостей та вміння вирішувати конфліктні ситуації.

Галерея:

 


УЧАСТЬ ЗДОБУВАЧІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ У ВЕБІНАРІ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ВИКЛИКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

На сьогодні, все частіше в освітянській спільноті доводиться чути термін «академічна доброчесність». У сучасному цивілізованому світі вона є тим наріжним каменем, який складає фундамент внутрішньої гармонії людини, стійкість її характеру та послідовність морального образу. На сьогодні тема академічної доброчесності є актуальною як в науковому, так і в освітянському середовищі. Розуміючи виклики сьогодення, науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі освіти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу 6 березня 2024 року взяли участь у вебінарі «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи», що організовано Національним університетом «Запорізька політехніка».

Мета заходу: підвищення обізнаності учасників щодо проблем забезпечення академічної доброчесності, ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у цій сфері, а також обговорення сучасних викликів та можливостей, які виникають на перетині академічної доброчесності та розвитку штучного інтелекту.
Вебінар спрямований на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності в науковій та освітній діяльності.

 З вітальним словом виступили:

  • Віктор ГРЕШТА, ректор НУ «Запорізька політехніка»
  • Юлія ГРИШИНА, народна депутатка України 9-го скликання, д. юр. н., Голова Підкомітету з питань вищої освіти Комітету з освіти, науки та інновацій Верховної Ради України
  • Андрій БУТЕНКО, к.іст.н., голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
  • Михайло ВИННИЦЬКИЙ, Ph.D., заступник міністра освіти і науки України

Доповідачі на вебінарі:

  • Іван НАЗАРОВ, д.юр.н., професор, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
  • Володимир БАХРУШИН, д.ф-м.н., професор НУ «Запорізька політехніка», член Національної команди експертів з реформування вищої освіти;
  • Євген НІКОЛАЄВ, директор Аналітичного центру «ОсвітАналітика» Київського університету імені Бориса Грінченка;
  • Руслан КУЛИКОВСЬКИЙ, к.т.н. доцент проректор з НПР та ППР НУ «Запорізька політехніка».

Галерея:

 


ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЕРЕМОЖЦІВ І ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ НА ЗАСІДАННІ НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ

6 березня 2024 року здобувачі освіти мали нагоду доповідати результати наукової роботи. До уваги учасників наукового гуртка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу було надано доповіді й презентації наукових робіт, які подавалися на І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242 «Туризм і рекреація».

Доповідачами були здобувачі освіти 1-5 курсів, доповіді яких розкривали їх наукові інтереси:

  • «Віртуальні гіди в гастрономічному туризмі: перспективи розробки і впровадження» (презентація)
    Автори: Бондаревська Оксана, Маслюк Юлія (група БЕМ-2523а). Науковий керівник: к.е.н., доцент Чайка Т.Ю.
  • «Технологія кондитерських виробів із цукрового тіста з використанням продуктів переробки насіння ріпаку» (презентація)
    Автори: Ніколаєва Олександра, Маслюк Юлія (група БЕМ-1321б), Датченко Євгеній (група БЕМ-М2523а). Науковий керівник: к.т.н., доцент Куниця К.В.
  • «Еко–інновації в сфері гостинності» (презентація)
    Автори: Коваль Єлизавета, Копейченко Євген (група БЕМ-1321а). Науковий керівник: к.е.н., доцент Стригуль Л.С.
  • «Комплексна інтегрована безпечна діяльність закладів ресторанного господарства»
    Автори: Якименко Михайло (група БЕМ-М2523), Голованенко Іван (група БЕМ-1321а). Науковий керівник: к.т.н., професор Бухкало С.І.

Також учасники наукового гуртка ознайомилися зі змістом наукового проєкту «Формування та розвиток туристичного бренду регіонів України», який подано на конкурс проєктів «Туристична Україна» 2024 р. Автор: Загребенєв Дмитро (група БЕМ-1423). Науковий керівник: к.г.н., доцент Носирєв О.О.

Захід вийшов дуже насичений і змістовний, об’єднав активних та креативних здобувачів кафедри.

Вітаємо переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242  «Туризм і рекреація»!!!

Доречі, ще одним завданням засідання наукового гуртка, який ставили організатори заходу, було зустріч здобувачів освіти із гарантами освітніх програм. Здобувачі отримали нагоду поспілкуватися із керівництвом кафедри та освітніх програм, внести пропозиції, окреслити можливі напрямки удосконалення освітнього процесу на освітніх програмах кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу!

Галерея:

 


ЗУСТРІЧ З ДИРЕКТОРОМ СТАРТАП-ЦЕНТРУ «SPARK» НТУ «ХПІ» НАТАЛІЄЮ ШМАТЬКО

6 березня 2024 року, на запрошення кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу, на засідання наукового гуртка кафедри завітала Директор стартап-центру «SPARK» НТУ «ХПІ», доктор економічних наук, професор ШМАТЬКО Наталія Михайлівна.

Здобувачі освіти мали можливість отримати розгорнуту інформацію щодо структури, складу команди, цілі роботи стартап-центру «SPARK» НТУ «ХПІ». Змістовне наповнення мало ознайомлення здобувачів освіти з реалізованими успішними стартапами, в яких брали участь здобувачі освіти НТУ «ХПІ».
Наталія ШМАТЬКО актуалізувала серед здобувачів освіти Всеукраїнський конкурс стартапів, розповіла про його вимоги та запросила здобувачів до участі в складі команд.
Здобувачі освіти отримали також вагомі поради щодо структурних складових стартапів, що є запорукою їх успішного розроблення та презентації.

Щиро дякуємо д.е.н., проф. Наталії Михайлівні ШМАТЬКО за участь та активну професійну позицію на шляху залучення молоді до стартап-руху Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»!

Галерея:

 


СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ З МІЖВУЗІВСЬКИМ ОБ’ЄДНАННЯМ «ПЛАТФОРМА РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ» ТА КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ»

Обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму» як ініціатором створення Міжвузівського об’єднання «Платформа розвитку туризму» та Науково-методичної ради з питань розвитку туризму, краєзнавства та екскурсій відновлено активну роботу в межах зазначених ком’юніті:
✅ з метою продовження співпраці із закладами вищої освіти, які готують фахівців туристичної галузі,
✅ а також задля вдосконалення підготовки майбутніх спеціалістів туристичної галузі,
набуття і покращення професійних навичок та проведення спільних заходів туристичної спрямованості.
⬇️
Зокрема, 06 березня в онлайн-форматі відбулося засідання за участю більшості представників закладів вищої освіти Харкова, які навіть у період повномасштабної війни виховують туристичні кадри. Адже маємо переконання, що у Харківщини попереду – значне туристичне майбуття❗️
Серед учасників засідання керівництво і викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ».
⬆️
Обговорили купу нагальних питань, у т.ч. визначили напрямки можливих удосконалень в підготовці фахівців туристичної галузі.

Галерея:

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОГРАМ СТАЖУВАННЯ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВІД СТЕЙКХОЛДЕРА КАФЕДРИ – ТУРИСТИЧНОЇ КОМПАНІЇ «TURAL»

05 березня 2024 року організовано презентацію програм працевлаштування та стажування здобувачів кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу в готельно-ресторанних комплексах Болгарії та Греції. Презентацію програм провела компанія-стейкхолдер кафедри – «TURAL», договір з якою підписано у лютому 2024 року. Керівництво компанії, представники Харківського офісу компанії ознайомили здобувачів з актуальними вакансіями на сезон 2024 р., умовами працевлаштування, вимогами до кандидатів на посади адміністратора, офіціанта, бармена, аніматора.

З презентацією програми працевлаштування у Болгарії можна ознайомитись за посиланнями:

Отже, можливості міжнародної практики та стажування здобувачів освіти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу збільшуються щороку!

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ

06 березня о 12.35 відбудеться засідання наукового гуртка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу! 

План засідання:

  • 1. Наукові доповіді переможців 1 етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
  • 2. «Стартап рух в НТУ «ХПІ». Доповідач: директор Стартап Центру “SPARK” Шматько Н.М.
  • 3. Обговорення із здобувачами освіти освітніх програм кафедри (проблеми, пропозиції, рекомендації)

Щиро будемо раді бачити усіх здобувачів кафедри! 

 


ПРОВЕДЕНО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНУ ЗУСТРІЧ З МАЙБУТНІМИ АБІТУРІЄНТАМИ

22 лютого 2024 року в межах тісної співпраці з Харківським торговельно-економічним фаховим коледжем ДТЕУ проведено профорієнтаційний захід, який зібрав здобувачів освіти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа», «Харчові технології».

Захід проведено у декілька етапів:

  1. Лекція «Digital-трансформації в туризмі та гостинності», яка мала цікавий контент та познайомила здобувачів освіти з сучасними тенденціями цифровізації бізнес-процесів в індустрії туризму та гостинності, напрямками впровадження програмних продуктів у простір обслуговування гостя.
  2. Знайомство з кафедрою туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», її можливостями та перевагами навчання за освітніми програмами кафедри.
  3. Гра на платформі Kahoot «Навчайся подорожуючи», яка допомогла налагодити тісну взаємодію зі здобувачами освіти коледжу та залучити їх до цікавого світу туризму і гостинності. До речі, переможець гри отримав цінний подарунок!

Щира подяка адміністрації Харківського торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ за організацію зустрічі та можливість спілкування зі здобувачами освіти!

Про інші заходи кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» можна дізнатися:

Сайт кафедри: https://web.kpi.kharkov.ua/tourism/novini-ta-ogoloshennya

Facebook: https://www.facebook.com/groups/tourismkhpi

Instagram: http://instagram.com/tourism_khpi

Telegram: https://t.me/tourism_khpi

Галерея:

 


ВІДКРИТА ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ТУРИЗМ: ЯК І НАВІЩО ПОДОРОЖУВАТИ СВІДОМО»

21 лютого 2024 р., в межах академічної співпраці між Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка», науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі освіти першого і другого рівнів вищої освіти відвідали відкриту лекцію доцента кафедри туризму та економіки підприємства НТУ «Дніпровська політехніка» на тему «Відповідальний туризм: як і навіщо подорожувати свідомо?»

Дякуємо доценту Марії Бєлобородовій за цікаві матеріали лекції та кейси із відповідального туризму, які спрямовані на розвиток у здобувачів вищої освіти фахових компетентностей, а саме розвивають здатність застосовувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів туристичного та  готельного бізнесу, розв’язувати складні задачі розвитку туризму і сфери гостинності в Україні.

Галерея:

 


УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ КАФЕДРИ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАРІ З ПИТАНЬ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

20 лютого 2024 року науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу відвідали науково-практичний семінар «Штучний інтелект – виклик для академічної доброчесності» від European Network for Academic Integrity (Європейської Мережі Академічної Доброчесності).

Спікер: Томаш Фольтинек, голова Європейської Мережі Академічної Доброчесності. З презентацією спікера можна ознайомитись за посиланням.

Організатори:

  • European Network for Academic Integrity;
  • Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

European Network for Academic Integrity (ENAI, https://www.academicintegrity.eu/wp/) :

  1. асоціація, яка об’єднує навчальні заклади та осіб, зацікавлених у підтримці та просуванні академічної доброчесності.
  2. найбільша мережа академічної доброчесності в Європі

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА ЛЕКЦІЮ-ЗУСТРІЧ ВІД КАФЕДРИ ТУРИЗМУ І ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ

22 лютого 2024 р. о 17:00 на платформі ZOOM відбудеться лекція-зустріч від викладачів кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» на тему «DIGITAL ТРАНСФОРМАЦІЇ В ТУРИЗМІ ТА ГОСТИННОСТІ». Лекція буде цікава здобувачам освіти, які навчаються за спеціальностями сфери обслуговування та усім абітурієнтам, які планують навчання та професійну кар’єру в індустрії туризму та гостинності! Під час зустрічі буде можливість поставити запитання щодо особливостей навчання та вступної кампанії 2024 року.
Наприкінці зустрічі для усіх учасників буде проведено Kahoot-вікторину!

Щиро запрошуємо усіх охочих!

Посилання на доєднання на платформі ZOOM:
Ідентифікатор конференції: 744 437 8693
Пароль: 2024

 


СТВОРЕННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ ГРУПИ СТЕЙКХОЛДЕРІВ КАФЕДРИ ТУРИЗМУ І ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ

 

З метою розвитку та удосконалення освітніх програм та освітнього процесу на кафедрі туризму і готельно-ресторанного бізнесу, консультування кафедри щодо вимог ринку праці до компетенцій фахівців з готельно-ресторанної справи та туризму, а також рецензування освітніх програм за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242 «Туризм і рекреація» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, створено Консультативну групу стейкхолдерів кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу. До складу Консультативної групи стейкхолдерів увійшли зацікавлені особи, а саме стейкхолдери, представники бізнесу і громадських організацій, органів місцевої влади, закладів вищої освіти України та закордону.

Зі складом Консультативної групи можна ознайомитись за посиланням.

 


ЗДОБУВАЧІ ТА ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ВІДВІДАЛИ ГОСТЬОВУ ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЮ «НЕНУДНИЙ МУЗЕЙ: ВІД ІНТЕРАКТИВНИХ ЗАНЯТЬ ДО ТЕАТРАЛІЗОВАНИХ ВИСТАВ» 

08 лютого 2024 року в межах співпраці з кафедрою туризму та економіки підприємтва Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» бакалаври та магістри кафедри разом із викладачами відвідали гостьову онлайн-лекцію «Ненудний музей: від інтерактивних занять до театралізованих вистав». Лекцію проводив Дмитро Мурадов – старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького (м. Дніпро). Під час лекції було розглянуто низку актуальних та важливих питань:

1. Створення та робота дитячого Козацького театру.
2. Редакція наявних публікацій та створення нових статей в Вікіпедії.
3. Створення квестів та вікторин у Фейсбуці та біля музею.
4. Акції у Ніч музеїв.
5. День народження Яворницького у листопаді – театральна екскурсія актори – робітники музеїв.
6. Музей в мережі Інтернет. День селфі у січні. У Твіттері (X) до Дня музею.
7. Заходи до Нового року та Дня закоханих, до 175-річчя Дніпровського історичного музею.


Музеї є привабливими атракціями, які привертають увагу значної кількості мандрівників, тому ознайомлення з діяльністю та сучасними трендами інтерактивності для відвідувачів було вкрай цікавим й корисним для здобувачів, які навчаються за освітніми програмами індустрії туризму та гостинності.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу висловлює щиру подяку партнерові кафедри – кафедрі туризму та економіки підприємства НТУ «Дніпровська політехніка» та особисто спікерові пану Дмитру Мурадову за запрошення, організацію проведення пізнавальної лекції та підтримку й розвиток академічної партнерської співпраці!

Галерея:

 


ЗДОБУВАЧІ ТА ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ЗА УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «ЄВРОПЕЙСЬКІ МОДЕЛІ СОЦІАЛЬНОГО БІЗНЕСУ»

25 січня 2024 р. здобувачі та викладачі кафедри взяли участь у вебінарі «Європейські моделі соціального бізнесу» в межах проєкту ЄС Еразмус+, напряму ім. Жана Моне в межах проєкту 101085348 – EUROSECRET – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність», який проходив на базі Запорізького національного університету, та за підсумками проходженя вебінару отримали сертифікати.

Метою вебінару було всебічне обговорення європейських моделей соціального бізнесу, їхніх відмінних рис, законодавства, перешкод і переваг українського соціального бізнесу на ринках ЄС, необхідності соціалізації українського бізнесу та її рівня, особливостей різних моделей соціального бізнесу в ЄС для впровадження в українську економіку.

Захід об’єднав понад 90 учасників із різних міст України, зокрема представників економіки, бізнесу та управління, державної влади, громадських організацій та установ, науковців, представників молоді NEETs, освітян та інших зацікавлених сторін.

Участь у таких активностях сприяє формуванню широкого спектра компетентностей здобувачів, які, зокрема, стосуються здатностей діяти соціально відповідально та свідомо, реалізовувати свої права й обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини та громадянина в Україні, закріплює навички застосовувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів туристичного, готельного та ресторанного бізнесу.

З програмою вебінара можна ознайомитись за посиланням.

Галерея:

 


УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ У ЗАСІДАННІ ГО «СПІЛКА СІЛЬСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ УКРАЇНИ»

30 січня 2024 р. викладачі кафедри були запрошені на засідання Академії сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України», де обговорювалися основні напрями роботи в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення. Учасники заходу: члени Спілки сільського зеленого туризму України, власники гостинних сільських садиб, власники бізнесу в сільській місцевості, представники законодавчого, національного та регіональних органів влади, територіальних громад, освіти та науки, західні експерти, громадські організації, донори, медіа. Презентовано напрямки роботи Академії сільського розвитку:

  • Україна на мапі найкращих туристичних сіл ЮН Туризм (ЮНВТО): бути чи не бути?
  • Як здійснювати діяльність у сфері СЗТ: нюанси законодавства
  • Академічна абетка для власника садиби: від простого до складного
  • Кліматично-дружнє майбутнє українського сільського туризму
  • Нові напрямки сільського зеленого туризму в умовах війни
  • Доступний туризм в громадах як засіб реабілітації у повоєнний час
  • Війна: годуємо по-українськи смачно, по-європейськи безпечно
  • Зміна класичних маркетингових метрик під час війни: місія здійсненна

Навчальні курси Академії сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України» розглядаються нами як цікаві напрямки неформальної та інформальної освіти здобувачів освіти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» та науково-педагогічних працівників.

Галерея:

 


УЧАСТЬ КАФЕДРИ У СЕМІНАРІ «БЕЗБАР’ЄРНИЙ ДОСТУП ДО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ЯК ЗАПОРУКА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАД»

1 лютого 2024 року на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в України на період до 2030 року та в межах визначення Мережею знань Національної туристичної організації України доступного туризму як теми-пріоритету 2024 року  проведено СЕМІНАР  «БЕЗБАР’ЄРНИЙ ДОСТУП ДО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ЯК ЗАПОРУКА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАД»

На запрошення директорки ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» – Валентини ХОЛОДОК, в семінарі взяли участь і представники кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ».

Науково-педагогічні працівники, бакалаври та магістри підвищили рівень обізнаності у сфері інклюзії; дотримання прав доступу до культурних, туристичних ресурсів і рівних можливостей задля особистісного розвитку та самореалізації для всіх громадян, незалежно від їх особливостей; ознайомилися з принципами інклюзивності та напрямками підвищення компетенцій професійного середовища в межах роботи з інклюзивними аудиторіями.
 
Програма семінару доступна за посиланням.

Галерея:

 


ПРЕДСТАВНИКИ КАФЕДРИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ
«COLD START – 3»

30 січня 2024 року викладачі та здобувачі освіти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу мали унікальну можливість послухати фахівців галузі та визначити, на основі їх презентацій і доповідей, ключові напрямки відновлення галузі. Онлайн-конференція «COLD START 3» відбулась в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за співфінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Організатор заходу – Асоціація готелів та курортів України (АГКУ).

Участь в конференції для кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу — це майданчик для формування нових ідеї та визначення конкретних напрямків удосконалення освітніх програм кафедри.

З презентаціями можна ознайомитися за посиланням.

Галерея:

ЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ У ПРОЄКТІ З РОЗВИТКУ SOFT-SKILLS «РОЗВИТОК ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЛЯ УКРАЇНИ»

Проєкт «Розвиток трудового потенціалу для України», за підтримки партнерів Проєкту USAID «Економічна підтримка України» та ГО «Міжнародна фундація розвитку», запрошує всіх охочих долучитися до тренінгів з набуття м’яких навичок (soft-skills). Учасникам тренінгу надається сертифікат. Участь безкоштовна (за умови обрання 1 тренінгу). 

 Тренінги допоможуть вам:
🔰 структурувати свої думки;
🔰 планувати роботу;
🔰 управляти часом та пріоритетами;
🔰 підвищити продуктивність та ефективність роботи;
🔰 розвинути навички сторітеллінгу та публічних виступів, активного слухання та самоменеджменту.
Також ви навчитесь розуміти свої емоції, контролювати їх, регулювати та мотивувати себе до досягнення поставлених цілей. Не втрачайте можливості покращити свої навички та зробити крок до успішної кар’єри! Приєднуйтесь до наших тренінгів з м’яких навичок вже зараз!

❗️Лінк для реєстрації на тренінги: https://forms.gle/vudTZ3aizDmRcn9eA


ПІДПИСАНО УГОДУ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО ЗІ ШКОЛОЮ ГОСТИННОГО СЕРВІСУ “HORECA SCHOOL”

👍17 січня 2024 року підписано угоду про співробітництво між кафедрою туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Школою Гостинного Сервісу – Horeca school.
Дякуємо Михайло Шевелюк за можливість навчатися у Вас, навчатися разом з Вами та можливість передавати фахові знання студентам спеціальності 241«Готельно-ресторанна справа»! Сподіваємось на плідну співпрацю і реалізацію спільних проєктів в освіті фахівців галузі гостинності! 🇺🇦
https://www.facebook.com/groups/tourismkhpi/permalink/1727675761088915/

 


ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ З ПАРТНЕРАМИ КАФЕДРИ З ПИТАНЬ УДОСКОНАЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 242 «ТУРИЗМ І РЕКРЕАЦІЯ»

16 січня 2024 року в межах підписаної угоди про співробітництво проведено зустріч з представниками Харківської державної академії культури кафедри музейно-туристичної діяльності. У зустрічі брала участь ЗГУРСЬКА Юлія Вікторівна заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради, а також директор туристичної агенції «Ульот» Марія ГЕЙКО. Обговорювали зі стейкхолдерами проблеми галузі, шляхи їх вирішення та напрямки удосконалення освітніх програм зі спеціальності 242 «Туризм і рекреація».

Галерея:

 

 


УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ФОРМУВАННЯ СУЧАСНИХ КОНЦЕПЦІЙ УПРАВЛІННЯ ТУРИЗМОМ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННИМ БІЗНЕСОМ В УМОВАХ ПАРАДИГМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

🔥Науково-педагогічні працівники, магістри та бакалаври кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» долучилися до онлайн засідання III Міжнародної науково-практичної конференції «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку», яка стартувала 30 листопада 2023 р. у Запорізькому національному університеті.
👍Конференцію присвячено висвітленню питань сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку й прогнозування повоєнного відновлення туризму в Україні.🇺🇦
✅Мета конференції полягала в поширенні кращих українських та європейських досвідів науковців, освітян, фахівців-практиків та здобувачів освіти щодо концепцій сталого розвитку туризму та гостинності, стратегій управління, диверсифікації, кластеризації туристичних та готельно- ресторанних послуг. 👍
🌍Конференцію проведено в рамках проєкту Європейського Союзу за програмою Еразмус+, напрям Жана Моне, 620720-EPP-1-2020-1-UA- EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» в Запорізькому національному університеті.

