НТУ «ХПІ» посів 7е місце у рейтингу світових університетів

НТУ «ХПІ» посів 7е місце у рейтингу світових університетів Webometrics Ranking of World Universities станом на січень 2023 року.
Webometrics Ranking of World Universities, також відомий як Ranking Web of Universities, — це система рейтингу світових університетів, заснована на комбінованому показнику, який враховує як обсяг веб-контенту (кількість сторінок і файлів), так і відчутний вплив цих публікацій на кількість зовнішніх цитат. Рейтинг публікується Cybermetrics Lab, дослідницькою групою Іспанської Національної дослідницької ради (CSIC), розташованої в Мадриді.
Процес складання рейтингу Webometrics істотно відрізняється від Шанхайського рейтингу та рейтингу QS-THES. За допомогою цього рейтингу виші порівнюються за рівнем наповнення їх офіційних інтернет-сайтів. При цьому укладачі — Cybermetrics Lab, що базується в Іспанії, — інтерпретують рейтинг Webometrics як оцінку результатів науково-дослідної діяльності кращих вузів світу. Тому публікація рейтингу означає забезпечення дослідників у всьому світі додатковою мотивацією публікувати в Мережі більше праць кращого змісту, робити їх доступними для своїх колег, незалежно від місця їх перебування.
Ціль рейтингу – підвищення присутності академій і науково-дослідних інститутів в Інтернеті та сприяння відкритій публікації результатів наукової діяльності.
Рейтинг з’явився в 2004 році і оновлюється кожного січня і липня. Сьогодні він забезпечує веб-індикатори для більш ніж 12000 університетів у всьому світі.