Про кафедру

У даний час кафедра має висококваліфікований склад викладачів, який склався, в основному, з її бувших аспірантів. Серед 9 її викладачів 2 професори, д.т.н., 4 доценти, к.т.н., 1 старший викладач, 2 асистенти.

Kaf2013

У зв’язку з тим, що курс електротехніки постійно розширюється і сьогодні включає в себе електроніку і мікропроцесорну техніку, на кафедрі були створені нові навчальні лабораторії. Зараз їх чотири: дві з електричних кіл і електротехнічних пристроїв, з електроніки, з мікропроцесорної техніки. Крім того, є науково-дослідна лабораторія, де проводяться дослідження кріогенних і лінійних електродвигунів.

Stendi1  Stendi2
 Stendi_Oscilogr  Grin
 Plata  P1000799
 SHE_7513  Polya_Klass

Загальна площа, що займає кафедра, складає 357,5 кв.м, з них площа навчально-лабораторних приміщень, розташованих на 2-му поверсі електрокорпуса, 157,4 кв.м.

Лабораторні заняття проводяться фронтальним методом, для цього на кафедрі є 14 універсальних стендів з електротехніки, 8 універсальних лабораторних стендів з електроніки і 3 універсальних лабораторних стенди з мікропроцесорної техніки. У коридорі кафедри розміщені 24 інформаційно-довідкових стенди, які представляють по суті стислий конспект лекцій з електротехніки і електроніки.

Викладачі кафедри читають курси лекцій на факультетах МБ, ІТ, ЕМ, ТМ, МТ, І, ФТ, ОТФ близько у 22-х потоках.

Найменування дисциплін, що викладаються: «Електротехніка», «Електротехніка, електроніка і мікропроцесорна техніка», «Електротехніка і електромеханіка», «Електротехніка і електроніка», «Розрахунок і проектування низькотемпературних машин і установок».

Кількість студентів, які одночасно проходять навчання на кафедрі протягом семестру, складає приблизно 800-900 осіб. Річний обсяг навчальних доручень кафедри складає по НТУ «ХПІ» близько 8000 годин. Крім того, з 1999 року кафедра почала викладання в Інституті танкових військ при НТУ «ХПІ».

На кафедрі є 27 найменувань навчальних посібників і методичних вказівок для проведення практичних і самостійних занять студентів, 37 найменувань методичних вказівок по виконанню лабораторних робіт і 9 найменувань розрахунково-графічних завдань. Кафедрою виданий і при читанні лекцій кожному студенту надається роздаточний матеріал з найбільш складними ілюстраціями.

Кафедра кожного року проводить олімпіади з електротехніки серед студентів не електротехнічних спеціальностей НТУ «ХПІ», а також аналогічні олімпіади серед студентів технічних навчальних закладів України.

Foto_all

Співробітники і викладачі кафедри мають досить значну кількість наукових публікацій у провідних виданнях України і за кордоном, а також авторських свідоцтв і патентів, активно приймають участь у міжнародних наукових конференціях.

Зростанню наукового рівня викладачів і співробітників сприяє наявність в університеті спеціалізованих вчених Рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій за профілем кафедри. Викладачі кафедри приймають активну участь у роботі спеціалізованих вчених Рад.