Зі збіркою тез конфереції можна ознайомитись за посиланням


Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» запрошує талановитих абітурієнтів приєднуватися до складу студентства для реалізації наукових проєктів в галузі туризму і гостинності:  https://web.kpi.kharkov.ua/tourism

Галерея:

 


УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ КАФЕДРИ В МОДУЛІ ЖАНА МОНЕ «СТАЛЕ МИСЛЕННЯ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО»

💯Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» у роботі обирає шлях постійного професійного удосконалення!
♨️В період жовтня-грудня 2023 року представники кафедри взяли участь в Модулі Жана Моне «Стале мислення та підприємництво» (StepUp-101080031).
✳️Метою курсу є розвиток знань про цілі сталого розвитку та пріоритети ЄС, перспективи в цій галузі, а також бачення того, як досягти сталого розвитку до 2030 року через формування добробуту людей і збереження планети.
👩‍🎓Мали можливість вивчити такі питання:

  •  Цілі сталого розвитку та політики ЄС.
  • Підприємництво як компетенція для розв’язання соціальних проблем та збереження навколишнього середовища.
  • Соціальне, екологічне та інноваційне підприємництво: пріоритети ЄС та найкращі практики для України.

Модуль передбачав проблемне навчання та мультидисциплінарну командну роботу, використання інноваційних методів навчання. Отримані знання та навички будуть використовуватися для удосконалення змістовного наповнення навчальних курсів освітніх програм кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу за спеціальностями 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм і рекреація.

Щиро дякуємо колегам з кафедри міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи Харківського Національного університету імені В.Н. Каразіна за можливість долучитися до цікавих зустрічей, лекцій модуля Жана Моне «Стале мислення та підприємництво» (StepUp-101080031)!

Галерея:

 


УКЛАДЕНО УГОДУ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ З БАТУМСЬКИМ ДЕРЖАВНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ ШОТА РУСТАВЕЛІ (ГРУЗІЯ)

Напередодні Нового року НТУ «ХПІ» підписано міжнародну угоду про співробітництво з Батумським державним університетом імені Шота Руставелі (Грузія). Термін дії угоди становить 5 років (з подальшою пролонгацією).
Підписання угоди стало одним з запланованих та успішно реалізованих кроків щодо інституційного співробітництва кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» з кафедрою туризму Батумського державного університету імені Шота Руставелі.
Раніше представники з Батумі вже долучались до участі у проведеній кафедрою Міжнародній конференції з розвитку індустрій туризму та гостинності, а підписання міжнародного договору ще більше дозволить поглибити розвиток партнерських відносин між Університетами.

З текстом угоди можна ознайомитись за посиланнями: UKR, ENG, GEO.

У межах співробітництва заплановано обмін досвідом з використанням сучасних технологій навчання, співпраця в напрямі якості освітньої діяльності, організації науково-методичної, науково-дослідної роботи, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників університетів тощо. Батумський університет надає можливість проходження стажувань для студентів та викладачів НТУ «ХПІ» в межах різноманітних програм міжнародної академічної мобільності. Це також сприятиме координації зусиль щодо отримання фінансування на наукові дослідження, поданню спільних заявок на участь у грантових проєктах, обміну і реалізації результатів освітньої та науково-дослідної діяльності.
Батумський державний університет імені Шота Руставелі — це багатопрофільний навчальний заклад нового покоління, що покликаний готувати професіоналів у різних галузях знань і практик, спираючись на стандарти, регламент, досвід, досягнення та традиції в освіті та наукових дослідженнях.

Сподіваємося на успішне продовження співпраці!

Галерея:

 


ПІДПИСАННЯ УГОД ПРО СПІВПРАЦЮ З ПРЕДСТАВНИКАМИ БІЗНЕСУ ТА АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу розширює співробітництво з академічною спільнотою та провідними підприємствами галузі туризму і гостинності. От і сьогодні підписано угоди про співробітництво між НТУ «ХПІ» та:

1) ТОВ «Туристична компанія «Київський Супутник» (угода)
2) КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» (угода)

Така співпраця сприяє обміну досвідом з освітянами та представниками реального бізнесу, розширює можливості долучення фахівців-практиків до навчального процесу та дозволяє враховувати сучасні галузеві та регіональні тенденції розвитку галузі туризму і гостинності при трансформаціях кафедральних освітніх програм.

 


ПЕРЕМОГА СТУДЕНТА ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС» У II МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ ОЛІМПІАДІ З ТУРИЗМУ

У період 27 листопада – 04 грудня 2023 р. студент 1 курсу освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» Дмитро ЗАГРЕБЕНЄВ (академічна група БЕМ-1423) взяв участь у II Міжнародній науково-практичній олімпіаді з туризму, яка проводилась на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
Олімпіада містила комплекс завдань з написання есе, підготовки творчого відеоролика за темою «Я екскурсовод рідного краю» та вирішення ситуаційного завдання з туризму.
Дмитром було створено відеоролик з презентацією туристичних атракцій Південної Пальміри, перлини українського Причорномор’я, столиці гумору та взагалі улюбленої туристичної локації мільйонів туристів Одещини.
За результатами олімпіади Дмитро здобув перемогу у категорії здобувачів освіти та отримав диплом за призове ІІІ місце.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного пишається Дмитром ЗАГРЕБЕНЄВИМ, щиро вітає з перемогою та бажає йому подальших успіхів у навчанні та нових звершень у туристичній галузі!

З відеопрезентацією Дмитра можна ознайомитись на Ютуб-каналі кафедри за посиланням нижче.

Галерея:


УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ У МІЖНАРОДНОМУ ПРОЄКТІ З ТУРИЗМУ 

16 листопада 2023 р. викладачі кафедри взяли участь в підсумковій конференції проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні». Захід проводиться за підтримки програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне в рамках проєкту 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE (Erasmus+ JMM DIRUT, Запорізький національний університет).
Метою підсумкової конференції був аналіз результатів діяльності проєкту Erasmus+ JMM DIRUT, його проблем та перспектив задля створення сприятливого комунікативного бізнес-середовища, подальшого розвитку туристичних продуктів, заохочення молоді до створення власних проєктів, надання якісних консультаційних послуг щодо диверсифікації сільського туризму на основі креативності та збалансованості, а також співпраці з представниками сільського та креативного туризму щодо створення кластерів і мереж.

З програмою конференції можна ознайомитись за посиланням.

Галерея:


МОЖЛИВОСТІ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ ДЛЯ ВИКЛАДАЦЬКОГО ТА ТЕХНІЧНОГО/АДМІНІСТРАТИВНОГО ПЕРСОНАЛУ 

Пізанський університет (University of Pisa) в рамках проєкту Erasmus+ Mobility No. 2022-1-IT02-KA131-HED-000055922 пропонує взяти участь в академічній мобільності (викладання або стажування).

Кожному окремому співробітнику, який подав заявку, може бути надано максимум 40 днів мобільності.

Викладання або стажування мають здійснюватися у період з 9 січня 2024 року до 31 липня 2024 року.

Заяву про прийняття на роботу необхідно заповнити та надіслати лише онлайн, використовуючи форму:

https://forms.office.com/e/V3BaCh0XfY

Форма буде доступна до 31 травня 2024 року.

Більш детальна інформація доступна за посиланням:

https://www.unipi.it/index.php/english-news/item/24576

 


ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧ «СЕКРЕТИ УСПІШНОГО ГОТЕЛЬЄРА ТА РЕСТОРАТОРА» ЗІ ШКОЛЯРАМИ ЛІЦЕЮ № 1 МІСТА ХАРКІВ

19 грудня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри Стригуль Лариса Станиславівна провела профорієнтаційну онлайн-зустріч на тему «Секрети успішного готельєра та ресторатора» з учнями 10-х класів Ліцею № 1 міста Харків. Під час зустрічі школярі дізнались про кар’єрні можливості подальшого професійного зростання в індустрії гостинності, особливості навчання за освітніми програмами галузі знань 24 Сфера обслуговування.
Також було продемонстровано презентацію кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ». Присутнім на зустрічі було цікаво дізнатися, що студенти, які обирають освітні програми готельно-ресторанного бізнесу або туризму, мають можливість подорожувати Україною в рамках ознайомчих практик, проходити закордонну виробничу практику та стажування та вже з перших курсів навчання будувати власну кар’єру.

Щиро бажаємо усім школярам успіхів у навчанні та завжди будемо раді бачити кожного з Вас серед майбутніх студентів-першокурсників кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ»!

Галерея:


УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ У ВОРКШОПІ З ПИТАНЬ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

12 грудня 2023 р. викладачі, бакалаври і магістри кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу взяли участь у воркшопі «Плагіат та Штучний Інтелект» від компанії Plagiat.PL.
Захід було організовано командою StrikePlagiariasm.com.
Вокшоп розпочався з вітального слова від компанії StrikePlagiarism.com, продовжився оглядом законодавства щодо перевірки робіт на плагіат. Мова йшла про види плагіату, санкції за порушення академічної доброчесності. Учасником було презентовано методики інтерпретації та тлумачення звіту подібності, відбулася розмова про чат GHPT й зловживання інструментами штучного інтелекту. Окрім того, учасники дізнались про механізми ідентифікації контенту штучного Інтелекту, правильне оформлення контенту штучного інтелекту й досвід іноземних країн. Також було презентовано модуль виявлення штучного інтелекту в системі StrikePlagiarim.

Наприкінці воркшопу відбулося підведення підсумків та відповіді на запитання учасників. Пряма трансляція відбулася на каналі YouTube: https://www.youtube.com/@StrikePlagiarism

Відеозапис воркшопу можна переглянути за посиланням:

 


ВІДБУЛАСЬ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ДОЦЕНТА КАТЕРИНИ КУНИЦІ

08 грудня 2023 року об 11:00 відбулася гостьова лекція доцента кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Катерини КУНИЦІ за темою «Застосування принципів системи НАССР у готельно-ресторанному бізнесі України».

Цікавий захід зібрав більш ніж 50 осіб, які цікавляться безпечністю процесів у готельно-ресторанному бізнесі. Присутні ознайомилися із сутністю системи НАССР, з вимогами щодо розробки та впровадження систем управління безпечністю харчової продукції за принципами НАССР; перевагами впровадження HACCP, а також отримали вичерпну інформацію щодо основних етапів процесу для забезпечення успіху системи харчової безпеки HACCP; принципів, на яких ґрунтується розробка системи HACCP.

Гостьова лекція була організована в межах реалізації співробітництва кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» та профільних кафедр зі спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм закладів вищої освіти Дніпра, Одеси, Запоріжжя.

Також на лекцію були запрошені здобувачі ВСП «Харківський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ».

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ ДОЦЕНТА КАТЕРИНИ КУНИЦІ

08 грудня 2023 року об 11:00 на платформі Zoom відбудеться гостьова лекція доц. Катерини КУНИЦІ за темою «Застосування принципів системи НАССР у готельно-ресторанному бізнесі України».

Ідентифікатор конференції: 320 380 2334

Пароль: zNF3pu

Посилання на доєднання: https://us04web.zoom.us/j/3203802334?pwd=a2prWlFiNFJLcFQ4Zk9Pc3dKSERNQT09

Запрошуємо усіх бажаючих! 

 


РЕЄСТРАЦІЯ НА ОНЛАЙН-КУРС З ПИТАНЬ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

5 грудня 2023 року здобувачі освіти першого і другого рівнів вищої освіти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» починають курс «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель».
Проєкт AICE присвячений впровадженню кращого досвіду країн ЄС у забезпеченні академічної доброчесності в освітній діяльності закладів освіти, визначення ролі здобувачів освіти, викладачів та менеджменту університету у формуванні доброчесного освітнього середовища.

Реєстрація до 03.12.2023 р. за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpJ51hg9aEGQfxvAy5Qi3xdvMnRwH7rQN-XXaY7jCRr8hdvg/viewform

Попереду 8 тижнів навчання, 5 кредитів ЄКТС та отримання сертифікатів!

 


ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З ПРАКТИКОМ ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ МИХАЙЛОМ ШЕВЕЛЮКОМ

24 листопада 2023 року на зустріч до здобувачів освіти першого і другого рівнів вищої освіти завітав Михайло ШЕВЕЛЮК – маркетинг та SEO-менеджер готелю «Швейцарський» та ресторану «Валентино», сертифікований тренер, керівник Школи Гостинності «Horeca School».
Школа Гостинності «Horeca School» має 6 років досвіду у сфері освіти, більш ніж 500 успішних випускників школи, великий досвід успішного професійного розвитку спеціалістів ресторанно-готельної галузі https://horecaschool.com.ua/#courses. Її випускники працюють керівниками, менеджерами, барменами в кращих ресторанах та барах. Тож здобувачам було цікаво та корисно дізнатися про курси та тренінги «Базовий курс бармена», «Успішний менеджер ресторану», «Сам собі бариста». Здобувачі мали нагоди дізнатися про сучасні вимоги до сервісу, що дозволить завоювати любов гостей нової формації “НАРЦИСІВ”.

Під час зустрічі було розглянуто наступні питання:

  • Можливості отримання студентами НТУ «ХПІ» професійної кваліфікації в Кваліфікаційному центрі
  • Можливості європейської практики-стажування студентів в Австрії
  • «Школа гостинності» як унікальний проєкт для розвитку сфери НоRеСа та самовдосконалення молоді

Студенти мали можливість поставити запитання спікеру, дізнатись про сучасні тенденції та вимоги ринку праці, галузеві та регіональні особливості розвитку індустрії гостинності.

Частина зустрічі з паном Михайлом було присвячена особливостям навчання та працевлаштування здобувачів освіти НТУ «ХПІ» у готельно-ресторанному бізнесі в Австрії. Така можливість проходження європейської практики-стажування  розширює інтернаціоналізацію кафедральних освітніх програм та збільшує потенційні можливості для міжнародної активності здобувачів освіти.

Пан Михайло звернув увагу здобувачів на доцільності підвищення власної професійної кваліфікації, що збільшує шанси працевлаштування на ринку праці. Він розповів про діяльність кваліфікаційного центру, що присвоює професійну кваліфікацію за професіями готельєра, ресторатора чи кухаря.

Відеозапис зустрічі можна переглянути на Youtube-каналі кафедри.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу висловлює щиру подяку спікерові Михайлові Шевелюку за цікаву та змістовну зустріч, активну позицію щодо якісної професійної підготовки здобувачів освіти, обмін досвідом та сприяння розвитку й вдосконаленню наших студентів!

Галерея:

 


СТУДЕНТКУ ОП 242 «ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС» КАТЕРИНУ ТРЕТЯКОВУ НАГОРОДЖЕНО ПОДЯКОЮ РЕКТОРА УНІВЕРСИТЕТУ

Студентку 2 курсу Катерину ТРЕТЯКОВУ за визначні успіхи у навчанні, активну участь в науковому та громадському житті кафедри та університету та з нагоди Міжнародного дня студентів нагороджено Подякою ректора НТУ «ХПІ» Євгена СОКОЛА.

Катерина – відмінниця навчання, староста академічної групи БЕМ-1422 освітньої програми 242 «Туристичний бізнес». За весь період навчання проявила себе як відповідальна студентка, відстоювала честь кафедри у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей та у Міжнародній науково-практичній олімпіаді з туризму, брала участь у різноманітних науково-практичних конференціях, долучалась до волонтерських проєктів.

Колектив кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Катерину ТРЕТЯКОВУ з отриманою Подякою та бажає подальших успіхів у навчанні, професійного зростання та нових здобутків!

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА ЛЕКЦІЮ З ПРАКТИКОМ ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ МИХАЙЛОМ ШЕВЕЛЮКОМ

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» запрошує Всіх зацікавлених у європейській практиці-стажуванні, бажаючих підвищити або отримати професійну кваліфікації за професіями готельєра⚡, ресторатора🌶 чи кухаря🍒, на зустріч з Михайлом Шевелюком – керівником школи гостинності “HORECA SCHOOL”.
🔥Приєднуйтеся 24 листопада 2023 р. о 12.30 за посиланням.
💯Розширюйте свої можливості та самовдосконалюйтеся разом з нами!

 


ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДОЦЕНТА КАФЕДРИ КАТЕРИНИ КУНИЦІ

 

18 листопада 2023 року (10.25 – 12.00) відбулася відкрита лекція доцента, к.т.н. Куниці К. В. з дисципліни «Технологія продукції ресторанного господарства» на тему «Технологія соусів» для студентів груп БЕМ-1321а, БЕМ-1321б (бакалаврський рівень вищої освіти, спеціальність 241 «Готельно-ресторанна справа»).

Лекція відбулася відповідно до програми дисципліни, розкладу занять в дистанційному форматі в Microsoft Teams.

План лекції передбачав розгляд наступних питань:

1. Значення у харчуванні та класифікація соусів.
2. Сировина та напівфабрикати для приготування соусів.
3. Технологія окремих видів соусів.
4. Умови і терміни зберігання та реалізації готової продукції.
5. Вимоги до якості.

Детальніше зі змістом лекції можна ознайомитись у презентації.

Галерея:

 


НАЙКРАЩИХ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ВІДЗНАЧЕНО ГРАМОТАМИ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СТУДЕНТА

17 листопада 2023 року найкращих студентів кафедри відзначено грамотами за високі досягнення у навчанні, наукову та громадську активність та з нагоди Міжнародного Дня Студента
Відзнаку отримали наступні здобувачі:

ВИШНЯКОВ Олександр
ДАТЧЕНКО Євгеній
КОПЕЙЧЕНКО Євген
НАЗАРЕНКО Марина

НІКОЛАЄВА Олександра
ПАВЛЕНКО Ліана
ПУТЯТІНА Софія
ТРЕТЯКОВА Катерина

Щиро дякуємо нашім студентам, що Ви є активними учасниками наукової роботи кафедри, маєте активну життєву, громадську позицію і є взірцем для інших здобувачів освіти! Бажаємо Вам подальших успіхів!

Галерея:

 


ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДОЦЕНТА КАФЕДРИ ТУРИЗМУ І ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ Т. Ю. ЧАЙКИ

16 листопада 2023 року (12:30 – 14:00) відбулася відкрита лекція доцента, к.е.н. Чайки Т. Ю. з дисципліни «Modern Digital Technologies for Business Process Management in the Hospitality Industry (Сучасні digital-технології в управлінні бізнес-процесами закладів готельно-ресторанного бізнесу)» на тему «Virtual Reality (VR) and Augmented Reality (AR) in the Hospitality Industry (Віртуальна та доповнена реальність в індустрії гостинності)» для студентів групи БЕМ-М2523з (магістерський рівень вищої освіти, спеціальність 241 «Готельно-ресторанна справа»). Мова лекції – англійська.

Лекція відбулася відповідно до розкладу занять в дистанційному форматі в Microsoft Teams.

План лекції:

  1. Concept and definition of Virtual Reality (VR) and Augmented Reality (AR) (Поняття та визначення віртуальної реальності (VR) та доповненої реальності (AR))
  2. Main directions of using Augmented Reality and Virtual Reality in the Hospitality Industry (Основні напрями використання технологій доповненої та віртуальної реальностей у готельно-ресторанному бізнесі)
  3. Key trends in the transformation of the Hospitality Industry in the Digital Age (Основні тенденції трансформації індустрії гостинності в цифрову епоху)

Детальніше зі змістом лекції можна ознайомитись у презентації.

Відеозапис лекції можна переглянути за посиланням.

Галерея:

 


ЗДОБУВАЧІ КАФЕДРИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СЕКЦІЙНОМУ ЗАСІДАННІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

14 листопада 2023 року о 14.00 було проведено секційне засідання І ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «МАРКЕТИНГОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПОВОЄННОГО РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ ГОСТИННОСТІ ТА ТУРИЗМУ УКРАЇНИ».

Захід об’єднав здобувачів освіти (аспірантів, магістрів, бакалаврів, студентів коледжів). Результати свого наукового пошуку презентували:

НІМЕЦЬ Андрій Степанович, аспірант Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (Тема: Сучасний стан та перспективи розвитку етнічної гостинності Львівщини)

ДАТЧЕНКО Євгеній Олексійович, магістр кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Роль туристичної дестинації для розвитку країни та регіону)

ВОЗНЕНКО Вікторія Олександрівна, магістр кафедри маркетингу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Дослідження довоєнного стану туристичної галузі України

ЯКИМЕНКО Михайло Олександрович, магістр кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Напрями та індикатори сталого розвитку туризму)

НІКОЛАЄВА Олександра Олексіївна, бакалавр кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Сучасні технології кулінарної продукції в ресторанному бізнесі)

СКРИПЧЕНКО Ярослав Вікторович, бакалавр кафедри маркетингу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Роздуми щодо наявної ситуації та перспектив розвитку велотуризму після війни)

ШЕЛЕСТЮК Аліна Вікторівна, бакалавр кафедри публічного управління та адміністрування Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова (Тема: Роль навичок ефективного тайм-менеджменту у професійному розвитку працівників туристичного підприємства)

ГОЛОВАНЕНКО Іван Костянтинович, бакалавр кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Особливості документального оформлення розрахунків зі споживачами за надані готельні послуги)

ВИШНЯКОВ Олександр Віталійович, бакалавр кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Інновативний підхід до підвищення активності організаційно-економічної діяльності підприємства сфери гостинності)

ЧИСТИКОВА Валерія Олександрівна, бакалавр кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Конкурентоспроможність суб’єктів туристичного бізнесу)

ПУТЯТІНА Софія Богданівна, бакалавр кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Тема: Формування нових екскурсійних продуктів на основі використання технологій віртуальної та доповненої реальності)

ПУЧКОВСЬКА Вікторія Олександрівна, студентка Нововолинського електромеханічного фахового коледжу (Тема: Розвиток туризму та гостинності в регіонах України)

Представлені на конференції доповіді здобувачів освіти пройшли обговорення на засіданні студентського наукового гуртка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» «HoReCa&Tourism» (https://web.kpi.kharkov.ua/tourism/naukovyj-gurtok/).

Виступ здобувачів освіти на ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «МАРКЕТИНГОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПОВОЄННОГО РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ ГОСТИННОСТІ ТА ТУРИЗМУ УКРАЇНИ – це можливість розвинути Soft skills (критичне мислення; креативність; вміння дотримуватися дедлайну; відповідальність та дисциплінованість, навички публічних виступів, розвиток ораторських якостей). Виступи супроводжувалися цікавими та змістовними презентаціями та обговореннями.

