Курс електротехніки як самостійної дисципліни почав читатися в нашому університеті у 1892 році Клобуковим Миколою Петровичем. Будучи доктором філософії Ерлангенського університету, він у 1891 році перейшов на роботу у наш університет, і у тому ж році організував електротехнічну лабораторію, яка розмістилась у фізичному корпусі. У 1894 р. Клобуков М.П. видав курс лекцій з електротехніки, яка стала обов’язковою дисципліною для студентів усіх спеціальностей.
З 1898 року курс лекцій з електротехніки читав професор Копняєв Павло Петрович. У 1931 році він став першим завідувачем кафедри загальної електротехніки, створеної на базі електротехнічного факультету.
Однак за станом здоров’я вести кафедру йому було вже трудно, і його замінив бувший його ж аспірант Хінкулов Олексій Харитонович, який і керував кафедрою до 1942 року. З 1942 по 1947 роки кафедрою завідував доцент Бару Ілля Ісаакович, а в 1948-49 рр. завідувачем кафедрою (за сумісництвом) був видатний організатор електротехнічної промисловості – професор Файнберг Юлій Миронович.
20 років (з 1950 по 1970 рр.) кафедру очолював доцент Анохін Федір Іванович, будучи одночасно проректором інституту.
З 1970 по 1978 рр. кафедру очолював відомий вчений в галузі електромашинобудування професор Толкунов Володимир Петрович. За його ініціативою на кафедрі започаткувалось проведення великої науково-дослідної роботи, з’явилась велика кількість аспірантів, які успішно захищалися. У ті ж роки були розпочаті науково-дослідні роботи з технічного використання надпровідності у високошвидкісному наземному транспорті, очолювані Омельяненко Віктором Івановичем, який згодом став доктором технічних наук, професором. Тоді ж почав займатися науковими дослідженнями, пов’язаними з розрахунками електромагнітних полів і електродинамічних параметрів високо використовуваних електричних машин різного призначення Мілих Володимир Іванович. Його роботи привернули увагу багатьох електромашинобудівних центрів СРСР. У 1996 році він став доктором технічних наук.
Після того, як у 1978 році професор Толкунов В.П. перейшов на роботу до іншого інституту, кафедрою до 1983 року керував доцент Карпенко Федір Тимофійович. У цей час кафедра з фізичного корпуса була переведена в електротехнічний корпус, була створена нова навчальна лабораторія, одна з кращих в СРСР у той час.
Як хороший методист і досвідчений викладач, доцент Карпенко Ф.Т. неодноразово запрошувався для читання лекцій у країни, що розвиваються.
Для того, щоб підняти рівень прикладного змісту дисциплін, що викладаються, на кафедру було запрошено декілька кандидатів технічних наук з виробництва, у тому числі головний конструктор заводу «Електромашина» Черкасов Анатолій Кузьмич, який став одним з кращих викладачів кафедри.
З 1983 р. і по 2017 р. кафедру очолював доктор технічних наук, професор Данько Володимир Григорович. До цього він 25 років присвятив розробці і впровадженню електричних машин великої потужності, працюючи у НДІ заводу «Електроважмаш». Їм були підтримані ті наукові роботи, що велись на кафедрі, а також запропоновані і розвинуті нові наукові напрямки, зокрема, щодо лінійних електродвигунів.
Саме цей науковий напрямок став визначальним для професора кафедри Болюха Володимира Федоровича, який у 2003 р. захистив докторську дисертацію.
60-річчя з дня народження доц. Черкасова А.К., 1997 р.
Відкритий турнір із шахів, першість ЕМБ факультету, 2000 р. (проводить кафедра Загальної електротехніки на кафедрі Електричних машин). |
Всеукраїнська олімпіада з електротехніки, 2005 р.
Всеукраїнська олімпіада з електротехніки, 2006 р.
Всеукраїнська олімпіада з електротехніки, 2015 р.
Всеукраїнська олімпіада з електротехніки, 2017 р.