Візит до Політехнічного університету Тімішоари в рамках програми мобільності Erasmus+ КА1

У рамках участі у програмі Erasmus+ КА1 мобільність викладачів, з 26 лютого по 2 березня 2024 року, відбувся візит завідувача кафедри прикладної математики Вячеслава Бурлаєнка до Політехнічного університету Тімішоари.
Під час цього візиту було проведено ряд продуктивних заходів з метою підтримки міжнародної співпраці між НТУ “ХПІ” та Політехнічного університету Тімішоари1.  Серед цих заходів були лекції, участь у дискусіях та ознайомлення з інфраструктурою та науковою роботою університету. Далі наведено більш детальний опис цього візиту.

Після прибуття до Політехнічного університету Тімішоара, В’ячеслав Бурлаєнко провів плідну зустріч з професором Лівіу Марсавіною, проректором з наукової роботи університету, під час якої обговорювалися різні аспекти програми мобільності та перспективи співпраці між учасниками програми.

Після цієї зустрічі відбулась наступна зустріч з Діаною Бальш-Діаконеску, відповідальною особою програми Еразмус, та професором Клаудіу Албулеску, керівником відділу міжнародних відносин. На цьому засіданні обговорювалися ініціативи з міжнародної співпраці між НТУ “ХПІ” та Політехнічним університетом Тімішоари в рамках програми Еразмус+ КА1.

 

Під час свого перебування В. Бурлаєнко провів лекції для студентів магістратурів та аспірантів на теми “Розширений аналіз динамічних характеристик балок, які виготовлені з аксіально функціонально-градієнтних матеріалів (АФГМ) і мають змінний поперечний переріз та дефекти пористості” та  “Вступ до методів математичного моделювання та симуляції прогресивного процесу зварювання тертям із перемішуванням (ЗТП) за допомогою інженерного програмного комплексу ABAQUS”. Лекції були добре сприйняті студентами та схвалені співробітниками університету.

В. Бурлаєнко також активно брав участь у дискусіях зі співробітниками кафедри механіки та опору матеріалу. Він провів зустрічі з професором Лівіу Марсавіною, доцентами Емануілом Лінулом, Раду Негру та іншими співробітниками, під час яких обговорювалися питання потенційної співпраці між установами. Також відбулись обговорення щодо співпраці з професором Маріушем Адамом з будівельного факультету політехнічного університету Тімішоари.

У один із днів перебування В. Бурлаєнко отримав запрошення на інтерв’ю до телебачення Політехніки Тімішоари, де він спілкувався з Олександрою Марін на тему програми Еразмус. Під час цього інтерв’ю обговорювалися різні аспекти навчання, викладання та наукової роботи українських студентів та викладачів в умовах війни.

Крім того, В. Бурлаєнко відвідав різні університетські об’єкти, включаючи випробувальні лабо­раторії, бібліотеку та спортивні споруди, отримавши повне представлення про інфраструктуру політехнічного університету Тімішоари.

В. Бурлаєнко також взяв участь у проведенні експериментальних випробувань, зокрема тестуванні на руйнування зразків матеріалів, що були виготовлені за допомогою 3D друку. Організацію та проведення цих випробувань здійснили професор Лівіу Марсавіною та його аспірант Міхай Маргіташ.

 

 

 

 

Окремо, в рамках програми стажування В. Бурлаєнко відвідав науково-дослідний відділ компанії Continental, яка співпрацює з науковцями Політехніки Тімішоари. Під час візиту він отримав унікальну можливість здобути практичний досвід у науково-дослідницькій діяльності цієї всесвітньо відомої компанії. Експертні знання презентували керівник експериментальної лабораторії Іонут Айлінеє та інженер із вібраційних випробувань Деніс Мадроане. На думку В. Бурлаєнка, це знайомство відкриває перспективи для майбутнього співробітництва з промисловою компанією, що може стати основою для спільних досліджень і тестувань у галузях матеріалознавства та вібраційних випробувань.

Загалом, В. Бурлаєнко відзначив, що його досвід під час участі в програмі мобільності персоналу Erasmus у Політехніки Тімішоари був насиченим і продуктивним. Його перебування відкрило значні можливості для співпраці, обміну знаннями та професійного зростання. Він сподівається на подальший розвиток співпраці у майбутньому.

 

 

Політехнічний університет Тімішоари (рум. Universitatea Politehnica Timișoara, скорочено UPT) — державний вищий навчальний заклад, розташований у місті Тімішоара, Румунія, на території історичного регіону Банат. Заснований у 1920 році, це один із найбільших технічних університетів Центральної та Східної Європи. На 10 факультетах університету навчаються близько 13 000 студентів. У 2011 році Політехнічний університет Тімішоари був класифікований Міністерством освіти Румунії як передовий дослідницький та освітній університет.