Відеозапис секційного засідання можна переглянути за посиланням.

Вітаємо здобувачів з їхніми успішними виступами та щиро дякуємо за активну життєву позицію в справі повоєнного розвитку галузі гостинності та туризму України!

Галерея:

 

 


ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

14 листопада 2023 року на базі кафедр туризму і готельно-ресторанного бізнесу та кафедри маркетингу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» проведено Пленарне засідання I ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ  НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «МАРКЕТИНГОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПОВОЄННОГО РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ ГОСТИННОСТІ ТА ТУРИЗМУ УКРАЇНИ».

Науковий захід об’єднав більш ніж 70 закладів вищої освіти, серед яких були іноземні партнери з Німеччини, Казахстану та Грузії. Науковці, здобувачі освіти надіслали до організаційного  комітету більш ніж 280 тез доповідей. Така цікавість до заходу обумовлена  актуальністю питань, які обговорювалися учасниками.

Співорганізаторами конференції стали:

  • Організаторами Обласний комунальний заклад «Харківський організаційно-методичний центр туризму»
  • Сумська обласна державна адміністрація
  • Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
  • Одеський національний морський університет
  • Національний університет «Одеська юридична академія» Хмельницький національний університет
  • Західноукраїнський національний університет
  • Київський національний університет культури і мистецтв
  • Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського
  • Державний університет «Одеська політехніка»
  • Державний біотехнологічний університет
  • Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка
  • Харківська державна академія культури
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця.

Привітали учасників конференції наші друзі та колеги:

  • ZIPS Sebastian, Head of MARKETING University of applied sciences Hochschule Zittau, Görlitz (Germany), Prof. Dr. phil.
  • ABDUNUROVA Assem, аssociate professor of the Kazakh-Germany University (Kazahstan), Ph.D.
  • САВЕЛЬЄВА Ірина Владиславівна, проректор з наукової роботи Одеського національного морського університету, доктор екон. наук, професор
  • ПАСКА Марія Зіновіївна, завідувачка кафедри готельно-ресторанного бізнесу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, доктор ветерин. наук, професор
  • БЕЗУГЛА Людмила Сергіївна, завідувачка кафедри туризму та економіки підприємства Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», доктор екон. наук, професор
  • ДИКАНЬ Валерія Володимирівна, професор Навчально-наукового інституту «Каразінська школа бізнесу», доктор екон. наук, професор

Під час пленарного засідання учасники конференції мали змогу  обговорювати:

  1. Європейський Зелений Курс як механізм повоєнного відновлення сфери гостинності та туризму України (спікер – ГЛАДЕНКО Юрій Миколайович, директор Департаменту культури, туризму та релігій Сумської обласної державної адміністрації )
  2. Туризм на Харківщині під час війни та перспективи повоєнного відновлення (спікер – ХОЛОДОК Валентина Дмитрівна, директорка Обласного комунального закладу «Харківський організаційно-методичний центр туризму», кандидат наук з держ. управління)
  3. Стимулювання зростання в сфері гостинності та туристичній галузі під час та після війни: інсайти щодо маркетингових та організаційних механізмів в Україні (спікер – ШЕВЕЛЮК  Михайло Михайлович, маркетинг та SEO-менеджер готелю «Швейцарський» та ресторану «Валентино», керівник Школи Гостинності «Horeca School»)
  4. Результати соціологічного дослідження розвитку туризму в прифронтових громадах (спікер – ВЕНГЕРСЬКА Наталя Сергіївна, доцент, кафедра міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, Запорізький національний університет, канд. екон. наук, доцент)
  5. Бренд підприємства як складова формування його загальноекономічної стратегії в умовах економіки вражень (спікер –  ЯСТРЕМСЬКА Олеся Олександрівна, докторант, кафедра менеджменту та бізнесу, Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця, канд. екон. наук, доцент)
  6. Prospects for clusterization of the medical tourism industry in Ukraine (спікер – BIELOBORODOVA Mariia, associate professor, Department of tourism and enterprise economics, Dnipro University of Technology, PhD (Economics)

В пленарному засіданні взяли участь і здобувачі освіти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу. Спілкування з фахівцями-практиками, експертами галузі туризму і гостинності дозволяє здобувачам отримати фахові знання, ознайомитися з основними трендами сфери обслуговування. 

Відеозапис пленарного засідання можна переглянути за посиланням.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до організації конференції, підтримував та брав участь в проведенні заходу. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Галерея:

 


УЧАСТЬ ГАРАНТІВ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ В УКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ ЯКОСТІ ОСВІТИ
(UQAF – 2023)

Якість організації освітнього процесу (якість проведення навчальних занять, якість функціонування освітнього середовища, задоволеність студентів викладацькою діяльністю науково-педагогічних працівників); якість умов освітнього процесу (рівень підготовки абітурієнтів; кадрове, матеріально-технічне, інформаційне забезпечення, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників); якість результатів освітнього процесу (успішність здобувачів вищої освіти, рівень сформованості загальних і професійних компетентностей) – все це постійно перебуває у полі зору керівництва освітніх програм кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти.
Для ознайомлення з найкращими практиками розбудови внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти, забезпечення академічної доброчесності, гаранти освітніх програм за спеціальностями 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм і рекреація взяли участь в Українському форумі якості освіти.
6 листопада 2023 року цей захід зібрав в онлайн і офлайн форматі представників закладів освіти, керівників НАЗЯВО, громадських організацій. Отримана інформація буде використана для удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти за освітніми програмами «Готельно-ресторанна справа», «Готельно-ресторанний бізнес», «Туризм і рекреація», «Туристичний бізнес» (бакалаврський рівень освіти) і «Готельно-ресторанний бізнес» (магістерський рівень освіти).

Галерея:

 


СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ПРОЙШЛИ ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ ВІД СТЕЙКХОЛДЕРА КАФЕДРИ ТУРИСТИЧНОЇ АГЕНЦІЇ «УЛЬОТ»

Вітаємо учасників з успішним закінченням безкоштовного практичного тренінгу від стейкхолдера кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу – Марії ГЕЙКО (туристична агенція «Ульот»)!

Під час проходження тренінгу бакалаври та магістри кафедри спробували власні сили у вирішенні практичних кейсів, які включали реальні щоденні завдання з щоденної діяльності туристичної агенції. Здобувачі мали можливість поглибити та  розвинути як hard-skills, так й soft-skills.

Щиро дякуємо пані Марії Гейко, яка відкрита до спілкування зі здобувачами освіти та робить реальний внесок у підвищення їх фаховості та професійності!

Галерея:

 


ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ «МАРКЕТИНГ ТУРИСТИЧНОЇ ДЕСТИНАЦІЇ» ВІД ПРАКТИКА ТУРИЗМУ МАРІЇ ЮХНОВЕЦЬ

Підготовка здобувачів освіти спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм і рекреація бакалаврського і магістерського рівнів освіти потребує участі фахівців-практиків, майбутніх працедавців. Саме тому зустрічі з фахівцями є основною складовою організації освітнього процесу на кафедрі туризму і готельно-ресторанного бізнесу.

3 листопада 2023 року до проведення відкритої лекції для здобувачів першого і другого рівнів вищої освіти було запрошено пані Марію ЮХНОВЕЦЬ, яка є Членом правління, співзасновницею Асоціації в’їзних туристичних операторів України, експерткою з туристичних продуктів Національної туристичної організації України, керівником відділу МІСЕ-туризму туристичного оператора Київський супутник.

На зустрічі були присутніми понад 70 осіб. Зустріч продемонструвала зацікавленість як науковців, так і здобувачів освіти питаннями сутності та ефективності маркетингу дестинації для держави. Пані Марія надала відповідь на питання «Як працює маркетинг туристичної дестинації у світі?», продемонструвала присутнім на практичних прикладах необхідність маркетингу дестинації для туристичної галузі України в теперішній час, визначила завдання маркетингу в умовах війни.

Для магістрів ОП Готельно-ресторанний бізнес (другого рівня освіти) зустріч надала можливість розвинути знання із дисциплін «Стратегічне управління маркетинговою діяльністю готелів і ресторанів», «Кроскультурний менеджмент та етика бізнесу».

Для бакалаврів спеціальності 242 «Туризм і рекреація» зустріч мала користь та розглядала питання з дисциплін «Маркетинг туризму», «Менеджмент туризму».

Присутні отримали від пані Марії цінні рекомендації щодо змістовного наповнення освітніх програм шляхом включення дисциплін, які б розвивали мовні компетентності, комунікаційні навички, вміння виступати та спілкуватися в кроскультурному просторі. Пані Марією наголошено на доцільності ґрунтовного вивчення туристичного потенціалу України та інструментів маркетингу дестинацій, що дозволить просувати туристичний бренд України.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу вдячна шановній пані Марії за відкритість до спілкування, співробітництва у напрямку підготовки висококваліфікованих фахівців туристичної галузі!

Відеозапис лекції можна переглянути на Youtube-каналі кафедри.

Галерея:

 


УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ КАФЕДРИ У ТУРИСТИЧНОМУ ХАКАТОНІ

27 жовтня 2023 р. завідувачка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Наталія Якименко-Терещенко отримала неоціненний досвід участі в Хакатоні «Диверсифікація сільської території через мережу громадських консультаційних центрів туризму»✳.
Захід було організовано ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку та Талліннського університету.
Партнери заходу в Харківській області:

  • Департамент культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації;
  • Громадська організація «Спілка сільського зеленого туризму України» (м. Київ);
  • Громадська організація «Молода барвиста Україна»;
  • Проєкт «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (DIRUT) за підтримки Програми Erasmus+: Jean Monnet Module Європейського Союзу.

🔥Учасники заходу, серед яких представники влади та територіальних громад, громадські організації, науковці, освітяни, музеєзнавці, власники сільських садиб, обговорювали й виконували практичні кейси щодо шляхів диверсифікації сільської економіки.
👭🧑‍🤝‍🧑Хакатон зібрав однодумців, які мають ідеї та впроваджують реальні бізнес-моделі в сільському туризмі, в розвитку сільських зелених садиб Харківщини.
💯Отриманні знання, результати обговорення дозволяють сформувати стратегічне бачення розвитку сільського туризму на Харківщині в повоєнний час, визначити місце закладів освіти в підготовці кваліфікованих фахівців, здатних бути лідерами розвитку сільського туризму, створення туристичного бренду Харківщини🇺🇦.

Дякуємо директору ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Валентині Холодок за запрошення та можливість долучитися до розроблення концептуального бачення розвитку сільських територій Харківщини!🌹🌹🌹

Галерея:


ПРОВЕДЕНО ВІДКРИТУ ЛЕКЦІЮ ВИКЛАДАЧА КАФЕДРИ

26 жовтня 2023 року о 10.25 для магістрів групи БЕМ-М2523 освітньої програми «Готельно-ресторанна справа», викладачів кафедри та гостей, доцентом кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу, к.е.н, доц. Стригуль Ларисою Станіславівною проведено відкриту лекцію з дисципліни «Міжнародні стандарти та якість обслуговування у закладах готельно-ресторанного бізнесу» на тему «Міжнародні стандарти якості послуг в готельному господарстві».

План лекції передбачав розглядання наступних питань:

  • Сутність стандартизації та її роль у розвитку сфери послуг на підприємствах готельного господарства.
  • Основні стандарти, що діють у світовій практиці.
  • Історичний екскурс розробки стандартів якості послуг підприємств готельного господарства.
  • Основні національні стандарти готельного бізнесу в Україні.

Детальніше зі змістом лекції можна ознайомитись у презентації.

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО СТУДЕНТІВ НА БЕЗКОШТОВНИЙ ДИСТАНЦІЙНИЙ КУРС «ВЛАСНИЙ БІЗНЕС – ВІД МРІЙ ДО ДІЙ»

 

Шановні студенти!

На платформі Prometheus пропонується безкоштовний дистанційний курс «Власний бізнес — від мрій до дій». Це Програма навчання для українських підприємців від ЄБРР та Швейцарії.

  • ЕЛЕМЕНТИ КУРСУ:
  • відеолекції, до яких зручно повертатися в будь-який час;
  • практичні кейси та поради для натхнення від провідних українських підприємців;
  • обговорення актуальних питань на форумі в колі однодумців і експертів;
  • кейсові тести для кращого усвідомлення тем

ЦЕЙ КУРС ПІДХОДИТЬ ВАМ, ЯКЩО ВИ:

  • тільки мрієте про власну справу, але не можете знайти «свою» ідею;
  • плануєте стати підприємцем, якщо уявлятимете, з чого розпочати.

Виконавши всі обов’язкові завдання курсу, отримуєте сертифікат про успішне завершення навчання. Сертифікат – це ще один позитивний досвід, який можна вказувати в портфоліо та резюме під час працевлаштування

З темами курсу, спікерами, умовами участі можна ознайомитися за посиланням (там само можна зареєструватися).

 


ЗАПРОШУЄМО НА КРУГЛИЙ СТІЛ «МОЖЛИВОСТІ ЗАКОРДОННИХ ОСВІТНЬО-НАУКОВИХ ПРОГРАМ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ»

🤝 Запрошуємо усіх поспілкуватись щодо можливостей та перспектив навчання за кордоном.

🔄Круглий стіл «Можливості закордонних освітньо-наукових програм для студентів закладів вищої освіти».

👩🏼‍💻Доповідачі:
🍁Гончаров Олександр, начальник відділу міжнародних зв’язків НТУ «ХПІ»;
🍂Мешков Денис, директор Освітнього центру «Німецький технічний факультет» НТУ «ХПІ»;
🍁Прохоренко Олена, завідувачка кафедри менеджменту НТУ «ХПІ»; координатор програми ЕРАЗМУС+ в Україні.

Про що будемо говорити:
✅інформація про головні можливості програми ЕРАЗМУС+;
✅практичні аспекти долучення до програм для навчання, для стажування та для викладання;
✅програма подвійних дипломів для студентів НТУ «ХПІ» у співпраці з німецькими та австрійськими університетами.

Кому буде цікаво: абітурієнти, студенти, викладачі та вчителі.

📆Коли: 25.10.2023 р. о 12:00-13:00

🔗Де: Онлайн за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/87566827844?pwd=aVhYMmZUVlFEcGlydUx1SUdkek8zdz09
Ідентифікатор: 875 6682 7844 Код доступу: 018524

 


ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИЦЕЮ КОМПАНІЇ RIBAS GROUP ЮЛІЄЮ КОСЕНКО

Продовженням серії зустрічей в фахівцями-практиками стала зустріч с операційним директором компанії RIBAS HOTELS GROUP – Юлією КОСЕНКО.

Так, 20 жовтня 2023 року викладачі та студенти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу мали нагоду поспілкуватися з Юлією щодо концепції сервісного обслуговування гостей мережі готелів RIBAS, корпоративних цінностей та принципів роботи з гостями. Зустріч видалася досить цікавою та насиченою. Ми спілкувалися з ЮЛІЄЮ щодо:

  1. Філософії сервісу RIBAS, який ґрунтується на любові до гостя, який є основним фокусом для бізнесу.
  2. Стандартів сервісу RIBAS.
  3. Корпоративних цінностей RIBAS у сфері сервісу.
  4. Форм зворотнього зв’язку з гостями.
  5. Помилок в сервісі, шляхів їх виявлення та ліквідації.

Частину зустрічі присвятили напрямкам підготовки та розвитку персоналу готельних підприємств.

На зустрічі було присутні представники інших закладів вищої освіти (Хмельницький національний університет, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Одеський національний морський університет). А тому серед питань, які обговорювалися під час зустрічі з Юлією Косенко:

  • вимоги до майбутніх фахівців;
  • необхідні навички для роботи в галузі.

Юлія акцентувала увагу на формуванні у студентів навичок, які є основою для успішної кар’єри у сфері гостинності:

  • вміння вести перемовини,
  • знання англійської мови,
  • основи ораторського мистецтва,
  • тайм-менеджмент,
  • revenue менеджмент

Рекомендації будуть враховані при перегляді складу та змісту освітніх компонент освітніх програм бакалаврського і магістерського рівнів за спеціальністю 241 «Готельно-ресторанна справа».

Студенти отримали потужний поштовх до саморозвитку. Юлія підтвердила, що RIBAS HOTELS GROUP відкрито до спілкування зі студентами, має бажання до участі у практичній підготовці молодих фахівців, організації різних видів практик на базі готелів мережі.

Відеозапис зустрічі можна переглянути нижче.

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ З ЕКСПЕРТКОЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТУРИСТИЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ МАРІЄЮ ЮХНОВЕЦЬ

 

Запрошуємо усіх бажаючих на гостьову лекцію з експерткою з туристичних продуктів Національної туристичної організації України, співзасновницею асоціації вїзних туристичних операторів України Марією Юхновець!

Чекаємо на Вас 03 листопада 2023 р. о 12:30 на платформі Zoom.

Тема лекції: «Маркетинг туристичної дестинації»

Ідентифікатор конференції: 725 4341 3908 
Код доступу: 2023

 


УЧАСТЬ СТУДЕНТКИ ОП 242 «ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС» КАТЕРИНИ ТРЕТЯКОВОЇ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ВОЛОНТЕРСЬКОМУ ПРОЄКТІ З РОЗБУДОВИ УКРАЇНИ

Студентка ОП 242 «Туристичний бізнес» Катерина ТРЕТЯКОВА  долучалась до волонтерських ініціатив ГО «Будуємо Україну Разом» (БУР), яка запустила табори з відновлення та відбудови України. Волонтерські активності відбувались у м. Белз (Львівська область) 27.08–03.09.2023 р. та м. Мукачево (Закарпатська область) 08–15.10.2023 р.
Діяльність учасників була зосереджена на конкретній сфері, серед яких, окрім відновлення пошкоджених будинків, є освіта, екологія, культура та молодіжна робота. Під час участі відбувались ініціативи з ремонту будинків для розміщення переселенців, які втратили житло; відновлення будівель, що постраждали через війну; а також облаштовування молодіжних просторів для місцевої молоді.

Колектив кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу пишається Катериною та висловлює їй подяку за активну громадянську позицію та участь у волонтерській діяльності, спрямованій на благо нашої України!

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ З ПРЕДСТАВНИЦЕЮ КОМПАНІЇ RIBAS HOTELS ЮЛІЇ КОСЕНКО

Запрошуємо усіх бажаючих на гостьову лекцію з операційною директорокою компанії Ribas Hotels, головною редакторкою журналу «Академія гостинності» Юлією Косенко!

Чекаємо на Вас 20 жовтня 2023 р. о 12:30 на платформі Zoom.

Тема лекції: «Дефекти сервісу, знайти та знешкодити»

Ідентифікатор конференції: 714 1323 4419
Код доступу: 2023

 


НА КАФЕДРІ ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИЦЕЮ КОМПАНІЇ RIBAS GROUP

Зустрічі із стейкхолдерами кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу є обов’язковою умовою професійної адаптації здобувачів освіти. От і сьогодні, 13 жовтня 2023 року, в рамках договору про співробітництво між Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» і компанією RIBAS GROUP проведено зустріч зі Світланою СОКОЛОВОЮ – керівником відділу рекрутингу.

На зустрічі було присутньо більш ніж 90 осіб здобувачів освіти, які мали змогу познайомитися з компанією RIBAS GROUP, отримати цінні поради щодо працевлаштування та можливостей побудови кар’єри в компанії. Розглядалися питання складання резюме на вакантні посади в готелі мережі RIBAS. Окремим блоком були питання розвитку soft-skill здобувачів освіти, які є ключовими для роботи у сфері гостинності та сприяють успішному працевлаштуванню. Зустріч показала реальну зацікавленість компанії RIBAS GROUP в студентах спеціальності Готельно-ресторанна страва і Туризм і рекреація. Світлана запропонувала можливість проходження студентами кафедри онлайн-стажування, що дозволило б їм отримати омріяну посаду в компанії.

Здобувачів освіти цікавили найкращі приклади побудови кар’єри в RIBAS GROUP. Серед них і приклад керівника RIBAS GROUP – Артура Лупашко, який у 2014 році відкрив перший міні готель Ribas Aparthotel в Одесі на вул. Дерибасівській; у 2015 році – відкрив офіс керуючої компанії Ribas Hotels Group в Одесі та уклав договори на управління з трьома міні готелями в Одесі та двома базами відпочинку в Затоці, Одеська область. Ribas Hotels Group має представництво і у Львові. На початок 2022 року в портфелі компанії 26 готельних об’єктів на 1115 номерів. Артур Лупашко є креативною, творчою особистістю. З 2021 року є ведучим Youtube-каналу «Артур Лупашко | Ribas», де ділиться досвідом ведення готельного бізнесу, а також бере інтерв’ю у власників та топ-менеджерів готелів України. Артур є співзасновником організації Ukrainian Hotel & Resort Association.

У зустрічі брали участь бакалаври та магістри кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу. Магістрам ця зустріч була корисна в контексті вивчення тем з дисципліни СК 4 «HR-менеджмент готелів і ресторанів», яка є в навчальному плані ОП Готельно-ресторанний бізнес.

Відеозапис зустрічі можна переглянути нижче.

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ ВІД ПРЕДСТАВНИКІВ КОМПАНІЇ RIBAS HOTELS

Запрошуємо усіх бажаючих на гостьову лекцію представниці компанії Ribas Hotels, керівницею відділу рекрутингу Світланою Соколовою!

Не пропустіть шанс дізнастись про можливості кар’єрного розвитку та актуальні пропозиції щодо стажування з подальшим працевлаштуванням у мережі готелей Ribas Hotels!

Чекаємо на Вас 13 жовтня 2023 р. о 12:30 на платформі Zoom.

Тема: Знайомство з компанією Ribas Hotels Group. Можливості карʼєрного розвитку.
Лектор: керівник відділу рекрутингу Ribas Hotels Світлана Соколова
13.10.2023, 12:30

Посилання: https://us04web.zoom.us/j/74458896679pwd=qNdfWdkwkU3UlvsPEYnSdOqBhnQczI.1

Ідентифікатор конференції: 744 5889 6679
Код доступу: 4y5nPj

 


ПРЕДСТАВНИКИ КАФЕДРИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «ЗЕЛЕНА ВІДБУДОВА УКРАЇНИ: РОЛЬ HoReCa»

Екологічним ініціативам в галузі гостинності було присвячено круглий стіл «Зелена відбудова України: роль HoReCa», який відбувся 26 вересня 2023 року.

Круглий стіл є одним із етапів проєкту «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах ZeroWaste&ClimateFriendly для зеленого розвитку громад України». Проєкт реалізується ГО Екологічні новини (м. Херсон), ІГ Mariupol Zero Waste (м. Маріуполь), Društvo Ekologi brez meja (Словенія), за підтримки Zero Waste Alliance Ukraine та Europe Climate Foundation.
На зустріч з фахівцями Zero Waste Alliance Ukraine приєдналися науково-педагогічні працівники кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу, а також здобувачі бакалаврського та магістерського рівнів освіти. Цікаві екологічні ініціативи презентувати представники готельного та ресторанного бізнесу.

За результатами участі в круглому столі здобувачами освіти отримано знання щодо інновацій закладів гостинності в напрямку екологічних ініціатив, що підтверджено отриманими сертифікатами.

Галерея:

 


УЧАСТЬ ЗДОБУВАЧІВ КАФЕДРИ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «РОЗВИТОК ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ»

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу при реалізації освітніх програм на бакалаврському та магістерському рівнях вищої освіти приділяє увагу  поєднанню навчання і досліджень.  Саме тому здобувачі освіти постійно залучаються до наукової діяльності та до участі в наукових заходах.

Отже, 26 вересня 2023 року здобувачі освіти другого та третього курсів (БЕМ-1321 а, БЕМ-1321 б, БЕМ-1322, БЕМ-1422) та магістри освітньої програми «Готельно-ресторанний бізнес» (БЕМ-М2523) взяли активну участь в підготовці тез доповідей та  в секційних засіданнях І Всеукраїнської науково-практичної конференції «Розвиток туристичного бізнесу, економіки та підприємництва: виклики сьогодення».

З привітальним словом на пленарному засіданні виступила завідувачка кафедри Наталія Якименко-Терещенко, яка є членом організаційного комітету конференції.

Основні доповіді здобувачів було присвячено екологічним та соціальним аспектам туристично-рекреаційної діяльності; інноваційним підходам у сфері готельно-ресторанної справи; економіці та управлінню в туристичному бізнесі та захисту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Галерея:

 


УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ КАФЕДРИ У ВІДКРИТТІ ВИСТАВКИ «ДУХ СВОБОДИ НАС В НАС РОДИТЬ»

Представники кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу 22 вересня взяли участь у відкритті виставки «Дух свободи нас в нас родить».

Ініціаторами заходу у партнерстві були 2 обласні комунальні заклади: «Харківський організаційно-методичний центр туризму» та «Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди».

✅Банерна виставка, що присвячена 3️⃣0️⃣0️⃣-річчю з дня народження українського філософа та поета Григорія Сковороди, була створена у 2022 р. музеєм у співпраці з Український інститут національної пам’яті та Меморіальним музеєм Григорія Сковороди у Переяславі. Спільними зусиллями представників організацій та за дизайнерства відомого українського дизайнера Олексія Чекаля цей проєкт було втілено у життя, не дивлячись на важку ситуації Харківської області, що вважається зоною активних бойових дій. На постерах – розповідь про різні аспекти життя і творчості мислителя.

Відео про музей Сковороди за посиланням: https://youtu.be/WJ5xCKqP26g

Галерея:

 


ЗАПРОШУЄМО НА БЕЗКОШТОВНИЙ ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ З ОСОБЛИВОСТЕЙ РОБОТИ ТУРИСТИЧНОЇ АГЕНЦІЇ

Шановні студенти!

♨️Наш партнер туристична агенція «Ульот» та її керівник Марія Гейко пропонує для Вас безкоштовний практичний тренінг🔥, на якому на основі виконання практичних завдань Ви ознайомитися з особливостями роботи туристичної агенції🌐і спробуєте себе в якості  туристичного агента👌

Протягом 1 місяця (01-30 жовтня)👍 Марія  допоможе Вам виконати   9 практичних кейсів, які навчать Вас підбирати тури, обирати країни для подорожі, створювати привабливу для туриста туристичну інформацію тощо.
Всі завдання Ви можете виконувати у зручний для Вас час але у встановлені правилами тренінгу терміни. Вам нараховуватимуться бали, що і визначать переможців, які отримують подарунки!!!!🎁🎁🎁

За результатами тренінгу всі учасники отримують іменні сертифікати від туристичної агенції💸🌴🏖

Форма для реєстрації вже відкрита і діятиме до 30 вересня 2023 р.
Посилання на форму реєстрації

 


ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ PROFIT CLUB НА ТЕМУ «ІНКЛЮЗИВНІСТЬ В ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСІ»

15 вересня 2023 року студенти спеціальності 242 «Туризм і рекреація» (групи БЕМ-1423, БЕМ-2623) в рамках дисципліни «Вступ до спеціальності. Ознайомча практика» (лектор к.е.н., доцент Чайка Т. Ю.) відвідали гостьову лекцію від компанії PROFIT CLUB на тему «Інклюзивність в готельно-ресторанному бізнесі» (лектор – Ольга Михайлова).

Лекція відбулась в форматі відеоконференції з використанням платформи ZOOM.

Час початку: 14:00. Тривалість – 1,5 години.

Галерея:

 


ВІДБУЛАСЬ ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДИРЕКТОРКИ АГРОТУРИСТИЧНОЇ ЛОКАЦІЇ КАТЕРИНИ БІЛАН

В Україні за останні роки з’явилося багато екоферм, які націлені на виготовлення натуральної продукції без хімічних добавок. На таких господарствах можна не лише поласувати органічною їжею, але і гарно відпочити усією сім’єю.

Тематиці «Екоферми – новий формат туристичних локацій в системі гостинності» була присвячена зустріч бакалаврів та магістрів з КАТЕРИНОЮ БІЛАН – виконавчою директоркою  агротуристичної локації Пан Білан ФГ «Пан Білан» (14 вересня 2023 р.).

Здобувачі вищої освіти 1-3 бакалаврату та 5 курсу магістратури мали унікальну можливість поринути у світ організації роботи персоналу екоферми з туристами. Було цікавим дізнатися про тематичні заходи та івенти на базі екоферми, механізми співпраці та комунікації зі споживачами. До основних послуг, що надають туристам відносять знайомство з туристичною локацією, технологічним циклом виробництва, організація тематичних вечорів, ярмарок з живою музикою, катання дітей на тракторі, співпраця з фотографами, облаштування фотолокацій, збір врожаю тощо.

КАТЕРИНА не приховує, що зараз, в часи військової агресії, туристична складова діяльності значно скоротилася. Проте, поділилася планами щодо розширення напрямків роботи у сфері туризму. Керівники підприємства продовжують дбати про те, щоб їх агрофірма в повоєнний час була туристично привабливою та запрошують здобувачів освіти долучитися до розроблення потенційно привабливих для туристів напрямів діяльності екоферми та івентів.

Галерея:

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНОГО МОЛОДІЖНОГО ПРОЄКТУ «РОБОТА МРІЇ» ЩОДО ПРАКТИКИ-СТАЖУВАННЯ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ГОСТИННОСТІ ТА ТУРИЗМУ

12 вересня 2023 року о 18.00 кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу разом з Харківською обласною молодіжною організацією «Альянс успішної молоді» провела презентацію 13 сезону Міжнародного молодіжного проєкту «Робота мрії»!

Проєкт націлений на практику-стажування молоді на період травень-вересень у готельно-ресторанних комплексах, що розміщуються в Туреччині, Єгипті, на Мальдівах та Кіпрі.

В проекті за 12 сезонів брали участь сотні молодих людей! Серед популярних вакансій: адміністратор, дитячий аніматор, спортивний аніматор, офіціант.
В проєкті беруть участь майже 90 готелів. Серед них ті, які входять в світові готельні мережі.

До зустрічі приєдналася учасниця 12 сезону проєкту – ЯРОСЛАВА ХОРОШУН, яка поділилася позитивними враженнями від участі в проєкті, розповіла про будні дитячого аніматора в готельному комплексі.

Відео презентації можна переглянути за посиланням. 

Позитивний відгук щодо проєкту від учасниці 11 сезону  за посиланням

Галерея:

 


ВІДБУЛАСЬ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛА-ПРАКТИКА МАРТИ ОПАНАЩУК ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ

12 вересня 2023 року бакалаври, магістри, викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу в черговий раз отримали нагоду відвідати лекцію та поспілкуватися з практиком, який з задоволенням працює в закладі готельно-ресторанного бізнесу. Так, спікером заходу стала МАРТА ОПАНАЩУК – Commis chef ресторану Альфреско п’ятизіркового готелю HYATT REGENCY КИЇВ.

Матеріал лекції на тему «РЕАЛІЇ ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ. ЯК ЗАСТОСОВУВАТИ ВИВЧЕНИЙ МАТЕРІАЛ НА ПРАКТИЦІ» містив багато корисної інформації щодо сучасних вимог та принципів організації ресторанного господарства, організаційних особливостей діяльності п’ятизіркового готелю. Студенти отримали чітке уявлення щодо санітарних та гігієнічних вимог до роботи закладу гостинності.  Марта звернула увагу на європейську практику управління якістю продукції та застосування Міжнародних стандартів ISO в діяльності закладу.

Лекція вийшла цікавою та мотивуючою. Так, Марта розповіла про свій досвід навчання, працевлаштування, участі в професійних конкурсах. Поділилася особистою «формулою» успішності в професії, своєю мрією – розширення власного професійного досвіду шляхом участі в закордонних студентських стажуваннях.

Студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» вдячні шановній МАРТІ ОПАНАЩУК за можливість спілкування та відкритість до студентства!

Галерея:

 


КАФЕДРА ТУРИЗМУ І ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ ВИСТУПИЛА СПІВОРГАНІЗАТОРОМ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» в рамках міжвузівської співпраці  та підписаних договорів між закладами освіти з партнером кафедри – кафедрою туризму і економіки підприємства Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» виступила співорганізатором І Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Розвиток туристичного бізнесу, економіки та підприємництва: виклики сьогодення».

Конференція проходитиме 26-27 вересня 2023 р. на базі НТУ «Дніпровська політехніка».

Інформаційний лист конференції можна завантажити за посиланням.

Публікація тез – БЕЗКОШТОВНА!

Щиро запрошуємо здобувачів кафедри та усіх бажаючих взяти участь у конференції!

 


ЗДОБУВАЧІ ТА ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЕКОНОМІКИ “LET’S RENOVATE UKRAINE”

З 05 липня по 18 липня 2023 року здобувачі та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу долучилися до літньої школи економіки Economics Summer Camp “Let’s Renovate Ukraine”, організованої кафедрою Економіки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Під час роботи літньої школи було проведено низку лекцій з фаховими спікерами, які виступили з цікавими лекціями, присвяченими важливим питанням та трендам економічного розвитку. Всі зустрічі проходили у форматі жвавих обговорень, за що учасники висловлюють щиру вдячність лекторам.
05 липня 2023 першим запрошеним спікером була Хатуна БУЧАШВІЛІ, процес ний менеджер відділу цифрової трансформації та безперервного вдосконалення процесів Majorel LLC (Грузія).
07 липня 2023 відбулася чергова лекція у рамках Economics Summer Camp “Let’s Renovate Ukraine”, спікером якої виступила Юлія Голодняк, фахівчиня з технічного рекрутменту у SQUAD, амбасадор lifelong learning. Модератор зустрічі – PhD з економіки Ярослава Яковенко.
12 липня 2023 р. пройшла лекція запрошеного спікера Ірини Зеленіної про глобальний вплив закону Мура, яка була захоплюючим дослідженням про те, як крихітні транзистори формують світову економіку.
17 липня відбулася лекція запрошеної спікерки Hanna Hajova, Regional Category Manager HR Services у компанії Novartis, яка розповіла про procurement, поширені у Празі shared service centers та перспективи долучення України до вищезгаданих трендів. Останній день відзначився лекцією про стратегію закупівель і управління проєктами (спікеркою виступила Hanna Hajova, Regional Category Manager HR Services у компанії Novartis), а після – відбувся захист креативних проєктів учасників літнього табору та перевірка домашнього завдання від запрошеного експерта Khatuna Buchashvili, процесного менеджера відділу цифрової трансформації та безперервного вдосконалення процесів Majorel LLC. Окрім того, літня школа сприяла й розвитку “м’яких навичок” учасників, які важко автоматизувати. Саме м’які навички, як-от комунікація, співпраця та критичне мислення, завжди матимуть попит, тому усім професіоналам своєї справи варто вкладати час і зусилля у вдосконалення цих сфер.


По завершенню літньої школи активні учасники отримали сертифікати.

Щиро дякуємо організаторам – завідувачці кафедри Ользі МАСЛАК та викладачці Ярославі ЯКОВЕНКО за інформативний, цікавий, інтерактивний та меганасичений захід, можливість вдосконалення та саморозвитку!

Галерея:

 


СТУДЕНТКА КАФЕДРИ ОТРИМАЛА СХВАЛЬНИЙ  ПРОФЕСІЙНИЙ ВІДГУК ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ У BEREG HOLIDAY PARK

Влітку 2023 року, на запрошення адміністрації готельно-ресторанного комплексу Bereg Holiday Park, здобувачка освітньої програми «Туристичний бізнес» групи БЕМ-1422 Третякова Катерина працювала на посаді помічника адміністратора служби розміщення.

Під час роботи студентка мала можливість поглибити компетентності з організації та технології обслуговування в засобах розміщення, ознайомитися з методами та формами здійснення технологічних процесів, опанувати фахові вміння та навички для професійної діяльності в умовах конкурентного ринкового середовища.
Катерина показала себе як наполеглива, амбітна людина, яка вміє пристосовуватися до нових умов, відкрита до конструктивної критики, стресостійка, комунікабельна, швидко вчиться, здатна виконувати різнопланові завдання.

Під час роботи Катерина проводила також велоекскурсії для гостей закладу, популяризуючи велотуризм та відкриваючи для туристів красоти місцевості.

Керівництво Bereg Holiday Park високо оцінило підготовку наших студентів та виступило з підтримкою подальшої партнерської співпраці з кафедрою туризму і готельно-ресторанного бізнесу як бази для проходження практики, що сприятиме покращенню практичних навичок та кваліфікації молодих фахівців, які опановують навчання у сфері індустрії туризму та гостинності.

З текстом офіційного листа-подяки можна ознайомитись за посиланням.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Катерину Третякову з отриманим схвальним відгуком та визнанням у професійній спільноті та бажає подальших особистих та кар’єрних досягнень!

Галерея:

 


ВІТАЄМО СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ ЗІ ВСТУПОМ ДО НТУ «ХПІ»!

27 серпня 2023 року кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу привітала першокурсників із вступом до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

«Шановні студенти 1 курсу!
Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Вас із вступом до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»!
Пишайтеся тим, що Ви стали частиною згуртованої  родини одного з найпотужніших в Україні та визнаних у світі навчальних закладів.
Професорсько-викладацький склад кафедри цілком переконаний в тому, що Ваші здібності, талант, наполегливість, знання,  відповідальність  стануть запорукою Ваших успіхів.
Ви підійшли відповідально до вибору майбутньої професії.
В наш час індустрія туризму і гостинності займає друге місце у світі за кількістю створених робочих місць: сьогодні 8,7% населення планети зайнято у сфері туризму і гостинності, а до 2025 року цей показник зросте до 10%.
Ми завіряємо Вас, що  знання і компетентності, які Ви отримаєте за роки навчання в Університеті,   дозволять  працювати в сегменті преміальних послуг в будь-якій точці світу. Після випуску можна працювати не тільки за кордоном, але і відкрити свою справу в Україні».

На зустрічі студенти 1 курси мали можливість познайомитися з кураторами, отримати роз’яснення щодо особливостей навчального процесу, принципів побудови розкладу занять, організації онлайн навчання через корпоративну систему навчання. Також першокурсники були ознайомлені з Кодексом етики академічних взаємовідносин та доброчесності Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», що визначає цінності, якими керуються учасники університетської спільноти.

Ми пишаємося тим, що студентство кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу поповнилося на 34 креативні, талановиті та цілеспрямовані особистості, які обрали спеціальності сфери обслуговування!

Відеозапис зустрічі можна переглянути за посиланням.

Галерея:

 


Відбувся фаховий іспит для вступу до магістратури на освітню програму 241 «Готельно-ресторанний бізнес»

20.07.2023 року відбувся перший фаховий іспит для вступу до магістратури спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа», освітня програма «Готельно-ресторанний бізнес».

Серед  абітурієнтів ті бакалаври, які виявили бажання отримати поглиблені знання щодо управління бізнес-процесами у сфері готельно-ресторанного бізнесу, навички  застосовування інноваційних  методів та сучасних інструментів економіки та менеджменту в діяльності підприємств сфери обслуговування,  навички розроблення  проєктів  їх  розвитку на базі сучасних досягнень науки та передових практик готельно-ресторанного бізнесу.

Фахова комісія складалась з науково-педагогічних працівників кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу: проф. Якименко-Терещенко Н.В., доц. Стригуль Л.С., доц. Чайка Т.Ю.

Всім учасникам фахового іспиту бажаємо отримати омріяні бюджетні місця  та стати фахівцями – магістрами з готельно-ресторанної справи.

Галерея:

 


Студенти та викладачі кафедри успішно завершили освітній курс в рамках міжнародного проєкту Erasmus+Jean Monnet

Студенти та викладачі кафедри успішно завершили дистанційний курс «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» за підтримки програми Erasmus+ в рамках проєкту за напрямом Jean Monnet № 620720-EPP-1-2020-I-UA-EPPIMO-MODULE Diversification of rural tourism through sustainability  and creativity: disseminating European experience in Ukraine (DIRUT). Студентська спільнота була представлена здобувачами освітньої програми 241 «Готельно-ресторанна справа» Євгеном Копейченком та Олександрою Ніколаєвою та здобувачами освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» Катериною Третяковою та Альоною Чернат. З викладачів кафедри участь у проєкті взяли проф. Наталія Якименко-Терещенко, доц. Тетяна Чайка, доц. Олександр Носирєв та ас. Вікторія Мартинова
Навчання відбувалось у період з 25 березня по 17 червня 2023 року на базі Запорізького національного університету.

Курс обсягом 90 годин (3 кредити ECTS) складався з чотирьох модулів:

  • Модуль 1. Європейські тенденції імплементування стратегій диверсифікації у сільському туризмі;
  • Модуль 2. Біо-різноманіття та інтеграція цілей сталого розвитку в сільському туризмі: поширення європейського досвіду в Україні;
  • Модуль 3. Креативні технології туризму для сталого розвитку: теоретичні аспекти та європейський досвід;
  • Модуль 4. Європейські практики креативного сільського туризму: кластерний та мережевий підходи.

Слухачі курсу мали можливість ознайомитись з основами побудови бізнес-моделей у сфері креативного сільського туризму, європейськими тенденціями імплементування стратегій диверсифікації у сільському туризмі, нормативно-правовим забезпеченням Європейської політики біорізноманіття, основами дбайливого ставлення до біорізноманіття, теоретичними аспектами та європейським досвідом креативних технологій туризму для сталого й цифрового розвитку, європейськими практиками креативного сільського туризму на основі кластерного та мережевого підходів (агротуризм, гастрономічний, екологічний, культурний, крафтовий, енотуризм, івент-туризм).

За результатами успішної підсумкової атестації, слухачі курсів отримали сертифікати учасників міжнародного проєкту Erasmus+Jean Monnet. Студентам кафедри надано можливість використати отримані сертифікати як підтвердження отримання знань та навичок в неформальній освіті, а викладачі матимуть змогу врахувати проходження курсу як складову підвищення кваліфікації.

Кафедра щиро вітає усіх учасників з отриманням сертифікатів за цим проєктом та бажає подальших освітніх та дослідницьких досягнень та звершень!

Галерея:

 


Відбувся захист курсових робіт студентів освітньої програми 242 «Туристичний бізнес»

В червні 2023 року здобувачами освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» було успішно захищено курсові роботи в рамках дисципліни «Туристичні ресурси України». Впродовж семестру студенти групи БЕМ-1422 старанно та систематично працювали над написанням оригінальних дослідницьких робіт, які було присвячено туристичним особливостям різноманітних регіонів нашої держави.

Студентка Анна Лимаренко фокусом роботи обрала Одещину – перлину українського туризму, центр морського відпочинку, найбільшу за площею область України, що має благодатні природно-кліматичні умови, величезну кількість пам’яток природи, архітектури, історії та культури, цілющих грязей та джерел мінеральних вод, що створюють сприятливі передумови для формування високорентабельної туристично-рекреаційної галузі.
Студенткою Анастасією Литвиненко було обрано для дослідження Херсонську область – неповторний куточок півдня України, сповнений легенд, героїчних сторінок історії, щедрої казкової природи, перлину таврійського краю та справжній рай для туристів.
Студентка Переляєва Мілана дослідила Харківську область, яка має значні рекреаційні ресурси, красиві природні ландшафти, ріки, озера і водоймища, мінеральні джерела, багаті історичні, архітектурні, природні пам’ятки.
Студентка Катерина Третякова в курсовій роботі розглядала Закарпатську область, в якій мальовничі ландшафти, гори, озера, термальні джерела, багаті культурні, історичні, етнічні традиції, широка мережа туристично-рекреаційних та санаторно-лікувальних закладів надають можливість розвивати різні види туристичної діяльності.
Об’єктом дослідження в роботі студентки Альони Чернат було обрано Івано-Франківщину – регіон, який володіючи унікальними природними та культурно-історичними ресурсами, вже тривалий час займає провідні позиції серед уподобань туристів, що подорожують Прикарпаттям. 
Миколаївську область –  чудовий регіон  з неймовірно красивими куточками природи, територію піщаних пляжів Чорноморського узбережжя, унікальних каньйонів, заповідників, археологічних та культурних пам’яток досліджувала студентка Єлизавета Чернікова.
Увагу студентки Чистикової Валерії було сфокусовано на особливостях туристичних ресурсів Приазов’я – регіону з великою кількістю лиманів та заток, джерел мінеральних вод, лікувальних грязей, об’єктів природно-заповідного фонду, національних природних парків та біосферних заповідників.

Перед захистом усі роботи здобувачів освіти було перевірено на наявність текстових збігів за допомогою програмного забезпечення UniCheck. На захисті робіт наші здобувачі представили комплексні дослідження туристичних ресурсів та тенденцій туристичної діяльності в обраних регіонах, розроблені авторські пропозиції та рекомендації з активізації регіонального туризму, а доповіді до курсових робіт супроводжувалися яскравими змістовними презентаціями.

Галерея:

 


Викладачі кафедри взяли участь у навчанні в рамках Міжнародного проєкту “QUESTY: відкриваємо скарби України”


В рамках Міжнародного проєкту “QUESTY: відкриваємо скарби України” завідувачка кафедри Наталія Якименко-Терещенко і доценти Тетяна Чайка та Олександр Носирєв взяли участь у навчальному тренінгу та майстер-класі зі створення квесту – освітньо-польової туристичної гри в Харкові. Захід проходив у межах співпраці із польським проєктом Questy – Wyprawy Odkrywców і Fundacja Mapa Pasji.
Під час навчання викладачі отримали корисний досвід щодо створення вуличних квестів, що відкривають скарби місцевої спадщини. Такий туристичний формат дуже популярний у світі, адже стає своєрідною пригодою, що інтегрує до історії міст, оповідає про життя його видатних постатей, розкриває цікавинки та нові факти про місцеві пам’ятки, твори мистецтва тощо та допомагає краще висвітлювати туристичні локації та створювати бренд туристичних дестинацій.

За результатами участі у міжнародному проєкті учасниками було отримано відповідні сертифікати.

Галерея:

 


Студентів кафедри нагороджено дипломами за доповідь на ІІ Міжнародній студентській науковій конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики»

Студенти кафедри взяли участь у ІІ Міжнародній студентській науковій конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики», яка відбулася на факультеті ресторанно-готельного та туристичного бізнесу Державного торговельно-економічного університету (м. Київ), яка проходила 22 березня 2023 року та зібрала понад 250 кращих представників молодої студентської еліти. Актуальні презентаційні матеріали, представлені на пленарному засіданні та дискусійних платформах, сприяли активному обговоренню та висловленню думок учасників щодо реалій і європеїзації пріоритетів відновлення готельно-ресторанного та туристичного бізнесу у повоєнний період.
Студенти освітньої програми 241 «Готельно-ресторанна справа» Олександр Вишняков та Єлизавета Ольшанська презентували доповідь «Cучасні тренди розвитку ресторанного бізнесу», а студентки освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» Анна Лимаренко та Єлизавета Чернікова взяли участь із доповіддю «Інноваційні тенденції розвитку туристичного бізнесу».
Доповідь «Cучасні тренди розвитку ресторанного бізнесу» була визнана поміж кращих доповідей-переможців ІІ Міжнародної студентської наукової конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики», здобувачів Олександра Вишнякова та Єлизавету Ольшанську було відзначено дипломами ІІ ступеня, а доцента кафедри Олександра Носирєва подякою за підготовку студентів.

Кафедра щиро вітає усіх учасників з успішною участю у конференції та бажає подальших освітніх та наукових досягнень й перемог!

Галерея:

 


Участь студентки освітньої програми «Туристичний бізнес» Катерини Третякової у міжнародній сертифікаційній програмі

У період з 23 лютого по 11 травня 2023 р. студентка освітньої програми «Туристичний бізнес» Катерина Третякова взяла участь та успішно склала модульні іспити у міжнародному сертифікаційному курсі для студентів-бакалаврів “Global Leadership Mindset Development Programme” («Розвиток мислення глобального лідерства»). 

Участь у подібних програмах сприяє розвитку «м’яких» навичок (“soft slills“), надає можливість покращити рівень володіння іноземною мовою, підвищує навички міжнародної комунікації та сприяє опануванню необхідних навичок майбутніх бізнес-фахівців.
Ця 12-тижнева програма навчає студентів 12 критичним глобальним компетенціям. Викладачі програми надають учасникам «тверді» та «м’які» навички, необхідні для високої ефективності у світовій економіці. Навчальна програма адаптована до рівня міжнародного досвіду кожного студента, платформа онлайн-навчання включає індивідуальне оцінювання, пропонує слухачам різноманітні навчальні матеріали. Учасники мають змогу спілкуватися з іншими студентами з усього світу та працювати в командах над широким спектром навчальних сфер, з якими потім зіткнуться у діловому світі.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Катерину Третякову з успішним проходженням курсу та отриманням сертифікатів та бажає подальших навчальних та професійних успіхів!

Галерея:

 


Завідувачка кафедри Наталія Якименко-Терещенко пройшла підвищення кваліфікації у тренінгу для керівників експертних груп Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти


Завідувачка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу, доктор економічних наук, професор Наталія Якименко-Терещенко в межах заходів із професійного навчання експертів освітніх програм, організованих Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти пройшла навчання в рамках тренінгу для керівників експертних груп та отримала сертифікат про підвищення кваліфікації експерта.

Під керівництвом тренерів учасники тренінгу підвищили кваліфікацію як експерти з акредитації освітніх програм Національного агентства, отримали корисну інформацію щодо особливостей керівництва експертними групами, специфіки комунікації з гарантами освітніх програм, форми попередніх результатів експертизи, підготовки проєкту експертного звіту та участі в Галузевих експертних радах. Тренінг був насичений різноманітними видами діяльності: робота в групах, розв’язання кейсів, вивчення та перегляд навчальних матеріалів тощо. Це дозволило учасникам не лише отримати необхідні теоретичні знання, а й закріпити їх на практиці та обмінятися власним досвідом вирішення критичних ситуацій під час акредитації освітніх програм.

Колектив кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Наталію Василівну з отриманням сертифіката та успішним підвищенням кваліфікації й бажає подальших професійних успіхів та успішних акредитацій!

Галерея:

 


Студенти та викладачі кафедри взяли участь у творчій зустрічі з професіоналом-практиком Максимом Розенфельдом

20 травня 2023 р. студенти освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» та викладачі кафедри взяли участь у творчій зустрічі із відомим харківським екскурсоводом, практикуючим екскурсоводом Максимом Розенфельдом на тему «Яким має бути Харків після війни?».
Максим Розенфельд — харківський художник, дизайнер, кандидат архітектури, викладач із 20-річним стажем ― найбільш відомий своїми екскурсіями-моновиставами. Сам художник називає себе «малювальником будиночків». Для своєї книги «Фасади» він створив 55 графічних реконструкцій харківських будинків, частково або повністю втрачених, а також зробив 600 малюнків існуючих будівель, які використав для глобуса «Планета Харків» діаметром два метри.
Під час зустрічі спікер розповів про перспективи відновлення міста Харкова у повоєнний час, роботу та проєкти, які здійснюються вже починаючи з 2022 року у тісній співпраці експертів та міської влади з міжнародним архітектурним бюро «Foster+Partners» всесвітньо відомого архітектора Нормана Фостера. Стартові положення стратегії відновлення стосуються житла, стосуються транспорту, екологічного каркасу, стосуються історичної спадщини.
Харків має відновлюватись як університетсько-науковий центр нового типу, який має бути привабливим магнітом, куди не тільки повернуться харків’яни, що поїхали з міста, а куди приїдуть іноземці, яким буде цікаво знаходитися тут, тому що тут відбуваються цікав речі.
Також відновлення міста передбачає оздоблення річок, створення прогулянкових набережних, так званого “блакиткного каркасу” міста. Завдяки редизайну трьох обраних річкових ділянок у Харкові місто отримає стратегію перетворення своїх річок на високоякісні громадські простори, які будуть служити екологічними коридорами, просуваючи стратегію пішохідного та велосипедного руху в місті. Буде відновлено початкове призначення міських річок як комунікацій та природних артерій. Наявні плани з реконструкції парків, створення та реконструкції рекреаційних зон міста (“зелений каркас” міста).
Всі ці заходи сприятимуть відновленню потужного соціально-економічного потенціалу міста, підвищенню зацікавленості іноземних інвесторів, формуванню потужного туристичного потоку та активізації усіх видів туризму в регіоні.

Кафедра щиро вдячна спікерові Максиму Розенфельду за чудову творчу зустріч та сприяння професійному зростанню та розвитку  нашіх здобувачів освіти! 

Галерея:

 


Проведено відкриту лекцію за темою «Культурно-історичні туристичні ресурси України»

09 травня 2023 р. в рамках навчального курсу «Туристичні ресурси України» для студентів освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» відбулась відкрита лекція доцента кафедри Олександра Носирєва за темою «Культурно-історичні туристичні ресурси України».
За планом лекції було висвітлено наступні питання:

  • 1. Загальна характеристика історико-культурного потенціалу України
  • 2. Пам’ятки ЮНЕСКО в Україні
  • 3. Національний конкурс «7 чудес України»

Студентам було презентовано комплексну характеристику культурно-історичних туристичних ресурсів, окреслено особливості регіонального розподілу туристичних ресурсів України, наведено світлини найвідоміших туристичних локацій України, що належать до об’єктів культурно-історичної спадщини.
Було підкреслено важливість збереження усієї унікальної культурно-історичної спадщини України, яка є базисом для розвитку культурно-пізнавального туризму та виступає джерелом розвитку української культури, національної ідентичності, сприяє формуванню самосвідомості та патріотизму суспільства. З презентацією та відеозаписом лекції можна ознайомитись за посиланнями нижче.

Презентація «Культурно-історичні туристичні ресурси України»: переглянути

Відеозапис лекції: 

 


Майстер-клас к.е.н., доц. Тетяни Чайки у рамках ХХ Міжнародної школи-семінару «Сучасні педагогічні технології в освіті» (04-08 квітня 2023 року)

04 квітня 2023 року к.е.н., доц. Чайка Тетяна Юріївна провела майстер-клас у рамках ХХ Міжнародної школи-семінару «Сучасні педагогічні технології в освіті» (04-08 квітня 2023 року). У рамках секції «Майстер-класи» була представлена доповідь на тему: «Використання додатків Google у навчальному процесі».

Були розглянуті конкретні приклади застосування додатків Google Sites, Google Maps, Google Calendar у навчальному процесі (при навчанні студентів спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм»).

Додаток Google Sites використовується при викладанні дисципліни «Вступ до спеціальності. Ознайомча практика». За допомогою цієї програми студенти складають своє навчальне портфоліо (learning portfolio). Надалі протягом навчання в університеті студенти можуть доповнювати портфоліо матеріалами, що відображають їхні учнівські та професійні досягнення. Грамотно складене портфоліо може допомогти при подальшому працевлаштуванні та просуванні кар’єрними сходами.

Додаток Google Calendar використовується при викладанні дисципліни «Івент-менеджмент». За допомогою цього додатка студенти на практичних заняттях складають календар подієвої активності ресторану (restaurant events calendar).

Додаток Google Maps використовується при викладанні дисципліни «Організація туристичних подорожей і екскурсійної діяльності», а також у роботі студентського наукового гуртка. За допомогою даного додатка студенти складають карти туристських та екскурсійних об’єктів, карти турів і екскурсійних маршрутів.

Галерея:

 


Оголошено підсумки конкурсу фоторобіт та плакатів «Все починається з туризму!»

У період березня-квітня 2023 р. на кафедрі туризму і готельно-ресторанного бізнесу відбувся Всеукраїнський конкурс фоторобіт та плакатів «Все починається з туризму!».
У конкурсі взяли участь 111 конкурсантів з усіх регіонів України, які загалом надіслали 265 фотографій та художніх зображень з тематики туризму, подорожей та мандрівок.
За підсумками оцінки надісланих робіт оргкомітетом конкурсу було прийнято рішення про нагородження наступних учасників Дипломами переможців конкурсу фоторобіт та плакатів «Все починається з туризму!»:

Диплом І ступеня: Диплом ІІ ступеня:
1. Гадяцька Ілона Юріївна
2. Дем’яненко Яна Юріївна
3. Климентьєва Кіра Олегівна
4. Мазуренко Вікторія Миколаївна
5. Майборода Таїсія
6. Морар Володимир Олександрович
7. Провороцька Анна Ігорівна
8. Псарьова Марія
9. Селюков Артем Дмитрович
10. Шляхтич Владислав Сергійович
1. Баранов Борис Євгенович
2. Гавриш Дмитро Сергійович
3. Григор’єва Вікторія Віталіївна
4. Долгобородов Денис
5. Козир Сергій Юрійович
6. Лушинська Вікторія Михайлівна
7. Майборода Дарія
8. Нікітін Юрій Миколайович
9. Селюков Дмитро Дмитрович
10. Сидоренко Єлизавета
Диплом ІІІ ступеня:
1. Акімова Дар’я Андріївна
2. Богатиренко Борис Сергійович
3. Бойко Марія Ігорівна
4. Боярчук Софія Сергіївна
5. Грандашевський Артем Сергійович
6. Денисенко Володимир Юрійович
7. Донченко Ілля Сегрійович
8. Доценко Давид Євгенович
9. Колеснік Артем Олександрович
10. Костишак Поліна Вікторівна
11. Моїсеєв Данііл
12. Овер’янов Артур Володимирович
13. Полторацький Назар
14. Синиця Тимур Ігорович
15. Теляшенко Ярослав Дмитрович
16. Щербакова Дар’я

Усіх інших конкурсантів (75 осіб) було відзначено Сертифікатами учасників конкурсу.

Щиро дякуємо усім конкурсантам за активну участь, вітаємо усіх переможців та учасників конкурсу та бажаємо їм відмінних успіхів у навчанні, нових цікавих подорожей та неймовірних туристичних відкриттів!

Галерея найкращих робіт учасників конкурсу (Диплом I ступеня):

 


Участь студентів кафедри у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей

 

12 квітня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу. Здобувачі вищої освіти мали змогу презентувати свої наукові роботи, які були подані на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році.
Перед учасниками засідання наукового гуртка результати власних досліджень презентували:

  • Пашко Владислав за темою «Ухвалення рішень з вибору устаткування готельно-ресторанного бізнесу за показниками економічної ефективності та конкурентоспроможності», науковий керівник доц. Александрова В. О.
  • Литвиненко Анастасія та Третякова Катерина за темою «Стратегії повоєнного відновлення сфери туризму в Україні», науковий керівник доц. Носирєв О. О.
  • Вишняков Олександр за темою «Інноваційні подієві активності у ресторанному бізнесі та гастрономічному туризмі», науковий керівник проф. Якименко-Терещенко Н. В.

Автори наукових робіт визнані переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році, спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа», 242 «Туризм і рекреація».

Серед інших питань, які обговорювалися на засіданні наукового гуртка, була участь здобувачів освіти в Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях, у публікаціях наукових статей, конкурсах Startup-проєктів.

Кафедра щиро вітає переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році та бажає подальших наукових досягнень та здобутків!

Галерея:

 


Гостьова лекція від представника Державного агентства розвитку туризму України

07 квітня 2023 року студенти освітніх програм «Туристичний бізнес» і «Готельно-ресторанна справа» та викладачі кафедри взяли участь у гостьовій лекції «Брендинг дестинацій», яку проводив керівник відділу координації розвитку туристичної інфраструктури в регіонах Державного агентства розвитку туризму України Ігор Чава.

Під час зустрічі лектором було презентовано кейс із розробки та створення туристичного бренду міста Дрогобич (Львівська область).
Спікер закцентував увагу на необхідності розвитку навичок комунікацій та командної роботи майбутніх фахівців з туризму та гостинності, навів яскраві приклади розробки туристичної стратегії міст, маркетингового просування територій, формування бренду дестинацій, підвищення туристичної привабливості регіонів. У презентації доповідача було наведено яскраві світлини промоції Дрогобича, приклади збереження культурної спадщини, історії та архітектури міста, впливу розвитку туризму на підвищення інвестиційної привабливості території та активізацію розвитку креативних індустрій.

Наприкінці зустрічі у всіх присутніх була можливість поставити запитання та отримати вичерпні відповіді на них.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вдячна пану Ігорю Чаві за демонстрацію прикладів діяльності Державного агенства розвитку туризму, яскраво проведену онлайн-лекцію, змістовну та насичену презентацію та корисні професійні поради майбутнім фахівцям індустрії туризму та гостинності!

Галерея:

 


Відбулась зустріч з представником міжнародної мережі туристичних підприємств групи компанії TURAL (Болгарія)

07 квітня 2023 року студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу взяли участь у вебінарі-конференції на тему «Сучасні методи і тренди управління туристичними комплексами: Європейський досвід» (на прикладі діяльності туристичного оператора групи компанії «TURAL»).

Спікерами вебінару були:

  • Гешо Любенов – керуючий компанією міжнародної мережі туристичних підприємств групи компанії TURAL (Болгарія);
  • Ганна Брусільцева – доцент кафедри туризму Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця.

Під час вебінару пан Гешо Любенов розповів присутнім про особливості туристичного ринку Болгарії, можливості роботи фахівців з туризму та гостинності у туристичних регіонах та закладах Болгарії. При цьому він зазначив, що компанія TURAL займається не тільки розвитком туризму в Болгарії та в Україні, а ще щорічно навчає викладачів ЗВО України новим методами, трендами, особливостями управління туристичними комплексами. На особистому професійному досвіді спікер окреслив сучасні особливості туроператорської діяльності на території Болгарії та України.

Кафедра щиро вдячна спікерам вебінару за надану можливість долучення до організованої зустрічі викладачів та студентів НТУ «ХПІ», можливість зміцнення існуючих міжнародних зв’язків, цікавий та змістовний вебінар!

Галерея:

 


Кафедра стала співорганізатором Х Міжнародної науково-практичної конференції «Гостинність, сервіс туризм: досвід, проблеми, інновації»

 

6 квітня 2023 року відбувся потужний науковий захід – Х Міжнародна науково-практична конференція «ГОСТИННІСТЬ, СЕРВІС, ТУРИЗМ: ДОСВІД, ПРОБЛЕМИ, ІННОВАЦІЇ». Співорганізатором заходу стала
кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

На планерному засіданні з вітальним словом до учасників конференції виступила завідувачка кафедри, професор Якименко-Терещенко Наталія Василівна, яку за активну участь в організації та проведенні конференції було відзначено подякою та сертифікатом.

З програмою конференції можна ознайомитись за посиланням.

Конференція об’єднала представників органів влади, бізнес, громадські організації, освітян, всіх зацікавлених сферою гостинності осіб.

Сфера гостинності до війни в Україні була потужним драйвером економічного розвитку. Вже під час війни ця сфера підтримує наших захисників, українців. Після війни залишиться в топ найпотужніших галузей, яка створюватиме інвестиційну привабливість України, підтримуватиме її повоєнне відновлення, створюватиме умови для того, щоб Україна потрапила у ТОП-5 країн світу для відвідування.

На конференції підіймалися важливі питання щодо перспектив розвитку галузі гостинності і туризму; розглядалися напрями розвитку національного туристичного продукту; пропонувалися інструменти відновлення сфери обслуговування, що ґрунтуються на національних цінностях та іноваціях.
Всі ці питання важливі та знаходяться на часі. Зараз час, коли всі – влада, бізнес, освіта, мають об’єднати зусилля і розробити підґрунтя, концепти, проекти для розбудови України, відновлення її туристичного потенціалу.

Віримо, що найяскравіші часи – попереду – після перемоги України. Туризм і гостинність зміняться в будь-якому випадку і ці зміни залежать від нас усіх!!!

Галерея:

 


Розпочато співпрацю кафедри туризму і готельного-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму»


Фахівці кафедри розпочали роботу в Проєкті «Міжвузівське об’єднання «Платформа розвитку туризму, що є дієвим інструментом співпраці ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» із закладами вищої освіти, які готують фахівців для туристичної галузі.

04 квітня 2023 р. на зустрічі директорки Центру Холодок В.Д. та завідувачки кафедри Якименко-Терещенко Н.В. у Харківському обласному туристсько-інформаційному центрі обговорювали шляхи подальшої співпраці та перспективи організації на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» туристичного інформаційного центру, що стане дієвим інструментом підготовки молоді для роботи у туристичній галузі.

#нтухпі #нтухпітуризм #ЗВО #туризм
#ПлатформаРозвиткуТуризму

Галерея:

 


Студентка кафедри Катерина Третякова отримала сертифікат програми «Кременчуцька Академія Волонтерства»


Студентка освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» Катерина Третякова успішно завершила навчання у проєкті програми «Кременчуцька Академія Волонтерства».

Катерина мешкає у м. Кременчук Полтавської області, а для вступу та отримання університетської освіти впевнено обрала за 1 пріоритетом саме ОП «Туристичний бізнес» в НТУ «ХПІ». Вона є старостою академічної групи, має відмінні успіхи у навчанні, бере участь у студентських олімпіадах та конкурсах наукових робіт, має наукові публікації, користується авторитетом та повагою серед студентів та викладачів. Окрім того, Катерина завжди готова допомогти оточуючим, долучається до волонтерської та громадської діяльності.

Програма, в якій брала участь Катерина, була зорієнтована на активістів з-поміж учнівської та студентської молоді, які завжди прагнуть здобути нові знання та навички. Протягом місяця навчання учасники виконали багато практичних завдань та здійснили різноманітні екскурсії.

В рамках програми учасники мали можливість:

  • проходження курсу семінарів-тренінгів за соціально-важливими напрямками з метою розвитку лідерських та волонтерських здібностей;
  • опанування навичок надання первинної медичної допомоги;
  • залучення до активної громадської діяльності у місті;
  • знайомство з активними діячами молодіжного та волонтерського руху в Кременчуку.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький та народний депутат України Олексій Мовчан привітали Катерину з успішним завершенням навчання та урочисто вручили їй сертифікат.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Катерину Третякову з отриманням сертифіката та бажає подальших відмінних успіхів у навчанні, громадській та волонтерській діяльності!

Галерея:

 


Відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри з власницею туристичної агенції «Ульот» Марією Гейко

30 березня 2023 року на кафедрі туризму і готельно-ресторанного бізнесу за участю  внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів відбулося обговорення  освітніх програм  «Туристичний бізнес», «Готельно-ресторанна справа». Участь в зустрічі взяли представники бізнесу та академічної спільноти, здобувачі освітніх програм.

Серед учасників заходу були:

  • ГЕЙКО Марія – директорка туристичної агенції «Ульот»;
  • ФОФАНОВ Артем – голова Харківської молодіжної організації «Альянс успішної молоді»;
  • ЯКИМЕНКО-ТЕРЕЩЕНКО Наталія Василівна – д.е.н., завідувач кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  • ЧАЙКА Тетяна Юріївна – к.е.н., доцент кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  • НОСИРЄВ Олександр Олександрович – к.геогр.н., доцент кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  • АНІЩЕНКО Алла Петрівна – к.пед.н., доцент кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури;
  • ЯРІКО Мирослава Олексіївна – кандидат культурології, старший викладач кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури.

Під час зустрічі обговорювалися сучасні вимоги до фахівців сфери обслуговування та напрямки удосконалення підготовки здобувачів за освітніми програмами «Готельно-ресторанна справа» та «Туристичний бізнес» з урахуванням потреб ринку праці.

Окрім обговорення освітніх програм, відбулася цікава розповідь  директорки туристичної агенції «Ульот» Марії Гейко про секрети практичної діяльності туристичної агенції, необхідні вимоги до фахівців, що працюють в туристичному бізнесі та індустрії гостинності, про сучасні тренди туристичних подорожей.

Окрім того, Марією було надано поради майбутнім фахівцям щодо формування та вдосконалення професійних та соціальних навичок з психології, комунікативності, стресостійкості, якими мають володіти працівники туристичного бізнесу.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вдячна  всім учасникам зустрічі за конструктивні рекомендації щодо подальшого вдосконалення та оптимізації кафедральних освітніх програм!

Галерея:

 


 Зустріч керівництва та викладачів кафедри зі здобувачами освіти 

20 березня 2023 року відбулася зустріч керівництва та викладачів кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу зі здобувачами вищої освіти спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа і 242 Туризм і рекреація.
Формат зустрічі передбачав ознайомлення студентів зі студоцентрованим підходом до організації навчання за освітніми програмами кафедри; принципами та механізмами формування індивідуальної траєкторії навчання здобувачів; міжнародними проєктами, що реалізуються в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут»; студентським самоврядуванням Університету; порядком подання та розгляду скарг здобувачами освіти керівництву Університету та кафедри. Також під час зустрічі в режимі “питання-відповіді” здобувачі мали можливість поставити питання керівництву і викладачам кафедри, звернутися з пропозиціями щодо організації освітнього процесу та якості викладання навчальних дисциплін.
Стало несподіванкою те, що здобувачі як основні стейкхолдери Університету, добре обізнані зі своїми правами та обов’язками; мають уявлення про принципи академічної доброчесності; знають як оскаржувати результати оцінювання.
За результатами проведеної зустрічі вирішено звернутися до керівництва НТУ «ХПІ» щодо організації на базі Університету Студентського туристсько-інформаційного центру, де здобувачі матимуть змогу опановувати фахові компетентності й навички щодо технологій обслуговування туристів та організації туристичних подорожей.

Галерея:

 


Відбулася відкрита онлайн-лекція к.е.н., доцента кафедри Чайки Т. Ю. на тему: «Сучасні digitalтехнології в туризмі і готельно-ресторанному бізнесі»

В рамках Угод про співпрацю між Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Одеським національним морським університетом, Національним університетом харчових технологій, Харківською державною академією культури та Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка», 14 березня 2023 року (14.10-15-45) у форматі Zoom-конференції відбулася відкрита онлайн-лекція к.е.н., доцента кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» Чайки Тетяни Юріївни на тему «Сучасні digital-технології в туризмі і готельно-ресторанному бізнесі».
План лекції передбачав висвітлення таких питань:

  1. Віртуальні квест-екскурсії як IT-продукт.
  2. Діджитал-технології в кейтерингу.
  3. Використання додатків Google у навчанні та роботі фахівців сфери туризму та гостинності.
  1. Віртуальні квест-екскурсії як IT-продукт.

Квест-екскурсія – окремий вид екскурсій, що характеризується наявністю ігрової та змагальної компонент. Від екскурсії традиційного типу квест-екскурсію відрізняє насамперед подієвість, змагальність та інтерактивне залучення учасників. Квест-екскурсії з віртуальним гідом задовольняють запит споживачів на унікальність, індивідуалізацію, гейміфікацію та діджиталізацію споживчого досвіду, що робить створення та розвиток таких продуктів досить перспективним. У лекції було розглянуто case study створення та просування ІТ-продуктів, зорієнтованих на популяризацію квест-екскурсій з віртуальним гідом. Створення IT-продуктів даної спрямованості має суспільне соціокультурне значення, у зв’язку з чим може знаходити фінансову підтримку з боку державних та громадських фондів.

  1. Діджитал-технології в кейтерингу.

Інноваційні технології трансформують бізнес-операції та маркетинг у сфері гостинності, якісно змінюють рівень та саму концепцію обслуговування клієнтів. Вибагливість та очікування клієнтів зростають у міру вдосконалення цифрових технологій. Відбувається реструктуризація та переформатування усієї галузі. На даний час інновацією, що здатна забезпечити конкурентну перевагу та економічне процвітання, є digital-трансформація. Ситуація «зламу» застарілих бізнес-моделей підштовхує кейтерингові агенції, що спеціалізуються на обслуговуванні MICE-індустрії, до пошуку нових інноваційних технологій та рішень. Didgital-технології надають безліч можливостей, якими саме час користуватися. Зокрема, є перспективними та затребуваними такі реалізації digital-технологій, як цифрові ваучери, гастро-меппінг, набори для он-лайн кейтерингу та ін. Цифрова трансформація сприяє підвищенню продуктивності готельно-ресторанного бізнесу, у той час як орієнтація на особистісне спілкування при наданні послуг гостинності сприяє більш ефективній реалізації творчої компоненти, емпатії, міжособистісних контактів та емоційної прихильності.

  1. Використання додатків Google у навчанні та роботі фахівців сфери туризму та гостинності.

З точки зору забезпечення якості вищої освіти, актуальною є проблема вибору належних форм та методів навчання і викладання, які сприяли б найкращому досягненню заявлених в освітній програмі цілей та програмних результатів навчання. Пошукова система Google пропонує величезний спектр сервісів, причому істотна їх частина частково або повністю безкоштовна. Наявність необхідного функціоналу, зручність у використанні, доступність та широка поширеність продуктів Google обумовлює високу ймовірність їхньої затребуваності у подальшій професійній діяльності студентів. При навчанні студентів спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» нами використовується функціонал Google Sites, Google Maps, Google Calendar, та інші додатки Google. Додаток Google Sites використовується при викладанні дисципліни «Вступ до спеціальності. Ознайомча практика». За допомогою цього додатку студенти складають своє навчальне портфоліо (learning portfolio). Надалі протягом навчання в університеті студенти можуть доповнювати портфоліо матеріалами, що відображають їхні учнівські та професійні досягнення. Грамотно складене портфоліо може допомогти при подальшому працевлаштуванні та просуванні кар’єрними сходами. Додаток Google Calendar використовується при викладанні дисципліни «Event-менеджмент». За допомогою даного додатка студенти на практичних заняттях складають календар подієвих активностей ресторану (restaurant events calendar). Додаток Google Maps використовується при викладанні дисципліни «Організація туристичних подорожей і екскурсійної діяльності», а також у роботі студентського наукового гуртка. За допомогою даного додатка студенти складають карту туристських та екскурсійних об’єктів, карти турів і екскурсійних маршрутів.

Дякуємо всім присутнім за зацікавленість і активну участь у заході та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Галерея:

 


Участь представників кафедри в Міжнародному туристичному форумі «Туризм в Україні: виклики та відновлення»

21 березня 2022 року відбувся Міжнародний туристичний форум «ТУРИЗМ В УКРАЇНІ: ВИКЛИКИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ», організатором якого стали Міністерство освіти і науки України, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,  Державне агентство розвитку туризму України, Асоціація готельних об’єднань та готелів міст України.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ ФОРУМУ:

1. Наслідки військової агресії росії для розвитку туризму: міжнародний, національний і регіональний аспекти.
2. Вітчизняний туроперейтинг: нові формати діяльності та турпродукти в умовах воєнного стану.
3. Трансформація підприємств готельного господарства в післявоєнний час.
4. Візія та стратегії повоєнного відновлення українського туризму
5. Удосконалення публічного управління у сфері туризму у повоєнний період.
6. Міжнародний досвід відбудови туристичного сектору після збройних конфліктів та катастроф.
7. Новітні тенденції розвитку міжнародних туристичних ринків: уроки для України.
8. Місце України у майбутньому світовому туристичному просторі: наслідування поширених практик та площадка для інновацій.
9. Шляхи вдосконалення системи професійної освіти для галузі туризму та сфери гостинності.

Учасниками форуму були науково-педагогічні працівники  кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «ХПІ», які мали можливість відвідати три панелі:

  • Панель 1. Візія та стратегії повоєнного відновлення українського туризму. Місце України у майбутньому світовому туристичному просторі: наслідування поширених практик та майданчик для інновацій.
  • Панель 2. Трансформація  підприємств готельного господарства у післявоєнний час.
  • Панель 3. Удосконалення публічного управління в сфері туризму у повоєнний період.

Учасником першої панелі була завідувачка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Якименко-Терещенко Наталія Василівна  з матеріалами на тему «Волонтерський туризм в Україні».

Галерея:

 


Відбувся вебінар запрошеного експерта Артема Коновалова «Фандрейзинг у інтересах туризму, культурно-мистецьких і креативних проєктів»


17 березня 2023 р. відбувся вебінар запрошеного експерта Артема Коновалова «Фандрейзинг у інтересах туризму, культурно-мистецьких і креативних проєктів», який було організовано в рамках партнерської взаємодії кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» та кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури, на якому були присутні здобувачі освітніх програм 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм».

Зустріч з експертом розпочалася з цікавої онлайн-вікторини Kahoot, що одразу позитивно вплинуло на загальну атмосферу подальшого заходу. Далі експертом було покроково розглянуто інструкцію з підготовки якісних грантових проєктів, приділено увагу питанням планування та написання грантових заявок, проєктних робіт, роз’яснено де та яким чином здійснювати пошук донорських організацій і грантових фондів, як просувати власні ініціативи на краудфандингових платформах.
Учасники розбиралися в тонкощах грантової допомоги, що надається вітчизняними та міжнародними донорами, розглянули можливі проєкти та форми підтримки власних інновацій та стартап-проєктів у сфері індустрії туризму та гостинності, ознайомилися з найпоширенішими помилками при поданні грантових заявок. Також для здобувачів було окреслено питання соціального підприємництва в туризмі та гостинності, фінансової звітності та оподаткування грошових надходжень. Наприкінці зустрічі експертом було надано вичерпні відповіді на питання гостей вебінару. Із презентацією спікера можливо ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/3F5ijOQ

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро дякує Артему Коновалову за проведений вебінар, сприяння формуванню у здобувачів компетенцій та навичок підприємництва, комунікативних здібностей та участь у професійному розвитку майбутніх фахівців з туризму та гостинності!

Галерея:


Участь представників кафедри в онлайн-семінарі «Культурна та історична спадщина: збережемо для нащадків»

14 березня 2023 року співробітники кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу (проф. ЯКИМЕНКО-ТЕРЕЩЕНКО Н. В., доц. ЧАЙКА Т. Ю., доц. НОСИРЄВ О. О., ас. МАРТИНОВА В. В.) взяли участь в  онлайн-семінарі «Культурна та історична спадщина: збережемо для нащадків».

Організатори заходу: Департамент культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації, ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» та комунальна установа культури «Донецький обласний навчально-методичний центр культури».

Спікером заходу стала Валентина ЛИМАРЕНКО – завідувач відділу краєзнавства та туризму комунальної установи культури «Донецький обласний навчально-методичний центр культури», провідний методист ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», голова Комітету з підприємництва у сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності Донецької торгово-промислової палати, голова правління ГО «МОЛОДА БАРВИСТА УКРАЇНА».

Серед питань, які було розглянуто:

  1. Форми збереження культурної спадщини;
  2. Проблеми захисту та збереження нематеріальної культурної спадщини;
  3. Нові підходи до збереження культурної спадщини
  4. Цифровізація культурної спадщини;
  5. Фандрайзинг та краудфандинг
  6. Гранти для збереження культурної спадщини

Із презентацією онлайн-семінару можливо ознайомитись за посиланням.

Галерея:

Довідково:

Становлення України як незалежної держави покладає на неї особливу відповідальність за долю історичних та культурних реліквій, що знаходяться на її території. Україну з повним правом можна віднести до країн з багатогранною і цілком унікальною культурною спадщиною – її визначні пам’ятки історії та культури є невіддільною часткою європейського та світового культурного надбання. Україна може пишатися тим, що за загальною кількістю пам’яток та наявністю серед них відомих шедеврів Україна посідає поважне місце у світовому співтоваристві. Однак нинішньому поколінню потрібно докласти чимало зусиль, аби зберегти все це, в належному стані донести до нащадків.  

Нині в Україні під охороною держави перебуває понад 130 тисяч пам’яток археології, історії, монументального мистецтва, архітектури та містобудування. На їх базі створено і функціонує 61 історико-культурний заповідник, 13 з яких відповідно до указів Президента України мають статус «національного».

Мережа музеїв України налічує 37 установ, кількість експонатів основного фонду в них становить понад 11 мільйонів одиниць збереження. Окрім цього, в Україні є понад 9 тисяч населених пунктів з цінною культурною спадщиною. Загалом фонд історичних будівель і споруд у них перевищує 70 тисяч об’єктів.

Історичні місця відображають нашу громадську, національну, державну ідентичність. Історичний спадок віддзеркалює культурний код та самобутність всієї нації, окремого регіону, міста, місцевості. Державна культурна політика значною мірою є питанням стратегічної ваги, що безпосередньо впливає на безпеку та незалежність нашої держави. Історична архітектура та традиційне міське середовище формує уявлення про гармонію та естетичні смаки багатьох поколінь, програмують життєвий уклад, традиції та світогляд майбутніх українців. Самоідентифікація нації спирається на історичні здобутки, сприймаючи, переосмислюючи та транслюючи їх у майбутнє, тим самим досягаючи безперервності і спадкоємності побутування країни, спільноти, родини.

Українським законодавством передбачено чимало механізмів та інструментів юридичного захисту нерухомої культурної спадщини, чи то історичне середмістя, історична споруда, комплекс або пам’ятне місце: історико-архітектурні опорні плани, зони охорони різних режимів, облік та наукова реставрація пам’яток. Проте донині в Україні не розроблено сталої моделі збереження історико-архітектурної спадщини. Існуючі норми мають характер примусу, жорсткого контролю та покарання за невиконання, що не сприяє заохоченню та стимулюванню недержавних ініціатив. В умовах непланової економіки, існування різних форм власності, не варто очікувати, що держава, повністю візьме на себе забезпечення ресурсної бази збереження і реставрації пам’яток та визначних місць. Українське законодавство практично не має відповіді на питання щодо узгодження  пам’яткоохоронних вимог та права приватної власності. Країні бракує успішного досвіду приватної ініціативи або приватно-громадського партнерства у підтримці пам’яткоохоронної діяльності. Тож постає питання про створення умов та можливостей для зацікавлення і залучення різних учасників у збереження культурного надбання, про формування середовища заохочення взаємовигідної співпраці усіх зацікавлених сторін.

 


Запрошуємо на вебінар «Фандрейзинг у інтересах туризму, культурно-мистецьких і креативних проєктів»!

❗️Запрошуємо на вебінар «Фандрейзинг у інтересах туризму, культурно-мистецьких і креативних проєктів»!
👉Спікер: АРТЕМ КОНОВАЛОВ (консультант Фонду «Східна Європа» (Київ), експерт Українського культурного фонду (2020-2021), експерт Civil Society Organization Sustainability Index (CSOSI) в
Україні, має більше 15+ річний досвід управління проектами в ІІІ секторі; тренер неформальної освіти, навчальні програми якого завершило більше 2 тис. представників рганізацій громадянського суспільства, фасилітатор.

Серед питань вебінару:
✅топові поради щодо отримання грантів та реалізації грантових проєктів
✅практичні рекомендації з розроблення та управління проєктами
✅ питання краудфандингу

Час проведення вебінару: 17 березня 2023 року о 12 год. 20 хв.
Посилання на приєднання до заходу: https://meet.google.com/yvw-uxsn-jfx


Участь науково-педагогічних працівників кафедри у тренінгу-презентації «Українська весна у Парижі»

13.03.2023 року науково-педагогічні працівники кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу в рамках співпраці з Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського взяли участь у тренінгу-презентації «УКРАЇНСЬКА ВЕСНА У ПАРИЖІ». Захід проводив Віталій Гуралевич, який є:

Шеф-дипломатом із популяризації української кухні;
Бренд-амбасадором ТМ Kurator;
Суддею ресторанної премії «Сіль» 2020-2021;
Суддею кулінарних конкурсів;
Організатором Кулінарного Кубку Західної України для кухарів;
Спікером Creative Chef Summit, Ukrainian Gastro Show та багатьох інших заходів;
Шеф-кухарем, співавтором першого видання з кулінарної дипломатії України Ukraine: Food and History (Україна. Їжа та історія);
Бренд-шефом Рестораного комплексу Хвоя (Буковель).

15 та 17 лютого 2023 р. у Парижі відбувалися події франко-українського культурного проєкту «Українська Весна», яка об’єднала митців, критиків, поетів, письменників, кінорежисерів та багатьох інтелектуалів з Франції та України, аби розвивати культурну дипломатію України у Франції. Як зазначив Віталій Гуралевич, кулінарна дипломатія є невід’ємною частиною культурної дипломатії. Саме за спільною трапезою люди зазвичай обговорюють свої думки, враження, актуальні події. Саме гастрономічні досвіди стають частиною уявлення про країну.

Одними з останніх в ітерації «Української Весни» стали вечори, що знайомлять з української кухнею. Такі заходи сприяють неформальному спілкуванню у дружній атмосфері розповідей про минуле й сьогодення українських кулінарних традицій. У меню всі страви з книжки «Україна. Їжа та історія»: давня українська страва – Варя й традиційний борщ з вушками, печене з чорносливом м’ясо та вареники з картоплею, а на солодке Медовик. 

Під час тренінгу-презентації, Віталій Гуралевич розповів про першу страву від шефа – птисі з оселедцем, а далі про салат з давньою історією – «Варя». Продовжив свою розповідь торкаючись історії та значення для української гастрономічної традиції – борщу. Віталій зазначив, що основна його ціль – аби кожен гість отримав не тільки гастрономічний досвід під час вечері, відкрив для себе смаки та історію українських страв, але й також приніс часточку свого досвіду додому.

Галерея:

 


Відбувся науковий семінар «Академічна доброчесність – запорука якісної освіти»

10 березня 2023 року проведено перше засідання наукового гуртка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу.
Перша зустріч зі здобувачами 1 та 2 курсів спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм і рекреація була присвячена питанню академічної доброчесності та дотриманню всіма учасниками освітнього процесу Кодексу етики академічних взаємовідносин та доброчесності Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Здобувачі отримали необхідну інформацію щодо принципів академічної доброчесності, видів порушень академічної доброчесності, видів відповідальності за порушення академічної доброчесності здобувачами освіти, а також ознайомилися з процедурою встановлення та доведення фактів порушення академічної доброчесності.

Галерея:

 


Участь викладачів та студентів кафедри у міжнародній науково-практичній конференції «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку»

Студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу взяли участь у II Міжнародній науково-практичній конференції «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку», що відбулася 08-09 грудня 2022 р. на базі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету.
Конференцію було проведено в рамках проєкту № 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» / Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine (DIRUT) за підтримки Програми Erasmus+ Європейського Союзу, напрям Жан Моне.

Викладачами кафедри було оприлюднено тези доповідей з тематики перспектив повоєнного відновлення індустрії туризму і готельно-ресторанного бізнесу та інноваційних векторів розвитку туристичного бізнесу й індустрії гостинності.
Студенти освітньої програми 241 «Готельно-ресторанна справа» академічної групи БЕМ-1321 Пашко Владислав та Ніколаєва Олександра виступили співавторами тез доповіді «Розвиток готельно-ресторанного бізнесу в умовах соціально-економічних трансформацій».
Студентки освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» академічної групи БЕМ-1422 Лимаренко Анна та Переляєва Мілана взяли участь у публікації тез «Світові та національні тенденції розвитку туристичного бізнесу».

Детальніше зі збіркою тез конференції можна ознайомитись за посиланням.

За підсумками участі у конференції усі учасники отримали сертифікати.

Галерея:

 


Запрошуємо взяти участь у загальній вступній лекції від команди Genesis для студентів курсу «Створення та розвиток IT-продуктів»

Шановні студенти! Запрошуємо взяти участь у загальній вступній лекції від команди Genesis для студентів курсу «Створення та розвиток IT-продуктів».

Курс інтегровано як модуль у нашу дисципліну «Startup у готельному та ресторанному бізнесі» (лектор к.е.н., доц. Т. Ю. Чайка), тож, дуже запрошуємо приєднуватися!

📍 Лекція відбудеться 15 березня о 17:00 на Ютубі.
https://www.youtube.com/live/RTw3NVaqflY?feature=share

Про що поговоримо:

  • Що таке IT-продукт та хто стоїть за його створенням?
  • Особливості роботи продуктової ІТ-компанії
  • Чому бути просто «хорошою людиною» в продуктовій команді недостатньо?
  • Roadmap нішами продукту та місце ІТ-спеціаліста в ньому
  • Що таке T-Shaped спеціаліст та чому «цінності» — цемент команди?
  • Як студенту знайти своє місце в домені продуктового IT?
  • Чому курс «Створення та розвиток IT-продуктів» — може стати першим кроком студента в продуктовому IT?

 


Проведення гостьової лекції у рамках співпраці НТУ «ХПІ» та Харківської державної академії культури

Продовжується міжвузівська співпраця Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»  і Харківської державної академії культури. На її засадах 04 березня 2023 р. було проведено гостьову лекцію для здобувачів другого рівня вищої освіти (магістр) освітньо-професійної програми «Туризмознавство» на тему: «Ресторанний бізнес: тренди, формати, прогнози».

Лектором-модератором  проведеного заходу стала доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри туризму і готельно-ресторанного  бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» – Якименко-Терещенко Наталія Василівна.

Гостьову лекцію проведено з використання платформи Teams. Навчальний матеріал доповнювався цікавою, змістовною  мультимедійною презентацією, яка побудована за принципом образно-графічного запам’ятовування, що сприяє формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю. Під час лекції мігістрам запропоновано аналітику функціонування ресторанного ринку України, систематизовану інформацію щодо сучасних трендів світового ресторанного бізнесу; акцентовано увагу  на особливостях діяльності закладів ресторанного бізнесу у 2022 році та надано експертні оцінки щодо розвитку форматів закладів харчування у повоєнний час. Особливістю зустрічі був її інтерактивний характер спілкування із здобувачами, застосування інструментів AhaSlides для спільної роботи студентів та застосування методів зворотного зв’язку. Здобувачі мали змогу задати питання, висловити свої думки, отримати відповіді, а також лаконічні, змістовні висновки.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»  висловлює щиру подяку доценту кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культуриАніщенко Аллі Петрівні за організацію зустрічі із магістрами!

Галерея:

 


Студенти кафедри отримали сертифікати за підсумками участі у воркшопі

За підсумками проведення воркшопу «Як скласти резюме та отримати роботу мрії» здобувачі освітніх програм 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туристичний бізнес» отримали сертифікати про участь у заході.

Подібні заходи сприяють побудові професійного шляху, допомагають студентам відчути та зрозуміти тенденції й вимоги ринку праці, підвищують впевненість майбутніх фахівців у власних здібностях та компетенціях.

Кафедра щиро вітає студентів з отриманням сертифікатів та бажає успіхів у навчанні та подальшому професійному розвитку!

Галерея:

 


Участь студентів та викладачів кафедри у воркшопі «Як скласти резюме та отримати роботу мрії»

21 лютого 2023 р. студенти та викладачі долучилися до воркшопу  «Як скласти резюме та отримати роботу мрії», організований за участю партнеру кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу – факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури та мистецтв (КНУКіМ).

Спікерами заходу були:
Ірина Єфіменко – випускниця КНУКіМ, факультету готельно-ресторанного і  туристичного бізнесу, SEO-спеціалістка компанії Zeeks. Ірина освітила питання успішного кар’єрного зростання та шляху потрапляння на роботу у компанію мрії.
Ольга Гурак – випускниця КНУКіМ, факультету готельно-ресторанного і  туристичного бізнесу, Recruiting Team Lead в компанії Zeeks. Студентам було надано корисні поради для покращення резюме та розповість як підготуватись до співбесіди та презентувати себе під час інтерв’ю.

Студенти мали можливість долучитися до воркшопу, почути досвід колишніх студентів, що отримали вищу освіти у сфері готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, та прокачати свої soft skills для ефективного проходження співбесіди, побудови власної кар’єри, формування особистого професійного бренду.

Було звернуто увагу студентів на важливість оформлення професійного резюме у мережах LinkedIn, Facebook, розширювати власний інфопростір для пошуку роботи, мати власні професійні публікації та поширювати їх.

Учасники воркшопу отримали відповіді на такі питання:

  • Як скласти резюме, яке не пропустить рекрутер?
  • Які навички вказати, якщо мало досвіду?
  • Як підготуватись до співбесіди та презентувати себе на інтерв’ю?
  • Які питання поставити майбутньому роботодавцю?

Кафедра  туризму і готельно-ресторанного бізнесу висловлює щиру подяку спікеркам заходу – пані Ірині Єфіменко та пані Ользі Гурак, усьому колективу факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури та мистецтв та сподівається на подальше продуктивне продовження партнерських взаємовідносин у всіх аспектах розвитку студентів та спеціальностей індустрії туризму та гостинності!

Галерея:

 


Участь представників кафедри у вебінарі з трендів розвитку ресторанного бізнесу

Освітні компоненти освітніх програм «Готельно-ресторанна справа» та «Туристичний бізнес» постійно оновлюються на основі сучасних практик у сфері обслуговування та актуалізуються з урахуванням нових трендів часу.

15.02.2023 року, д.е.н., професор Якименко-Терещенко Н. В. та к.е.н., доцент Чайка Т. В. відвідали Вебінар «Як буде розвиватись ресторанний бізнес у 2023?» Спікером виступила  експерт ресторанного бізнесу, засновник аналітичного центру «Ресторани України» Ольга Насонова. В програму вебінару увійшли питання:

  • Як кризи впливають на ресторанний ринок
  • Зміни форматів закладів
  • Ситуація ринку перед початком повномасштабного вторгнення
  • Ринок зараз, під час війни: формати та тренди
  • Прогнози на післявоєнний період

Отримана інформація та матеріали використані при удосконаленні навчального контенту дисциплін «Управління рестораном», «Організація ресторанного господарства», які викладаються для здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм і рекреація».

Галерея:

 


Участь представників кафедри в онлайн-марафоні з розвитку готельного бізнесу COLD START – 2

31 січня 2023 року усі викладачі та зацікавлені студенти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу долучились до онлайн-марафону COLD START – 2. Захід було організовано Асоціацією готелів та курортів України (UHRA).

Ця профільна зустріч дозволила поспілкуватись із практиками бізнесу в індустрії туризму та гостинності та краще зрозуміти сучасні тенденції руху та розвитку готельного та туристичного бізнесу.
Модерував захід сертифікований бізнес-тренер, експерт із сервісної комунікації,  засновник Smart Education Hotel School Олександр ЧОРНИЙ, який добре знається на проблематиці галузі та багато років проводить навчання для готельєрів.

Які настрої на ринку, на чому сфокусуватися у 2023, на що направити ресурс, як підтримати персонал, які реформи очікують галузь та в чому можна розраховувати на кооперацію бізнесу та держави з метою швидкого відновлення після нашої Перемоги – це були основні теми Cold Start – 2. Під час онлайн-марафону було підбито основні підсумки та продемонстровано перспективи розвитку готельного бізнесу в Україні, у тому числі: динаміку готельного ринку, аналітику міжнародного прибуття туристів, перспективи розширення готельного сектору та впровадження міжнародного досвіду категоризації готелів, присутність міжнародних та українських лідерів готельних брендів тощо.

Серед доповідачів була Голова Державного агентства з розвитку туризму Мар’яна ОЛЕСЬКІВ, представники HotelMatrix, SMART Planet та Smart Education Hotel School. У всіх учасників була можливість спілкування із запрошеними гостями, що представляли міжнародні компанії: Booking com, E-Cornell, HOSCO, Hotel Stars Union та HACCP. Також у програмі заходу були представлені цікаві кейси готелів, що відкрились під час війни: Hay by Edem Family, Mandra Glamping by Ribas, Adagio Kyiv by Accor.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вдячна Президенту Асоціації готелів та курортів України (UHRA) Ірині СІДЛЕЦЬКІЙ, Голові Державного агентства розвитку туризму України Мар’яні ОЛЕСЬКІВ, засновникові Smart Education Hotel School Олександру ЧОРНОМУ та  усім організаторам та партнерам за цікавий захід та залишається завжди відкритою до партнерства та співпраці для усіх представників індустрії туризму та гостинності!

Галерея:

 


Запрошуємо до обговорення проєктів освітньо-професійних програм

Для громадського обговорення пропонується проєкт освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанна справа», розроблений  відповідно до затвердженого стандарту вищої освіти за спеціальністю 241 «Готельно-ресторанна справа» для бакалаврів набору 2023 року:

Проєкт ОПП 241 «Готельно-ресторанна справа»
бакалаврського рівня набору 2023 р.

 

Для громадського обговорення пропонується проєкт освітньо-професійної програми «Туристичний бізнес», розроблений  відповідно до затвердженого стандарту вищої освіти за спеціальністю 242 «Туризм  і рекреація» для бакалаврів набору 2023 року:

Проєкт ОПП 242 «Туристичний бізнес»
бакалаврського рівня набору 2023 р.

 

Пропозиції щодо представлених проєктів освітньо-професійних програм надсилати на електронну пошту кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ»:  tourism@khpi.edu.ua

Будемо щиро вдячні за усі Ваші конструктивні коментарі та побажання!

 


Відбулася онлайн-вікторина Kahoot для школярів
«Безпека туризму та подорожей!»

05 січня 2023 року в рамках проєкту «Канікули з Політехом» кафедрою туризму і готельно-ресторанного бізнесу для школярів було проведено онлайн-вікторину Kahoot «Безпека туризму та подорожей!».

Цьогорічні зимові канікули НТУ «ХПІ» було присвячено тематиці безпеки, тому саме безпека туризму та подорожей стала фокусом усіх запитань змагання. Школярі дізнались про широкий спектр правил безпеки мандрівників під час туристичних поїздок:  особисту безпеку при подорожах літаками та потягами, згадали правила безпечного відпочинку поблизу морських пляжів, первинної допомоги при опіках медуз, дізнались про місця, де водяться акули та які країни є найбезпечнішими для подорожей.

Вікторина викликала велику зацікавленість у гравців, а її переможцем став Єгор Ковтун зі смт. Краснопавлівка Харківської області.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Єгора із заслуженою перемогою!

А для усіх, кому цікава тематика безпечного туризму та подорожей, хто бажає перевірити власні знання та корисно провести час – є чудова можливість самостійно пройти kahoot-вікторину «Безпека туризму та подорожей!» за посиланням: https://kahoot.it/challenge/004590516

Галерея:

 


Участь студентів кафедри у стартап-конкурсі проєкту CIG R&D Lab від Chernovetskyi Investment Group

В осінньому семестрі 2022 року студенти спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» під керівництвом к.е.н., доц. Тетяни ЧАЙКИ взяли участь у стартап-конкурсі проєкту CIG R&D Lab від Chernovetskyi Investment Group (CIG).

На конкурс був представлений проєкт Створення віртуальних турів культурної спадщини (Heritage Tours) «Німецька спадщина у Харкові».

Туризм культурної спадщини – перспективний напрямок туризму, що орієнтований на знайомство з культурною спадщиною, артефактами, історичними та природними об’єктами. Розробка пропозицій щодо впровадження нових послуг, покращення технології та організації супроводу туристів з Німеччини наразі є дуже актуальним напрямком розвитку індустрії туризму в Україні. Попит на туризм культурної спадщини постійно зростає, при цьому у Харкові є значна кількість об’єктів, які становлять інтерес з цієї точки зору, адже харківська німецька громада залишила великий культурний слід у житті міста.

Жителі Німеччини виявляють суттєву зацікавленість по відношенню до культурної спадщини своїх предків у різних частинах світу, і віртуальні тури німецькою спадщиною у Харкові, безперечно, будуть ними затребувані. В умовах, коли особисті подорожі можуть бути ускладнені або обмежені з багатьох причин, створення віртуальних турів може бути успішною альтернативою.

 


Перемога студентів освітньої програми «Туристичний бізнес» у Міжнародній науково-практичній олімпіаді з туризму

У період 28 листопада – 02 грудня 2022 р. студенти освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» взяли участь у Міжнародній науково-практичній олімпіаді з туризму, яка проводилась на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Олімпіада містила комплекс завдань з написання есе, підготовки творчого відеоролику за темою «Я екскурсовод рідного краю» та проходження лімітованого за часом теоретичного тестування з туризму.

Студенткою академічної групи БЕМ-1422 Катериною ТРЕТЯКОВОЮ було створено відеоролик з презентацією туристичного маршруту столицею нашої України – містом-героєм Київ.

Студенткою академічної групи БЕМ-1422 Єлизаветою ЧЕРНІКОВОЮ створено відеопрезентацію туристичного маршруту Харківською областю.

За результатами олімпіади студентка Катерина ТРЕТЯКОВА здобула перемогу та отримала диплом за призове ІІІ місце, а студентка Єлизавета ЧЕРНІКОВА отримала сертифікат за бездоганні теоретичні знання в туристичній сфері.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного пишається та щиро вітає наших студенток та бажає їм подальших успіхів у навчанні, підкорення нових вершин та нових перемог і досягнень у конкурсах та олімпіадах!

Галерея:


 

Результати діяльності студентського наукового гуртка «HoReCa & Tourism»

В рамках діяльності гуртка «HoReCa & Tourism» на кафедрі туризму і готельно-ресторанного бізнесу в осінньому семестрі 2022/2023 н.р. здобувачами освіти взято участь у науково-практичних конференціях у ЗВО України.

У співавторстві із завідувачкою кафедри Наталією ЯКИМЕНКО-ТЕРЕЩЕНКО студенткою освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» Єлизаветою ЧЕРНІКОВОЮ взято участь у конференції MicroCAD-2022, що відбулась 19-21 жовтня 2022 р. у НТУ «ХПІ», та опубліковано тези доповіді «MICE туризм для корпорацій», а студентом Євгеном КОПЕЙЧЕНКОМ – тези доповіді «Сучасні класифікації готелів за рівнем комфортності». Студентом освітньої програми 241 «Готельно-ресторанна справа» Владиславом ПАШКО у співавторстві з доцентом Вікторією ОЛЕКСАНДРОВОЮ опубліковано тези доповіді «Вплив енергоефективності устаткування на рентабельність готельно-ресторанного бізнесу».  Студенткою освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» Альоною ЧЕРНАТ у співавторстві з доцентом Олександром НОСИРЄВИМ опубліковано тези доповіді «Інформаційні технології у розвитку туристичного та готельно-ресторанного бізнесу», а студенткою Катериною ТРЕТЯКОВОЮ – тези доповіді «Розвиток курортів та оздоровчо-рекреаційного комплексу України». 

Студенткою Ліаною ПАВЛЕНКО у співавторстві із доцентом Тетяною ЧАЙКОЮ взято участь у конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку агропродовольчої сфери, індустрії гостинності та торгівлі», що відбулася на базі Державного Біотехнологічного університету 02 листопада 2022 р. та опубліковано тези доповіді «Стартапи в індустрії туризму і гостинності» з отриманням відповідних підтверджувальних сертифікатів.

Студенткою Анастасією ЛИТВИНЕНКО взято участь у XVI Міжнародної науково-практичної конференції магістрантів та аспірантів «Теоретичні та практичні дослідження молодих вчених», що відбулася на базі НТУ «ХПІ» 14-16 грудня 2022 року та у співавторстві з завідувачкою кафедри Наталією ЯКИМЕНКО-ТЕРЕЩЕНКО опубліковано тези доповіді доповіді «Функції туризму у повоєнний час».

Також студенти заочної форми навчання освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» взяли участь у роботі VI Міжнародної науково-практичної конференції «Студенти та молодь – для майбутнього країни», яка відбулась 17 листопада 2022 р. на базі Навчально-наукового професійно-педагогічного інституту Української інженерно-педагогічної академії. Студенткою Анною БЄСЄДІНОЮ опубліковано тези доповіді «Перспективи розвитку рекреаційно-курортного потенціалу України», а студенткою Аріною САНІНОЮ – тези доповіді «Стартапи як інвестиційний стимул розвитку підприємств туристичного бізнесу». Наших здобувачів освіти було відзначено відповідними сертифікатами.

Вітаємо студентів та наукових керівників гуртка «HoReCa & Tourism» з успішними досягненнями та бажаємо подальших наукових звершень та здобутків!

Галерея:

 


Участь студентів кафедри у Міжнародній конференції «Розвиток туристичної галузі та індустрії гостинності: проблеми, перспективи, конкурентоздатність»

Студенти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу взяли участь у II Міжнародній конференції здобувачів та молодих вчених «Розвиток туристичної галузі та індустрії гостинності: проблеми, перспективи, конкурентоздатність», яка відбулася 18 листопада 2022 р. на базі Університету імені Альфреда Нобеля в м. Дніпро.

Студенти академічної групи БЕМ-1422 освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» в рамках вивчення дисципліни професійного спрямування «Географія туризму і туристичне країнознавство» представили власні наукові напрацювання. Так, студентка Анна ЛИМАРЕНКО представила доповідь «Особливості розвитку туризму Федеративної Республіки Бразилія», студентка Мілана ПЕРЕЛЯЄВА презентувала дослідження «Особливості туристичного розвитку Республіки Кіпр», а студенткою Єлизаветою ЧЕРНІКОВОЮ було опубліковано тези за тематикою «Тенденції та перспективи розвитку туризму Арабської Республіки Єгипет».

Студентка Катерина ТРЕТЯКОВА презентувала доповідь «Сучасні тренди розвитку туризму Японії», студентка  Валерія ЧИСТИКОВА підготувала тези за темою «Туристично-курортний потенціал Швейцарії», а студентка Анастасія ЛИТВИНЕНКО – тези «Розвиток рекреаційно-оздоровчого туризму в Ізраїлі».

Студенти академічної групи БЕМ-1321 освітньої програми 241 «Готельно-ресторанна справа» взяли участь у конференції в рамках вивчення дисципліни «Автоматизація діяльності готельно-ресторанних комплексів». Зокрема, студентом Євгеном КОПЕЙЧЕНКОМ було представлено доповідь «Застосування системи управління SERVIO HMS в готельно-ресторанному бізнесі», а студенткою Мариною НАЗАРЕНКО підготовлено тези доповіді за темою «Впровадження системи НАССР у готельно-ресторанних комплексах».

Загалом фокус наукових досліджень учасників конференції зосередився у сфері розв’язання проблем туристичного і готельно-ресторанного бізнесу на сучасному етапі розвитку української економіки, змін у сфері гостинності, що відбулися унаслідок війни, впливу зовнішніх викликів та економічної кризи на функціонування туристичних і готельно-ресторанних підприємств. Учасники обговорили сучасний стан розвитку туристичного бізнесу в Україні, обґрунтували перспективи відновлення міжнародного туризму та проаналізували нові форми організації та технології обслуговування туристів. Збірку тез учасників конференції можна завантажити за посиланням.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає здобувачів з участю у профільній науковій конференції, успішною апробацією власних наукових здобутків та бажає подальших успіхів у навчанні!

 


Студентка кафедри отримала відзнаку Вченої Ради НТУ «ХПІ» за активну участь у культурному житті університету

Студентка групи БЕМ-1422 освітньої програми 242 «Туристичний бізнес» Єлизавета ЧЕРНІКОВА рішенням Вченої Ради Університету (протокол № 8 від 28.10.2022 р.) за активну участь у культурному житті університету визнана кращим учасником художньої самодіяльності університету НТУ «ХПІ» та нагороджена відповідним Свідоцтвом.

Єлизавета впродовж багатьох років займається у Палаці студентів НТУ «ХПІ», де має можливість брати участь у різноманітних культурних заходах, творчих конкурсах, відточувати спортивну підготовку та отримувати заряд бадьорості та креативності. Подібні успіхи – свідчення розвинутих у студентки гнучких навичок (soft skills): це і якості лідерства, й розвинуті навички управління часом (time-management), й вміння працювати у команді. Цілеспрямовані зайняття у Палаці студентів сформували у Єлизавети оригінальність та ініціативність, які простежуються у її студентському житті та формують стресостійкість, гнучкість, життєздатність та соціальну впливовість майбутнього фахівця з туристичного бізнесу.

Всі студенти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу мають можливість вільно користуватись інфраструктурою університету, включаючи не лише Палац студентів, а й спортивний комплекс, басейн, брати участь у діяльності студентського самоврядування та використовувати величезну структуру Університету для реалізації власних творчих здібностей та бажань!

Щиро вітаємо Єлизавету з таким досягненням та бажаємо подальших успіхів у навчальній, спортивній та творчій діяльності!

Довідково:  Палац студентів є потужним центром культури НТУ «ХПІ». Основним напрямком його діяльності є залучення студентів, аспірантів і співробітників університету до художньої творчості та проведення різноманітних культурно-масових заходів. На базі Палацу студентів працюють 16 творчих колективів, 8 з яких мають почесне звання «Народний художній колектив України». Колективи Палацу студентів беруть активну участь у проведенні різних міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Палац студентів – це досвід, розвиток креативності, почуття задоволення, радості і відчуття свободи. Це шанс кожного студента заявити про себе на всю Україну та Світ!

Галерея:

 

 


Співпраця готельної керуючої компанії Ribas Hotels Group і Кафедри туризму та готельно-ресторанного бізнесу

В осінньому семестрі 2022 року тривала плідна співпраця готельної керуючої компанії Ribas Hotels Group і Кафедри туризму та готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ». Студенти спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242 «Туризм» взяли участь в онлайн-зустрічах із провідними спеціалістами компанії:

  •    «Робота у готельному бізнесі. Табу у спілкуванні з гостями», 14.10.2022 (зустріч проводили керівник відділу бронювання Ribas Hotels Аліна Радченко та керівник відділу турботи про гостей Ribas Hotels Олена Тимчук);
  •    «Робота у готельному бізнесі. Як побудувати кар’єру в Ribas Hotels», 21.10.2022 (зустріч проводили керівник відділу бронювання Ribas Hotels Аліна Радченко та керівник відділу рекрутингу Ribas Hotels Світлана Соколова);
  •    «Робота у готельному бізнесі. Робота готелю під час війни», 28.10.2022 (зустріч проводили керівник відділу бронювання Ribas Hotels Аліна Радченко та керуючий готелю Helios by Ribas Марта Ворох);
  •    «Тренди у готельному бізнесі та глемпінги», 03.11.2022 (зустріч проводив власник мережі Ribas Hotels Group Артур Лупашко);
  •    «Робота у готельному бізнесі. Принципи управління проектами: організація та контроль», 22.11.2022 (зустріч проводили керівник PR-відділу Ribas Hotels Галина Череднюк та менеджер з розвитку Ribas Hotels Анастасія Губанова).

Співпраця Ribas Hotels Group і Кафедри туризму та готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» триватиме й далі.

Галерея:

 


Викладачі та студенти кафедри відвідали онлайн-лекцію “Одеса туристична” доцента кафедри підприємництва та туризму Одеського національного морського університету Олійник Валентини Дем’янівни 

Лекція була присвячена особливостям туристичного потенціалу Одеси, тим особливостям, що пов’язані з історією та культурою міста та формуюють його туристичний бренд. Одеса – одне з найстаріших, атмосферних та цікавих міст України. Сюди приїжджають не лише українські туристи, а й туристи з багатьох інших держав. Одеса є столицею гумору України, її також можна назвати інтеркультурним містом, яке є яскравим зразком колоритної різноманітності націй і культур.
Валентина Дем’янівна підготувала цікаву презентацію зі світлинами найголовніших туристичних локацій, які відомі на весь світ. Вулиці Дерибасівська, Рішельєвська, Приморський бульвар, відомі архітектурні памятки: будівля Одеської опери, Археологічного музею, Потьомкінські сходи, будівля міської ради, Парк Шевченка, Пасаж, морський вокзал, 12-й стілець, міський сад, Аркадія, Ланжерон – це лише мала частина тих локацій, про історію та особливості яких розповіла спікерка.
Особливу увагу спікерка приділила історичним будівлям відомих одеських готелів – Лондонський, Брістоль, розповіла про одеські туристичні локації, які приваблюють туристів.
Було розглянуто особливості туристичного іміджу міста та презентації його як на національному, так і на міжнародному рівнях, питання популяризації відпочинку в Одесі, залученню туристів як з інших регіонів так й з-за кордону. При цьому презентація супроводжувалася цікавою туристичною статистикою. Наприкінці зустрічі Валентина Дем’янівна запросила студентів та викладачів кафедри до відвідування сонячної Одеси, запропонувала провести екскурсію містом для наших студентів та наживо продемонструвати всі туристичні перлини Південної Пальміри.

Студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ “ХПІ” висловлюють щиру подяку доценту Валентині Дем’янівні Олійник за цікаву та змістовну лекцію, дружню зустріч, запрошення усіх присутніх до сонячної Одеси та поглиблення розвитку співпраці між НТУ “ХПІ” та ОНМУ!

Галерея:

 


Відбувся онлайн-тренінг із представником компанії Armas Hotels (Туреччина) Маргаритою Родич

11 жовтня 2022 р. для студентів кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу було проведено онлайн-тренінг «Кар’єра у туристичному і готельному бізнесі: секрети успіху», який проводився запрошеною спікеркою Маргаритою Родич – практикуючим фахівцем, старшим адміністратором готелю  Armas Labada (Кемер, Туреччина).

Маргарита Родич отримала вищу освіту за спеціальністю 242 «Туризм» у 2018 році, але ще під час навчання вже з 2014 року розпочала професійну кар’єру на різних посадах та у різних сферах туристичного та готельного бізнесу. Під час зустрічі Маргарита надала цінні поради для студентів. «Ви повинні бути кращі, аніж інші!» – це життєвий девіз та слоган Маргарити Родич, який допомагає будувати професійний шлях молодому працівникові. «Все робити більше, краще, швидше!» – це запорука побудови успішної кар’єри у готельному та туристичному бізнесі.

Спікерка розповіла про сучасну ситуацію на ринку туристичних та готельних послуг, зазначивши, що наразі на ринку туризму шалений попит на фахівців, наявна величезна потреба у кадрах. Тому саме освіта за спеціальностями сфери обслуговування є запорукою успіху, адже щоб не траплялось у світі – люди все одно завжди будуть подорожувати.

Маргарита Родич порадила під час навчання розвивати студентам «жорсткі» навички (hard skills), зокрема, у вивченні програмних продуктів готелів, які хоч і різні, але побудовані за однією логікою, освоєнні базових навичок володіння комп’ютером, розвиток базових знань бухгалтерії та документального обігу. Окрім того, тренеркою було зконцентровано велику увагу на необхідності розвитку «гнучких» навичок (soft skills):  стресостійкості, комунікабельності, вміння доносити власні думки та переконувати, вміння нести відповідальність, постійної готовності до набуття нових знань та навичок, знання іноземних мов.

Під час зустрічі гостею було цікаво презентовано мережу готелів Armas Hotels, окреслено основні процеси роботи готельних підрозділів, які забезпечують функціонування готелів. Особливу увагу спікерка надала процесам організації роботи служби рецепції, спілкування з гостями готелю та клієнтоспрямовоності. Було надано поради майбутнім фахівцям щодо боротьби з емоціональним вигорянням, для чого потрібно духовно наповнюватися та відновлювати власні сили за рахунок занять спортом, йогою, перебування на природі, здоровим способом життя. Внутрішнє наповнення власних сил під час роботи у туристичному та готельному бізнесі вкрай необхідно, аби щодня віддавати цю любов гостям.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу безмежно дякує Маргариті Родак за проведений тренінг, величезне задоволення від спілкування із досвідченим практиком та його участь у покращенні підготовки студентів кафедри, адже це був не лише професійний, а й психологічний тренінг, взірець вміння тримати та зацікавити аудиторію власним досвідом, окреслення векторів необхідного спрямування зусиль під час навчання та кращого розуміння особливостей побудови карєрного шляху у туристичному та готельному бізнесі!

Галерея:

 


Відбувся онлайн-тренінг з експертом з розвитку туризму Сергієм Толстіхіним

07 жовтня 2022 р. студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу відвідали онлайн-тренінг за програмою «Активні громадяни» із Сергієм Толстіхіним – експертом з розвитку туризму. Захід було організовано за підтримки заступника директора ННІ ЕММБ Наталії Волоснікової, також на заході були присутні викладачі та студенти НТУ «ХПІ» та інших ЗВО України.

Сергій Толстіхін за час своєї карєри багато працював у сфері туризму, був директором  туристичного Інформаційного центру м. Хмельницький, радником хмельницького міського голови з питань розвитку туристичної інфраструктури.

Він розповів про власний досвід подорожей, у тому числі Харківською областю, де він долучався до розробки веломаршруту «Фортецями Слобожанщини», діяльність з розробки туристичних маршрутів та розвитку туристичних дестинацій у Хмельницькій області (проєкт «ТОП-10 водоспадів Хмельничини»). Також Сергій активно долучався до розробки промоційних відео про туристичні дестинації, розвиток велотуризму та інші відеоматеріали про сферу туризму і гостинності, які можливо переглянути на його Youtube-каналі.
Спікер презентував світлини участі у екологічних ініціативах, зокрема, активне долучення до прибирання річки Дністер. Приклад такої діяльності зацікавив присутніх студентів, адже це можливість побачити навколишній світ та долучитися до його покращення. Подібні ініціативи сприяють розвитку соціальної відповідальності, екологічного світогляду, формують почуття патріотизму та любові до рідного краю у майбутніх фахівців галузі туризму і гостинності.
Сергій Толстіхін розповів про досвід участі у  розробці логотипу та долучення до розробки стратегій розвитку туризму у сільских територіях. «Зелений туризм – то дійсно майбутнє України, його можна та слід розвивати» – впевнено зазначив спікер. На думку експерта, молодь цілком може брати участь у галузі розвитку туристичних локацій. При цьому перспективним на регіональному рівні є створення туристичних кластерів, розвиток туристичних дестинацій.

«Наразі Харківщина як щит захищає усю Україну. Але як внутрішньо переміщенні мешканці території після закінчення війни обов’язково повернуться, збільшиться попит на екскурсії, тобто закінчення війни буде поштовхом для розвитку туризму. Україну очікує “бум” туристів після закінчення війни. Тому вже наразі є необхідним створення цікавих промо-матеріалів. Треба навчати місцевих жителів, як працювати з туристами, готувати їх до розвитку індустрії туризму та гостинності. Треба буде розвивати внутрішній туризм, це один з перспективних напрямків підприємництва при відносно невеликих вкладеннях» –  зазначив експерт.

Також спікер розповів про власний досвід розвитку туризму на Хмельниччині, зазначив, що наразі в Хмельницькій області значна кількість внутрішньо переміщених осіб, для яких проводиться багато екскурсій. Велику зацікавленість у студентів викликала розповідь експерта про власний стартап у туристичному бізнесі в сфері сільського (“зеленого”) туризму з відносно невеликого стартового капіталу (близько 4 тис. долл. США). Переглянути світлини садиби можливо за посиланням на сторінці Faceebook. Сергій Толстіхін виступив з презентацію, продемонстрував світлини садиби, розроблені для туристів сувеніри, окреслив особливості розвитку зеленого туризму в Україні. «Заробляти гроші в сфері туризмі однозначно можна: міський, сільский, активний, спортивний туризм все це є потенційні можливості, які чекають на розвиток, потребують молодих кадрів та фахівців».
«Слід знайти свій шлях до успіху у туризмі та гостинності, і якісна освіта допоможе Вам в цьому!» – підтримала думку експерта завідувачка кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Наталія Якименко-Терещенко.
Сергій розповів молоді про власні роздуми з можливості організації туризму (знайти невеличкий населенний пункт, розвивати там туризм як один з можливих способів доручення до туристичного бізнесу). Нагадав про можливість доручення до проведення екскурсійної діяльності, при якій студенти мають можливість входу у туристичний бізнес практично без початкового фінансового капіталу. В якості прикладу навів успішний досвід сім’ї переселенців, яких родина Сергія безоплатно розмістила в садибі на початку військових дій. Наразі одна з таких сімей розпочала власний туристичний бізнес, вони організовують велотури.

На запитання присутньої на зустрічі доктора економічних наук, професора Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Людмили Безуглої  щодо мультиплікативного ефекту від розвитку туризму, Сергій Толстіхін навів приклади з власного досвіду. Наприклад, існуюче поряд із його садибою підприємство зі збору (вирощування) лікарських рослин наразі проводить туристичні екскурсії на виробництво, приймають групи,  пригощають туристів трав’яним чаєм. Також навів приклад розвитку канала збуту сироварні (яку започаткувала переміщена жінка з Маріуполя) – наразі реалізація сирів здійснюється саме туристам, яким пропонують дегустаційні тури.  Інші сусіди садиби долучаються до забезпечення туристів харчуванням, тобто мультиплікативний ефект від розвитку туризму є цілком очевидним.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу висловлює щиру подяку Сергію Толстіхіну за цікаву та змістовну зустріч, натхненне та відкрите спілкування зі студентами, надихання молоді можливістю розпочати власний стартап у сфері туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, підтримку та сприяння розвитку підприємницьких навичок та прищеплення молоді любові до навколишнього світу, оточуючих людей, рідного краю та нашої України!

Галерея: 

 


Презентація можливості участі у програмі молодіжного проєкту «Робота мрії» з працевлаштування у галузі гостинності за кордоном (Туреччина,  Єгипет,  Кіпр) на період травень-жовтень 2023 року

04 жовтня 2022 року для студентів освітніх програм 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туристичний бізнес відбулася зустріч із представником молодіжного проєкту «Робота мрії» Артемом Фофановим.

В рамках участі у цій програмі для студентів було презентовано можливості працевлаштування в галузі гостинності за кордоном (Туреччина,  Єгипет,  Кіпр) на період травень-жовтень 2023 року, отримання нового професійного досвіду, початку отримання власного заробітку (орієнтовно ставка у розмірі 450-700 $/місяць + чайові (150 $/місяць).

Саме участь у подібних проєктах сприяє розвитку гнучких навичок (soft skills): це й розширення світогляду, розширення кола професійних знайомств та контактів, розвиток можливості подальших подорожей, вдосконалення навичок спілкування з представниками різних культур, що надзвичайно важливо для фахівців індустріх гостинності та туризму. Окрім того, студенти мають можливість вдосконалити мовні навички, поглибити рівень знання іноземних мов.

Під час участі у програмі студентам забезпечується безкоштовне харчування (таке саме як для гостей готелів 5*), гарні умови проживання студентів (на рівні готелів 3-4*). Учасники програми мають можливість вільно обирати різні види роботи у галузі готельно-ресторанної або туристичної діяльності (рецепція, анімація, дитяча анімація, спортивна анімація, ресторанна справа, екскурсійний супровід). Під час проходження стажування також забезпечується обов’язковий щотижневий вихідний день, можливість щоденного відпочинку (купатися у морі, відпочивати та вільно проводити власне дозвілля).

Програма «Робота мрії» надає організаційну підтримку студентам у побудові та розміщенні резюме, підготовці до співбесіди із представниками готелів, надає підтримку у поданні документів при оформленні робочої візи (295 € за рахунок роботодавця) та підписанні контракту, транспортному супроводі (авіквитки за рахунок роботодавця).

Студенти були зацікавлені у початку участі у презентованій програмі та активно задавали уточнюючі питання, на які отримали змістовні та вичерпні відповіді.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу висловлює безмежну подяку Артему Фофанову за цікаву зустріч, детальні роз’ясненя, увагу до усіх питань студентів та постійну співпрацю з кафедрою у площинні вдосконалення практичних аспектів підготовки студентів кафедральних освітніх програм у відповідності до сучасних потреб ринку!

Галерея: 

 


Запрошуємо студентів кафедри та усіх бажаючих на онлайн-тренінг
«ЗЕЛЕНА МАЙСТЕРНЯ»
Як створити сільську садибу і навчитись заробляти на гостинності в період війни

 

Шановні студенти!

Щиро запрошуємо Вас 07 жовтня 2022 р. о 11:00 на онлайн-тренінг

«ЗЕЛЕНА МАЙСТЕРНЯ»
Як створити сільську садибу і навчитись заробляти на гостинності в період війни

Тренінг проходить в рамках діяльності British Council за програмою “Active Citizens“.

Тренер: Сергій ТОЛСТІХІН – експерт з розвитку туризму у громадах, власник садиби «Дім мандрівника», розробник туристичних маршрутів, активіст та веломандрівник, який відвідав 31 країну на велосипеді, ведучий і автор телепрограм про туризм.

Зустріч відбудеться на платформі Microsoft Teams.
Посилання на зустріч: bit.ly/3SxYKDe

 


Доцентом кафедри Тетяною Юріївною Чайкою проведено онлайн-лекцію для студентів Одеського національного морського університету в рамках Угоди про співпрацю між НТУ «ХПІ» та ОНМУ

В рамках Угоди про співпрацю між НТУ «ХПІ» та Одеським Національним Морським Університетом, 30 вересня 2022 року к.е.н., доцент кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» Тетяна Юріївна Чайка провела онлайн-лекцію для студентів ОНМУ, що навчаються за спеціальністю «Туризм» (освітні програми «Туристичний та готельно-ресторанний бізнес» і «Туризм (морський та річковий)»).

Тема лекції: «Digital-трансформація індустрії гостинності: теоретичні аспекти і практична реалізація (на прикладі кейтерингового обслуговування MICE-заходів».

План лекції передбачав висвітлення таких питань:
1. Сутність цифрової трансформації. Короткий огляд основних цифрових технологій
2.  Основні тенденції трансформації індустрії гостинності у цифрову епоху
3. Приклад з практики: використання digital-технологій у кейтеринговому обслуговуванні MICE-заходів

Наразі ситуація «зламу» застарілих бізнес-моделей підштовхує кейтерингові агенції, що спеціалізуються на обслуговуванні MICE-індустрії, до пошуку нових інноваційних технологій та рішень. Digital-технології надають безліч можливостей, якими саме час користуватися. Зокрема, є перспективними та затребуваними такі реалізації digital-технологій, як цифрові ваучери, гастро-меппінг, набори для он-лайн кейтерингу та ін. Проте слід мати на увазі, що фрагментарне застосування digital-технологій не може бути основою для довгострокового успіху. Необхідна не просто діджиталізація (що передбачає удосконалення наявних бізнес-моделей), а digital-трансформація (що передбачає формування та впровадження принципово нових, інноваційних бізнес-моделей).
Тільки комплексний, стратегічний підхід до діджиталізації, формування нової бізнес-моделі в результаті digital-трансформації бізнесу може призвести до успіху і, зрештою, допомогти кейтерингової компанії перейти на наступний рівень інноваційного розвитку.

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» висловлює щиру подяку викладачам і студентам ОНМУ за надану можливість зробити ще один крок на шляху розвитку партнерських взаємовідносин, розширення можливостей академічної мобільності, обміну досвідом підготовки фахівців освітніх програм сфери гостинності та туризму.

Відеозапис лекції можна продивитись за посиланням
Галерея: 

 


 

Викладачі та студенти кафедри відвідали онлайн-лекцію професора Одеського національного морського університету Балджи Марини Дмитрівни на тему “Зміст, характер та сфера майбутньої діяльності випускників спеціальностей 241 “Готельно-ресторанна справа” та 242 “Туризм”

27 вересня 2022 р.  науково-педагогічні працівники та студенти кафедри, які навчаються за освітніми програмами “Готельно-ресторанна справа” та “Туристичний бізнес” були присутні на онлайн-лекції доктора економічних наук, професора Одеського національного морського університету Балджи Марини Дмитрівни на тему “Зміст, характер та сфера майбутньої діяльності випускників спеціальностей 241 “Готельно-ресторанна справа” та 242 “Туризм”.

Онлайн-захід було організовано в рамках партнерських взаємовідносин та розширення можливостей академічної мобільності студентів, обміну досвідом підготовки фахівців освітніх програм сфери гостинності та туризму. 

Марина Дмитрівна цікаво розповіла студентам про особливості освітніх програм, можливості та перспективи подальшого кар’єрного зростання студентів, важливість та великий попит на фахівців галузі знань 24 “Сфера обслуговування”. 

Студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ “ХПІ” висловлюють щиру подяку професору Марині Дмитрівні Балджи за цікаву та змістовну лекцію, дружню зустріч, запрошення усіх присутніх до сонячної Одеси та вагомі зусилля для розвитку співпраці між НТУ “ХПІ” та ОНМУ!

Галерея: 

 


Участь студентів та викладачів кафедри у онлайн-марафоні туристичних ініціатив «Харківщина: разом до перемоги!» на базі організації “Харківський організаційно-методичний центр туризму”

27 вересня з нагоди міжнародного Дня Туризму викладачі та студенти кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу взяли участь у онлайн-марафоні туристичних ініціатив «Харківщина: разом до перемоги!», який проводився на базі організації “Харківський організаційно-методичний центр туризму”.

Викладачі та студенти кафедри відвідали секції «Туристичний актив Харківщини та регіонів України», «Туристсько-інформаційні центри, агенції, офіси», «Платформа розвитку туризму – заклади вищої освіти».

На заходах були присутні аступник голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва та директор Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації Едуард Павленко.

Викладачі та студенти мали можливість долучитись до цікавого спілкування із представниками туристичного активу Харківщини, колегами зі Сумщини, Полтавщини, Львівщини, Кіровоградщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Донеччини, Умані та інших регіонів України, представниами туристсько-інформаційних центрів, агенцій, офісів та закладів вищої освіти, громадськості, волонтерів, екскурсоводів й краєзнавців.
Було обговорно питання висвітлення війни в культурному туризмі, українського коноплярства як інноваційного напрямку в туризмі, проводилися презентації майбутніх патріотичних екскурсій, підіймали питання інклюзивного туризму, нових екскурсійних практик, активнішого залучення молоді у туризм.

Висловлюємо щиру подяку усім присутнім на заході та особисто директорові КОЗ “Харківський організаційно-методичний центр туризму” Валентині Дмитрівні Холодок за організацію та запрошення на потрібний та цікавий онлайн-марафон!

Галерея: 


 

Онлайн-лекція професора Балджи Марини Дмитрівни на тему “Зміст, характер та сфера майбутньої діяльності випускників спеціальностей 241 “Готельно-ресторанна справа” та 242 “Туризм”

27 вересня 2022 р. о 14:30 кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу спільно з Одеським національним морським університетом організує онлайн-лекцію професора Балджи Марини Дмитрівни на тему “Зміст, характер та сфера майбутньої діяльності випускників спеціальностей 241 “Готельно-ресторанна справа” та 242 “Туризм”

Посилання на зустріч у кафедральному телеграм-каналі.

Запрошуємо усіх студентів! 

 


 

Пропозиція безкоштовної участі у курсах програми самонавчання від Технологічного університету Бергакадемія Фрайбурга (Technische Universität Bergakademie Freiberg) для студентів та викладачів українських вишів 

 

 

Шановні студенти і викладачі!

Технологічний університет Бергакадемія Фрайбурга (Technische Universität Bergakademie Freiberg) пропонує студентам та викладачам українських вишів безкоштовну участь у курсах програми самонавчання (час початку навчання ви обираєте самі).

Курси можна проводити одночасно з навчанням в українському університеті. В усіх курсах доступні українські субтитри.

Меню Degree course – Select у формі заявки на участь дозволяє вибрати той курс, який вас найбільше приваблює:

Опис програми SUUUpoRT:

https://tu-freiberg.de/en/virtuelle-fakultaet/suuuport-project/information

Умови участі у програмі SUUUpoRT:

https://tu-freiberg.de/virtuelle-fakultaet/suuuport-project/registration

Форма заявки для участі у програмі для студентів українських вишів:

https://tu-freiberg.de/en/virtuelle-fakultaet/application-for-enrolment-in-suuuport-programme-0

Форма заявки на участь у програмі для співробітників українських вишів:

https://tu-freiberg.de/virtuelle-fakultaet/suuuport-project/suuuport-registration-for-teaching-staff

 


 

Звіт за результатами профорієнтаційної поїздки до Львова групи студентів 1-го курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» НТУ «ХПІ»

У період з 18 до 22 жовтня 2021 року під керівництвом провідних лекторів кафедри к.е.н., доц. Т. А. Жадан та к.е.н., доц. Т. Ю. Чайки у рамках ознайомчої практики відбулася профорієнтаційна поїздка до Львова групи студентів 1-го курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторана справа» НТУ «ХПІ».

Дізнатись більше

 

 


 

07.10.2021 р. провідні науково-педагогічні працівники кафедри бізнес-аналітики, обліку і готельно-ресторанної справи відвідали захід «MBA Pre-Start Meeting з Євгеном Пенцаком: Моделі та тренди сучасної аналітики в бізнесі», який був організований Києво-Могилянською Бізнес-Школою

Проф. Якименко-Терещенко Н. В., доценти Жадан Т.А.,  Чайка Т. Ю. познайомилися з сучасними підходами до прийняття бізнес-рішень на основі аналітичних моделей роботи з даними, експертними оцінками та використанням поведінкових патернів взаємодії різних рівнів менеджменту та стейкхолдерів компанії. Питання, які розглядалися, торкались таких аспектів аналітики: 

  • Симулятивне моделювання або метод «грубої сили» 
  • Моделі візуалізації в бізнесі: digital twins 
  • Моделі динамічної оцінки вартості бізнесу 
  • Моделі контрактної економіки
  • Моделі ризик-менеджменту,  спрямовані на підвищення ефективності роботи компаній

Галерея: 

 

 

Кафедра бізнес-аналітики, обліку і готельно-ресторанної справи продовжує налагоджувати партнерські зв’язки в сфері працевлаштування та міжнародного стажування студентів спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа»

Так 29 вересня 2021 р. презентовано програму стажування та працевлаштування студентів в готелях та ресторанах Німеччини. Участь в програмі  – це реальна можливість засвоєння кращого досвіду, отримання професійних знань, умінь і навичок за фахом, підвищення інтелектуального і культурного рівня та хороша мовна практика. Це можливість самореалізуватися і зміцнити впевненість у собі, ознайомитися з європейською моделлю організації бізнесу і управління компанією; налагодити нові контакти, не тільки особисті, але і професійні, які можуть стати корисними у майбутньому.

Галерея:

 

 

Можливість офіційного працевлаштування за кордоном на  період травень- вересень  2022 року

12 серпня 2021 року  підписано угоду про співробітництво між Національним технічним університетом “Харківський політехнічний інститут” і    Харківською обласною молодіжною організацією “Альянс успішної молоді”.

Студенти всіх кафедр університету отримали  можливість участі  в міжнародній молодіжній програмі “Робота мрії”, яка дозволяє студентам працювати в сфері гостинності в більш ніж 90 п’ятизіркових готелях Туреччини та Кіпру.

Щорічно учасниками програми стають від 100 до 150 українських хлопців та дівчат. З них більш 85% продовжують участь у програмі наступного сезону після повернення додому восени.

Партнерські готелі програми розташовані у таких містах як: Анталія, Белек, Сіде, Кемер, Аланія, Мармаіс, Бодрум. До списку партнерів програми відносяться такі готелі як: Regnum Carya, Rixos Premium Belek, Cornelia Diamond, Calista Luxury Resort, Concorde de Luxe Hotel, Rixos Sungate, Cornelia de Luxe, Gloria Golf, Maririm Pine beach resort, Bellis de Luxe hotel, Susesi Luxury Resort, та багато інших.

🚩6-10 вересня 2021 р. разом з  Харківською Обласною Молодіжною Організацією “Альянс успішної молоді” кафедрою бізнес-аналітики, обліку  і готельно-ресторанної справи проведено презентації та реєстрація  на участь у міжнародній молодіжній програмі “Робота мрії” 2021/2022.